GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN INNOVATIE GEEN WACHTTIJD MET AFSPRAAK NIEUWE OPENINGSTIJDEN GEEN INTERNET? GEEN NOOD! SERVICE TEAM LOW BUDGET DAY G EMEENTE INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 18 FEBRUARI 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 www.vlissingen.nl/gemeente Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bouwen, te slopen of een monu ment te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. plaatsen tuinhuisje Keizer Karelhof 9 2. verhogen schoorsteen de Tuin derij 8 9 De publicatie- van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is moge lijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aan vraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiks vergunningen (mogelijk met binnenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen ver leend: 1. vergroten verdiepingsvloer Mercuriusweg 19, 10-02-2009 2. plaatsen bedrijfsloge Marie Curieweg 15, 10-02-2009 3. vernieuwen gevelbekleding Mercuriusweg 15, 10-02-2009 4. bouwen woning Abeelseweg Oost 9, 11-02-2009 5. plaatsen dakkapel Spaar- nestraat 29, 11-02-2009 Bezwaar/voorlopige voorziening Tegen deze besluiten kan door een belanghebbende binnen de termijn van zes weken na de datum van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij bur gemeester en wethouders. Tevens kan een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzie- ningenrechter van de Rechtbank Middelburg. Daarvoor is griffie recht verschuldigd. De verleende vergunningen met bijbehorende. tekeningen kunnen na een tele fonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden inge zien. Verleende ontheffingen en bouwvergunning In de afgelopen periode zijn de volgende ontheffingen van het vigerende bestemmingsplan met bouwvergunning verleend: 1. Mevr. I. Zwaan-Apels voor het plaatsen van gipswanden en het aanbrengen van vloeren ten behoeve van het in gebruik nemen van de bedrijfsruimte Kenau Hasselaarstrat 557 als balletschool Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven beroepster mijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Deze publicatie alsmede de beslui ten zijn tevens digitaal raadpleeg baar op de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publicaties. De termijn van terinzagelegging start de dag na de datum van deze publicatie, te weten 19 februari 2009. Tegen deze besluiten kan door een belanghebbende bin nen de termijn van zes weken vanaf de dag, na die waarop deze besluiten ter inzage zijn gelegd, te weten 20 februari 2009 beroep worden ingesteld bij de Recht bank Middelburg. De besluiten treden in werking met ingang van de zevende week na de dag, waarop zij zijn bekendgemaakt, te weten 2 april 2009. Ook al tekent een belang hebbende beroep aan, mag de houder van de verleende onthef fing en bouwvergunning daar van toch gebruik maken. Als een belanghebbende dat wil voorko men, dient tevens een voorlopige voorziening te worden gevraagd bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg. In dat geval wordt de werking van de ontheffing en bouwvergunning opgeschort totdat op de voorlo pige voorziening is beslist. Voor zowel het aantekenen van beroep als een verzoek om voor lopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veer tien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoe zicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de ver gadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommis- sie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Kruger straat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 19 februari, 5 en 19 maart 2009. Vaststellen bodemfunctieklas senkaart Besluit Bodemkwa liteit Per 1 januari 2008 is het Besluit bodemkwaliteit in werking getre den voor waterbodems en per 1 juli 2008 voor de landbodem. Het Besluit bodemkwaliteit vervangt het Bouwstoffenbesluit en regelt en stimuleert het hergebruik van grond. De gemeente is verplicht een bodemfunctieklassenkaart vast te stellen en in te delen naar het gebruik "Wonen en Industrie". De kaart met bodemfunctieklassen is nodig om te kunnen bepalen of grond hergebruikt mag worden. Het college van burgemeester en wethouders heeft tijdens de ver gadering van 27 januari 2009 de bodemfunctieklassenkaart voor de gemeente Vlissingen vastge steld. Het vaststellen van de bodem functieklassenkaart is een besluit in de zin van de Algemene wet bestuursrecht en ligt, inclusief toelichting, vanaf 18 februari 2009 tot 1 april 2009 ter inzage in het stadhuis van de gemeente Vlissingen, Paul Krugerstraat 1. Bezwaar Indien u het niet eens bent met bovenstaand besluit, kunt u bin nen 6 weken na publicatie van dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift moet worden geadresseerd aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN. Het maken van bezwaar schort de werking van de beschikkin gen of het besluit niet op. Om opschorting te bereiken kunt u gelijktijdig met het indienen van het bezwaarschrift een ver zoek om voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de Voorzie ningenrechter van de Rechtbank Middelburg. Daarvoor is griffie recht verschuldigd. De schorsing moet wel spoedeisend zijn. Vlissingen, 18 februari 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Innovatie dient stads-breed en in het verlengde daar van provinciaal-breed en regionaal-breed gedragen te worden. Een duidelijke visie, het hebben van technologische competenties, toegang tot een extern netwerk, een goede interne organisatie en een positieve bedrijfscultuur van de organisaties ten opzichte van innovatie zijn de sleutelwoorden. Een structurele aanpak, zowel op stadsniveau als provinciaal en regionaal, is nodig. Innovatie is de opmaat naar concurrentiekracht en verdient meer aandacht. In het licht van vorenstaande is het verheugend te constateren dat de politiek en de inwoners van onze provincie zich te weer stellen tegen een verdere afbraak van het voorzieningenniveau in de provincie Zeeland. Te noemen valt de weerstand tegen het verplaatsen van de rechtbank en de vastberaden houding tegenover de ziekenhuisdirecties en de raden van toezicht omtrent de fusie van de ziekenhuizen en de negatieve gevolgen daarvan voor de inwoners van Walcheren. Innovatie is ook hier het motto om de negatieve lijn om te buigen. Met andere woorden gezegd, de rechtbank van Breda voegt zich samen met de rechtbank van Middelburg en de rechtbank in Middelburg wordt de hoofdvestiging. Als de directies van de ziekenhuizen niet willen luisteren naar de wensen van de meerderheid van dé bevolking, bouwen we een nieuw ziekenhuis met private partijen die wel brood zien in een ziekenhuis op Walcheren. Innovatie voor de stad Vlissingen betekent concreet: nog beter com municeren met bewoners en belanghebbenden over de plannen en de voorziene acties, een innovatieve stadsmanager die politiek en ondernemers boeit, bindt en rendeert, het voorzieningenniveau van het centrum in Oost- Souburg op een hoger niveau brengen, het Bellamypark op de schop, acties met betrekking tot het aanvalsplan in de binnenstad van Vlissingen versneld uitvoeren, belasting- en regeldruk voor ondernemers en inwoners versneld naar beneden, meer aandacht geven aan innovaties op de Kenniswerf en bij het vorm en inhoud geven van het project Scheldekwartier, maar bovenal onorthodoxe stappen durven zetten om de kansen in deze economisch mindere tijden te willen grijpen. Raadslid Gerard Aarden, fractie Progressief Ondernemend Vlissingen Telefoon: 06 53 40 80 90, e-mail: 4382ac17@planet.nl www.p-o-v.info De gemeente Vlissingen werkt aan een betere dienstverlening. Zodat u als burger nog meer gemak heeft en u snel geholpen kunt worden. De openingstijden zijn ruimer gewor den én u kunt nu ook op afspraak terecht. Het voordeel van een afspraak is dat u geen rekening hoeft te houden met eventuele wachttijd. U wordt direct geholpen. Als u een afspraak maakt, kunt u zelf aangeven 'op welke tijd u naar het stadhuis wilt komen. U kunt op drie manieren een afspraak maken. Op www. vlissingen.nl/loket kunt u zelf een afspraak plannen op een tijd die u het beste uit komt. Daarnaast kunt u telefonisch een afspraak maken via 487 000 of naar het stadhuis komen en aan de informatiebalie een afspraak maken voor een later moment. Vanaf maandag 2 februari 2009 heeft de gemeente Vlissingen haar openingstijden verruimd. De nieuwe openingstijden zijn: Maandag: 08.30 - 12.00 uur vrije inloop 12.00 - 17.00 uur op afspraak Dinsdag: 08.30 - 12.00 uur vrije inloop 12.00 - 17.00 uur op afspraak Woensdag: 08.30 - 12.00 uur vrije inloop 12.00 - 17.00 uur op afspraak Donderdag: 08.30 - 12.00 uur vrije inloop 12.00 - 16.00 uur op afspraak 16.00 - 19.00 uur vrije inloop Vrijdag: 08.30 - 12.00 uur vrije inloop, 12.00 - 17.00 uur op afspraak www.viissingen.nl/loket Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen. nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, bibliotheek 't Spui of bibliotheek Oost-Souburg, daar kunt u Vlissingen.nl gratis bekijken. Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbak ken of verkeersborden? Een scheef paaltje, overhangend groen, kapotte riolering? Bel dan het Service Team van de afdeling Beheer Leefomge ving. De medewerkers van de buitendienst handelen snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. U kunt voor een melding over de openbare ruimte direct bellen naar 487500, mailen via mel- dingen@vlissingen.nl of op de website het meldingenformu lier invullen. www.vlissingen.nl/ formulieren De kranten koppen al tijden van een economische crisis, 'Zeeuwse zuunigheid' is hip en voor velen helaas noodzake lijk. Maar hoe pak je een zui niger leven aan? Bibliotheek Vlissingen ziet dit probleem in en organiseert een Low Bud get Day. Een informatieve dag die in het teken staat van eco nomisch verantwoord leven. Low Budget Day Vindt plaats op zaterdag 28 februari van 11.00 -16.00 uur in Bibliotheek 't Spui. Op deze dag presente ren verschillende organisaties zich op de informatiemarkt in de bibliotheek. Ook is er een boekenmarkt en een lezing van gerenommeerd budget- koningin Marieke Henselmans. Zij vertelt over haar boek 'con- suminderen met kinderen'. Informatiemarkt De dag start om 11.00 uur met een informatiemarkt op de begane vloer. Verschillende organisaties zijn ter plekke aanwezig om mondelinge en schriftelijke informatie te ver schaffen, zoals Stichting Leer geld, Voedseibank Walcheren, Stichting Zuinigheid met Stijl, Stichting Goed voor Elkaar, Sociale Dienst Walcheren, Ruil- kring Lets en de Kredietbank Walcheren. Daarnaast worden bezoekers van de markt getrakteerd op budgethapjes. De informatie markt duurt tot 16.00 uur en is voor iedereen gratis toegan kelijk.

de Faam | 2009 | | pagina 10