Heeft de koopavond nog wel nut? Het sleutelatelier gaat open Officiële Mededelingen Kunstpicknickplaatsen ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Woensdag 18 februari 2009 - Pagina 21 Vergunning Natuurbeschermingswet 1998 Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 7 in het kader van artikel 19d, eerste lid, van de Natuurbeschermingswet 1998 vergunning hebben verleend aan Stichting Het Zeeuwse Landschap. Voor het plaatsen, gebruiken en onderhouden van een nieuwe uit zichttoren ter plaatse van het Natura 2000-gebied Manteling van Walcheren. Ter inzage De vergunning ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middel burg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer M. van Antwerpen (tel. 0118-631716) of de heer B. Bouwman (tel. 0118-631795). Bezwaar Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendmaking van het besluit tot verlenen van de vergunning bezwaar tegen de vergunning indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Wij wijzen erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van verzen ding of uitreiking van het besluit aan de aanvrager, die mogelijk niet samen valt met de termijn van terinzageleg- ging. Op bovenstaande telefoonnum mers kan informatie worden ingewon nen over de exacte verzenddatum van het besluit. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangètekend - ingevolge .artikel 8:81 van de Algemerre wet bestuursrecht juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. - Hogere grenswaarde 95 wonin gen aan de Piet Heinkade e.o. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om -een hogere grenswaarde voor 95 woningen aan de Piet Heinkade te Vlissingen. Deze hogere grenswaarde is noodzakelijk voor de KSG om na de verplaatsing van de KSG uit de binnen stad op de overgebleven lokatie "Het Eiland" de door de KSG gewenste acti viteiten te kunnen uitvoeren. Er wordt voor 95 woningen een hogere grens waarde van 60 dB(A) afgegeven. De hogere grenswaarde ligt van 19 februari 2009 tot en met 1 april ter inzage: in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. - bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen, van 8.00- 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend over het ontwerpbe sluit, de adviseurs die advies uitge bracht hebben over het ontwerpbe sluit. degenen die zienswijzen hebben tegen wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van het ontwerpbesluit en belanghebbenden aan wie redelijker wijs- niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend over het ontwerpbesluit kunnen tot en met 31 december 2008 tegen de vergun ning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 250Ó EA 's Gra- venhage. Het besluit wordt op 1 januari 2009 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de'Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Enkel belanghebbenden die zienswij zen hebben ingediend of belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerp- hogere grenswaarde en de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-hogere grenswaarde kunnen beroep instellen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot A. Scherbeijnf 0118- 631709; a.scherbeijnOzeeland.nl). Evaluatieverslag Brigdamseweg ongenummerd (CBB locatie 174) te Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met het evaluatieverslag van Rasenberg B.V. te Terheijden met betrekking tot de bodemsanering op de locatie Brigdamseweg ongenum merd (CBB locatie 176) ingestemd (artikel 39c en 39d Wet bodembe scherming). De beschikking ligt van 18 februari 2009 tot en met 1 april 2.009 ter inzage bij de. Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middel burg, op werkdagen van 08.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantoor uren, en bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkda gen van 08.00-15.30 uur en (na telefo nische afspraak 0118-675000) op don derdagavond;. Belanghebbenden kunnen tot en met 1 april 2009 een bezwaarschrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaar kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36. van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschikking treedt op 2 april 2009 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voor ziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Vermeer (tel. 0118-631926). Provincie Zeeland DOOR MARCEL VAN. DER VOORT MIDDELBURG - "Ik zie het nut van de koopavond niet in. Omdat ik gepensioneerd ben kan ik de hele dag in de stad lopen als ik dat wil", al dus Middelburger loop Harskamp. In verschillen de bedrijven loopt de omzet van de koopavonden terug. Om een goed beeld op de gang van zaken te krijgen houdt Vereniging Onder nemers Middelburg een en quête onder de leden. Weekkrant De Faam vraagt on dertussen naar de mening van het winkelend publiek in Mid delburg en Vlissingen. Joop: "Ik vind de koopavond op donder dag onaantrekkelijk, omdat niet alle winkels geopend zijn." Coby Rottier, Middelburg: "Ik ga twee keer per maand winke len tijdens de koopavond. De sfeer mag beter. En liever niet teveel groepen jongeren." Luc van Zandycke uit Oost-Sou burg is een voorstander van de koopavond. "Ik ga het liefst naar Middelburg. Persoonlijk vind ik daar de sfeer beter dan vrijdags in Vlissingen",verklaart hij. "Ik ga nooit, want dan vind ik het luguber in de Vlissingse binnenstad. Ik wil niet dat hangjongeren bij benaderen of aan mijn tasje gaan hangen. De koopavond mag weg. Ik denk niet dat het veel mensen trekt", aldus G. Jansen uit Vlissingen. Jan van Dantzicht, Vlissingen: Luc van Zandycke bezoekt het liefst de Middelburgse koopavond. FOTO: IZAAK VERKESTE DOOR MARISKA BURGER MIDDELBURG - Jongeren die willen sleutelen aan hun scooter kunnen sinds 11 fe bruari terecht in het sleute latelier. Het is een werk plaats die gevestigd is aan de Koudekerkseweg 14, bij Remijn Tweewielers. Hier in mogen de jongeren gratis sleutelen onder begeleiding van Pieter Remijn. De zaak van Remijn Tweewie lers is tevens een leerwerkplaats voor leerlingen van de Loods. Overdag werken zij daar tot 15.00 uur, waarna de werkplek ken vrij zijn voor jongeren. De openingstijden zijn op woens dag, donderdag en vrijdag van 15.00-18.00 en zaterdags van 10.00-14.00 uur. Er zijn drie werkplekken. Gereedschap is aanwezig en er kunnen ter plek ke ook onderdelen worden ge kocht. Het sleutelatelier is er voor alle jongeren uit Middel burg, die van sleutelen houden en dat nu buiten op straat, in de tuin of in een koud schuurtje moeten doen. Deze voorzie ning is een welkome aanvulling op het huidige aanbod voor jon geren, dat ondermeer bestaat uit twee jeugdhonken, de Spot en skatepark Meker. Het slèutelatelier is onderdeel van de Stichting Welzijn Mid delburg en is een unieke combi natie tussen een onderneming, een leerwerkplciats en een jon- gerenactiviteit. De begeleiding is in handen van het jongeren werk van de SWM. Op 5 maart wordt het sleutela telier officieel geopend door wethouder de Vries. De buurt bewoners worden hier tevens voor uitgenodigd. "De koopavond vind ik niet be langrijk. Veel winkels blijven toch al tot vrij laat open." Zijn stadsgenote Jo van 't Westein de: "Ik ga nooit 's avonds weg." Tenslotte Vlissingse Manon Wielders: "Ik ga graag samen met mijn vriendinnen naar de koopavond." VEERE - Recron afdeling Wal cheren heeft een extra subsi die gekregen voor het maken van kunstpicknickplaatsen in het Nationaal Landschap. Met het geld worden op het grondgebied van de gemeen te Veere langs de fietsknoop- punten acht picknickplaat sen gemaakt, die voor een verrijking van de routes zor gen. De picknickplaatsen worden ruimtelijk vormgege ven objecten waar in ieder ge val op gezeten kan worden. De ontwerpen worden uitge voerd door een smid uit Aag- tekerke.

de Faam | 2009 | | pagina 21