Werk aan de zeeweringen begint SockSolutions helpt Vlissings vuil zwerft overal Eerste bouwpluim ALTIJD ACTUEEL; DEWEEKKRANT.NL week aanbieding Limburgs grind mini bigbag GroenRijk Brekerszand Klimop Bemeste tuingrond Yellow sun breuksteen GroenRijk /Middelburg Mortiere Boulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl Ruilbeurs voetbalplaatjes Open Percussie Podium djembé Speuren op de kinderboerderij deweekkrant.nl Woensdag 18 februari 2009 - Pagina 15 Per mini bigbag ca. 500 kilo. 0-3 mm. Per zak 20 kilo Hedera 'Hibernica' Hoogte ca. 150 cm. Peretuk Per zak 30 liter. 15-30 cm. Per kilo VLISSINGEN - Projectbureau Zeeweringen is begin februari begonnen met de versterking van de steenbekleding op een aantal Zeeuwse dijken. Dit jaar staan er acht dijktrajecten op het programma, in totaal ruim 26 kilometer. Met het oog op de veiligheid mag het openbreken van dijken alleen buiten het stormseizoen, tussen april en oktober, gebeuren. Voor die tijd vinden echter op diverse loca ties al voorbereidende werk zaamheden plaats.Voor 2009 staan op Walcheren de Boule vard Bankert en Evertsen in Vlissingen op het programma en Zoutelande. Nieuw dit jaar zijn de digitale nieuwsbrieven, waarmee het projectbureau omwonenden per dijktraject op de hoogte houdt van de voort gang van het werk.Belangstel- lenden kunnen zich abonneren op nieuwsbrieven naar keuze via de website van het project bureau: www.zeeweringen.nl. VLISSINGEN - SockSolu tions, een student company van de Hogeschool Zeeland in Vlissingen, biedt de oplos sing voor zoekgeraakte sok ken voor, tijdens en na het wassen. Het product heet StopSearchSocks (SSS). "Tussen de clip past een paar sokken, die zorgt ervoor dat ze bij elkaar blijven zitten tijdens het wassen en drogen. Aan de clip zit ook nog een gemakkelijk op- hanghaakje zodat ze na het was sen gelijk opgehangen kunnen worden aan het droogrek of de waslijn. Dus geen stress meer over het bij elkaar zoeken van het sokkenpaar. De SSS kan ook in de wasdroger worden gebruikt", vertelt directeur Anne-Fleur de Jonge. Zij heeft een grote sponsor aangetrokken: voetverzorger Gehwol, die diverse proefsachets in het tasje sponsort. Het totaal pakket van tien clips, inclusief houder met proefjes is al te koop voor 5,95 euro. Meer info: www.socksolutions.nl. VLISSINGEN - Tijdens het Gala van de Nederlandse Bouw op 11 februari hebben Rijkswaterstaat Zeeland en samenwerkingspart ner Heijmans Infra Manage ment B.V. een stimuleringsprijs ontvangen voor hun gezamenlij ke project Beheer en onderhoud Rijkswegen Zeeland. Volgens de jury is dit project een typisch voorbeeld van een open dialoog met veel vertrouwen tussen de samenwerkende partijen. De Nederlandse Bouwpluim is een beloning voor een goede samen werking tussen twee partijen. OOST-SOUBURG - Bij voet balclub RCS in Oost-Souburg is vrijdag 20 februari een ruil beurs van voetbalplaatjes. De bijeenkomst is van 18.00 uur tot 20.00 uur in het clubhuis. MIDDELBURG - Djembé Mzungu houdt voor de zeven de keer haai' Open Percussie Podium in Middelburg op zondag 22 februari in de Stads Ring aan de Kruitmolenlaan 185 in Middelburg. Het is van 14.00 tot 17.00 uur. Ook is er van 14.00 tot 15.00 uur een workshop djembé voor begin ners voor 5 euro. Daarna is het de bedoeling om met zoveel mogelijk percussieliefhebbers een plezierige muzikale mid dag te beleven door met elkaar te jammen, te luisteren waar anderen mee bezig zijn en eventueel zelf iets ten gehore te brengen. Toegang is gratis. MIDDELBURG - Kinderboer derij de Klepperhoeve in Mid delburg houdt op woensdag 4 maart de speurtocht Stertocht voor kinderen van zes tot twaalf jaar. De speurtocht voert de kinderen over heel het boerderij terrein en lost vragen op zoals waar komen dwerggeiten vandaan en hoe veel drinkt een koe eigenlijk. Maai' ook zijn er diverse doe opdrachten waardoor ze veel leren over het gedrag van de dieren. Het begint om 13.30 uur en het kost een euro per deelnemer. Meer informatie via 0118-627142. Henriëtte baalt van zwerfvuil, hond Jopie vindt het spannend. DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN - "Er is veel zwerfvuil in de gemeente Vlissingen. De mensen gooi en achteloos papier en be kertjes weg. Ek zie veel Mc Donald's bakjes. Zelfs bank stellen en matrassen dum pen ze langs de weg", ver zucht coördinator Ruud Ro ger van de gemeente Vlissin gen, die zich bezighoudt met het schoonmaken van de stad. Ruud: "Via Emergis gaan iedere week enkele mannen het par keerterrein naast de Aldi en de berm voor bioscoop Cine City schoon prikken. Kort daarna ligt het weer vol met rommel." Hen riëtte Verburgh gaat samen met hond Jopie een kijkje bij de troep nemen. "Zwerfvuil ligt overal. Mij ergeren zou slecht voor mijn gezondheid zijn, maar leuk is het niet. Wel wrang. Want ik woon op de boulevard. Daar is het schitterend schoon en dan is de rest van de stad een schril contrast", moppert ze. "Achter de Gasthuisstraat en op het Bel- lamypark ligt vaak zwerfvuil." Henk Boerhof vindt de rotzooi op straat afschuwelijk. Oprui men is hem duur kómen te staan. "Ik zag een leeg bierblikje, raapte dat op en wilde het in een FOTO: POWERNEWS afvalbak gooien. Politieagenten zagen dat en gaven mij een be keuring van vijftig euro. Ze wa ren in de veronderstelling dat ik bier op straat dronk. Dat is ver boden." Mirjam Hellendall: "ik erger mij aan zwerfvuil. Vorig jaar ben ik daardoor flink geval len in de Nijverheidstraat in Vlis singen. Ruud: "Veel zwerfvuil ligt er in de Langeleenweg en Zuidbeekseweg. Bij het eind van de A58 ligt ook troep. Rijkswa terstaat hoort dat op te ruimen." Reageren op dit artikel kan via: red.faam@whm.wegener.nl. Bje eigen wereld op

de Faam | 2009 | | pagina 15