GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN VERGADERINGEN GEMEENTERAAD STADSKOERS 2010 BELASTINGAANSLAGEN DE DEUR UIT TAXATIEDAG ZEEUWS VEILINGHUIS IN MUZEEUM GEMEENTE WOENSDAG 25 FEBRUARI 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Donderdag 5 maart 2009 Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen van de vergadering van 29 januari 2009 6. Schriftelijke vragen o.g.v. Artikel 41 rvo 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten 8.1 Grondexploitatie Schel- dekwartier 8.2 Nota Integraal jeugdbe leid 2009-2012 8.3 Verwerving Binnen haven 8.4 Toeristisch ontwikkelingsbedrijf Vlissingen (TOV) 8.5 Centrale Post Ambu lancevervoer Zeeland: begroting 2009 8.6 Vaststellen Procedure verordening advisering tegemoetkoming plan- schade Gem. Vlissingen en Inspraakverordening Vlissingen 8.7 Beslissing op bezwaar schrift ZLTO/gebroe- ders Kluyfhout (voor- bereidingsbesluit Westduin) 8.8 Goedkeuring Program mabegroting 2009 9. Moties lO.SIuiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Tijdens commissie- en raadsvergaderingen wordt nog steeds gerefereerd aan de toekomstvisie "Stadskoers 2010". Stadskoers 2010 is eind jaren 90 van de vorige eeuw uitgewerkt. Het was een soort afscheidscadeau van de toenmalige burgemeester aan de gemeente Vlissingen. Of was het andersom? Er werden bijeenkomsten georganiseerd en iedereen kon zeggen wat zijn ideeën en wensen waren. In het gemeentehuis stonden borden waarop men zijn opmerkingen kon plaatsen. Alles bij elkaar resulteerde dit in een waslijst met ideeën en wensen. Deze wensen werden later door groepjes notabelen verder uitgewerkt en in maart 2000 verscheen er een fraai boekwerk. Alles bij elkaar werden veel mensen benaderd voor de samenstelling van de koers. Vooral Vlissingers. De dorpelingen waren minder betrokken; daarom komt de naam Stadskoers in plaats van Gemeentekoers tot zijn recht. Ondanks dit alles was het Farce Majeur gehalte "roept u maar" hoog. Stadskoers 2010 mag je dan ook niet als een uitgewerkte visie zien. Maar meer als een aardig idee om burgers bij de gemeente te betrekken. Volgens het vorige college is de waslijst met ideeën van de burgers voor meer dan 75% gerealiseerd. Laten we Stadskoers 2010 daarom afsluiten en werken aan Gemeentekoers 2025. Want u weet, stad en dorpen zijn samen sterker. Raadslid Dick Schinkel, fractie Partij Souburg Ritthem Telefoon: 490195, e-mail: dickschinkel@zeelandnet.nl www.partijsouburgritthem.nl Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. vernieuwen raam kozijn Paul Krugerstraat 20-554 2. plaatsen tuinhuis Westerzicht 309 3. plaatsen schotelantenne Adriaen Brouwerlaan 5 4. plaatsen mast t.b.v mobiele tele communicatie Zwanenburgseweg B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. plaatsen schuur Ritthemsestraat 25 2. plaatsen carport Haydnlaan 6 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen (mogelijk met binnenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1uitbreiden woning Rosenburglaan 18 17-02-2009 2. uitbreiden woning Vlissingsestraat 156 17-02-2009 3. verbouwen woning Badhuisstraat 143-145 18-02-2009 Bezwaar/voorlopige voorziening Tegen deze besluiten kan door een belanghebbende binnen de ter mijn van zes weken na de datum van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publica tie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij burgemeester en wet houders. Tevens kan een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzieningenrechter van de Recht bank Middelburg. Daarvoor is grif fierecht verschuldigd. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefo nische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 5 en 19 maart 2009. Vooraankondiging en inspraak concept-ontwerp bestemmings plan Buitengebied Burgemeester en wethouders geven, op grond van artikel 1.3.1. van het Besluit ruimtelijke ordening jo. artikel 3:12, leden 1 en 2, van de Algemene wet bestuursrecht ken nis, dat zij een bestemmingsplan voorbereiden voor het buitengebied van de Gemeente Vlissingen. Even eens op grond van dat artikel wordt gemeld, dat geen gelegenheid wordt geboden tot het indienen van ziens wijzen (eerst wordt een inspraakpro cedure gevoerd; zie hierna), dat er geen onafhankelijke instantie in de gelegenheid wordt gesteld advies uit te brengen over dit voornemen en dat met betrokken rijksdiensten en instanties overleg wordt gevoerd. Tevens maken zij bekend, dat op grond van de Inspraakverordening van de Gemeente Vlissingen, vanaf 26 februari 2009 t/m 8 april 2009, gedurende een periode van zes weken, in het stadhuis, Paul Kruger straat 1, ter inzage ligt het concept ontwerp van het bestemmingsplan Buitengebied. Het concept-ontwerp van dit bestemmingsplan betreft in hoofdzaak de actualisatie van de juridisch-planologische regeling van de gronden, de bebouwing en het gebruik in het landelijk gebied van de Gemeente Vlissingen. Nieuwe ontwikkelingen worden uitsluitend mogelijk gemaakt met wijzigings- en ontheffingsbevoegdheden. Het concept-ontwerp van het bestemmingsplan is tevens digitaal raadpleegbaar op de website van de gemeente: www.vlissingen.nl/ bestemmingsplannnen. Bewoners en gebruikers binnen het plangebied zullen door middel van een infor matiebrief schriftelijk-op de hoogte worden gesteld van de verschijning van dit concept-ontwerp bestem mingsplan Buitengebied. Aan de westzijde van het Kanaal door Walcheren wordt het gebied van het bestemmingsplan begrensd door de noordelijke stadsrand van Vlissingen en de gemeentegrenzen met Veere en Middelburg. Aan de oostzijde van het Kanaal door Wal cheren wordt het plan begrensd door de bebouwde kom van Oost-Sou burg, de bedrijventerreinen Souburg en Poortersweg, de gemeentegrens met Middelburg en het zeehaven- en industrieterrein Vlissingen-Oost. Groot Abeele ligt binnen het plan, de kern Ritthem niet. Tevens is het buitendijks gebied van de Gemeente Vlissingen in dit plan opgenomen. Dit bestemmingsplan vervangt de nu geldende bestemmingsplannen Buitengebied en Rammekensschor. Gedurende bovenvermelde termijn kan iedereen ten aanzien van dit bestemmingsplan een schriftelijke inspraakreactie indienen bij ons college. Het is tevens mogelijk per e-mail een reactie in te dienen, waar toe het formulier kan dienen, dat aangetroffen wordt op de website bij het bestemmingsplan. Wijzigingen Kinderopvang Vlissingen Het register Kinderopvang Gemeente Vlissingen is gewijzigd per 16-02- 2009. Het gewijzigde register is terug te vinden op www.vlissingen.nl/ registerkinderopvang. Bekendmaking De burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat een rampbestrij- dingsplan voor de St. Jacobspassage in Vlissingen is opgesteld. In dit plan wordt vastgelegd hoe de hulp diensten en gemeente optreden bij een eventuele calamiteit, zoals een grote brand in die buurt. Voordat de burgemeester het plan vaststelt, wordt het voor iedereen gedurende zes weken, van 25 februari tot en met 8 april 2009, ter inzage gelegd in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Belanghebbenden worden verzocht om voor 8 april 2009 hun eventuele zienswijzen schriftelijk in te dienen bij de bur gemeester van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Vlissingen, 25 februari 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Deze week krijgen de bewoners van de gemeente Vlissingen het aanslagbiljet gemeentelijke belas tingen en de WOZ-beschikking voor 2009 in de bus. Bij het aan slagbiljet zit een folder met uitleg en een reactieformulier. Ook zitten er drie acceptgirokaar ten bij voor betaling op 31 maart, 30 april en 31 mei 2009. Als er eerder al gekozen is voor automa tische incasso, dan zitten er geen acceptgirokaarten bij. Het totaal bedrag wordt dan automatisch in acht termijnen van de rekening afgeschreven. WOZ-waarde Indien u eigenaar bent van een onroerende zaak staat ook de WOZ-waarde op het aanslagbiljet vermeld. Deze WOZ-waarde geldt voor één jaar. De waardepeilda- tum is 1 januari 2008. Er is dus gewaardeerd naar het marktniveau (o.a. verkoopcijfers) rondom deze datum. Marktont wikkelingen die zich in 2008 heb ben voorgedaan en betrekking hebben op uw onroerende zaak hebben dus geen invloed op deze WOZ-waarde. Vorig jaar was de waarde gebaseerd op het marktniveau van 2007. Dit betekent dat tussen de waarde van vorig jaar en dit jaar, één jaar waardeontwikkeling zit. Als er in 2008 nog wijzigingen aan uw onroerende zaak zijn geweest (bv. door verbouwing of sloop) dan wordt gewaardeerd naar de staat op 1 januari 2009 naar waar- depeildatum 1 januari 2008. Het Zeeuws maritiem muZEEum te Vlissingen organiseert samen met het Zeeuws Veilinghuis een Taxa tiedag op donderdag 5 maart. Altijd al de wens gehad om uw kunst of antieke voorwerpen te laten taxeren? Op donderdag 5 maart stelt het muZEEum van 10.00 tot 16.00 uur haar deuren hiervoor open. Op deze dag kunt u gratis uw kunst en antiek laten beoordelen door professionele taxateurs van het Zeeuws Veiling huis. Denk bijvoorbeeld aan schilde rijen, streek)sieraden, ansichtkaar ten, horloges, zilveren voorwerpen, Opvragen taxatieverslag Een taxatieverslag dat aan de waar debepaling van uw onroerende zaak ten grondslag ligt kan opge vraagd worden bij de gemeente. Dit kan telefonisch, schriftelijk, maar ook via de internetsite www. vlissingen.nl. Onroerende-zaakbelastingen (OZB) Per 1 januari 2006 is de gebrui kersbelasting OZB van woningen afgeschaft. Het tarief voor eige naren van woningen is 0,1047% van de WOZ-waarde. De tarieven voor een niet-woning zijn: eigena- renbelasting 0,2616% en gebrui kersbelasting 0,2078% van de WOZ-waarde. Afvalstoffenheffing/Rioolrecht Het tarief voor de afvalstoffenhef fing is 297,05 per huishouden per jaar. Vlissingen kent twee rioolrechten, een rioolaansluit- recht voor de eigenaar en een rioolafvoerrecht voor de gebrui ker. Het rioolaansluitrecht is 127,51 per eigendom per jaar. Het rioolafvoerrecht is afhankelijk van het waterverbruik en bedraagt voor een waterverbruik van 0-400 m3 41,14 per jaar. Bent u zowel eigenaar als gebruiker, dan betaalt u beide heffingen. Kwijtschelding Hebt u een laag inkomen, dan kunt u gehele of gedeeltelijke kwijt schelding krijgen voor een aantal belastingen. Aanvraagformulieren voor kwijtschelding kunt u krijgen bij de publieksbalie in het stadhuis of telefonisch aanvragen. Chinees porselein, tegels (17e/18e eeuw), klokken, Art-Deco voor werpen, antieke boeken (van voor 1800), oud-blikken speelgoed, munten, penningen enz. Postze gels worden helaas niet getaxeerd. Grote objecten kunnen eventueel aan de hand van foto's ruw wor den getaxeerd. Indien gewenst kan men ook stukken inleveren voor veiling. Ook kan informatie over restauratie of veiling worden ingewonnen. Diamanten kunnen door een gecertificeerd expert wor den gegradeerd. Korting op muZEEumbezoek Iedereen die wat laat taxeren krijgt tijdens de taxatiedag 25% korting Betaling in acht termijnen In totaal kunt u in acht termijnen betalen. Dat kan alleen per auto matische incasso. U moet hier voor uiterlijk vóór 16 maart een machtigingskaart invullen. Deze zit achterin de informatiefolder. Kiest u voor betaling in acht ter mijnen dan wordt op 31 maart 2009 de eerste termijn afgeschre ven, de volgende een maand later enzovoorts. Digitale dienstverlening Particulieren kunnen via de internetsite www.vlissingen.nl inloggen om hun aanslag gemeen telijke belastingen digitaal te zien. Tevens kan er dan digitaal bezwaar gemaakt worden tegen de aanslag- regels waarvoor u bent aangesla gen. Informatie Als u vragen hebt over de aanslag, beschikking of WOZ-waarde kunt u bellen naar 0118- 487000, mai len naar gemeente@vlissingen.nl of langskomen in het stadhuis. Bij een persoonlijk bezoek dient u de aanslag(en) mee te brengen. op een bezoek aan het muZEEum. Bezoek het muZEEum en maak kennis met de grootse maritieme geschiedenis van Zeeland. Bezoek de tentoonstellingen Tegenpolen, Zeeuwen en het poolgebied en Coast guard art collection, Zee land (her)ontdekt Amerika. Het muZEEum is het hele jaar geopend van: Maandag t/m vrijdag: 10.00-17.00 uur en op zaterdag, zondag en feestdagen van 13.00- 17.00 uur. U vindt het muZEEum aan de Nieuwendijk in Vlissin gen, telefoon 0118-412498. Wilt u meer informatie? Kijk dan op: www.muzeeum.nl

de Faam | 2009 | | pagina 10