Thea en Aletta van Friendship Force Pontes Scholengroep: uitdagend en vernieuwend onderwijs voorlichtingsavond donderdag 19 februari wvrw.pante5.nl dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Personalia Barrières Brandweerkazerne deweekkrantJil Clientenrechten.nl VMBO Transport Logistiek Metaaltechniek, Elektrotechniek en Voertuigentechniek (MEVO) Handel Administratie VMBO Bouwtechniek Consumptief Toerisme Recreatie Zorg Welzijn VMBO-Theaterschool Woensdag 11 februari 2009 - Pagina 35 ma aangeboden, zodat de gas ten de cultuur van het land le ren kennen. "Zo kregen wij hier Amerikanen op bezoek, waar mee we onder andere naar Westkapelle zijn gegaan", ver telt Aletta. "Deze mensen waren er zó van onder de indruk dat wij hier onder de zeespiegel le ven. Dit is in Westkapelle goed zichtbaar. Ze konden er 's nachts niet van slapen." Aan het begin van de week worden de ambassadeurs in Zeeland altijd officieel welkom geheten door de burgemeester van Middel burg. Verder staat een bezoek aan Neeltje Jans regelmatig op het programma. Ook wordt er stilgestaan bij de verwoestingen op Walcheren tijdens de oorlog. "We merken dat gasten vaak niet weten dat de oorlóg hier zo veel schade heeft aangericht. Het maakt altijd een diepe in druk", aldus Thea. "We noemen onze uitwisselingen 'meeting faces'. Je ontmoet mensen met hele andere achtergronden en het gaat veel verder dan het be zoeken van een toeristische plaats. Je logeert bij mensen in huis, dat is op zich al heel bij zonder. Belangrijk is dat je op recht geïnteresseerd bent in an dere culturen. En je móet begrip hebben voor andere gewoon tes. Dan is dat hosten echt zo ontzettend leuk." Uit de praktijk blijkt dat voor vriendschappen barrières zoals taal en cultuur geen rol spelen. Wel is het zo dat En gels de voertaal is. Meer info op www.fïiendshipforcezee- land.nl of via roover- smals@zeelandnet.nl. MARINA MEIJERS VLISSINGEN - Wayne Smith richtte in 1977 met directe steun van de toen malige president Jimmy Carter Friendship Force op. Het doel was vriendschappen opbouwen over de hele wereld, ongeacht financiële positie, godsdienst, politieke richting of welke achtergrond dan ook. Nu is het ruim dertig jaar later en zijn er wereldwijd 360 clubs. Waarvan één in Zeeland. Op de bank zitten deze week Thea Roovers, pr-medewerkster van Friendship Force, en Aletta van Duijne, algemeen bestuurslid. Roovers, die voor verschillende organisaties diverse bestuurs functies bekleedt, vertelt en thousiast. "Door mijn werk als secretaris voor de Zeeuwse Vrouwenraad, kwam ik via de voorzitter in contact met Friendship Force. De organisa tie sprak mij dermate aan dat mijn man en ik lid zijn gewor den. Inmiddels vervul ik ook hier een bestuursfunctie." Het doel van Friendship Force, vriendschappen opbouwen over de hele wereld en weder zijds begrip bevorderen, wordt bewerkstelligd door onderlinge uitwisselingen, oftewel exchan ges. De gasten (ambassadeurs) verblijven gemiddeld éénmaal per jaar één week bij een host in het gastland. Hier wordt dan een streekgebonden program Naam: Thea Roovers-Smals (77), geboren te Hulst; Bur gerlijke staat: gehuwd, vier kinderen; Opleiding: Gym nasium A, Schoevers; Loop baan: au pair in Engeland, se cretaresse, eigenaar sport zaak en tassenwinkel in Vliss- ingen, verschillende be stuursfuncties; Bijzonder: heeft in 2007 een lintje ont vangen voor haar talrijke be stuursfuncties. Naam: Aletta van Duijne (51); geboren te Middelburg; Bur gerlijke staat: gehuwd, Mei kinderen; Opleiding: Verzor gende in Der Boede; Loop baan: Werkzaam in de thuis zorg, algemeen bestuurslid Friendship Force Zeeland. Hobby's: sporten, koken, kle ding maken, tuinieren, reizen met de camper; Bijzonder: Aletta spreekt Engels, Frans en Spaans. Thea Roovers en Aletta van Duijne reizen de wereld over via Friendship Force MIDDELBURG - In op dracht van de Provincie Zee land is maandag 19 januari begonnen met de verbou wing van de voormalige brandweerkazerne in Mid delburg. In het gebouw wordt een deel van de Stich ting Cultureel Erfgoed Zee land (SCEZ) gevestigd. Naar verwachting wordt het pand over 1 jaar, in januari 2010, opgeleverd. Bij de verbou wing zal de binnenkant van het gebouw geheel worden gestript en zal er nieuwbouw op het achterterrein komen. De totale kosten van de ver bouwing bedragen tussen de drie en vier miljoen euro. je eigen wereld op GOES - Op 5 februari is de campagne clientenrechten.nl gestart. Onderzoek wijst uit dat 80 procent van de Nederlanders hun rechten in de zorg niet kennen. Ook weet bijna 70 procent niet waar ze terecht kunnen vocu' informatie en ondersteuning over hun rechten als patiënt. Klaver blad Zeeland verspreidde deze week onder patiënten verenigingen, ziekenhuizen en bibliotheken de folder 'Vind uw recht in de zorg'. Deze folder bevat informatie over de campagne en de nieuwe website. Op www.clientenrechten.nl kunnen mensen nu organi saties vinden die onafhanke lijke en betrouwbare infor matie en ondersteuning bie den. Ga jij ervoor zorgen dat de l-pods op tijd in de winkel liggen? Volg dan een opleiding Transport Logistiek aan onze school en maak kennis met de dynamische wereld van vervoer, planning en opslag. Zie jij je toekomst in de metaaltechniek, de elektrotechniek of voertuigentechniek? Dan is dit de opleiding voor jou! Na een korte kennismaking met de drie afdelingen kies je een vakrichting die het best bij jou past. modem machinepark eigentijdse kantoor-, winket- en etaleersimulatie praktijkpleinen simulatievoorzieningen voor zorg en welzijn minitheater en geluidsstudio Als je het leuk vindt om later op een kantoor, in een winkel, met computers te gaan werken of een eigen bedrijf te gaan beginnen, dan is deze afdeling wel wat voor jou! Hier leer je met klanten omgaan en de administratie van een bedrijf voeren. Je werkt veel met computers op een manier die heel erg praktijkgericht is. Altijd al een baan op niveau willen hebben? Kies dan voor een opleiding bouwtechniek op onze school en wordt timmerman, werkvoorbereider of meubelmaker! The skyline is yours! Wil jij een prima kok worden of denk je aan een loopbaan als kelner/ gastheer/gastvrouw of bakker? In de afdeling Consumptief leer je de lekkerste dingen maken! Je leert er koken, bakken en ook serveren in ons eigen restaurant. Wil jij mensen een onvergetelijke vakantie bezorgen? Dan is de opleiding Toerisme Recreatie echt iets voor jou. Je leert bijvoor beeld activiteiten organiseren, eenvoudige maaltijden te bereiden en serveren en gasten te ontvangen. De opleiding is bijzonder, omdat: het nieuw in het vmbo is; de school het samen met ROC Zeeland doet; het bedrijfsleven meedoet; de leerom geving krachtig en praktijkgericht is. Wil je late/ met mensen gaan werken in bijvoorbeeld een schoonheidssalon, een kapperszaak, een peuter speelzaal, een kindercrèche of een verzorgingstehuis? Dan ben je bij deze afdeling aan het goede adres. Altijd al in de schijnwerpers willen staan? Kies dan voor de VMBO-Theaterschool! Tijdens de opleiding kun je laten zien wat je in huis hebt op het gebied van toneel, zang, dans, geluids-, opname-, en belichtingstechnieken, grimeren en decorbouw. voor ouders en leerlingen die volgend schooljaar willen instromen in klas 3, aanvang 19.30 uur Wij stellen het op prijs als u zich vooraf aanmeldt via p.smallegange-srgllb.nl Het Goese Lyceum locatie Bergweg Bergweg 144461 NB Goes tel. 0113 - 21 29 30, info@gllb.nl

de Faam | 2009 | | pagina 35