GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN VERGADERINGEN GEMEENTERAAD EN COMMISSIES VOORKOM VOORTIJDIG SCHOOLVERLATEN! MANTELZORGERS NU OOK VERZEKERD APPARATEN NAAR DE MILIEUSTRAAT NIEUWE OPENINGSTIJDEN GEMEENTE WOENSDAG 4 MAART 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 5 maart 2009 Agenda 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen van de vergadering van 29 januari 2009 6. Schriftelijke vragen o.g.v. Artikel 41 rvo 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten 8.1 Grondexploitatie Schel- dekwartier 8.2 Nota Integraal Jeugd beleid 2009-2012 8.3 Verwerving Binnenha ven 8.4 Toeristisch ontwikke lingsbedrijf Vlissingen (TOV) 8.5 Centrale Post Ambu lancevervoer Zeeland: begroting 2009 8.6 Vaststellen Procedure verordening advisering tegemoetkoming plan- schade Gem. Vlissingen en Inspraakverordening Vlissingen 8.7 Beslissing op bezwaar schrift ZLTO/gebroe- ders Kluyfhout (voor- bereidingsbesluit Westduin) 8.8 Goedkeuring Program mabegroting 2009 9. Moties lO.SIuiting Commissie Welzijn Onderwijs Dinsdag 10 maart 2009 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Integraal Huisvestings plan Onderwijs (IHP) 2009-2015 3.2 Jeugdsportfonds Vlissingen 3.3 Vierde kwartaalrap portage 2008 en eerste begrotingswijziging 2009 Sociale Dienst Walcheren (SDW) 4. Presentatie bestuurlijke ontwikkelingen maatschap pelijke opvang, verslavings zorg en vrouwenopvang, nieuwe gemeenschappe lijke regeling, bestuurs akkoord met het Samen werkingsverband Ooster- schelderegio 5. Rondvraag 6. Sluiting Commissie Ruimtelijke ontwikkeling havens Donderdag 12 maart 2009 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Voorbereidingsbesluit Scheldekwartier 3.2 Gewijzigde vaststelling 4e herziening bestem mingsplan Industrie terrein Vlissingen-Oost 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. plaatsen dakkapel Doornenburg 47 2. gedeeltelijk verbouwen verdie ping Oranjestraat 4 (kazerne) B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. verbouwen woning Helmgras 2 2. plaatsen dakkapel Spaamestraat 44 C) Aanvraag monumentenvergun ning: 1. gedeeltelijk verbouwen verdie ping Oranjestraat 4 (kazerne) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen (mogelijk met binnenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. verbouwen badkamer Gerrit Riet veldstraat 1, 23-02-2009 2. uitbreiden winkel Ritthemsestraat 9, 23-02-2009 3. wijzigen voor- en zijgevel Singel 13, 23-03-2009 4. geheel slopen van kantoor, kleed- gebouw en dak tribune Irislaan 210-214, 24-02-2009 Bezwaar/voorlopige voorziening Tegen deze besluiten kan door een belanghebbende binnen de ter mijn van zes weken na de datum van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publica tie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij burgemeester en wet houders. Tevens kan een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzieningenrechter van de Recht bank Middelburg. Daarvoor is grif fierecht verschuldigd. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefo nische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Ontwerp-ontheffingen met bouw- aanvragen (geldt voor buiten- planse en tijdelijke ontheffingen) (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ontheffing in combinatie met de ingediende bouwaanvraag: 1. plaatsen mast t.b.v. mobiele tele communicatie, met een hoogte van 37,5 meter, op het perceel kadastraal bekend Vlissingen H 1819; de locatie, waar de aanvraag betrekking op heeft is gelegen aan de noordzijde van een parkeerter rein aan de Zwanenburgseweg, circa 50 meter noordwestelijk vanaf de rotonde bij de Sloeweg Burgemeester van Woelderenlaan Artikèl 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 4.1.1 van het Besluit ruimtelijke ordening bieden daartoe de mogelijkheid. Op de besluitvorming is Afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht van toepassing. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen en de ontwerp beschikking ingaande 5 maart 2009 gedurende zes weken, (dus t/m 15 april 2009) ter inzage in het stad- huis, Paul Krugerstraat 1. Deze publi catie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www.vlissin- gen.nl/publicaties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie nen bij burgemeester en wethouders (t.a.v. Afd. SBP), Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een mon delinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118-487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstands vergaderingen zijn 5 en 19 maart en 2 april 2009. RECTIFICATIE Wet milieubeheer en wet veront reiniging oppervlaktewateren Op 12 februari hebben wij bekendge maakt dat wij voornemens waren de Wet milieubeheervergunning onder voorwaarden te verlenen. Hierbij heb ben wij, door een omissie, verzuimd de coördinatieplicht in verband met de Wet verontreiniging opper vlaktewaterenvergunning in acht te nemen. Hierdoor is in beginsel alleen de Wet milieubeheervergun ning gepubliceerd. Hieronder wordt alsnog de juiste publicatie vermeld. Terinzagelegging on twerpbesluiten Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend, dat door hen aanvragen om vergunningen op grond van de Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging opper vlaktewateren zijn ontvangen van Truck Wash Steketee BV te Yerseke voor het oprichten en in werking hebben van een wasstraat voor het uitwendig reinigen van tankwagens en andere motorvoertuigen en voor het inwendig reinigen van tankwa gens. De inrichting is gelegen aan de Marie Curieweg 5a te Ritthem. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoördi neerd behandeld. Burgemeester en wethouders van Vlissingen en het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden zijn voornemens de gevraagde vergunningen onder voorschriften te verlenen. De aanvraag, het ontwerpbesluit en de bijbehorende stukken liggen, tot en met 17 maart 2009 elke werkdag tijdens openingstijden ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond tussen 17.00 uur en 19.00 uur worden ingezien, tele foon 0118-487339 of 0118-487300 (e-mail whe@vlissingen.nl). Op ver zoek kan er onder kantoortijden door de afdeling Veiligheid, Vergun ningen en Handhaving een monde linge toelichting worden gegeven op de voornoemde stukken. De aanvragen, ontwerpbesluiten en de bijbehorende stukken liggen tot en met 17 maart 2009 ter inzage bij waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 te Middelburg. Na een periode van afwezigheid van twee jaar zit ik opnieuw in de raad voor het CDA. Vorig jaar april ben ik Mark Geilenkirchen opgevolgd. HB Op de agenda van de eerstvolgende gemeente raadsvergadering staat onder andere de nota Integraal Jeugdbeleid 2009- 2012. Eén van de onderdelen waar het CDA de nadruk op wil leggen is het voorkomen van voortijdig schoolverlaten. Vlissingen is de hoogst scorende gemeente van Nederland wat betreft verzuim en dat baart ons veel zorgen. Nog teveel jongeren verlaten de school zonder diploma. En zonder diploma kom je vaak niet verder. Wat kunnen we daar als gemeente aan doen? Er moet veel actiever worden opgetreden als blijkt dat een jongere regelmatig verzuimt op school. De school heeft de plicht dit te melden en dan komt de leerplichtambtenaar in actie en probeert de reden van verzuim te achterhalen. Een andere ontwikkeling is het vormgeven van het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). Hier kunnen ouders terecht die opvoedingsondersteuning nodig hebben. Het CJG moet gezien worden als de voordeur waarachter alle kamers zijn waar de verschillende vormen van ondersteuning te vinden zijn. Op deze manier wordt het ouders makkelijker gemaakt om hulp te krijgen. Ze hoeven niet meer allerlei instanties af. In het CJG kan bijvoorbeeld het schooimaatschappelijk werk zitten, Bureau Jeugdzorg en de GGD. Zo worden de lijnen korter en kan er sneller hulp geboden worden. En dat is iets waar het CDA zich graag sterk voor wil maken. Het doel van dit beleid moet zijn dat er minder jongeren met problemen komen, dat ze zich veilig voelen in de omgeving waar ze opgroeien, en dat iedereen de kans krijgt om zich voldoende te kunnen ontplooien. Raadslid Marianne Kloosterboer-Dijkstra, fractie CDA Telefoon: 468227, e-mail: kloosterdijk@kpnplanet.nl www. cdavlissingen. nl In bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het ontwerpbesluit Wet milieubeheer bij burgemees ter en wethouders van Vlissingen, postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Schriftelijke bedenkingen tegen het ontwerpbesluit Wet verontreiniging oppervlaktewateren dienen te wor den gericht aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg, doch moeten worden gezonden aan burgemeester en wethouders van Vlissingen. Wanneer u daar een schriftelijk verzoek toe indient, gelijk met uw bedenkingen, worden uw persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Voor mondelinge inbreng of gedach tewisseling kunt u contact opnemen met de afdeling Veiligheid, Ver gunningen en Handhaving (0118- 487204 of e-mail pkt@vlissingen.nl). Beroep (te zijner tijd) Alleen wanneer u belanghebbende bent en tevens zienswijzen hebt ingebracht tegen het ontwerpbe sluit, kunt u later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest (tijdig) ziens wijzen (in de vorm van bezwaren) in te brengen, of als u bezwaren hebt tegen afwijkingen van het bekend gemaakte ontwerpbesluit. Vlissingen, 4 maart 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISINGEN Het college van B&W heeft onlangs besloten om een gemeentelijke verzekering af te sluiten voor vrij willigers. Met deze verzekering wil de gemeente de vrijwilligers in Vlissingen goed én eenduidig verzekeren, en hiermee het maat schappelijk belang van het goede vrijwilligerswerk benadrukken. Vanwege het grote succes van de verzekering heeft de VNG beslo ten om een aantal onderdelen van de verzekeringen te verdui delijken en zelfs te verbeteren. Zo zijn mantelzorgers vanaf nu ook verzekerd! Meer informatie over de verzekering en de bijbehorende schadeformulieren kunt u vinden op www.vlissingen.nl/vrijwilli- gersverzekering U hoort op dit moment vast wel de reclame op de radio en televisie "looks like it's broken?". Vervol gens wordt u verteld dat u spaar lampen en elektrische apparaten naar de Milieustraat moet bren gen. In dergelijke apparaten en lampen zitten materialen die her gebruikt kunnen worden. Breng dus zelfs de kleinste elektrische apparaten naar de Milieustraat en spaar daarmee het milieu. Of lever ze in als u een nieuw apparaat koopt. Gooi ze in ieder geval niet in uw afvalcontainer. Voor infor matie over adressen van de Milieu- straten in Zeeland, kijkt u op www.zrd.nl. Vanaf maandag 2 februari 2009 heeft de gemeente Vlissingen haar openingstijden verruimd. De nieuwe openingstijden zijn: Maandag: 08.30 - 12.00 uur vrije inloop 12.00 - 17.00 uur op afspraak Dinsdag: 08.30 - 12.00 uur vrije inloop 12.00 - 17.00 uur op afspraak Woensdag: 08.30 - 12.00 uur vrije inloop Donderdag: 08.30 - 12.00 uur 12.00 - 16.00 uur 16.00 - 19.00 uur Vrijdag: 08.30 - 12.00 uur 12.00 - 17.00 uur vrije inloop op afspraak vrije inloop vrije inloop, op afspraak www.vlissingen.nl/loket

de Faam | 2009 | | pagina 12