Wijkplan op de mat Spoorwerkzaamheden rfAV/ST31H7TTl De FaamALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT. N L woensdag is februari 2009 - Pagina 9 Waar gewerkt wordt, kunnen fouten worden gemaakt. Als u vindt dat de gemeente Middelburg u niet op de juiste manier heeft behandeld, dan kunt u daarvoor een klacht indienen. Hoe werkt het? Alle schriftelijke klachten komen bij de klachtencoördinator binnen. De klachtencoördinator bekijkt eerst of uw klacht in behandeling kan wor den genomen. Komt uw klacht voor behandeling in aanmerking, dan is de gang van zaken als volgt: De klachtencoördinator stuurt een afschrift van uw klacht aan degene op wie de klacht betrekking heeft. Die moet binnen vier weken reage ren aan de klachtencommissie. In de tussentijd kan degene over wie wordt geklaagd ook proberen, in overleg met u, tot een oplossing te komen. De klachtencoördinator stelt u van de reactie op uw klacht in kennis. U moet vervolgens binnen een week laten weten of uw klacht naar tevredenheid is afgehandeld. Zo ja, dan wordt de zaak gesloten. Als de klacht niet kan worden afge daan zoals hierboven is omschre ven, dan houdt de klachtencommis sie een hoorzitting. Deze is niet openbaar. Op de hoorzitting kunnen beide partijen (u en degene over wie u klaagt) een nadere toelichting geven op hun standpunt. Partijen worden gewoonlijk tegelijk gehoord, zodat rechtstreeks gereageerd kan worden op eikaars standpunten. Desgewenst is het mogelijk om apart van elkaar gehoord te wor den. De commissie stuurt een rapport van bevindingen, met het advies van de klachtencommissie een beslis sing over uw klacht. Deze beslis sing wordt schriftelijk en gemoti veerd aan u bekend gemaakt. Indien wordt afgeweken van het advies van de klachtencommissie, wordt de reden daarvoor bij de beslissing vermeld. Bij een klacht zal de klachtencoördi nator eerst nagaan of de klacht in onderling overleg kan worden afge handeld. Als dit niet het geval is wordt de klacht in behandeling genomen. Burgemeester en wethouders moe ten binnen tien weken na ontvangst van de klacht een beslissing daar over nemen. Deze termijn kan met ten hoogste vier wéken worden ver lengd. Als u het met de beslissing van de burgemeester en wethouders niet eens bent, kunt uw klacht aanhan gig maken bij de Zeeuwse ombuds man, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen of mailen naar www.dezeeuwseombudsman.nl. De klachtencoördinator brengt jaar lijks aan de gemeenteraad verslag uit van de verrichte werkzaamhe den. Iedere vakantie worden er in Middelburg verschillende sportactiviteiten georganiseerd door 'Middelburg in Beweging'. De evenementen worden prima bezocht en zijn sportief en gezellig. Ook de komende voorjaarsva kantie zit weer vol met leuke en uitdagende sporten. Deelname is gratis. Maandag 23 februari (Panna) - voetbaltoernooi Deze middag staat in het teken van voetbal. Er wordt een 2 tegen 2-voet- baltoernooi gespeeld en in een panna- kooi wordt gekeken wie de beste pan- naspeler van de middag is. Vooraf inschrijven is niet nodig. Gymzaal 'Rotterdamse Kaai II' in de wijk Nieuw-Middelburg: 13.00 - 14.30 uur6 - 9 jaar 14.30- 16.00 uur: 10-14 jaar Dinsdag 24 februari - Darten Dartvereniging Palet organiseert een darttoernooi met mooie prijzen. Wees er op tijd bij, want er kunnen maximaal twintig kinderen deelnemen aan het darttoernooi. Wijkcentrum 'Palet' in de wijk Middelburg-Zuid: 13.00- 16.00 uur: iedereen van 8 - 16 jaar Woensdag 25 februari - Badminton De badmintonvereniging SINAR'75 laat jullie kennis maken met de badminton- sport en hun vereniging. Verschillende uitdagende activiteiten worden georga niseerd! Uiteraard is er ook tijd en ruim te voor een badmintontoernooitje. Sporthal 'de Kruitmolen' in Dau- wendaele: 14.00 - 15.30 uur8 - 11 jaar 15.30 - 17.00 uur12 - 16 jaar Donderdag 26 februari - Streetdance Streetdancë-instructrice Jessica Smit zal deze middag verschillende street- dance-lessen verzorgen. Aan het einde van deze lessen kan iedereen op zijn eigen niveau een spetterende street dance uitvoeren. Gymzaal aan de Generaal Hakewill Smithlaan in de Klarenbeek: 14.00 - 15.00 uur8 - 11 jaar 15.00 - 16.00 uur12 - 16 jaar Vrijdag 27 februari - Tennis Op de tennisvelden van TV Dauwen- daele worden deze middag kennisma kingsactiviteiten georganiseerd door de tennisvereniging Dauwendaele. Er zullen verschillende tennisspelletjes en trainingen worden gegeven. Een wed strijdje ontbreekt niet. Tennisaccommodatie aan de Kruitmolenlaan 185 in Dauwen daele* 13.00 - 14.30 uur6 - 10 jaar 14.30 - 16.00 uur11 16 jaar Voor meer informatie kun je bellen met: Patrick de Guchteneire, (0118) 67 57 97 of 06 464 064 96 Christiaan Boon, (0118) 67 57 61 of 06 464 064 97 Mailen kan natuurlijk ook. Mail naar p.de.guchteneire@middelburg.nl of c.boon@middelburg.nl Deze week zijn de wijkplannen 2009 bezorgd. In een wijkplan zijn voor stellen opgenomen die volgens de wijktafel de meeste prioriteit hebben. Vorige week woensdag presenteerde wethouder Albert de Vries de wijkplan nen van negen Middelburgse wijken. Alleen het wijkplan van de Griffioen komt later dit jaar uit. De Griffioen is nog druk bezig met de wijkvisie in het kader van "Wijk van de Toekomst'. De wijkplannen zijn het resultaat van de door het gemeentebestuur ingeslagen weg. om de bewoners meer te betrek ken bij hun eigen wijk. Naast de wensen van de bewoners, zijn ook de. plannen van de gemeente Middelburg, Woon- goed, Politie, Stichting Welzijn Middel burg en Algemeen Maatschappelijk Werk Walcheren in de wijkplannen op genomen. Ook is er een hoofdstuk gewijd aan buurtbemiddeling. De zaken die in de wijkplannen staan, hebben voor de wijkbewoners de hoog ste prioriteit. Het is een manier om de wijken in de toekomst verder te kunnen ontwikkelen. Door de presentatie van de wijkplannen hoopt de gemeente Middelburg dat deze plannen de betrok kenheid van de wijkbewoners versterkt, zodat samen gewerkt kan worden aan de opbouw van een goede en een pret tige woonomgeving. Alle wijkplannen zijn te raadplegen op het internet via www.middelburg.nl wonen en leven>wonen in Middel- burg>wijken en dorpen. Woensdag 11 februari reikte wethouder Albert de Vries iPods uit aan drie prijswinnaars: Gerlinde Overbeeke, Pablo Albers en Hanno Tramper. De winnaars kwamen uit de inzenders, die vorig jaar een jongerenenquête hadden ingevuld. De enquête was een onderdeel van een onderzoek uitgeschreven door Middelburg voor Communi ties that care. Communities that Care is een manier om jongeren de kans te bieden zo prettig mogelijk op te groeien in een omgeving waar ze zich thuis voelen, Foto: Jaqueline Pruijsers waarin zij een goede band hebben met familie, met leeftijdsgenoten, met de school en met de wijk. Met de informatie uit het onderzoek kan de gemeente Middelburg gericht per wijk maatregelen nemen om het voor de jongeren leuker en veiliger te maken. In februari en maart werkt ProRail aan het spoor in Zeeland. Op de Zeeuwse lijn wordt 13 van de 70 kilometer vernieuwd. Op een groot gedeelte van de spoor lijn wordt oude ballast (spoorgrind) verwijderd en vervangen door nieuw ballast. Een ballastbed zorgt ervoor dat de dwarsliggers, waar de spoor staven op bevestigd zijn, op hun plaats blijven liggen. Hiervoor richt de aannemer vanaf deze week een depot langs het spoor in. Dit depot ligt aan de Waldammeweg, ter hoog te van de Arnebrug. Het depot wordt gebruikt om ballast- treinen te laden met nieuwe ballast. In de buurt, voornamelijk op het industrieterrein Arnestein, zal meer vrachtverkeer zijn en bij het depot enige geluidsoverlast. Als de werkzaamheden zijn afgerond wordt alles weer in oude staat terug gebracht. Dit zal op 6 april zijn. Geen treinverkeer Enkele weekenden in de periode tot 6 april rijden er geen treinen. Reizigers kunnen voor meer informa tie kijken op www.ns.nl en teletekst pagina 754, of bellen naar 0900- 9292 0,70 p.m.). Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830

de Faam | 2009 | | pagina 9