Walcheren Bloemenhuis De Lelie Nieuwe kapsalon Brainwash Als een warme deken Damesmodezaak Bonita Colorina Visagie Uit het Zakenhart van... dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Bruidsshow bij MerrieMie Woensdag 18 februari 2009 - Pagina 18 Te hoge werkdruk VLISSINGEN - M2 Make laars biedt vanaf nu tot 14 maart een NVM no-risk clausule. "De kern van de no-risk clausule is dat de koopovereenkomst van de aangekochte woning pas de finitief is, wanneer de huidi ge woning verkocht is. Dank zij deze clausule worden fi nanciële problemen voorko men. Voorheen kocht men een woning en het verkopen van de huidige woning was bijna een vanzelfsprekend heid, dat is nu anders. Veel mensen kijken de kat uit de boom en gaan niet meer zo snel over tot het kopen van een huis wanneer de huidige koopwoning nog niet ver kocht is," vertelt makelaar/taxateur Martin Maranus. De NVM is recent de campagne '7 redenen om nu een huis te kopen'begon- nen, die duidelijk laat zien waarom het verstandig is nu een woning te kopen. De deelnemende panden zijn te zien op de website www.m2makelaars.nl VLISSINGEN - Trouwerie MerrieMie aan de Sint Ja- cobsstraat 11-13 in -Vlissin- gen houdt op vrijdag 20 en zaterdag 21 februari een huisshow in de winkel. Er worden verschillende bruidsjurken van de collectie 2009 getoond, in verschillen de maten en prijsklassen. 0ok zijn er-leuke aanbiedin gen. Kaarten kosten 4,00 eu ro en reserveren kan via 0118-441243. VLISSINGEN - De werkdruk bij verloskundigen is veel te hoog. Verloskundigen ma ken nu regelmatig werkwe ken van meer dan vijftig uur. Marizorg biedt meer. foto: tara de vriend VLISSINGEN - Zorgbemid- delingsbureau Marizorg is sinds 5 januari in Vlissingen geopend. Marizorg biedt vie- rentwintiguurszorg, termi nale zorg en ondersteunde begeleiding. "Het bureau hecht veel waarde aan aan dacht en respect voor de cliënt, zo nemen ze de tijd voor een praatje. Het team bestaat uit een kleine groep zorgverleners, zodat de zorg vrager gemakkelijk met ze vertrouwd raakt. Dus geen constant wisselende gezich ten, zodat rust en continuï teit ervaren wordt. Ook is er een gespecialiseerd team dat de laatste zorg bij overlede nen op zich neemt. Meer in formatie: 0118-217793. Het uitgangspunt van de Ne derlandse Zorgautoriteit (NZa) is dat een verloskundige met een werkweek van veertig uur honderdtien zwangere vrou wen per jaar lean begeleiden. Maar de Koninklijke Neder landse Organisatie van Verlos kundigen (KNOV) is van me ning dat een verloskundige er maximaal honderd kan begelei den. De KNOV is het principieel oneens met de norm die de NZa heeft vastgesteld. De werkdruk is nu veel te hoog. Judith van Dierendonck, werkzaam bij verloskundige groepspraktijk Vlissingen: "Je maakt als verlos kundige inderdaad werkweken van vijftig uur. De ene week is het iets meer, de andere week weer iets minder." Zij is het wel eens met het standpunt van de KNOV. "Zoveel werken is eigen lijk abnormaal. Je zou meer rustpunten moeten hebben om fris aan het werk te kunnen blij ven. Maar je gaat gewoon door. Het werk kan natuurlijk niet wachten." Het gevaar door de hoge werkdruk is dat de zorg aan de moeder en de baby on der druk komt te staan. Een norm van honderd zwanger schappen is volgens de KNOV absoluut noodzakelijk om de Bonita heeft altijd leuke aanbiedingen, foto: tara de vriend Het gevaar is dat de zorg aan baby en moeder onder druk komt te staan kwaliteit van de zorg te kunnen waarborgen. Uitbreiding takenpakket De KNOV verzocht de NZa om de norm en de*daarop gebaseer de tarieven per januari van dit jaar aan te passen. Maar dit is niet gebeurd. De norm is wel omlaag gegaan van honderd twintig naai- honderdtien zwan gerschappen. Daarmee komt de Nederlandse Zorgautoriteit de KNOV dus gedeeltelijk tege moet. Maar die vindt dit niet ge noeg. Zij vindt dat de nieuwe norm niet in verhouding staat tot de uitbreiding van het taken pakket van de verloskundigen. Als er wordt gevraagd wat Judith vindt van de huidige norm, zegt zij: "Het is in ieder geval iets. Maar het is nog niet voldoende. Ook zij vertelt dat verloskundi gen steeds meer taken krijgen. "De voorlichting betreffende mogelijkheden voor onderzoe ken in de zwangerschap vergt steeds meer tijd. Ook voor bege leiding van zwangeren met so ciale problematiek is meer tijd nodig. En daarvoor moet die norm gewoon omlaag." VLISSINGEN - Aan de Wal- straat 90 in Vlissingen is da mesmodezaak Bonita geo pend. Hun doelgroep is dertig plus en zij verkopen de maten 36 tot en met 48. Het is een Duits concern en doorlopend hangen er nieuwe collecties met een thema in de winkel, die mooi op elkaar afgestemd zijn, Bonita heeft geen sei- zoenssale, maar doorlo pend erg leuke aanbiedin gen. Naast kleding verko pen ze ook kettingen, tas sen, schoenen, panty's, rie men, sjaaltjes ên parfum. Ook voor de heren is er een lekker luchtje te koop. Bo nita is bereikbaar via 0118- 410411. DOOR tEONJANSSENS Bloemenhuis De Lelie in Amemuiden. foto: leon janssens kelen uit de nieuwe voorjaars collectie potterie. De Lelie heeft een bezorgdienst en bestellen kan via telefoon 0118-601603, www.bloemen- huisdelelie.nl en Fleurop. foto: kirsten j0nckman VLISSINGEN - Kapsalon Brainwash is geopend op de prachtlocatie aan de Aagje Dekenstraat 12b in Vlissingen. Veel Vlissingers waren op de openings stunt afgekomen. Tijdens de opening, afgelopen zaterdag, werd er gratis gewas sen, geknipt en gestyled, waar door er om 8.00 uur al een rij van tweeënzestig mensen voor de deur stond. Brainwash is een landelijke keten die in Zee land ook salons heeft in Goes en Middelburg. Brainwash is van maandag tot Afgelopen zaterdag opende Brainwash foto: tara de vriend en met wij dag geopend van 9.00 tot 20.00 uur en op zater dagvan 8.00 tot 18.00 uur. Wassen, knippen en stylen kost maar 13,50 euro en een af spraak is niet nodig. ARNEMUIDEN - Bloemen huis De Lelie heropende op 5 februari aan de Langstraat 83 in Amemuiden. Mattie, Marjan, Sylvia, Gerda en Griselda, vijf vrouwen uit één familie, de familie Van Belzen. In Amemuiden zijn de dames al veertig jaar een begrip en zij staan dagelijks voor hun klan ten klaar. "We hebben nu een kompleet nieuwe inrichting met een moderne en toch war me uitstraling. En natuurlijk hebben we veel bloemen en planten op kleur neergezet", vertelt Gerda. De Lelie maakt ook trouw- en rouwarrange- menten en verkoop cadeauarti- MIDDELBURG - Begin fe bruari opende Claudia Ve- lando in de Fashion Galle ry aan de Langeviele 27 in Middelburg Colorina Visa gie. Claudia volgde de op leidingvan Mieke Petiet en geeft workshops visagie, make-overs, metamorfo ses, bruidsmake-up en beautyparty's. "Dat laatste is leuk, vooral op verjaar dagsfeestjes. Ook verzorg ik visagie voor fotografie, evenementen en televisie. Ik ben gespecialiseerd in de donkere huid." Colori na Visagie werkt met Bare Minerals, een lijn van 100 procent minerale make up. Meer info: 06- 43711706. Claudia is topper op visagiegebied. foto:.leon janssens

de Faam | 2009 | | pagina 18