Berichten van Walcheren P^fLITI E ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 18 februari 2009 - Pagina 39 Vervolg van pagina 38 VERLEENDE ONTHEFFING Grijpskerke - Op 12 februari 2009 hebben wij be sloten om op grond van art. 3.6 Wet ruimtelijke ordening ontheffing van de voorschriften van het bestem mingsplan 'Kom Grijpskerke' te verle nen voor het vestigen van een schoonheidssalon aan de Kerkring 7. Tegen dit besluit kunnen belangheb benden t/m 1 april 2009 beroep instellen bij de Arrondissementsrecht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA te Mid delburg. VERLEENDE VRIJSTELLING Zoutelande - Op 10 februari 2009 hebben wij be sloten om vrijstelling o.g.v. art. 1 8, lid 2a van de voorschriften van het be stemmingsplan "Bebouwde Kom Zoutelande" te verlenen voor het ves tigen van een winkel in het pand Bosweg 2 (het voormalige VW-kan- toor), voor de periode van 1 jaar. Dit besluit ligt van 19 februari t/m 1 april 2009 ter inzage. Tijdens deze termijn kunnen belanghebbenden tegen dit besluit bezwaar maken. AANPASSING BELEIDSREGELS Op 10 februari hebben wij besloten om ons vrijsteilingbeleid voor het toe passen van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening/arti kel 3.23 Wet ruimtelijke ordening aan te passen. De aanpassingen hebben betrekking op: - de maximaal te bebouwen opper vlakte van aan- en uitbouwen en bij gebouwen op gronden met de (sub) bestem mi na of aanduiding Erf; - bebouwing in ae bestemmingen Tuin en Groenvoorzieningen; - het bouwen van aan- en uitbouwen en bijgebouwen binnen 3m van de voorgevel bij woningen me de be stemming of aanduiding Tweeman- een en Geschakeld. De gewijzigde beleidsregels liggen ter inzage. Op verzoek is een exemplaar beschikbaar. Ze zijn ook in te zien op onze website www.veere.nl, onder "visie en beleid", "regelgeving". INSPRAAKPROCEDURE Zoutelande - Van 19 februari t/m 1 april 2009 ligt het verzoek voor het bouwen van 2 woningen aan de Molenweg (tussen nr. 46 en de begraafplaats) ter inzage. Dit plan past niet in het geldende bestemmingsplan "Zoutelande Noord". Wij willen hiervoor vrijstelling verlenen. Tijaens deze periode kunnen inwoners en natuurlijke- en rechtspersonen die in de gemeente een belang hebben op dit plan inspreken door mondeling of schriftelijk een inspraak reactie bij het college in te dienen. Afhankelijk van de reacties wordt bekeken of het plan aan gepast moet worden. Als u uw reactie mondeling wilt geven kunt u hiervoor contact opnemen met de behandelend ambtenaar, dhr. M. Jonker, tel. (0118) 555 353. De ruimtelijke onderbouwing van het plan is ook in te zien op de gemeentelijke website, www.veere.nl., onder "visie en beleid, art. 19-pfocedu- res". AANLEG/BOUW/SLOOP/AAN VRAGEN (bekendmaking ingevolge arti kel 41 Woningwet) Grijpskerke - het vergroten van een garage/ber ging De Wolfstraat 26; Koudekerke - het vernieuwen van kozijnen Banc- kertstraat 29; Meliskerke - het vergroten van een woning Krom- menhoekseweg 3; Serooskerke - het plaatsen van een schuur en ver anderen van een aangebouwde schuur Noordweg 60; Westkapelle -het plaatsen van een vogelobservatie hut tussen Schelpweg en Noorder hoofdweg; Zoutelande - het plaatsen van een loopbrug Zuidstrand 3; Tegen deze aanvragen kan géén be zwaarschrift ingediend worden. Dat kan pas nadat op de aanvraag is be slist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/SLOOP/ AANLEG)VERGUNNINGEN/ MONUMENTENVERGUNNINGEN (tussen haakjes staat de datum van ver zending.) Biggekerke -het bouwen van een 2-onder-l-kap woning Derrienk 12 en 14;(ó-2) -het bouwen van een 2-onder-l-kap woning Derrierïk 8 en 10;(ó-2) Domburg - het gedeeltelijk slopen van een woning Badhuisweg 27;(6-2) - het vergroten van een woning Bad huisweg 27;(6-2) - het plaatsen, van een serre Eb en Vloed 23;(6-2) Gapinge - het vergroten van een toiletgebouw Dorpsstraat 15; (6-2) Grijpskerke - het vergroten van een woning Garijp 6; (6-2) Koudekerke - het veranderen van het overdekte ter ras Evertsenstraat 28;(6-2) Oostkapelle - het plaatsen van een carport Ooster park 27;(6-2) - net gedeeltelijk slopen van een zo merhuis Domburgseweg 52;(6-2) - het plaatsen van een serre/tuinkamer Margrietenlaan 6;(ó-2) Veere - het veranderen van een schuur tot woonhuis Langedam 1 ;(6-2) Westkapelle - het veranderen van de indeling Prelaatweg 6;(6-2) - het tijdelijk plaatsen van een bedrijfs- unit Oude Zandweg 24;(ó-2) Zoutelande - het veranderen van een voorgevel Bosweg 23; (6-2) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken tegen de verleende vergunningen en verleende ontheffin gen. (Zie: bezwaar, beroep en voor lopige voorzieningen) U kunt de stuk ken inzien op het gemeentehuis te Domburg. ONTWERPBESLUIT MONUMEN TENVERGUNNING Er zijn ontwerpbesluiten gemaakt op grond van de Monumentenwet 1988 voor: Aagtekerke - het restaureren van een landbouw- schuur Bergwegje 6; Veere - het veranderen van de achtergevel Markt 24. De ontwerpbesluiten liggen van 19 februari t/m 1 april 2009 voor ieder een ter inzage. Tijdens deze periode kunt u schriftelijke zienswijzen indie nen bij het college. GOEDKEURING BESTEMMINGS PLAN "KAMPEERTERREINEN" Van 19 februari t/m 1 april 2009 ligt het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland d.d. 3 februari 2009 tot het goedkeuren van het door ons op 26 juni 2008 gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Kampeerterreinen" ter inzage. Dit bestemmingsplan om vat de 23 reguliere kampeerterreinen in de gemeente Veere. Gedurende de genoemde termijn kan door belang hebbenden beroep ingesteld worden en kan eventueel een verzoek om voorlopige voorziening worden inge diend bij de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA Den Haag door: -diegene die tijdig zijn bedenkingen bij Gedeputeerde Statenvan Zee land kenbaar heeft gemaakt; - iedere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 27 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening zijn bedenkingen bij Gedepu teerde Staten kenbaar te ma-ken. Dit besluit van GS treedt in werking de dag na de afloop van de beroepster mijn. Als binnen deze termijn bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening wordt ingediend treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Het goedgekeurde bestem mingsplan is ook in te zien op de ge meentelijke website, www.veere.nl., onder "visie en beleid, bestemmings plannen". VASTSTELUNG BESTEMMINGS PLAN "IE HERZIENING KOM AAGTEKERKE" Wij maken bekend dat van 19 febru ari t/m 1 april 2009 het door de ge meenteraad op 29 januari 2009 vast gestelde bestemmingsplan "le Her ziening Kom Aagtekerke" ter inzage ligt. Dit bestemmingsplan betreft een gedeeltelijke herziening van het sinds begin 2007 geldende bestemmings plan Kom Aagtekerke. De herziening bevat met name de aanpassing van het bestemmingsplan aan het goed keuringsbesluit van Gedeputeerde Staten (o.a. de regeling voor archeo logie en de zone t.b.v. de gasleiding langs de Zuidweg), het opnemen van het speelterreintje aan de Bergwegje, een regeling voor mantelzorg en eve nementen, een aantal aanpassingen aan de juiste situatie en een aantal wij zigingen op verzoek. Aangezien er geen zienswijzen over het ontwerp- bestemmingsplan kenbaar zijn ge maakt, kunnen slechts belanghebben den die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest hun zienswij ze bij het college kenbaar te maken tij dens bovenvermelde periode schrifte lijk beroep tegen het vastgestelde uit werkingsplan indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Na afloop van de beroepstermijn wordt het bestemmingsplan van kracht, tenzij gedurende die termijn naast het indienen van een beroep tevens ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht een ver zoek wordt ingediend tot het treffen van een voorlopige voorziening bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag). In dat geval treedt het besluit niet in werking voordat op het verzoek is beslist. Het vastgestelde bestem mingsplan is tevens in te zien op de gemeentelijke website, www.veere.nl., onder "visie en beleid, bestemmings plannen". GEMEENTERAAD Donderdag 19 februari 2009, 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis te Domburg. Agenda: - Spreekrecht voor de burgers over de geagendeerde en de nietaeagen- aeerde onderwerpen. Vooraf melden bij de griffier Ron Waverijn (01 18) 555 410, griffie@veere.nl - subsidie Maatschappelijk Werk Wal cheren. - het Controle Protocol accountant. - Nota Integrale Veiligheid 2009 - 2012. - de 2e Begrotingswijziging 2009. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksoalie van het ge meentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/rh vrijdag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op onze website www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/VOORLO PIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten die door de gemeente worden genomen kan een bezwaarschrift worden inge diend. Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 we ken gebeuren. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of ae gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de argumenten die in het be zwaarschrift worden genoemd en dan een nieuw besluit nemen. Niet ieder een kan tegen elk besluit een be zwaarschrift indienen. Iemand moet rechtstreeks gevolgen van dat besluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorziening gevraagd worden bij de Rechtbank. Hiervoor zijn griffierechten verschul digd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor informatie kunt u bellen: (0118) 555 444. Domburg, 18 februari 2009 Burgemeester en wethouders van Veere DÓ0R KARIN 0CKÉ Man op straat beroofd VLISSINGEN - Een 22-jarige Vlissinger is in de nacht van vrijdag op zaterdag in de Wal- straat in Vlissingen beroofd. Hij werd door vier mannen omsingeld, die zijn geld wil den. Als hij het niet zou afge ven, zouden ze hem slaan. Eén van hen begon het slachtoffer te duwen, die daarop zijn por temonnee gaf. Daarna renden de overvallers weg in de rich ting van de Scheldestraat. Inbraak woning VLISSINGEN - In een woning aan de Molenstraat in Vlissin gen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een inbraak ge pleegd. De dader(s) verniel- de(n) een ruit om binnen te komen en doorzochten de wo ning. De eigenaren bleken hierna een jas, met daarin een portefeuille en een mobiele te lefoon, te missen. In de porte feuille zaten persoonlijke pa pieren en enkele tientallen eu ro's. Hond bijt postbode KOUDEKERKE - Een 45-jarige vrouw uit Vlissingen is zater dag rond 16.00 uur gebeten door eenTiond. Dat gebeurde in het Lange Weegje in Koude kerke, waar zij post aan het be zorgen was. De loslopende hond zette zijn tanden in haar bovenbeen. Omdat de vrouw wegdraaide, heeft ze er een pijnlijke heup aan over gehou den. Bestuurster onder invloed MIDDELBURG - Een 21-jarige automobiliste uit Middelburg is zaterdag om 5.00 uur be trapt op het rijden onder in vloed. De politie hield de be ginnend bestuurster aan op Klein Vlaanderen in Middel burg. Zij bleek anderhalf keer de toegestane hoeveelheid al cohol achterover te hebben geslagen. Tegen de vrouw is proces verbaal opgemaakt. Jongens aangehouden MIDDELBURG - De politie heeft zaterdag rond 22.45 uur drie minderjarige jongens aangehouden voor het vernie len van een fiets op de Potten bakkerssingel in Middelburg. De drie zijn afkomstig uit de gemeentes Vlissingen, Veere en Middelburg. Even later zijn op dezelfde locatie twee ande re minderjarigen aangehou den voor het vernielen van een fiets. Eén van hen bleek ook een onjuist adres te hebben opgegeven. Hij kreeg hiervoor een boete van 220 euro. Winkeldief met parfum MIDDELBUERG - Een winkel dief heeft zaterdagmiddag in Middelburg elf flesjes parfum gestolen met een totale waar de van honderden euro's. Het personeel van de winkel aan de Lange Delft hield de man in het oog. Toen hij de winkel verliet, ging het alarm af. Hij vluchtte, maar kreeg twee per soneelsleden achter zich aan. Die hielden hem aan en vroe gen de flesjes parfum terug te geven, waarop hij er twee gag en vervolgens uithaalde. De verkopers konden de klap net op lijd ontwijken. Poging tot beroving MIDDELBURG - Een man en een vrouw op de fiets zijn zon dag rond 1.30 uur slachtoffer geworden van een roofpoging op de Koudekerkseweg in Middelburg. Een scooterrijder eiste geld en bedreigde de man met een wapen. Ook graaide hij in diens broekzak ken, waarop de man hem weg duwde. De scooterrijder reed daarna weg. Vervolg brommercontrole VLISSINGEN - De brommer controle in Vlissingen is het gemeentebestuur van de stad goed bevallen. Burgemeester Wim Dijkstra, dieeen maand geleden naast de rollenbank op het Baskensburgplein stond en het grote aantal boe tes uitgeschreven zag worden, heeft bekend gemaakt een ver volg te geven aan de controle. Daarbij betrekt hij gepimpte auto's, die hij zelf als rijdende disco's omschrijft. Diefstal snorfiets OOST-SOUBURG - In de Zaanstraat in Oost-Souburg is vrijdag tussen 22.00 en 00.00 uur een snorfiets gestolen, het betreft een zwarte Yamaha Booster met led verlichting aan de achterzijde. Het kente ken van de snorfiets is: DG374J. De waarde is niet be kend. Het is inmiddels wel algemeen be kend. .een goed ontbijt is gezond. En bij een goed ontbijt hoort natuurlijk een lekker eitje. Alleen is dat eitje niet per definitie lekker. Want hoeveel minu ten moest het ei ookalweer koken? Met de Eggtimer wordt het letterlijk en figuurlijk een eitje. Dit kunststof ei geeft de hardheid van de gekook te eieren aan. Kies voor zacht, medi um of hard en plaats het waterdichte halfronde eitje bij de eieren in de pan. Terwijl de eieren koken, kleurt de Eggti mer wit. Meer informatie is te vinden op Eg- gsclusive.nl. Eggsclusive is een College Company die wordt ondersteund en begeleid vanuit stich ting Jong Ondernemen.

de Faam | 2009 | | pagina 39