De ultieme sport: hardcore sitting THOP-klassen ROC Uw nieuwe woonwinkel. De website van Magee ir^V/:T4N'f/Tiil De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Global Nieuws uit Midden-Zeeland 500 euro of meer een cheque t.w.v. 5% 1.000 euro of meer een cheque t.w.v. 10% 1.500 euro of meer een cheque t.w.v. 15% 2.000 euro of meer een cheque t.w.v. 20% 4.000 euro of meer een cheque t.w.v. 25% Naast de waardecheque actie hebben we ook vele aantrekkelijke aanbiedingen op actuele woon accessoires en woontextiel. Aanmelden voor de Popronde kan nu! deweekkrant.nl Gay's friendly party Natuurlijk wilt u plezierig wonen. Maar u wilt er beslist niet teveel voor betalen. Zeker vandaag de dag niet. Om het voor u nog aan trekkelijker te maken om langs te komen, hebben we t/m 1 maart aanstaande onze unieke actie- de luxe van besparen. Op al uw aankopen ontvangt u een Morres Wonen cheque (of een kassakorting t.w.v. de helft van de vermelde percentages). Zo werkt het: www.morres.com Woensdag 18 februari 2009 - Pagina 5 een overgangsbewijs van havo 3 naar 4 welkom. In totaal duurt het traject tien weken. Het bestaat uit twee stappen. Als eerst ontdekt de leerling meer over zijn of haar interes ses en motivatie. Daarna wordt gekeken naar opleidingen die bij de leerling passen. Het is de bedoeling dat zij daar zelf in formatie over verzamelen. Ook volgen de leerlingen lessen, zo als Nederlands, Engels en ICT. De lessen zijn gericht op alge mene vaardigheden. Elk jaar David Magee heeft een ei gen website: www.davidma- gee.nl. Hier kan meer info worden gevonden over de ul tieme sport hardcore sitting en natuurlijk over David zelf. Op de website staan film pjes waar hij in actie te zien is. David: "ik ga nog steeds voor de kick, de adrenaline. Vandaar dat ik deze extre me sport beoefen." Straks krijgt David een nieuwe stoel. Een rolstoel die ook Aaron Fortingham heeft. "Hij komt uit Amerika en is echt goed. Hij kan zoveel trucs, zelfs een salto." Het staat iedereen vrij om contact met David op te nemen. door uza kats MIDDELBURG - David Magee (26) uit Middelburg beoefent de ultieme sport onder de rolstoel sporten: hardcore sitting. Een sport die te vergelijken is met skateboarden en crossfietsen. David was altijd al een fanatiek en professioneel danser. Tot hij anderhalf jaar terug viel tijdens het breakdancen en in een rol stoel terecht kwam. David: "Ik moest mijn prioriteiten her zien. Ik zit in een rolstoel, maar er zijn ergere dingen. Natuurlijk is het soms minder leuk, maar iedereen ervaart mindere mo menten in het leven. Met zielig doen bereik je niets. Ik besloot om positief tegen mijn handi cap aan te kijken. Door deze houding heb ik veel inspireren de en creatieve mensen leren kennen, echt geweldig." David over de toekomst: "Ik heb jaren gedanst en gebreakdanced, nu doe ik dit. Ik wil in de toekomst evenementen organiseren met als thema bijvoorbeeld discri minatie. Ook wil ik een bijdrage leveren aan het welzijn in wij ken. Daarnaast wil ik werken met jongeren. Dankzij hardco re sitting kan ik heel veel. Ik kan bijvoorbeeld zelf de trein uit rij den. Als mensen met of juist zonder lichamelijke functiebe- Morres Wonen Hulst (Zeeuws-Vlaanderen) Industrieterrein Tol-Morres Industrieweg 2 4561 GH Hulst (Z-V) Tel. 0114-388.388 www.morres.com 24 uur per dag 7 dagen per week ma-do 10.00-18.00 uur vrij 10.00-18.00 uur zat-zon 10.00-18.00 uur Meer informatie ei^alle actievoorwaard^n vindt u in onze woonwinkel of op www.morres.com Bje eigen wereld op MIDDELBURG - De Po pronde, het reizende mu ziekfestival door Nederland, gaat in september weer be ginnen. Tenminste 22 ste den worden komend najaar aangedaan. De Popronde is voor talentvolle upcoming Nederlandse bands en artie sten dè kans om intensieve speel- en tourervaring op te doen, een nieuw publiek te bereiken en hun netwerk in andere steden uit te breiden, bands die mee willen doen kunnen een demo, biografie en aanmeldingsformulier vóór 1 maart sturen naar: Popwaarts, Prins Hendrik straat 7, 6521 AV Nijmegen. Een aanmeldingsformulier vind je op de site www.po- pronde.nl. GOES - In Pake Sake in Goes is op vrijdag 27 februari weer een nieuwe Tommy's Gay Friendly Party. Dit feest is bedoeld voor homo's, les biennes en hetero's. Het the ma van het feest is Beauty Glamour. Er is een meta morfoseteam van het Knapp skincarecenter en kapsalon Martin Hair. Ook is er een underwear fashionshow van Viola. DJ No Sugar zorgt voor de muziek, zowel jaren 70 en 80 muziek als muziek van nu. Informatie over over nachtingen en routebe schrijving: www.tommy- party.nl. aanvang: 22.30 uur. Entree: 5 euro. Pake Sake is aan de Wijngaardstraat 66. UW WOONWINKEL OOK OP Niet alleen skaters razen moeiteloos van de schans. David be wijst dat het ook prima met een rolstoel gaat. foto: frank van klinken perking dat zien, draagt dat bij vind ik belangrijk. David is po- aan een positievere beeldvor- sitief ingesteld en vertelt gepas- ming van mensen met een li- sioneerd. "Een handicap is zo- chamelijke beperking. Ze den- als jij je voelt, niet zoals een an ken: zo kan het dus ook! En dat der het ziet." GOES - Twee leerlingen van het Ostrea Lyceum gaan als verslag gevers naar Malawi. De school doet als enige uit Zeeland mee met Going Global van Edukans, een stichting die jongeren be trekt bij ontwikkelingssamenwerking. Leerlingen organiseren dit schooljaar activiteiten om geld op te halen voor Malawi. Er is nu al meer dan 10.000 euro opgehaald. foto: p.r. GOES - ROC Zeeland in Goes en Middelburg start ten op 9 februari het Traject Heroriëntateringspro- gramma (THOP). De THOP-klas heeft als doel leerlingen door te laten stromen naar een nieuwe opleiding. De klas richt zich op leerlingen die een mbo opleiding op ni veau 2,3, of 4 volgen, maar spijt hebben van hun keuze. Ook vmbo'ers die nog niet weten wat ze willen of die het wel we ten, maar nog wachten op toe lating kunnen in de klas te recht. Verder zijn havisten met komen ongeveer 50.000 jonge ren zonder diploma in de sa menleving terecht. Zonder kwalificatie zijn hun kansen op succes klein. Het is belangrijk dat de samenleving daar iets aan doet. In Zeeland werkten daarom de gemeenten, RMC's (Regionale Meld- en Coördina tiefunctie voortijdig schoolver laten), mbo opleidingen en scholen in het voortgezet on derwijs met elkaar samen. Zo zijn zij tot een gezamenlijke aanpak gekomen. De THOP- klas is het resultaat. Vanaf 2006 zijn er projecten opgezet om uitval bij jongeren te voorko men. Vorig jaar zijn daar extra maatregelen bijgekomen die scholen moeten uitvoeren.

de Faam | 2009 | | pagina 5