Graffiti in de wijkplannen Gemeente verstuurt aanslagen 2009 Opening Klimopschool en Het Springtij Inloopavond geluidsscherm Oostperkweg Spoorwerkzaamheden Start campagne 24-uurs openstelling parkeergarages A dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 25 februari'2009 - Pagina 9 Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Na een periode van 4 jaar plannen maken en bouwen wordt de nieuw bouw van de Klimopschool en Het Springtij op 4 maart geopend. Vanaf 10.00 uur is het open huis voor iedereen die de nieuwe locatie wil bezichtigen. Om 12.00 uur wordt het nieuwe gebouw officieel geopend door wethouder Huub van Klinken. Samenwerking Op de Klimopschool wordt voortge zet onderwijs gegeven aan zeer moeilijk lerende kinderen. Het Springtij is een school voor speciaal basisonderwijs. Het delen van een locatie is niet uit de lucht komen val len. De ondergrens van het speciaal basisonderwijs en de bovengrens van het onderwijs voor zeer moeilijk le rende kinderen overlappen elkaar. Beide schoolteams kunnen nu ken nis en vaardigheden delen. Ontmoeten De scholen maken gebruik van een gemeenschappelijke ruimte, waar de kinderen elkaar kunnen ontmoeten. Verder maken beide scholen gebruik van het gymprogramma ZAPP en werken ze samen aan een kunstpro ject. De gemeente heeft een haalbaar heidsstudie uitgevoerd naar de plaat singvan een geluidsscherm langs de Oostperkweg, tussen het Oud Arnemuidsvoetpad en de Havendijk. De eerste resultaten van deze studie zijn in januari met een aantal bewo ners besproken. Zij hebben tijdens deze bijeenkomst ook hun wensen op tafel gelegd. Tijdens een inloop avond op dinsdag 10 maart wordt het definitieve ontwerp van het geluidsscherm gepresenteerd. Daar na wordt het ontwerp voorgelegd aan de gemeenteraad, die een besluit zal nemen over het al dan niet plaatsen van een geluidsscherm. U bent op 10 maart tussen 17.00 en 19.00 uur van harte welkom in de raadzaal van het stadskantoor, Ka naalweg 3 (ingang bij het tanksta tion) om het ontwerp te bekijken. Medewerkers van het ingenieursbu reau Metz en de gemeente zijn aan wezig om de plannen toe te lichten en vragen te beantwoorden. Omwo nenden van de Oostperkweg hebben een uitnodiging voor deze avond in de bus gekregen. In februari en maart werkt ProRail aan het spoor in Zeeland. Op de Zeeuwse lijn wordt 13 van de 70 kilometer vernieuwd. Door de werkzaamheden rijden enkele weekenden in de periode tot 6 april geen treinen. Zo is er geen treinverkeer tussen Goes en Vlissingen van zaterdag 28 maart 01.00 uur tot maandag 1 maart 05.00 uur. Reizigers kunnen voor meer infor matie kijken op www.ns.nl en tele tekstpagina 754, of bellen naar 0900-9292 0,70 p.m.). Woensdag 11 februari zijn de wijkplannen gepresenteerd. Vanaf deze datum zijn deze ook huis aan huis bezorgd. In deze wijkplan nen is tekst opgenomen over het graffitibeleid in de gemeente Middelburg. Dit is echter niet juist omschreven. Het beleid is als volgt. Er mag geen graffiti gespoten worden. Het college heeft wel een aantal plaatsen aangewezen waar graf fiti gespoten mag worden. Dit zijn: - Skatebaan Molenwater - Skatebaan Park Toorenvliedt - Skatebaan Meiveld De volgende locaties zijn onder bepaalde voorwaarden aangewe zen als legale graffitispuitplaats: - Tunnel Hof van Tange - Schutting De Spot, Beddewijk- straat 15 Eén van de voorwaarden is dat daar alleen gespoten mag wor den tijdens een workshop die georganiseerd is door de Stichting Welzijn Middelburg. Kijk voor het volledige overzicht van de voorwaarden op de web site onder bestuur en organisa tie verordeningen APV (uit voeringsbesluit plakken, kladden en spuiten). De gemeente stelt ook panelen beschikbaar. Deze kunnen dan tentoongesteld worden op diver se locaties in de stad. Schutting De Spot is een van de legale graffitispuitplaatsen. Foto: Jan Koole Binnenkort verzendt de gemeente het aanslag-/beschikkingsbiljet gemeen telijke belastingen 2009. Het aanslagbiljet gaat over de onroerendezaakbe- lasting, afvalstoffenheffing, reinigingsrecht, rioolrechten, hondenbelasting, precario- en reclamebelasting. Bij het aanslag-/beschikkingsbiljet treft u de belastingwijzer gemeente Middelburg 2009 aan. In deze folder leest u alles over de belastingsoorten, de WOZ-waarde, de tarieven, kwijt schelding en bezwaar. LET OP! In de belastingwijzer 2009 zijn helaas de tarieven voor de onroerendezaak- belasting verkeerd vermeld. De cor recte tarieven moeten zijn: Woning: eigenarenbelasting: 0,0872 van de WOZ-waarde in plaats van 0,000872% Niet-woning: eigenarenbelasting: 0,1753 van de WOZ-waarde in plaats van 0,001753% gebruikersbelasting: 0,1409 van de WOZ-waarde in plaats van 0,001409% Nieuwe mogelijkheden via www.middelburg.nl Bezwaar Stel: U bent het niet eens met de taxa tiewaarde van uw woning of u bent verhuisd naar een andere gemeente, dan kunt u bezwaar maken tegen de aanslag. Bezwaar indienen is mogelijk door gebruik te maken van het reac tieformulier dat we hebben meege stuurd met de aanslag. Het is nu ook mogelijk om digitaal bezwaar te maken via onze website www.middelburg.nl. Met de gegevens, subject- en aanslag biljetnummer, op uw aanslagbiljet kunt u inloggen in onze bezwaarmo- dule en kunt u vervolgens aangegeven waartegen bezwaar wordt gemaakt. Per email sturen wij u een bevestiging van ontvangst. Taxatieverslag via website Een nadere onderbouwing van de waardebepaling van uw pand staat in het taxatieverslag. Dit taxatieverslag kunt u ook opvragen via onze website. Hondenbelasting Ook kunt u uw hond ten behoeve van de hondenbelasting opgeven of af melden via onze website. Waardeontwikkeling in relatie tot de aanslag OZB De waardeontwikkeling van uw woning heeft slechts een beperkte invloed op de hoogte van uw aanslag onroerende- zaakbelasting (OZB). Dat heeft te maken met de wijze waarop de gemeente de hoogte van de OZB-tarie- ven bepaalt. Eerst bepaalt de gemeen te in de begroting de totale inkomsten die nodig zijn voor het uitvoeren van haar taken. Zodra de totale waarde van de onroerende zaken in de gemeente bekend is, wordt daarmee het tarief berekend. In jaren van waardestijging leidt dit tot dalende tarieven en als de waarde daalt, leidt dit tot stijgende tarieven. De op basis van objectieve uit gangspunten vastgestelde waarde dient ervoor om op een rechtvaardige manier de lasten te verdelen. Gespreid betalen? Het aanvragen van gespreid betalen, in acht termijnen door automatische incasso, is mogelijk door het invullen van het reactieformulier of via onze website. Dit moet dan gebeuren voor 30 april. De grens van deelname aan de auto matische incasso is mogelijk voor aanslagen met een totaal bedrag klei ner dan 5.000. Als u eerder gebruik heeft gemaakt van automatische incasso, dan zijn bij uw aanslagbiljet geen acceptgiro's meer bijgevoegd. U hoeft niet op nieuw een machtiging in te dienen. De gemeente is dan al gemachtigd voor de inning van uw aanslag. Kwijtschelding Voor de groep mensen die reeds meerdere jaren volledige kwijtschel ding hebben ontvangen is de proce dure met ingang van dit jaar aanzien lijk gewijzigd. Deze groep is voor het eerst geautomatiseerd getoetst door een onafhankelijke instantie, het inlichtingenbureau van het Ministerie van Sociale Zaken. Als uit deze toet sing is gebleken dat u niet meer voor kwijtschelding in aanmerking komt, dan bent u hierover reeds schriftelijk op de hoogte gebracht door de gemeente. Komt u wel in aanmerking dan hoeft u verder geen actie te onder nemen. Het bedrag van de kwijtschelding is in dat geval in mindering gebracht op uw aanslag. Wilt u voor het eerst in aanmerking komen voor kwijtschelding? Kijk dan in onze belastingwijzer 2009 voor meer informatie. Als u naar aanleiding van de aanslagen van waterschap Zeeuwse Eilanden al kwijtschelding heeft aangevraagd is het opnieuw invullen van een formulier niet nodig. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u terecht op het stadskantoor. U kunt ook bel len: (0118) 67 57 72. Of kijk op www.middelburg.nl. Vanaf 26 februari vindt u in diverse uitgaansgelegenheden in Middel burg posters met de tekst 'NIET MEER NODIG'. Deze vormen de campagne om bekend te maken dat de parkeergarages in de Middelburgse binnenstad vanaf begin dit jaar 24 uur per dag geo pend zijn. De posters laten zien dat je in Middelburg kunt genie ten van een avondje uit, zonder constant op je horloge te kijken. die Middelburg wil uitdragen met de posters. Er zijn vier varianten die ie der een eigen doelgroep aanspreken. Nooit meer voor het nagerecht afrekenen omdat het al bijna tijd is. Nooit meer voor het einde van de voorstelling de zaal uitlopen omdat je niet voor een gesloten slagboom wilt staan. Ook je date hoef je niet meer in de kou te laten staan omdat je je auto uit de gara ge moet rijden. Niet meer nodig! Alle parkeergarages in Middelburg zijn nu continu geopend. Bezoe kers van de binnenstad kunnen dus ongehaast genieten van een ^'middeiburgn? avondje uit. Dat is de boodschap

de Faam | 2009 | | pagina 9