Gewoon 30 in Nieuw- en St. Joosland Het woord aan raadslid Jan Zwemer Wijktafel Nieuw- en St. Joosland Raadsvergadering in stadskantoor Verkeersmaatregelen tijdens koninklijk bezoek Subsidie aanvragen voor 2010 dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 25 februari 2009 - Pagina 8 Bewoners hebben in het verleden gemeld dat het autoverkeer te "hard" rijdt over de Oude Rijksweg in Nieuw- en St. Joosland. Ouders die met kinderen naar basisschool de Lonneboot fietsen vinden dat ook. Om deze reden is de Oude Rijksweg dit jaar opgenomen in de campagne "Gewoon 30 daar kun je mee thuis komen!" Op de Oude Rijksweg heeft dinsdag 17 februari een staandehoudactie plaatsgevonden. De staandehoudac tie is een onderdeel van bovenge noemde campagne waarbij Veilig Verkeer Nederland, Verkeerspolitie Zeeland, basisschool de Lonneboot en gemeente Middelburg betrokken zijn. Deze staandehoudactie is bedoeld om automobilisten te confronteren met hun rijgedrag in een woonwijk. Kinderen spelen de hoofdrol in deze actie. Dit keer stonden Emilie, Crisis ontbreken van ver trouwen. De economische crisis, als gevolg van de kredietcrisis, is ontstaan vooral door het ontbreken van ver trouwen. De zorgcrisis in Zeeland in de zie kenhuizen boven de Westerschelde, daarin speelt wantrouwen een grote rol. Voor het CDA is dat opnieuw reden om aandacht te vragen voor de kracht van vertrouwen, vertrouwen in eigen kunnen, zelfvertrouwen en vertrouwen in elkaar. Vertrouwen is een kwetsbare menselijke eigen schap die zomaar om kan slaan in wantrouwen. De overheid, die voor 25% bijdraagt aan de economisch groei, is de aan gewezen partij om het voortouw te nemen in bouwen aan vertrouwen. Een lokale overheid (gemeente) kan investeren in vertrouwen door een actief beleid op het gebied van werk gelegenheid, het optimaal onder steunen van werklozen, in het vinden van werk en een stevig vangnet vor men voor hulpverlening om uit schulden te komen. In Middelburg krijgt dit goede aandacht, nu kan er nog een tandje bij: van goed naar beter. Nu kunnen effecten van de econo mische crisis wat opgevangen wor Manouk, Tim en Joep van archipel school "de Lonneboot" op straat om groene, en gele kaarten uit te delen. Groene kaarten inclusief een presen tje, namelijk een warme oranje sjaal, werd uitgereikt op het moment dat de automobilist beneden of gelijk aan 30km/uur reed. Een gele kaart, een soort waarschuwing, werd door de basisschoolkinderen uitgedeeld op het moment dat de automobilist harder dan 30km/uur reed, maar onder de den door bedrijven te facjliteren, door geplande investeringen naar voren te halen, door het begeleiden van werk naar werk en de schuld hulpverlening goed faciliteren. Dat is investeren in vertrouwen. Als burgers pakken we dat vertrouwen op naar onze nabije naaste waar mee het niet zo goed gaat, door te ondersteunen en te bemoedigen. Laten we ons dan niet teveel beïn vloeden door een ZZT-syndroom (Zeeuwse ZwaarTillers), zo van "het zal wel nooit meer wat worden - 't is ook nog nooit wat geweest". Maar oog en hart hebben voor positieve signalen, van de overheid, van ondernemers, van de buren, vanuit de eigen omgeving. bekeuringgrens bleef. Ook werden er door de politie bekeuringen uitgedeeld op het moment dat automobilisten veel te hard reden. Doordat de op en afrit met de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland onlangs is afgesloten, is het verkeersbeeld anders dan gebruikelijk. Tijdens de gehouden actie zijn de volgende resul taten geboekt: Groene kaarten 22 stuks Gele kaarten 20 stuks Bekeuringen 3 stuks Wilt u meer weten over staandehoud actie, neem dan contact op met Anja Jonkman-Kuijl, gemeente Middelburg, telefoonnummer (0118) 67 50 00. Of de zorgcrisis in de Zeeuwse zie kenhuizen op te lossen is met investeren in vertrouwen? Als de inwoners van Walcheren gewoon worden geïnformeerd, als er een nor male communicatie kan ontstaan waarin woord en weerwoord duide lijk maakt dat er echt wordt ge luisterd, dan doet ieder weer mee aan het bouwen van een nieuwe zie kenhuistoekomst. Wellicht kan de bestuurscrisis rond het ziekenhuis de weg openen tot opnieuw informeren, opnieuw com municeren en daardoor opnieuw en constructief participeren. Het is nu de kunst om ons niet te laten infecteren door het ZZT-syn droom. Benedictus stelde al, vele eeuwen geleden 600 na Chr.), dat "mur- muratio" (mopperen of kankeren) een ernstige zonde is (sociale gif voor de samenleving) en gaf aan dat blijmoedigheid een goed tegengif is of "een langzaam werkende sociale balsem". Bouwen aan vertrouwen is geen naïef optimisme, maar een echte mogelijkheid om na een crisis te ervaren dat onze kwaliteit van leven (ook op Walcheren) is toegenomen. Jan Zwemer janzwemer@cdamiddelburg.nl Uiteenlopende activiteiten op het gebied van welzijn, volksgezondheid of cultuur komen in aanmerking voor subsidie. Deze activiteiten moeten passen binnen het beleid van de gemeente. Organisaties die al een subsidierelatie met de gemeente Middelburg heb ben, krijgen de aanvraagformulieren voor 2010 automatisch in de bus. Organisaties die nog geen subsidiere latie met de gemeente Middelburg hebben, kunnen voor 2010 een aan vraag indienen. Het indienen van een subsidieverzoek geeft geen garantie op subsidie, maar betekent dat deze opgenomen wordt in de subsidieprocedure 2010. Tij dens de procedure zal worden beke ken of er al dan niet subsidie wordt toegekend. Informatie Wilt u meer weten over het aanvragen van subsidie? Neem contact op met Kees Janse van de afdeling Stedelijk Sociaal Beleid, telefoon (0118) 67 53 42. Bij hem kunt u ook het aanvraagfor mulier subsidie 2010 en de Alge mene Subsidieverordening Middel burg opvragen: deze kunt u ook vin den op www.middelburg.nl onder de knop Zorg en Welzijn/subsidie. Binnenkort begint weer een nieuwe ronde wijktafels. Dorpstafel Nieuw- en Sint Joosland bijt dit jaar op 3 maart de spits af. De bijeenkomst wordt gehouden in het dorpshuis en begint om 20.00 uur. De zaal is geopend om 19.30 uur. De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwet houders en maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijk- verenigingen. Onderwerp van gesprek op een wijktafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Dit is de kans om mee te praten over ontwikkelingen binnen uw wijk. Op de agenda van de dorpstafel staat de stand van zaken van Dorp van de Toekomst, een presentatie door Eric Mostert van Rijkswaterstaat over de N57 en het aanwenden van het dorpstafel budget. Agenda en verslagen kunt u bekijken op www.middelburg.nl> wonen en leven Wijken en dorpen wijktafels. De wijktafel is voor iedereen vrij toegankelijk. De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 2 maart bij elkaar voor haar maandelijkse vergadering. Die begint om 19.30 uur in het stads kantoor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor. De agenda is onder voorbehoud. 1. Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2. Vaststelling notulen raadsvergadering 26 januari 2009 3. Ingekomen stukken 4. Beschikbaarstellen aanvullend krediet sportpark "Vrijburg" (sportboulevard) 5. Kredietaanvraag herinrichting sportcomplex "De Brigge" 6. Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de Begroting 2009 7. Zienswijze op Ontwerpbegroting 2009 gemeenschappelijke regeling Centrale Post Ambulancevervoer Zeeland (CPA Zeeland) 8. Zienswijze op Voorlopige bijdrage 2009 gemeenschappelijke regeling Zeeuws Archief. Op de radio Radiozender Coolfm is iedere raadsvergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de raadsvergadering van 2 maart en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 6 maart van 20.00 tot 22.00 uur. Herhaling op maandag 9 maart om 20.00 uur. Prins Willem Alexander en prinses Maxima brengen vrijdag 6 maart een bezoek aan Middelburg. Zij wonen in het Abdij het slotevenement bij in het kader van het internationaal Pooljaar. Voor en tijdens dit bezoek worden maatregelen getroffen voor het parkeren. Vanaf donderdagavond 5 maart wordt een aanvang gemaakt om borden en afzetting te plaatsen op het Walplein, Onder den Toren en het gedeelte voor de Nieuwe Kerk en Koorkerk. De vergunninghouders uit het betreffende vrijgemaakte gebied kunnen hun auto op alle andere beschikbare plaatsen in zone 1 als in zone 2 plaatsen. De gemeente Middelburg is de subsidieprocedure voor 2010 gestart. Aanvragen moeten voor 1 april 2009 bij de gemeente binnen zijn. Onder belangstelling van de pers delen Emilie en Manouk een oranje sjaal uit aan een automobiliste die zich keurig aan de snelheid houdt. Foto: Aart van Belzen Foto: Jan Koole

de Faam | 2009 | | pagina 8