BLAUW GERUITE KIEL CD jjj HU! i DIJKVERZWARING BOULEVARD VAN START P» VLISSINGEN VOORAANKONDIGING VAKANTIES VOOR MINIMA GIRLS ONLY ACTUEEL SCHOONMAKEN LEEUWENTRAP WERK IN UITVOERING KALENDER GEMEENT E NIEUWSPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 18 FEBRUARI 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Dijken beschermen het achterland tegen overstromingen. Kilometers waterkering liggen langs de Zeeuwse wateren. Om de dijken te verzwaren worden betonblokken of stukken natuursteen gebruikt. Op een aantal locaties in Zeeland is de steenbekle ding van de dijken echter niet sterk genoeg. Tijdens een fikse storm kun nen de stenen of betonblokken los slaan. Sinds 1997 maken Rijkswater staat en de Zeeuwse waterschappen daar werk van. Ze hebben zich ver enigd in projectbureau Zeeweringen dat de uitvoering van de dijkverster kingen in Zeeland coördineert. Werkzaamheden Het dijkvak dat de komende maan den in Vlissingen onder handen wordt genomen omvat het Nol- lehoofd, Boulevard Evertsen en Boulevard Bankert. De afgekeurde steenbekleding wordt daar versterkt. De bestaande asfaltbekleding is nog sterk genoeg en krijgt alleen een nieuwe oppervlaktebehandeling. De afgekeurde bestaande basaltzuilen worden niet vervangen, maar ver sterkt door er een nieuwe laag breuk steen, ingegoten met asfalt over aan te brengen. Deze werkwijze scheelt in de aanvoer van nieuw materiaal. Dat is minder belastend voor de omgeving, het milieu en de financi ële kant van de dijkversterkingen. Overlast De werkzaamheden aan het dijkvak zijn deze week van start gegaan. Er wordt gewerkt vanaf het Nollehoofd. De eerste weken vinden er voorna melijk voorbereidende werkzaam heden plaats. Materiaal en straat- meubilair worden weggehaald en op het strand vindt grondwerk plaats. De werkzaamheden brengen helaas enige overlast met zich mee. Om de werkzaamheden veilig uit te kunnen voeren, wordt het dijktraject afge sloten. Daarnaast is er enige over last mogelijk in de vorm van geluid, stank en verkeershinder. De boule vard blijft tijdens de werkzaamheden toegankelijk voor het doorgaande verkeer. Het werkverkeer rijdt over het strand. Aanvoer materiaal Voor het uitvoeren van de werk zaamheden is veel materiaal in de vorm van asfalt en breuksteen nodig. Een groot deel daarvan wordt via het water aangevoerd, maar een deel ook via de weg. De transportroute is zorg vuldig van tevoren vastgesteld. Vanaf de Sloeweg gaat het transport via de Koudekerkseweg en de President Rooseveltlaan naar het Nollehoofd of - afhankelijk van de werkzaam heden - Sloeweg, Koudekerkseweg, Spuikom en Coosje Buskenstraat. Vanaf het Nollehoofd via de Kenau Hasselaarstraat, Spuikomwegen Kou dekerkseweg geldt de transportroute als eenrichtingsverkeer. Om de vei ligheid te waarborgen wordt bij elke vrachtbeweging bovenaan de boule vard een verkeersregelaar ingezet. Waterschap Zeeuwse Eilanden reali seert in dezelfde, periode de verster king van de Zwakke Schakel Nolle- Westduin. Deze kustversterking sluit bij het Nollehoofd aan op het werk van projectbureau Zeeweringen en loopt in westelijke richting door tot aan Westduin. Hoewel de projecten los van elkaar staan, wordt er nauw samengewerkt om overlast voor de omgeving te beperken. informatie Op de website www.zeeweringen.nl kunt u meer informatie vinden over de werkzaamheden van projectbu reau Zeeweringen. Daarnaast kunt u zich aanmelden voor een digitale nieuwsbrief met de laatste informa tie over de werkzaamheden. Op woensdag 25 februari 2009 orga niseert Vlissingen in beweging dit jaar weer Girls Only. Dit meiden evenement vindt plaats in sporthal Baskensburg van 13:00 tot 16:00 uur voor de meiden van 8 t/m 14 jaar. Entree is 0,50 en zaalschoenen zijn verplicht. Er zijn veel leuke dingen te doen: nail art, volleybal, streetdance, glittertat- too, voetbal, hairstyling, turnen en nog vele andere activiteiten. Op deze dag zal de kantine ook geopend zijn, waar je kunt darten. Wil jij van de woensdag in je vakan tie een geweldige dag maken? 'Kom dan naar Girls Only! www.viissingeninbeweging.nl Evenals voorgaande jaren organiseert de Stichting Vakantiewerk Zeeland vakanties voor mensen met een laag inkomen. Deze vakanties worden mogelijk gemaakt door bijdragen van de gemeenten Vlissingen, Middel burg en Veere en onze sponsor Stich ting Moerman Promotie Vlissingen (alleen voor Vlissingen). Dit jaar zijn voor de gezinnen vakan ties gepland van 31 juli tot 7 augus tus en van 7 augustus tot 14 augustus naar de Pinksterbloem te Vierhouten. Voor de alleenstaanden en echtpa ren zonder thuiswonende minder jarige kinderen wordt het 10 dagen Benidorm in Spanje. De vertrekda tum is op 11 september, de terugreis 20 september. Het vervoer voor beide vakanties gaat per touringcar Het verblijf op de Pinksterbloem is op basis van vol pension en de vakantie te Benidorm op basis van half pension. De eigen bijdrage voor de gezinnen is 45 pp. Voor de alleenstaanden en echtparen bedraagt dit 180 pp. Inschrijven op 7 april Inwoners van Vlissingen kunnen zich voor de vakanties inschrijven op dins dag 7 april van 13.30 tot 17.00 uur in Wijkcentrum Het Palet, Willem Roe- lofszlaan 2. U dient dan een overzicht van uw maandelijkse inkomsten mee te nemen. Bij inschrijving moet u een aanbetaling doen. Voor gezinnen is dat 45. Voor alleenstaanden en echtparen is dat 70. Onder minima wordt verstaan: tot 110% van de bijstandsnorm. Dit houdt in dat mensen met een AOW uitkering ook voor deze vakanties in aanmerking komen. Voor meer informatie kunt u bellen naar Q118 -419999. J Jj De herdenkingsplaquette bij het standbeeld van Michiel de Ruyter krijgt een nieuwe plaats op de bovenste trede van de sokkel. De plaquette ligt momenteel slecht zichtbaar bij het hekwerk voor de sokkel. De plaquette werd tijdens Sail de Ruyter in 2007 onthuld als eerbetoon aan de heldendaden van Michiel de Ruyter. Die zorgde er in 1676 voor dat 26 Hongaarse predikanten vrijgelaten werden. Dit wordt nog elk jaar herdacht bij het monument. Het college van B&W van Vlissingen heeft dan ook besloten dat de plaquette een prominentere plaats verdient. De plaquette krijgt een nieuwe plaats op de hoogste trede van de sokkel van het standbeeld. Om de plaquette te kunnen bevestigen zonderde sokkel te beschadigen, wordt een nieuw bevestigingsframe gemaakt. De plaquette is hierdoor tijdelijk verwijderd. www.vlissingen.nl/college Het is een hele klus, maar wel eentje met resultaat! Balancerend op de smalle, schuine treden hebben deze mannen de honderd jaar oude Leeuwentrap gereinigd. Of het vroeger met de hand werd gedaan? Misschien is dat een goede vraag om eens bij het gemeentearchief Vlissingen neer te leggen. Baggerplan Rosenburg Sinds begin januari is Water schap Zeeuwse Eilanden in samenwerking met de gemeente Vlissingen bezig met het baggerwerk van de vijver Rosenburg. Laatste week februari start baggerwerk van de sloot langs de Sloeweg. De uitkomende baggerspe cie wordt afgevoerd naar het lokale baggerspeciedepot aan de Oostelijke Bermweg. Vanaf eind februari wordt vervolgens de oude beschoei ing langs de vijver Rosenburg vernieuwd. Langs de parken wordt de oude beschoeiing vervangen door natuurvrien delijke oevers die kindvrien delijk (wat veiligheid betreft) zijn en door de vorming van rietoevers een schuilplaats bieden aan vogels en water dieren. De werkzaamheden duren tot half maart. Afsluiting Kenau Hasselaar- straat in verband met werkzaam heden aan de achterzijde van appartement Boulevard Bankert 598 is de Kenau Has selaarstraat donderdag 19 februari 2009 van 8.00 tot 15.00 uur afgesloten voor het doorgaand verkeer. In de straat wordt die dag een telescoopkraan geplaatst. De kraan staat achter apparte mentencomplex Deurloo. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering Donderdag 19 februari 20.15 uur Wie heeft Onno Innemee ver moord? Cabaretvoorstelling van Onno Innemee Arsenaaltheater Vanaf 21 februari Coast guard art collection Zeeland (her)ontdekt Amerika Tentoonstelling in Scheldezaal MuZEEum t/m 22 maart R.E.A.C.H/the Infinite Sculptuur, schilderijen en mixed media op papier DeWILLEM3 www.vlissingen.nl/uit

de Faam | 2009 | | pagina 11