Zeeuws popkoor zoekt talent Inbraakgolf HKPD Gedichtenbundel Een koud bad De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Omwonenden willen afgesloten brandgang deweekkrant.nl Welkomdienst Drugs dealen is bij het HKPD verboden Bestuur zoekt vrouw voor functies Agenda Maart Themaweekend: Tuinaanleg en onderhoud op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart i.s.m. een tuinarchitect en tuinspecialisten. Zaterdag 28 februari kinderactiviteit: voederslinger rijgen voor de vogeltjes, van 9:00 - 17:00 uur, 2,- p.p. Zondag 1 maart demonstratie: gazonaanleg en onderhoud Woensdag 11 maart workshop: verbonden eenheid, info bij onze klantenservice A.s. zondag geopend van 12:00 -17:00 uur 9 II Primula Acaulis Diverse kleuren. Hoogte 15 cm. Potmaat9 cm. Per stuk Nu vanör^S voor GroenRijk Middelburg Mortiere Boulevard 2 0118-470400 www.groenrijk.nl Woensdag 25 februari 2009 - Pagina 7 door marcel van der voort VLISSINGEN - "Er is recentelijk ingebroken bij drugsopvang HKPD in de Vlissingse Dokter Stavermanstraat, bij de dieren arts ernaast en in drie wonin gen. De daders zijn via de brandgang aan het werk ge gaan. Die gang moet afgesloten worden. Dit geeft ons ongemak kelijke gevoelens", vertelt Karin Vodegel van Wijkvereniging Singel Onder de Toren. "Er is een procedure gestart om de brandgang achter het pand van HKPD af te sluiten", meldt bur gemeester Wim Dijkstra. "De politie denkt dat de daders niets te maken hebben met de HK PD. Er is sprake geweest van een inbraakgolf. Ik ben verbaasd dat de media niet is ingelicht over de inbraken. Bij de politie kan niemand daar iets zinnigs over zeggen." Enkelen omwonenden wagen het erop om tijdens de open dag de HKPD van binnen te bekijken. Het is zaterdagmid dag en de verslaafden zijn er niet. Het gebouw is sinds de cember vorig jaar in gebruik en niet te vergelijken met het voor malige onderkomen aan de Coosje Buskenstraat dat sterk verouderd was. In de Dokter Stavermanstraat kreeg een bin nenhuisarchitect vrij spel. De vertrekken, waaronder de ont moetingsruimte, ogen steriel. De drugsgebruikers blijven op de begane grond en voor hen is een bar en een computer. Er zijn verschillende spreekruim- tes en kantoren. Wim: "Naar mijn mening gaat het goed." In het pand, dat vijf dagen per week open is, komen vierenze ventig drugsgebruikers. "De cliënten zijn verslaafd. Maar dat zegt niet dat er geen afspraken met ze te maken zijn. Iedereen weet dat er goed met de buren omgegaan moet worden", ver klaart directeur Rosette Wille van Emergis Verslavingszorg. O je eigen wereld op MIDDELBURG - In de Oost- kerk aan het Oostkerkplein in Middelburg is zondag 1 maart een Welkomdienst. De dienst begint om 19.00 uur.Dominee Paulien Couvée hoopt in deze dienst voor te gaan. Het thema van deze dienst is: 'Tijd, om op te staan!' Gospelgroep Bright- Light uit Arnemuiden brengt enkele liederen ten gehore en Combo Bis begeleidt de samenzang. door tara de vriend KRUININGEN - Popkoor SEAS IDE Rendez-Vous uit Goes is in 2002 opgericht als een van de eerste Zeeuwse popkoren. Het koor bestaat uit vijftig zangers en zangeressen en een vijf-kop pige band. Door het vertrek van een aantal leden is er plaats voor nieuwe, enthousiaste le den. Zingen in een koor is pop ulair. Mede dankzij het pro gramma Korenslag is het oubol lige en saaie imago verleden tijd. Koren zijn er in diverse genres dus er is voor iedereen wat wils. Seaside Rendez-Vous richt zich op de populaire pop songs van nu maar ook uit de ja ren zeventig, tachtig en negen tig. Het repertoire bestaat uit door ellen de vriend MIDDELBURG - Het eer ste deel van de nieuwe se rie uit de Slibreeks is klaar. De gedichtenbundel heet Een kond bad en is van de dichter Peter Swanbom. De bundel bevat 2 x 12 liede ren van verdronkenen. De lie deren zullen volgend jaar op muziek worden gezet door componist Blaha. "Deze be werking wordt in 2009 uitge voerd door MuziekPodium nummers van Blof, Queen, Matt Bianco en Earth Wind Fire. Het koor treedt regelmatig op en doet mee aan festivals binnen en buiten de provincie. Seaside onderscheidt zich van andere koren door de band die zorgt voor een professionele be geleiding. Die bestaat uit een toetsenist, gitarist, basgitarist, fluitist en drummer. Iedereen die door dit bericht enthousiast is geworden om lid te worden is op dinsdag 3 en dinsdag 10 maart welkom een repetitie bij te wonen. Op dit moment is er direct plaats voor drie bassen, twee lage alten en één hoge sopraan. Het is van 20.00 tot 22.00 uur in Ons Dorpshuis aan de Berghoekstraat 3 in Kruinin- gen. Aanmelden: 0113-220624. Zeeland te Veere. Van deze uitvoering wordt een cd ge maakt die te zijner tijd aan het Slibboekje wordt toegevoegd", laat hoofdredacteur Aamout de Bruyne weten. Hij verwacht dat iedereen die de gedichten leest erdoor getroffen wordt. "Het lijkt alsof de verdronke nen vertellen over de omstan digheden waarin zij om het le ven kwamen en ons deelge noot maken van hoe zij zich voelen. Een koud bad is te koop via het CBK Zeeland voor 9 euro. In de nieuwe drugsopvang HKPD is een gebruikersruimte. Onder toezicht wordt daar heroïne of cocaïne gebruikt. Spuiten krijgen de verslaafden verstrekt. Drugs dealen is verboden. Na ontdek king volgt aangifte bij de politie. foto: andré van der velde. GOES - De databank www.zeeland.besturen.net is onlangs gelanceerd. Doel is het aantal vrouwen in be sturen, raden en commissies te vergroten. Maatschappe lijke organisaties, stichtin gen en verenigingen die meer vrouwen in hun be stuur willen hebben en vrou wen die interesse hebben in een bestuursfunctie kunnen zich bij de databank inschrij ven door een (digitaal) aan meldingsformulier in te vul len. Het systeem maakt de juiste match tussen een ge schikte kandidate en een passende vacature. Aanlei ding voor het opzetten van de databank is het door de Provinciale Staten uitge sproken streven dat provin ciale adviescommissies en - raden in de nabije toekomst voor minimaal veertig pro cent uit vrouwen moet be staan. Dit is nu bij lange na niet het geval. Meer informa tie: 0118-682 572. CL cm o cd q- cm o I 8 a) 4 =5 Q) CD

de Faam | 2009 | | pagina 7