Bewoners ruimen het zwerfvuil zelf op 2e boek van Simone Bronke dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Kattenvoer Bigbag Kattentoilet ComfyCat van voor Konijnenhok Puik houtvezel 2 pakken voor Gerst stro en weide hooi 2 pakken voor Dentastix multipack Catsan kattenbakvulling 2 zakken voor Groen Rijk Middelburg Mortiere Boulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl Zondag 1 maart open 12.00-17.00 Woensdag 4 maart 2009 - Pagina 17 VLISSINGEN - Van Simone Bron ke, het pseudoniem van de Vlis- singse schrijfster Marjon Buren, is onlangs het tweede boek Stuiterbal gelanceerd. Het is een vervolg op De dood van een minnaar. Het boek De dood van een minnaarbe- gon met een telefoontje: 'Muriël, Christiaan is dood.' Zeemans vrouw Muriël heeft er veel verdriet over maai' wil dit verborgen hou den voor haar man, vriendinnen en haar omgeving omdat bijna nie mand van haar minnaar af wist. Want één ding staat vast: een ge heim zal het blijven, koste wat het kost. Het debuut van Marjon is een leuk en leesbaar boek, maar helaas niet erg meeslepend. In Stuiterbal gaat het leven van hoofdpersoon Muriël verder. Hoe verwerkt ze de dood van haar geheime minnaar? Het leven van Muriël stuitert door en er komen mensen op haar pad als zwager Marco Grootmans van het gelijknamige accountantskan toor en mister Hako de meest char mante schoenmaker van Zeeland. Hoezo berusten alle overeenkom sten met bestaande personen op louter toeval zoals in het voor woord staat? Daarom vraag je je als lezer ook af wie Muriëls minnaar Christiaan, de eigenaar van bow lingcentrum De Kegel, in werkelijk heid is of was? Want Muriël is ge trouwd met een zeeman, heeft twee zonen, geen baan, houdt van eindeloze wandelingen over het strand en woont in Vlissingen. Hoe toevallig dat dit precies overeen stemt met het leven van schrijfster Marjon Buren. Stuiterbal is, net als het eerste boek van Marjon, een soort dagboek van de belevenissen van Muriël. Leuk is het om over be kende plaatsen als het Nollestrand, Kaapduin en café De Concurrent te lezen. Stuiterbal kost via www.boekscout.nl 17,95 euro. Tom de Koning en Pascale Eversdijk kijken uit naar het Fashion Event 2009. foto: p.r. door ellen de vriend VEERE - Voor de nieuwste mode- en lifestyletrends hoef je niet naar Milaan of New York. Want op vrijdag 20 maart zijn de collecties van de Walcherse onderne mers te zien tijdens het Fas hion Event Walcheren in de Grote Kerk in Veere. Tijdens dit evenement staat al les in het teken van de knetter- hippe merken, lekkere muziek en mooie mensen. Organisato ren Tom de Koning en Pascale Eversdijk zijn trots op het mo despektakel dat zij voor de der de keer op Walcheren neerzet ten. "De Grote kerk in Veere is een schitterende locatie voor het Fashion Event. Het is een modeshow waaraan tien toon aangevende heren- en dames modezaken op Walcheren meedoen. De mannequins en dressmen van Dyon Caractère trakteren het publiek op de cat walk in hoog tempo op de nieuwste trends en collecties", vertelt Tom. "Het is écht een avond uit voor vrouwen én mannen", vult Pascale aan. "Bij de entree staan de nieuwste au tomodellen van Toyota De Jon ge. En in de nissen van de kerk staan stands van onder meer BinnenUit en van het Medisch Wellness Centrum Zeeland (MWCZ). Strakke verlichting, banieren, lekkere hapjes, champagne, viptafels en chi que bezoekers maken het clas sy feest compleet." Tom vertelt dat alle bezoekers kans maken op een weekend Milaan. Dit is aangeboden door Holland In ternational reisbureau René. Tijdens de afterparty treedt de Zuid-Bevelandse zangeres Al- bertina op. Het Fashion Event is van 19.45 tot middernacht aan de Oude straat 26 in Veere. Kaarten kos ten 15 euro, inclusief een glas champagne en diverse hapjes. De kaarten zijn te koop bij de deelnemende winkels. Meer in formatie staat op de website: www.fashioneventnederland.n 1. Het Fashion Event steunt de Stichting Sawasdee en het Don Bosco Kinderfonds. Onverlaten dumpen rotzooi. door marcel van der voort VLISSINGEN - "Ikhaal iede re zondagochtend zwerf vuil uit het speeltuintje bij de Wilbaan in Vlissingen. Daar vind ik wodkaflessen en Breezers", zegt Tineke uit Lammerenburg. "Als ik de Wildbaan heb schoongemaakt ga ik linksaf de Zuidbeekseweg en loop tot het kruispunt. Altijd heb ik de knij per bij mij die ik van gemeente Vlissingen heb gekregen en een emmer voor het zwerfvuil. Daar kom ik heel wat tegen en dat haal ik weg. Ik ben hier acht jaar geleden mee begonnen. Toen ik mijn hond uitliet merkte ik dat de Zuidbeekseweg er ver schrikkelijk uit zag. Overal lag vuil. Elke keer haal ik anderhal ve vuilnisbak vol met troep op", verklaart ze. "Een tijd geleden maakte ik een zwaar vervuilde sloot schoon. Een jaar later zag ik er een moedereend met jon foto: izaak verkeste kies. Dat geeft eer van mijn werk", lacht ze. "De grootste re den dat ik dit telkens weer doe is het prachtige stukje natuur vlakbij mijn huis. Er zijn fasci nerende planten en ik kom vo gelnesten tegen. Daarom hou ik met liefde dit stukje natuur schoon. Eén keer ben ik voor mijn werk betaald door de na tuur. Ik vond in de struiken een portemonnee met vijfenvijftig euro. Zonder een pasje of adres", verklaart Tineke. Ook in Bossenburg en op de Boulevard zijn er buurtbewoners die de handen uit de mouwen steken en zwerfvuil te lijf gaan. "Ik haal zelf om de dag twee bood schappentassen vol plastic van het strand in Westkapelle", meldt Eveline Bouma uit het dorp. Leon uit Rosenburg: "Het gebeurt vaak dat de bezorger zijn folders met plastic er om heen in de struiken gooit." Me dewerkers van Lété gaan bin nenkort de troep uit de sloten langs de Langeleenweg halen. Whiskas. Diverse soorten en smaken. Per pak 12 zakjes a 100 gram voor 4,49. Voor honden. In de kleuren beige, blauw en bruin. Per stuk Formaat 70x95 cm Whiskas Diverse kleuren 100x129 cm 2 verdiepingen met kunst stoflade. Diverse formaten. 4 kg per pak 3,60 Voor konijnen en knaagdie ren, circa. 3 kg per pak 4,49 Goed voor het gebit. Diverse formaten. Per stuk Voorkomt nare geurtjes. Inhoud 20 liter. Per zak 11,49

de Faam | 2009 | | pagina 17