Het woord aan raadslid Ernst Radius Staandehoudactie in Roozenburglaan Mexicaans eten in Grand Café Willem Planning wijktafels Buurtbemiddeling zoekt nieuwe collega's www.buurtbehiiddelingmiddelburg.nl dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 18 februari 2009 - Pagina 8 De campagne 'Gewoon 30' is in Middelburg in volle gang. Met de actie wilt de gemeente bereiken dat bestuurders zich aan de maximumsnelheid houden in een 30km-zone. Vorige week dinsdag zetten leerlingen van Archipel de Vossenburch zich in voor de verkeersveiligheid. Samen met Politie Zeeland, Veilig Verkeer Neder land en de gemeente Middelburg ston den zij 's morgens opgesteld in de Roozenburglaan. Daar meette de politie met laserapparatuur hoe hard er werd gereden. Afhankelijk van het rijgedrag werden groene kaarten (13), gele kaarten (17) en waarnodig zelfs proces-verbalen (3) uitgedeeld. Een groene kaart kregen automobilisten die zich keurig aan de snelheid hielden. Bij een groene kaart hoort een compliment met bedankje. Daarom kregen deze bestuurders een Middelburg-sjaal. 30km-zone Wanneer u door de straten rijdt, ziet u op veel plaatsen rood met wit gestreep te poorten met een 30km-bord. Hier begint de 30km-zone. U mag hier niet harder dan 30km per uur rijden. In een 30 km-zone hebben alle bestuurders van rechts voorrang, dus ook de fiet sers. Let goed op de witte attentiecir kels op straat. Deze cirkels herinneren u er aan dat u op een gelijkwaardige kruising rijdt: alle bestuurders van rechts hebben voorrang. Wilt u meer informatie over de staande- houdacties? U kunt zich wenden tot Anja Jonkman-Kuijl van de gemeente Middelburg, telefoonnummer (0118) 67 50 00. Jongeren in Zeeland Over de jeugd, en vooral jongeren, wordt vaak geklaagd! De media lust er wel pap van. Jongeren die zich een coma zuipen, jongeren die rondhangen en mensen molesteren en jongeren die te lui zijn om hun handen uit de mou wen te steken. Maar zodra een volwas sene een jongere daadwerkelijk kent, valt het reuze mee. Zo slecht zijn ze nog niet! Toch maak ik mij wel zorgen om de jon geren. Vooral omdat als het econo misch slechter gaat, jongeren als eer ste op straat staan. En de uitval van jongeren in het mbo-onderwijs is schrik barend hoog. Maar liefst 50 procent van de leerlingen maakt zijn of haar opleiding niet af. Dit maakt jongeren, die laag opgeleid zijn of hun studie niet hebben afgemaakt tot een kwetsbare groep. Daar komt nog bij dat het beroepsonderwijs, en vooral het mbo- onderwijs in Zeeland onder druk staat. Door een terugloop in het aantal leer lingen, kunnen zij moeilijk hun hoofd boven water houden. Sommige oplei dingen dreigen te verdwijnen, en dan wordt het voor Zeeuwse jongeren nog Foto: Jan Koole moeilijker om een opleiding in hun eigen Zeeuwse omgeving te voltooien. Dat is extra vervelend voor mbo-stu- denten want die krijgen geen Ov-stu- dentenkaart! De PvdA heeft onlangs een bijeenkomst belegd om het beroepsonderwijs in Zeeland te behou den en te versterken. Uit dit overleg kwam dat we met z'n allen, zowel oplei dingen als bedrijfsleven, de koppen bij elkaar moeten steken om het beroeps onderwijs voor nieuwe generaties wer kende Zeeuwen moeten behouden. En dat het liefst op goede bereikbare scholen, die aandacht én zorg hebben voor de leerlingen. Sommige jongeren passen niet in het reguliere onderwijs. Ze vinden het te schools of zijn liever met hun handen bezig. Het beroepson derwijs zou hier op in moeten springen. Als jongeren dan toch uitvallen, moeten we er voor zorgen dat er iemand is, die deze jongeren opvangt, begeleidt en mogelijk stimuleert weer naar school te gaan. Daar zet je geen politieagent voor in, maar jongerenwerkers. Zij zijn in staat jongeren te bereiken en hen te ondersteunen, waardoor zij wellicht hun opleiding afmaken. Gelukkig is er landelijk aandacht voor het belang van de jongerenwerk. Wij gaan vanuit de PvdA fracties Zeeland in het voor jaar hier ook actie op ondernemen, om het jongerenwerk in Zeeland in de spotlights te zetten. U hoort nog van ons Ernst radius Raadslid PvdA ernstpvda@zeelandadsl.nl In februari en maart kunnen buurtbewoners en andere belangstellen den voor slechts vijf euro genieten van een drie-gangenmenu in Grand Café Willem aan de Oranjelaan. Met deze actie willen het grand café en het Wijkcentrum Hof van Buren de multifunctionele accommodatie promoten. Op 17 februari kunnen bezoekers dineren in Mexicaanse sferen. Het grand café is een initiatief van Stichting Philadelphia. In de bediening en in de keuken werken mensen met een verstandelijke beperking. Zij wor den bijgestaan door ervaren horecapro- fessionals. Grand Café Willem organi seert iedere maand een thema-avond. Op 17 februari kunnen bezoekers dine ren in Mexicaanse sferen en op 17 maart is er wegens groot succes weer een mosselavond. Grand Café Willem is een onderdeel van het Wijkcentrum Hof van Buren. Hier zijn verschillende instel lingen actief. Zo zit er een kinderdag verblijf van Kinderopvang Walcheren, een zorgsteunpunt van Zorgstroom en een dagvoorziening van Philadelphia. Stichting Welzijn Middelburg en het Wijkondersteuningspunt organiseren samen diverse bewonersactiviteiten. Een greep uit het aanbod: schilderen, kookworkshops, bingo, biljarten, yoga, zingen, bridge, sjoelen, koersbal en houtbewerking. Volgende maand beginnen weer de eerste wijktafels van het jaar. De wijk tafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkvereniging. Onderwerp van gesprek op een wijktafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Dit is de kans om mee te praten over ont wikkelingen binnen de wijk. De wijktafels zijn voor iedereen vrij toegankelijk. Wanneer en waar? Dinsdag 3 maart Nieuw- en Sint Joosland Maandag 9 maart Dauwendaele/Mortiere Dinsdag 10 maart Nieuw Middelburg Woensdag 11 maart Stromenwijk/t Zand Donderdag 12 maart Middelburg Zuid Maandag 16 maart Sint Laurens Dinsdag 17 maart Binnenstad Woensdag 18 maart Griffioen Donderdag 19 maart Arnemuiden Maandag 23 maart Klarenbeek/Veersepoort Dorpshuis Hotel Arneville Schouwburg De Vergulde Baars Palet Van Cittershoff Schouwburg Wijkverenigingsgebouw (OPDC) De Arne Grand Café Willem De wijktafels beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. Behalve wijktafel Stromenwijk/t Zand, die begint om 19.30 uur en de zaal is open vanaf 19.00 uur. Wil je maatschappelijk betrokken zijn en je (levens) ervaring inzetten om inwbners van de gemeente Middelburg te ondersteunen bij vastgelopen burenconflicten, dan is buurtbemiddelaar iets voor jou. Buurtbemiddeling is een succesvol pro ject in de gemeente Middelburg. Da gelijks kloppen bewoners bij buurtbe middeling aan voor ondersteuning. Ook krijgt de organisatie conflicten aangemeld tussen buren en buurtge noten, met instemming van betrokke nen via Woongoed Middelburg, Wo ningbouwvereniging, Amemgiden en de politie. Buurtbemiddeling zoekt op korte termijn nieuwe enthousiaste collega's. Met name inwoners van de gemeente Mid delburg van niet Nederlandse afkomst die het team willen komen versterken zijn van harte welkom. Het is bijzonder boeiend werk en je krijgt gratis een pro fessionele basistraining in bemiddelen én een geweldig team collega's. Wil je vooraf kennismaken, een team avond bijwonen of gewoon informatie, neem dan contact op met Sam van Bakergem van Buurtbemiddeling Middelburg. Bezoekadres: Sint Sebastiaanstraat 12, telefoon 75 14 44. r r

de Faam | 2009 | | pagina 8