Nieuwe huisvesting Ter Reede Schoonenberg BOVRG-OCCRSIOnS.nl [O] ZEELAND iVICÜW! www.nieuwzeeland.nu dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Vrijdag 6 maart Middelburg, Korte Geere 8, tel. (0118) 61 3113. MIJN! ZEELAND De Faam Woensdag 4 maart 2009 - Pagina 20 Jan de Graaf, directeur van Ter Reede, in de ruimte voor patiënten van de dagbehandeling. VLISSINGEN - Deze maand worden de nieuwe ruimtes in Ter Reede in gebruik ge nomen. Na ingrijpende ver bouwingen en renovatie is er permanent plaats bijgeko men voor vijfenzeventig de menterende- en somatische patiënten; mensen die een li chamelijke aandoening heb ben. De Faam nam een kijkje tijdens de open dag van de Stichting Werkt voor Oude ren. In 2007 is begonnen met de om vorming van het verzorgingshuis aan de Koudekerkseweg tot ver pleeghuis. De bewoners zijn hier voor verhuisd naar verpleeghuis Weyevliet in Vlissingen. Binnen kort verhuizen vijfenzeventig be woners, in kleine groepen, terug naar Ter Reede. De verhuizing neemt ongeveer drie weken in beslag. In Weyevliet blijven nog vier groepen, dat zijn tweeënder tig mensen, wonen. Zij zullen uit eindelijk verhuizen naar wonin gen aan het Picassoplein, waai" ze zelfstandig kunnen wonen met zorg aan huis. Weyevliet komt dan leeg te staan, maar zal weer in gebruik worden genomen wanneer Scheldehof en De Zoute Viever gaan vernieuwen. In Ter Reede is nu ook een zorg- hotel met zestien plaatsen. Dit is bedoeld voor het tijdelijk verblijf van mensen die, na ziekenhuis opname, moeten herstellen en revalideren. Mensen in hun laat ste levensfase, die niet thuis wil len sterven, kunnen terecht voor palliatieve zorg en familie kan er overnachten. De kamers en de gemeenschappelijke ruimten zijn van alle gemakken voorzien en breed opgezet. "Vlissingen heeft een compleet aanbod van verpleging," vertelt Jan de Graaf, directeur van Ter Reede. "Naast verzorging is het natuurlijk heel belangrijk voor de mensen, dat ze hier goed kunnen wonen en ook plezier kunnen hebben. Ze zitten absoluut niet achter de geraniums. We hebben bijvoorbeeld een atelierruimte, die nog een keer wordt vergroot. Veel bewoners vinden het heer lijk om te tekenen, te schilderen of te boetseren. Nieuw is onze zaal waar ze kunnen genieten van een concert, een theater voorstelling of een heuse bio scoopfilm." De Graaf hoopt dat aan het eind van het jaar alles af is. Dit is de laatste fase van de vernieuwing van Ter Reede. Destijds waren er 251 bewoners en 196 aanleunwo ningen. Nu bestaat het complex uit 386 woningen met 24-uurs zorgondersteuning, een psycho geriatrisch verpleeghuis voor 98 bewoners (Vondellaan) en een verpleeghuis voor 75 bewoners. Naast de verbouwing en de in richting wordt er ook hard aan de tuinen gewerkt. "Wij voorzien in een enorme behoefte, "vervolgt De Graaf, "er is een lange wacht lijst voor de combinatie goed wo nen, zorg, welzijn en plezier." www.schoonenberg.nl Uw oren testen? Bij Schoonenberg kan het gratis. Binnen een kwartier weet u precies hoe het ervoor staat met uw gehoor. Bovendien krijgt u er een per soonlijk en deskundig hooradvies bij. Wat leuk om te horen. fllle occasions met BOVRG Garantie en nationale fluto Pas BOVAG Meer informatie en aanmelding op

de Faam | 2009 | | pagina 20