Cursussen, lezingen, workshops...enzo E dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL E Woensdag 25 februari 2009 - Pagina 31 Vervolg van pagina 30 Daarvoor worden de volgende maatregelen genomen. a. Op de rotonde bij de Europalaan wordt een vrij liggend fietspad aan gebracht. Dit rietspad wordt aange duid met borden G1 1 (verplicht fietspad). b. De fietsoversteken op de rotondes bij de Europalaan en de Walcher- seweg worden in de voorrang ge legd. De voorrang wordt aange duid met met boraen Bó (verleen voorrang aan bestuurders op de kruisende weg) en met blokmarke- ring en haaientanden op het weg- c. Op de rotonde bij de Walcherse- weg wordt aan de zuidwestzijde, op de Laan der Verenigde Naties, een voetgangersoversteekplaats aangelegd. Deze voetgangersover steekplaats wordt aangeduid met borden L2 (voetgangersoversteek plaats) en met zebramarkering op net wegdek. Inzage De besluiten liggen tot en met 8 april 2009 elke werkdag tijdens kantooru ren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de heer J.W. Lievense, tele foonnummer (0118) 67 52 91 Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 2ó februari tot en met 8 april 2009, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waarte gen u bezwaar maakt, de reden waar om u bezwaar maakt en uw handte kening. Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 1 van de Algemene wet bestuursrecht). Belanghebbende U bent belanghebbende als uw be lang rechtstreeks bij een besluit is betrokken (artikel 1:2 van de Algeme ne wet bestuursrecht). Uw belang moet zich dan wel onderscheiden van de belangen van grote aantallen ande ren. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omgeving van de weg waarop een besluit betrekking heeft. Bij een wille keurige verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvoldoende aanwezig. Een belanghebbende die redelijker wijs verweten kan worden dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (arti kel 13 van de Algemene wet be stuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tij delijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de Voorzieninaenrechter van de Rechtbank Middelburg. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningen- rechter, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk ver zoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 145 voor natuurlijke personen en 288 voor rechtsperso nen. BOUW AANVRAGE N (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - Buitenruststraat 20: vernieuwen brandmeld- en ontruimingsinstallatie. - Ungestraat 33: plaatsen dakka pel achterzijde. - Mortiere: plaatsen autobrug. - Muidenweq 6, Arnemuiden: bouw clubgebouw (2e fase). - Park Veldzigt 15: aanbrengen lichtreclame. - Schepenenlaan 226: uitbreiden woning. - Seissingel 12b: aanbrengen zon nepanelen. - Statenlaan 110: realiseren tus senmuur. - Wilgenhoekweg 41: verande ren indeling schuur en woning. - Zijpestraat 1: plaatsen (tijdelijke) bergcontainer. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen om een bouwvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning wordt verleend, af wijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden inge zien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeentelijke) monumenten-, gebruiks- en/of sloop vergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): - Jacob Catsstraat 46: sloop bijge bouwen (13-2). - Nieuwe Burg la: veranderen voorgevel/wijzigen interieur (13-2). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haak jes staande datum een gemotiveerd 'lurae- meester en wethouders van Middel- stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE VRIJSTELLING EN VERGUNNING NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende vrijstelling van het be stemmingsplan en bouwvergunning is verleend: - Klompenpad 1Nieuw- en Sint Jooslana: bou schuur. bouw woning met burg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningenrechte, Rechtbank Middelburg, sector Be vakbalie in het stadskantoor het ont werp van een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter in zage voor: - Markt 1 vernieuwen dakbedek king torenspits en vergulden wind vaan. - Abdij 4: opnieuw verloden glaspa nelen en vervangen bindroeaen. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling "Rijksweg jitenqebied De vergunning en alle relevante stuk ken ligt gedurende zes weken, van 26 februari tot en met 8 april 2009 elke werkdag tijdens kantooruren ter inza ge bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op het voornoemde stuk. De belang hebbende die het niet eens is met de verleende vrijstelling ten behoeve van het uitvoeren van het desbetreffende bouwplan kan vanaf 27 februari tot en met 9 april 2009 een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middel- bura. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voor noemd besluit komt gedurende laatst genoemde periode een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indie ner, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt en de gronden van het ezwaar. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningenrechter, Rechtbank Middelburg, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERPBESLUITEN WAARTE GEN GEEN ZIENSWUZEN ZUN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat inzake de onderstaande ontwerpbesluiten bin nen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: - Lange Delft 127: verlenen van vergunning op grond van de Mo numentenwet 1988 voor geheel ver anderen voorgevelpui; - Vismarkt 6: verlenen van vergun ning op grond van de Monumenten wet 1988 voor vervangen van 2 on dernamen door identieke ramen. Hof van Tange (parkeerplaats): verle nen van ontheffing op grond van arti kel 3.23, lid 1 van de Wet ruimtelijke ordening voor vernieuwen mindervali- dentoilet. ONTWERP-MONUMENTENVER- GUNNING Gedurende zes weken, van 26 febru ari tot en met 8 april 2009 ligt bij de zijn/haar zienswijze omtrent de ont- nbac 'an burger ders van Middelburg, Postbus 6000, werpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou- 4330 IA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde peri ode is net noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op telefoon nummer (0118) 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ont werpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Al- lemene wet bestuursrecht naar voren lebben gebracht. EX VRIJSTELLINGSPROCEDURE ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij voorne mens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op ae ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen van: het bestemmingsplan "Be schermd Stadsgezicht" ten behoe ve van Lange Noordstraat 29: bouw garage. bestemmingsplannen N57 2003' en "Buitehgebi. 1997" ten behoeve van het oprichten van een tijdelijke bouwketenpark op de percelen Grenadierweg, Nieuwlandseweg (3x), Gol- steinseweg, Veerseweg, Oost- perkweg, van 't Hoffweg, Prooijenseweg en afslag Nieuw- en Sint Joosland. De ontheffingen worden verleend voor de duur van 2 jaar. De ontwerpen van de ontheffingsbe- sluiten met relevante stukken liggen gedurende zes weken van 26 februa ri tot en met 8 april 2009 ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn zienswijze omtrent de ontwerpbeslui ten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 IA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde peri ode is net noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op net tele- risico foonnummer (011 8) 67 52 41 Belanghebbenden lopen het niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoor delijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administratieve rechter als rede lijkerwijs aan hen kan worden verwe ten dat zij tegen het ontwerpbesluit leen zienswijzen als bedoeld in arti- ;el 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben ge bracht. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met de relevante stukken ligt gedurende zes weken van 26 februari tot en met 8 april 2009 ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont werpbesluit kenbaar maken bij het col lege van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 IA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde peri ode is net noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op telefoon nummer (0118) 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoor delijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administratieve rechter als rede lijkerwijs aan hen kan worden verwe ten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in arti kel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben ge bracht. ONTHEFFINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 3.22, UD 1 Wro Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij voorne mens zijn met toepassing van artikel 3.22, lid 1, van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing te verlenen van de VERZOEK OM (BINNENPLANSE) ONTHEFFING EX ARTIKEL 3.6 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat er een aanvraag om een bouwvergunning is ingekomen ten behoeve van het toe staan van een bijgebouw op het per ceel Jacob Catsstraat 4. Het bouwplan voldoet niet (geheel) aan het ter plaatse vigerende bestemmingsplan "Nieuw Mid delburg". Het college is voornemens om onthef fing te verlenen van het bestemmings plan met gebruikmaking van de van de daartoe in het bestemmingsplan opgenomen mogelijkheid. In verband hiermee ligt het bouwplan gedurende twee weken van 26 februari tot en met 11 maart 2009 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stads kantoor. Gedurende deze periode kan een ieder mondeling of schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent de bouwaanvraag kenbaar maken bij het gemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 IA Middelburg. Voor mondelinge zienswijze, telefoon nummer (0118] 67 52 83. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke informatiepagina's elders in deze Faam, wwwjniddefourgjil en Maximaal Teletekst pagina 830. DOOR KARIN 0CKÉ Maritieme Kunstexpositie SEROOSKERKE(W) - In Galerie De Hom is tot eind april de Ma ritieme Kunstexpositie met Zicht op Zee te bezichtigen. Wil genhoekweg 15, Serooskerke. Kerk van de toekomst VLISSINGEN - In kerkgebouw Open Hof, Alexander Gogelweg in Vlissingen geeft Dr. Henk de Roest op donderdag 26 februari om 19.30 uur een lezing over de kerk van de toekomst. Toegang gratis. Lezing spirituele tuinen SEROOSKERKE(W) - Tuin- en landschapsarchitect Ir. Arend Ian van der Horst geeft op woensdag 4 maait om 20.00 uur een lezing over Spirituele Tui nen. Locatie: De Zandput, Zandput 5 in Serooskerke(W). Entree leden gratis, introducés 5euro. Workshops Galerie Dumais VLISSINGEN - Galerie Dumais in Vlissingen begint in maart met de volgende workshops: cursus Photoshop voor begin ners en gevorderden: begint op 8 en 9 maart van 10.00-12.30 uur; nodig: laptop (met photos- hop). De kosten van deze tien lessen zijn 300 euro, incl. mate riaal. Workshop Intuïtief tekenen en schilderen: op verschillende da gen van 10.00-17.00 uur, de kosten zijn 75 euro inclusief materialen, lunch, koffie/thee. Een verjaardagsparty voor kin deren....schilderen bij Galerie Dumais: de kosten zijn 22,50 euro, inclusief materiaal en li monade; max. 8 kinderen. Info: cdumais@zeelandnet.nl Photoshop elements MIDDELBURG - De cursus fo- tobewerken met photoshop elements begint op donderdag 19 maart van 13.30-16.00 uur. De in totaal vijf lessen worden gegeven bij de SMZ-IT, Station straat 15 in Middelburg. Infor matie en aanmelding via de ZVU, tel. 0118-634800. Bijzondere jamsessie MIDDELBURG - Mondharmo nica-goeroe Steven de Bruyn van The Rythm lunks en dj Vin- dictiv geven op donderdag 26 februari vanaf 20.00 uur een workshop in het Muziekcafé De Spot, Beddewijkstraat 15 in Middelburg. Entree gratis. Info: 06-13012324. Cursussen Zeeuws Archief MIDDELBURG-Wegwijs in ka dastrale archieven en prekada- strale registers, is een nieuwe cursus die gegeven wordt op za terdag 7 maart van 10.00 - 12.00. De tweede cursus heeft als the ma: Methodiek van het histo risch onderzoek en is op maan dag 16 maart van 14.00 - 16.00 uur. Locatie beide cursussen: Zeeuws Archief, Hofplein 16 in Middelburg. Vakantie Bijbel Club MIDDELBURG - De Vakantie Bijbel Club voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar is op zaterdag 28 februari van 10.30-13.30 uur in de Herman Faukeliusschool, Kuipers Riet bergkwartier in Middelburg. In formatie via tel. 0118-623271. Streekeigen boerderij erf NISSE - De cursus Streekeigen boerderij en erf is voor mensen uit Walcheren en de Bevelan- den die kennis op willen doen over hoe een streekeigen boer derij er uit ziet en hoe een Zeeuws erf is ingericht. Data: 2, 9,14 maart om 19.00 uur. Op 16 maart is er van 9.30 - 15.30 uur een excursie. Locatie: Schaaps kooi Nisse - Beveland. Informa tie: 06-28092226. Franjes en auto's MIDDELBURG - De kinderw orkshop Franjes en auto's is op zondag 1 maart van 13.00 - 14.30 uur in het Zeeuws muse um in Middelburg. De kosten bedragen 5 euro. Aanmelden: rondleidingen@zeeuwsmuse- um.nl. Consuminderen VLISSINGEN - Tijdens Low Budget Day zijn er in Biblio theek 't Spui in Vlissingen meer dere activiteiten rondom het thema zuinig leven. Marieke Henselmans geeft op zaterdag 28 februari van 14.00 -15.30 uur een lezing over haar boek Con suminderen met kinderen.

de Faam | 2009 | | pagina 55