Inspraak Startnotitie milieueffectrapportage Waterberging Volkerak-Zoommeer rivier Van maandag 23 februari tot en met maandag 6 april 2009 ligt de Startnotitie milieueffectrapportage Waterberging Volkerak-Zoommeer ter inzage en kunt u hierop inspreken. De startnotitie voor de milieueffectrapportage beschrijft de voorgestelde opzet en inhoud van het te starten m.e.r.-onderzoek. Achtergrond Het creëren van meer ruimte voor het water om het rivierengebied beter te beschermen tegen overstromingen, dat is waar het om draait bij het programma Ruimte voor de Rivier. Dat is nodig, want het klimaat verandert. Daardoor krijgen de rivieren meer water te verwerken en worden de zeestanden hoger. Waterberging Volkerak-Zoommeer is een project uit het programma Ruimte voor de Rivier. Het gaat hier om een maatregel die alleen wordt ingezet bij de uitzon derlijke combinatie van: gesloten stormvloedkeringen (de Maeslantkering en de Hartelkering) grote hoeveelheden rivierwater die naar het benedenrivierengebied stromen. In deze situatie kan het rivierwater van de Rijn en Maas niet weg naar zee en stijgt het waterpeil in het Haringvliet en Hollandsch Diep. Door op dat moment een deel van het rivierwater tijdelijk te bergen op het Volkerak-Zoommeer, stijgt het waterpeil in het Haringvliet en Hollandsch Diep minder en blijft de regio Rotterdam/Dordrecht voldoende beschermd tegen overstromingen. Ter inzage legging U kunt van maandag 23 februari tot en met maandag 6 april de Startnotitie m.e.r. Waterberging Volkerak-Zoommeer inzien op de volgende locaties: - De gemeentehuizen van de gemeenten Bergen op Zoom, Breda, Drimmelen, Etten-Leur, Halderberge, Moerdijk, Oostflakkee, Reimerswaal, Roosendaal, Schouwen-Duiveland, Steenbergen en Tholen; De hoofdvestiging van Rijkswaterstaat Ruimte voor de Rivier, Griffioenlaan 2, Utrecht; - Het kantoor van Projectbureau Waterberging Volkerak-Zoommeer, Boompjes 200, Rotterdam; Het ministerie van Verkeer en Waterstaat in Den Haag aan de Plesmanweg 1-6, Den Haag; - De provinciehuizen van de provincies Noord-Brabant (Brabantlaan 1, 's-Hertogenbosch), Zeeland (Het Groene Woud 1, Middelburg) en Zuid-Holland (Zuid-Hollandplein 1, Den Haag); - De kantoren van de waterschappen Brabantse Delta (Bergschot 69-1, Breda), Hollandse Delta (Handelsweg 100, Ridderkerk) en Zeeuwse Eilanden (Kanaal- weg 1, Middelburg). Meer informatie over Ruimte voor de Rivier en Waterberging Volkerak-Zoom meer kunt u lezen op www.ruimtevoorderivier.nl/Volkerak-Zoommeer. Ook is de startnotitie te downloaden via de website van het Inspraakpunt/Expertisecentrum Publieksparticipatie, www.inspraakpunt.nl. Hoe kunt u inspreken? Er is een aantal manieren waarop u uw reactie kunt geven: Schriftelijk Uw reactie kunt u sturen naar: Inspraakpunt/Expertisecentrum Publieksparticipatie Waterberging Volkerak-Zoommeer Postbus 30316 2500 GH Den Haag Via internet Op www.inspraakpunt.nl kunt u online uw mening geven door het invullen van een reactieformulier. Expertisecentrum Publieksparticipatie uw mening geven over de startnotitie. De notulist maakt dan een verslag van uw inspraakreactie. Daarnaast kunt u ook tijdens de hoorzitting uw reactie geven zodat alle aanwezigen in de zaal dit horen. Informatie- en inspraakbijeenkomst Op dinsdag 10 maart 2009 organiseert het Projectbureau Waterberging Volkerak-Zoommeer in samenwerking met het Inspraakpunt/Expertisecentrum Publieksparticipatie een informatie- en inspraakbijeenkomst over de startnotitie. Wilt u tijdens deze hoorzitting inspreken? Laat u dit dan tot uiterlijk 5 maart weten aan het Inspraakpunt/Expertisecentrum Publieksparticipatie. Dit kan via telefoonnummer 070 - 351 96 00 of elektronisch via info@inspraakpunt.nl, onder vermelding van Waterberging Volkerak-Zoommeer. Programma Vanaf 19.00 uur: 19.30-20.30 uur: Vanaf 20.45 uur: Inloop met mogelijkheden voor persoonlijke vragen en mondeling inspreken bij de notulist van het Inspraakpunt/ Expertisecentrum Publieksparticipatie. Plenaire bijeenkomst met presentatie over de startnotitie en ruimte voor vragen. Hoorzitting waar u mondeling kunt inspreken op de startnotitie. Locatie De informatie- en inspraakbijeenkomst wordt gehouden in het Zalencentrum De Raayberg, Antwerpsestraatweg 267, 4624 JH Bergen op Zoom. Meer informatie Voor meer inhoudelijke informatie kunt u contact opnemen met Rijkswaterstaat, Projectbureau Waterberging Volkerak-Zoommeer, telefoon 010 - 402 66 39. Hier kunt ook de .startnotitie opvragen. Met vragen over de inspraakprocedure kunt u terecht bij het Inspraakpunt/Expertisecentrum Publieksparticipatie, telefoon 070 - 351 96 00. Wat gebeurt er met uw reactie? Het Inspraakpunt/Expertisecentrum Publieksparticipatie bundelt alle reacties en stuurt deze naar de organisaties die samen het bevoegd gezag vormen, en naar de Commissie voor de milieueffectrapportage. Mede op basis van de inspraak reacties stelt de minister van Verkeer en Waterstaat de richtlijnen vast voor de milieueffectrapportage Waterberging Volkerak-Zoommeer. Insprekers ontvangen schriftelijk een antwoord op hun reactie. De gebundelde reacties zijn vanaf juni 2009 in te zien via www.inspraakpunt.nl en www.ruimtevoorderivier.nl/ Volkerak-Zoommeer. De reacties en adressen van insprekers zijn openbaar. Mondeling: notulist of hoorzitting Tijdens de informatie- en inspraakbijeenkomst kunt u inspreken bij een notulist of tijdens de hoorzitting. U kunt bij een notulist van het Inspraakpunt/ Ministerie van Verkeer en Waterstaat Waarom inspreken? De Startnotitie milieueffectrapportage (m.e.r.) Waterberging Volkerak-Zoom meer beschrijft de voorgestelde opzet en inhoud van het te starten m.e.r.- onderzoek. Daarin wordt onderzocht hoe-de maatregel Waterberging Volkerak- Zoommeer kan worden uitgevoerd, welke voorzieningen daarvoor nodig zijn, wat de effecten zijn op de leefomgeving, natuur en milieu en gebruiksfuncties en hoe die effecten kunnen worden voorkomen, verzacht of gecompenseerd. De inspraakperiode is bedoeld om iedereen de gelegenheid te bieden om te reageren op de voorgenomen aanpak van het m.e.r.-onderzoek. Het is belangrijk dat u reageert. Door in te spreken kunnen bijvoorbeeld (plaatselijke) belangen beter worden beschermd. Ook kan inspreken zorgen voor nieuwe invalshoeken die kunnen leiden tot aanpassing van de richtlijnen voor het milieueffecten- onderzoek.

de Faam | 2009 | | pagina 36