PWLITI E Zuinig leren leven op Low Budget Day A Officiële Mededelingen verkeer en vervoer dé Weekk ant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL on Tour Walcherse middag in Ellewoutsdijk Mannen- en vrouwenavond Bigband Play-in van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Woensdag 25 februari 2009 - Pagina 19 door karin ocke Vrouw met wapen in auto ROTHEM - Politieagenten wa ren in de nacht van zaterdag op zondag na een melding naar de Sloeweg-Noord bij Ritthem ge reden, want daar zou een Fran se personenauto langs de kant van de weg staan. Het bleek dat twee van de banden lek waren. Achter het stuur lag een vrouw met op de bijrijderstoel een wa pen. Later bleek, dat het om een nepwapen ging. De vrouw was onder invloed en moest een blaastest ondergaan. Ze werd daarop aangehouden en over gebracht naar Torentijd. Zon dag verklaarde de 31-jarige vrouw uit het Franse Mouvaux, dat ze alcohol en wiet had ge bruikt. Autobanden lek gestoken VLISSINGEN - In de omgeving van de Bloemenlaan in Vlissin- gen zijn, vermoedelijk in de nacht van zaterdag op zondag, van verschillende personen auto's banden lek gestoken. Agenten stelden na melding een onderzoek in. In de Bloe menlaan stond één auto met lekke banden, in de Margrie tenlaan tien en in de Paul Kru- gerstraat nog eens vijf auto's. De politie is op zoek naar getui gen. Wie meer infoermatie heeft, kan contact opnemen met de politie in Vlissingen of bellen met het servicecentrum van de Zeeuwse politie op nummer 0900-8844. Aanhouding VLISSINGEN - Op het Baskens- burgplein in Vlissingen is vorige week vrijdag rond 22.45 uur een 18-jarige Vlissinger aangehou den. Hij reed op een minibike zonder kenteken en verlichting. Daarnaast bleek hij niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. De minibike is in beslag geno men. Rijbewijs ingevorderd RITTHEM - Aan de Sloeweg- Noord in Ritthem is vorige week vrijdag het rijbewijs van een 29- jarige automobilist uit de ge meente Hulst na een snelheids overtreding ingevorderd. De man reed rond 15.30 uur met een gecorrigeerde snelheid van 173 kilometer per uur over de genoemde weg. De toegestane maximum snelheid is hier 100 kilometer per uur. Tegen de man is ook proces-verbaal op gemaakt. Verlaten plaats ongeval VLISSINGEN - In een woning in de Begonialaan in Vlissingen is vorige week woensdag om 19.50 uur een 17-jarige jongen uit Ca- pelle aan de IJssel aangehou den. Na een ongeval, waarbij hij op de kruising Pres. Roosevelt- laan/ Irislaan met een bromfiets tegen een auto was gereden, was hij hard weggelopen en had zijn bromfiets achtergelaten. Na een melding dat er bloed lag in de brandgang achter de Irislaan hebben agenten het bloedspoor gevolgd tot in eerder genoemde woning. Daar werd de verdach te aangetroffen. Hij was gewond aan zijn voet. Na behandeling in het ziekenhuis werd de jongen voor verhoor meegenomen naar het bureau. De automobi list raakte niet gewond. Bromfiets in beslaggenomen MIDDELBURG - Op de kruising Kleverskerkseweg/ Nieuwland- seweg in Middelburg vond vori ge week donderdag rond 12.05 uur een aanrijding plaats tussen een bus en een personenauto. De 52-jarige bestuurder van de bus uit Oudenhoorn reed over de Kanaalweg komende uit de richting van het station. Op de kruising verleende hij geen voorrang aan de voor hem van rechts komende 51-jarige auto mobiliste uit de gemeente Bor- sele. De vrouw werd met onbe kende verwondingen overge bracht naar het ziekenhuis in Goes. Vrouw aangereden VLISSINGEN - Een 78-jarige vrouw uit Vlissingen is vorige week donderdag rond 17.15 uur gewond geraakt toen ze op een zebrapad aan de Nieuwe Zuid- beekseweg in Vlissingen werd aangereden door een perso nenauto. De vrouw liep bij de kruising met Westerzicht met haar 82-jarige man over het ze brapad. Een 26-jarige automo biliste uit Vlissingen, die over de Nieuwe Zuidbeekseweg ko mende uit de richting van Lam- merenburg reed zag het echt paar (vermoedelijk door weer somstandigheden) te laat. Toen de automobiliste hard remde raakte haai- auto in de slip. De 82-jarige man kon nog wegstap- pen maar de 78-jarige vrouw werd aangereden. Na de aanrij ding kwam de personenauto in de rechterberm tot stilstand. De 78-jarige vrouw werd met nog onbekende verwondingen, per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. VLISSINGEN - Lost key on Tour is op 6 maart. In De Piek staan twee beginnende bands en headliner Heavy Lord (stijl Black Sabbath). Uiteraard twee Zeeuwse bands in het voorprogram ma: Fomost (heavy metal) en Rumble Fist (hardcore skate- punk). In De Concurrent staat vanaf23.00 uur Powertool op het podium en in Club Midnight Tha Nouky, Loudnezz, Horus, Chaos early harcore, oldschool, hardcorefoto: p.r. DOOR TARA DE VRIEND VLISSINGEN - Elke dag wordt er wel over de econo mische crisis gesproken. De Zeeuwse zuunigheid is hip en voor vele mensen helaas noodzakelijk. Maar hoe pak je een zuiniger leven aan? Bi bliotheek Vlissingen ziet dit probleem in en houdt daar om een Low Budget Day op zaterdag 28 februari. Een dag die in het teken staat van eco nomisch verantwoord leven. Het begint om 11.00 uur met een informatiemarkt op de be gane vloer. Verschillende orga nisaties zijn aanwezig om mon delinge en schriftelijke informa tie te verschaffen, zoals Stich ting Leergeld, Voedselbank Walcheren, Stichting Zuinig heid met Stijl, Stichting Goed voor Elkaar, Sociale Dienst Wal cheren, Ruilkring Lets en de Kredietbank Walcheren. Ook is er een boekenmarkt met afge schreven boeken vanaf 0,75 eu ro. De gerenommeerd budget koningin Marieke Henselmans geeft een lezing en verteld over haar boek Consuminderen met kinderen. Daarnaast worden bezoekers van de markt getrak teerd op budgethapjes. De in formatiemarkt is tot 16.00 uur en is gratis toegankelijk. ELLEWOUTSDIJK - In het kerkje van Ellesdiek in Elle woutsdijk is woensdag 4 maart weer een senioren middag. Het is dit keer een Walcherse middag met een optreden van mondorgel- groep De Krekels uit Westka- pelle. Een groep dames van Passage uit Aagtekerke voert een toneelstuk op in het Walcherse dialect: Eên tevéé. Frans van der Heijde vertelt nog een verhaal in het Wal- chers. Het begint om 14.30 uur en de toegangsprijs is 4 euro. Reserveren via; 0113- 351317. OOSTKAPELLE - In de Zionskerk aan de Duinweg 36a in Oostkapelle is op woensdag 4 maart een inter actieve avond waarin de ver schillende aspecten van het huwelijk besproken worden. De sprekers zijn Piet en Con- ny van Koeveringe en het thema is Ik ook van jou. Het begint om 19.30 uur met kof fie, gevolgd door samenzang en de bijeenkomst. Meer in formatie via 0118-582277. SLUISKIL- DeKNFMafde ling Zeeland houdt samen met de Zeeuwse Muziek school op 15 maart een Big band play-in. Aan bod ko men diverse muziekstijlen. Van 16.00 tot 17.00 uur wordt in het Meulengat in Sluiskil een openbaar con cert gegeven van de ingestu deerde werken. De toegang is gratis. Regeling aanwijzing bevoegde autoriteiten Binnenvaartpolitiereglement Besluit van het college van gedepu teerde staten van Zeeland, houdende aanwijzing van de bevoegde autoritei ten bedoeld in het Binnenvaartpolitie reglement (Regeling aanwijzing be voegde autoriteiten Binnenvaartpoli tiereglement). Datum 17 februari 2009 Nummer 09010078/13), Directie Mobiliteit en Economie, afdeling Beheer. Het college van gedeputeerde staten van Zeeland, - Gelet op artikel 5, eerste lid, onder deel b, van het Vaststellingsbesluit Binnenvaartpolitiereglement; - Overwegende dat in verband met wij zigingen in de organisatie van de provincie Zeeland een wijziging van de Regeling aanwijzing bevoegde autoriteiten Binnenvaartpolitieregle ment, besluit d.d. 10 april 2007, nr. 0701932/24 noodzakelijk is; Besluiten: Artikel 1 De bevoegde autoriteit, bedoeld in het Binnenvaartpolitiereglement, is: a. het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland voor de artike len: 1.01, onderdeel A 8°; 6.28b, eerste lid, onderdeel b; 6.31, eerste lid; 8.06, eerste.en tweede lid; en 8.08, tweede lid, onderdeel g, en derde lid. b. het afdelingshoofd Beheer, het regiohoofd Vaarwegen en de regio- medewerker sluis- en brugbedie- ning voor de artikelen: 1.01, onderdeel A 14°; 1.21, tweede lid; 1.23; 3.15, tweede lid; 3.20, vijfde lid, onderdelen a en e; 3.25, derde lid; 3.28; 3.29, tweede lid, onderdeel b; 4.05, zesde en zevende lid; 4.06, vijfde lid; 6.08; 6.21a, eerste en vierde lid; 6.32, eerste lid; 7.01, vierde en. vijfde lid; 7.02, eerste lid, onderdeel b; 7.07, derde lid; en 7.08, eerste en tweede lid. c. de regiomedewerker sluis- en brugbediening en zijn plaatsver vanger alsmede alle medewerkers objectbediening (zowel de vaste medewerkers als door de provincie te benoemen tijdelijke medewer kers) voor de artikelen: 1.10, vierde lid; 1.12, derde en vierde lid; 1.13, tweede en derde lid; 1.14; 1.15, tweede lid; 1.17, eerste lid; 1.20; 6.19, zesde lid; 6.26, eerste, tweede, derde lid, onderdeel c en e, en zevende lid; 6.28, tweede, vierde, tiende en veertiende lid; 7.02. derde lid; en 9.06, zevende en achtste lid. Artikel 2 1. het besluit van 10 april 2007, nr. 0701932/24 in te trekken; 2. dit besluit te publiceren in de Nederlandse Staatscourant en in het Provinciaal Blad van Zeeland. Artikel 3 Dit besluit treedt in werking met ingang van 1 mei 2009. Artikel 4 Dit besluit wordt aangehaald als: Regeling aanwijzing bevoegde autori teiten Binnenvaartpolitiereglement. gedeputeerde staten, Karla Peijs, voorzitter, Viek Verduit, secretaris. Mededeling Tegen dit besluit kunt u (en dat geldt voor iedere belanghebbende) schrifte lijk bezwaar maken. Het bezwaarschrift richt u aan: Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. In uw bezwaarschrift neemt u ten min ste op uw naam, uw adres, de datum, tegen welk besluit u bezwaar maakt en waarom, alsmede uw handteke ning. U moet het bezwaarschrift binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekend gemaakt indienen. Doorgaans is dat de dag na de datum van verzen ding (zie boven). Overschrijding van de termijn kan er toe leiden dat met uw bezwaren geen rekening meer wordt gehouden. Indien u overweegt bezwaar te maken, wordt u desgewenst een informatiefol der toegezonden. U kunt deze aanvra gen via telefoonnummer 0118-631260. U kunt deze informatie ook downloa den via http: //loket, zeeland.nl/ bezwaar/bezwaar Voor de goede orde wijzen wij erop dat het bezwaar niet de werking van het besluit schorst. Op grond van art. 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuurs recht kan de indiener van een bezwaarschrift bij de voorzieningen- rechter van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA. een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Voor de behandeling van een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Provincie Zeeland

de Faam | 2009 | | pagina 19