GEMEENTE VLISSINGEN INFORMATIE UIT DE WIJKEN EN DORPEN DE LEEFBAARHEID IN RITTHEM LOCAL BOARD VLISSINGEN WOENSDAG 4 MAART 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen GEMEENTE telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente FOTO: RUBEN OREEL De openbare vergadering van het Dorpscomité Ritthem op 27 janu ari jl. is goed bezocht. In totaal waren 57 bewoners, belangheb benden en andere geïnteresseer den hierbij aanwezig. Een aantal zaken die betrekking hebben op de leefbaarheid in Ritthem kwa men aan de orde: Uitbreiding begraafplaats Ritthem De kleine landelijk gelegen begraafplaats wordt uitge breid. De heer Riemens van de gemeente Vlissingen heeft twee mooie schetsontwerpen gepre senteerd: een traditionele- en een natuurbegraafplaats. In beide plannen zijn algemene graven, eigen graven, een kinderbegraaf plaats, strooiveld en een locatie voor een urnenmuur opgeno men. Tevens zijn er plannen voor het opknappen van de huidige begraafplaats. Er worden geen graven geruimd en de beplanting wordt aangepast. Het zitmeubi- lair en de afvalbakken worden vernieuwd. Bewoners van Ritthem kunnen hun voorkeur voor een traditio nele- of een natuurbegraafplaats kenbaar maken. Eén van de twee plannen wordt verder uitgewerkt en teruggekoppeld aan de bewo ners. De werkzaamheden zullen waarschijnlijk medio 2009 van start gaan. De opleverdatum is nog niet bekend. Volkstuinvereniging Kweeklust In verband met de uitbreiding van de begraafplaats zijn de volkstui nen van de leden van Kweeklust ontruimd. Een aantal leden kan verder tuinieren op de andere locatie in de Louwerse's Wegeling en de overige leden hebben een nieuwe ruime locatie aangebo den gekregen aan de Visodeweg. Dat complex is nagenoeg klaar voor de voorjaarswerkzaamhe den van de tuinders. Parkeren Zuidwateringstraat In de Zuidwateringstraat is niet genoeg parkeergelegenheid tij dens begrafenissen. Ook voor de tegenovergelegen Korfbalver eniging Atlas is parkeren vaak een probleem bij het ontvangen van bezoekende korfbalteams. De gemeente en de vereniging richten een gezamenlijke par keerplaats in op de plaats van het onlangs afgebroken clubgebouw van Atlas. Plaatsing UMTS-mast Om het bereik van mobiele tele communicatie te verbeteren heeft Vodafone plannen om bij het sportveld van Korfbalvereni ging Atlas een zendmast te plaat sen. Zodra Vodafone de vergun ning heeft aangevraagd, wordt de gemeente uitgenodigd om tijdens een openbare vergadering vragen van de bewoners te beant woorden. Aanpassing Dorpsplan Het bestaande Dorpsplan is sinds 2006 niet meer aangepast. Het Dorpscomité wil daarom een nieuw Dorpsplan maken voor de komende jaren. Wij roepen alle bewoners van Ritthem daarom op om actief na te denken over wat de wensen en behoeften zijn voor de toekomst van Rit them. Denk hierbij aan straat aanpassingen, voorzieningen voor de jeugd en woningbouw. Deze wensen worden verzameld door de secretaris van het Dorps comité. Vervolgens wordt dit samen met de gemeente bekeken en indien mogelijk opgenomen in het nieuwe Dorpsplan. Behoud basisschool Ritthem De kinderen in Ritthem boffen: zij kunnen veilig op straat spelen en gaan naar een kleine dorps school waar iedereen elkaar kent. De onrust was dan ook groot toen een aantal weken geleden bleek dat de Jenaplanschool, een nevenvestiging van de Burcht- Rietheim, niet meer voorkwam in het concept-plan met betrek king tot het onderhoud van de scholen: het Integraal Huisves tingsplan Onderwijs 2009-2015. Tijdens de openbare vergade ring bleek dat de Ritthemers de school absoluut willen behou den. Inmiddels is er meer duide lijkheid gekomen: de Ritthemse school lijkt weer terug te komen in het Integraal Huisvestingsplan en de schoolleiding is niet van plan om de school te sluiten. Bezoek college van B&W aan Ritthem De bewoners krijgen een uitno diging om met het college van B&W van gedachten te wisselen op 21 april. Het Dorpscomité is verheugd om op die dag het col lege rond te leiden in de "fijnste wijk van Vlissingen"!! Local Board is het jaar 2009 posi tief gestart. We zitten alweer bijna in het tweede kwartaal van het nieuwe jaar. Naast de lopende wekelijkse activiteiten hebben we het druk met allerlei initiatieven voor en door bewoners. Een greep uit de initiatieven en activiteiten: Ticket to the Future Drie van onze leden zetten zich in als intermediairs voor het project laaggeletterdheid. We vinden dat iedereen mee moet kunnen draaien in de maatschappij. Ons doel is dan ook om de droom "iedereen doet mee" te verwezenlijken. Bewo ners uit het Middengebied die de Nederlandse taal beheersen maar moeite hebben met lezen en schrij ven, kunnen zich gratis inschrijven voor onze inloopdag. Deze is iedere dinsdag van 09.00 tot 11.00 uur. Deelname is gratis. Communities that cares We hebben de bijeenkomst "Com munities that cares" van de gemeente Vlissingen bijgewoond om nauw betrokken te blijven over het wel en wee van het Middenge bied. Ook hebben we van Scoop het tweede databoek in ontvangst genomen. Zo blijven we goed op de hoogte over wat er speelt in het Middengebied. Voor ouderen We zijn een pilot gestart met diverse instanties voor ouderen van 58 en ouder. Zo is er op ZeelandNet bijvoorbeeld een community aan gemaakt: www.communities.zee- landnet.nl/data/58plus. Tips en/of ideeën met betrekking tot die com munity zijn van harte welkom. Woonbonnen L'escaut heeft een computer met internet ter beschikking gesteld. Bewoners uit het Middengebied kunnen hierop, zodra alles geïn stalleerd is, hun woonbon invul len. De tijden worden binnenkort bekend gemaakt. Workshops Iedere maand wordt er een work shop georganiseerd. Op 28 maart 2009 kunt u om 11.00 uur deelne men aan de workshop 'Fietsbanden plakken'. Deze workshop wordt gesponsord door Harms Rijwiel centrale. De kosten voor deelname bedragen 1,50. U heeft hiervoor wel een fiets met een lékke band nodig. Iedere woensdag organiseren we een kindermiddag (t/m 12 jaar) van 14.00 tot 16.00 uur. Tevens vindt er iedere vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur een kinderdisco (t/m 14 jaar) plaats. Deelname: 1,-. U kunt ons vinden aan de Rid derspoorlaan 2 (in het zijgebouw rechts van de school). Sponsors, knutselspullen, spelletjes en kin derboeken zijn altijd welkom. Met dank aan al onze sponsors en part ners die alles mogelijk maken. In het kader van burgerparticipatie kunnen burgervertegenwoor digingen binnen de gemeente Vlissingen éénmaal per maand hun dorps-, wijk- of buurtactiviteiten in de Blauw Geruite Kiel plaatsen. Deze keer heeft het Dorpscomité Ritthem daarvan gebruik gemaakt. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. P. Stok, adviseur Burgerparticipatie; tel. 487459; e-mail: psk@vlissingen.nl. FOTO: SKY PICTURES

de Faam | 2009 | | pagina 10