ASMAN Elkaar helpen MDGO-er verpleegkunde? Supportwerker niveau 4 en ruik eens aan... TEXTIEL 3 stuks voor €10,- LEDERENKLEDING vanaf 25,- dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Indringend Andere spanning WILLEM WONDERMANS EINDSPEL 16 kogels 118-434535/53' HET GROTE AFPRIJZEN IS NU BEGONNEN! www.ics.nl NISB Schrijf vandaag nog in UITZOEKEN voor spotprijzen f Kinder Lederkleding Woensdag 18 februari 2009 - Pagina 40 Het Britse Mongrel werd opgericht door de oorspron kelijke Arctic Monkeys bassist Andy Nicholson, Reve rend And The Makers-frontman Jon McClure, Arctic Monkeys drummer Matt Helders, Babyshambles gita rist Drew McConnell en Joe Moskow (Reverend And The Makers) met de vocale steun van de Brits/Iraakse rapper Low-Key. De groep brengt op hun debuutal bum Better Than Heavy een soort mix van rap, rock, dub en hiphop met politiek gedreven teksten. p____ De nieuwe schijf van Beirut (Zach Condon) bestaat in feite uit twee EP's: March of the Zapotec en Holland. Het eerste deel is een tocht naar de roots van de begrafenisbands uit de Mexicaanse Oaxaca-regio. In een klein Zapotec-dorpje werkt hij met de 19-koppige Jiminez band aan een zestal nummers. Na nogmaals op play te drukken begint het tweede deel. Dat bestaat uit een vijftal folkachtige elektronische nummers. Voor de echte fans waarschijnlijk het minder interessante deel van de schijf. Ben Lee draagt zijn zevende album op aan Venus, de godin van de liefde. En dat met het idee dat de sterkste vrouwelijke kwaliteiten als creativiteit, in tuïtie, tederheid en warmte door zowel mannen als vrouwen gecultiveerd moeten worden. Ook op deze cd weer pakkende melodieuze nummers, die van Ben Lee verwacht kunnen worden. Naast het publiek profiteren ook vrouwelijke ondernemers in ontwikkelingslanden daarvan. Een deel van de opbrengsten gaat naar een organisatie die de vrouwen ondersteunt. Drie producers uit Lissabon, Lil John, DJ Riot en Conductor, vormen geza menlijk Buraka Som Sistema. Voor hun eerste volwaardige album krijgen de drie hulp van zangeres M.I.A., die vriendelijk klinkend Engels afwisselt met agressief Portugees. Muzikaal gaat het trio verder dan het eind jaren tachtig in Angola ontstane kuduro. Er is van alles aantoegevoegd, als funk, electro, rave en samba. Al met al vooral met het doel om niet stil te blijven zitten! uuirjiKA Av:5#tf $lSTnK5«S titflCX D'AMONO Matt Ward, beter bekend onder zijn artiestennaam M. Ward heeft goed ge luisterd naar zo ongeveer al zijn muzikale voorgangers. Voor zijn luisterpu bliek is het vooral leuk als ze zelf ook iets van de popgeschiedenis kennen en in de nummers op de cd herkennen waar de invloeden vandaan komen. Hold Time is alweer zijn zevende soloalbum en hier is zo ongeveer alles mo gelijk, van handgeklap en kooitjes tot iets wat wel wat van glamrock weg heeft. Toch is het de vraag of het publiek dat de voorganger Post-war zo wist te waarderen ook deze cd in hun favorietenlijst zet. De Drieklovendam heeft de af gelopen jaren de gemoederen binnen én buiten China bezig gehouden. Onderwerp van een Chinese roman was het omstre den project echter zelden. Hong Ying geeft met haar roman een indringend beeld van de veran derende Chinese maatschappij. Professor Liu Ciu keert terug naar haar geboortestreek, waar haar echtgenoot Li Lusheng di recteur is van het bouwproject. Voor vertrek heeft haar moeder haar op het spoor van tante Chen, die ooit gelijk met haar moeder zwanger was, gezet. Met tante Chen komen echter ook haar zoon Yueming en haar geadopteerde dochter Die Gu in beeld. De geschiedenis en ver bondenheid van beide families blijken aspecten te hebben die niet voor niets lang verborgen zijn gebleven. Dat doet evenwel niets af aan het sterker worden de gevoel van verbondenheid dat Liu Cui met Yueming voelt. Op, of eigenlijk over de grens van wat toelaatbaar wordt ge acht... Hong Ying, De pauw huilt, De Geus, 22,50 euro. Stel je voor dat je kinderen over pakweg 20 jaar dit boek nog eens uit de kast trekken. Wat zou het dan mooi zijn als ze zich niks meer voor kunnen stellen bij de politieke en maatschap pelijk realiteit die Willem As- man in Wondermans eindspel schildert. Oud-minister Jaap Vos keert als Speciaal Afgezant van de Ver enigde Naties terug naar het Afrikaanse land, waar hij 15 jaar geleden de strijdende partijen bij elkaar bracht. Zijn bijnaam van Monsieur Miracle ten spijt, is het land daarna tot chaos ver vallen. Binnen een week moet Vos nu proberen om regering, rebellen en wellicht zelfs de ver- - meende terroristen van Le Phi- losophe aan de onderhande lingstafel te krijgen. Maar terwijl Vos zijn Sherlock Holmes-doc trine opnieuw in de praktijk probeert te brengen, wordt steeds duidelijker dat hij de touwtjes niet in handen heeft. Asman creëert een spanning die totaal anders is dan die van een doorsnee thriller. Willem Asman, Wondermans eindspel, Cargo, 19,90 euro. Zijn pensioen laat nog maar even op zich wachten als een oude moordzaak opnieuw on der dé loep genomen wordt. Hoewel de rechercheur zelf niet direct een aanleiding ziet om de zaak te heropenen, begint voor hem als het ware een nieuw le ven. En daar is de moordzaak van 30 jaar geleden wel degelijk debet aan. Als hij de weduwe van de inmiddels overleden ver dachte benadert, ontstaat een geheime relatie tussen de twee. Het toenmalige moordwapen - althans een vergelijkbaar pis tool - gaat een onbedwingbare aantrekkingskracht uitoefenen. Net als de oude molen waar in dertijd de minnares van de ver moedelijke dader met niet min der dan 16 kogels werd door zeefd. Terwijl de rechercheur binnen en buiten het politiebu reau met argusogen wordt gadegeslagen, maakt hij de ba lans op van zijn arbeidzaam le ven. Dat leidt langzaam maar zeker tot inzicht in zijn verhou ding tot de commissaris. En tot begrip voor de moordenaar. Mark Boog, Ik begrijp de moor denaar, Cossee, 18,90 euro. je vjsïi te Arduin biedt je een baan en de opleiding tot (gratis advertentie) Werkt u ook mee aan een betere samen- Kijk op www.oranjefonds.nl/vriend of bel leving? Word dan Vriend van het Oranje 0900 44 88 448 (lokaal tarief). Fonds. Het Oranje Fonds maakt buurten actiever en gezelliger en vergroot de Uat Nederland van zijn beste Varrt zien. betrokkenheid in onze samenleving. Word nu Vriend van het OTanje Fonds Bank: 70.70.70.406 Nederlands Instituut voer Sport Bewegen op 30minutenbëWegen.nl en start eens met wandelen,' fietsen of zwemmen. Of ruik eens aan dansen, tennis of nordic walking. In de buurt, tegen een speciaal tarief en onder deskundige leiding. Vee! plezier! A leder/suede jacks, broeken, r rokken, jassen, motorkleding. J 's I Gespecialiseerd in grote maten. GOES, Beestenmarkt (centrum). Tel. (06) 22 03 87 24 BERGEN OP ZOOM, Zuivelstraat 26, naast Manfield STEENBERGEN, Blauwstraat 74, tegenover Bruna Bestel ook via WWW.LINDAMODE.NL

de Faam | 2009 | | pagina 40