DE BALANS Ook voor uw belastingaangifte kunt u hier terecht Het is weer zover. Vóór 1 april 2009 moeten bijna 9 miljoen mensen aangifte inkomsten belasting/premie volksverzekeringen doen. Dit jaar wordt door de Belastingdienst extra ge controleerd op het aftrekken van giften. Wie in 2008 geld heeft overgemaakt aan hulporganisaties, bijvoorbeeld het Nederlandse Rode Kruis of een kerkelijke instelling, mag deze giften onder voorwaarden aftrekken als persoonsgebonden aftrek. Ook als er kosten zijn gemaakt voor bijvoorbeeld hulporganisaties, kunnen die onder bepaalde voor waarden als giften meetellen. Er zijn gewone giften en periodieke giften. Voor periodieke giften, giften die zijn vastge legd bij een notaris, gelden andere voorwaar den. Vanaf 1 januari 2008 zijn alleen gewone giften aan een zogenaamde 'Algemeen nut be ogende instelling' (ANBI) aftrekbaar. Daar naast zijn periodieke giften aan een ANBI aftrekbaar en periodieke giften aan een ver eniging die geen ANBI is.Een ANBI is een ker kelijke, levensbeschouwelijke, charitatieve, JOOSSE culturele, wetenschappelijke of algemeen nut beogende instelling die als zodanig door de Belastingdienst is aangemerkt. Of een instel ling als ANBI is aangemerkt, is terug te vin den via de website van de belastingdienst, www.belastingdienst.nl. Het gaat bijvoor beeld om giften aan instellingen voor bestrij ding van ziekten, hulp aan gehandicapten, kinderbescherming, ontwikkelingshulp, vluch telingenhulp, natuurbehoud, redding op zee, oorlogsomstandigheden en natuurrampen. Of aan instellingen als het Nederlandse Rode Kruis, Stichting 1940-1945, musea en poli tieke partijen. De eis dat instellingen in Ne derland zijn gevestigd is per 1 januari 2008 vervallen. Vereist is dat de instelling is ge vestigd in lidstaten van de EU, de Neder landse Antillen, Aruba of een aangewezen mogendheid. Meer informatie over aftrek van giften aan instellingen die in het buitenland gevestigd zijn is verkrijgbaar bij de Belas- tingTelefoon. Wie heel 2008 een fiscale part ner had, telt de aftrekbare giften van de fiscale partners bij elkaar op. De fiscale partners kun nen vervolgens het aftrekbedrag naar belie ven verdelen, zolang het totaal maar 100 procent is. Wie geen fiscale partner had, trekt natuurlijk alleen zijp eigen giften af. Dat geldt ook voor wie een deel van 2008 een fiscale partner had en niet koos om heel 2008 als el- kaars fiscale partner te worden beschouwd. Het overmaken van giften is eenvoudig. Het aftrekken van de belasting daarvan lijkt dat ook. Wie dat toch niet zo eenvoudig vindt, kan daarvoor een deskundige belastinginspecteur raadplegen. Net als voor het invullen van de complete aangifte uiteraard. Accountants Adviseurs De adviseur met zorg voor üw belastingaangiften administratie- en belastingadviesbureau Laurens Geschiere bc A Administratiekantoor Boutersebv ACCOUNTANTS. BELASTINGADVISEURS VESTIGING MIDDELBURG Seissinge! 10-12 Postbus 95 4330 AB Middelburg VESTIGING OOSTKAPELLE Lantsheerstraat 1a 4356 AX Oostkapelle www.uoosse.nl Badhuisstraat 28 4381 IS VlisSingen T 0118-416 961-F 0118-413 253 www.deklerk-matthijsse.nl I A 4 O F ILI\-"\/\K Partners AC(OUHtAHTS 1 l A S 1 I 6 A V f S I V R I wilgenstraat 4 goes (0113)214310 vrijlandstraat 33 middelburg (0118)637680 voorstraat 94 stellendam (0187)492633 www.pekaar.nl I Gecertificeerd CB belastingconsulent Prinsenlaan 65, 4336 HJ Middelburg Tel. 0118-435965, Mobiel 06-20025803 E-mail: debalans@kpnplanet.nl accountancy belastingadviseurs O administratieve dienstverlening O belastingaangiften O automatisering O adviseurs voor bedrijven en particulieren Torenstraat 43a - 4353 AB Serooskerke Tel: (0118) 59 31 59 - Fax: (0118) 59 32 44 E-mail: infoêbouterse-administratiekantoor.nl www.bouferse-administratiekanfoor.nl Meer vrouwen aan de top Het kabinet gaat zich extra inspannen om het aantal vrouwen in managementfuncties bij de rijksoverheid te vergroten. De doelstelling van het kabinet is dat de'Algemene Bestuursdienst voor 25 procent uit vrouwen bestaat. Miljoen minder uittreksels Burgers hoéven minder uittreksels uit de Ge meentelijke Basisadministratie (GBA) op te vragen. De daling van 40 procent is het resul taat van overheidsmaatregelen. Door slimmer te werken en beter gebruik te maken van be staande gegevens zijn ruim 1 miljoen minder uittreksels nodig. Kantonrechtersformule De nieuwe manier om een ontslagvergoeding te berekenen kan rekenen op flink wat tegen stand van de vakbonden FNV, CNV en MHP. Vanaf 1 januari gaat de leeftijd waarop dienst jaren zwaarder meewegen omhoog. Deskundi gen schatten dat de nieuwe regeling voor werkgevers een besparing van 10 procent ople vert. Digitaal TV kijken Digitale TV rukt op. Ongeveer 2 miljoen huis houdens doen dat via de kabel en 1 miljoen via de ether: Digitenne van KPN of de schotel. Daar staan nog 2 miljoen huishoudens tegen over die via de digitale kabel TV kijken. Record illegaal vuurwerk Rond de jaarwisseling is 560 ton illegaal vuur werk in beslag genomen; dat is. zeven keer meer dan een jaar eerder. Een belangrijk ge deelte daarvan, 420 ton, is met behulp van de VROM -Inlichtingen en opsporingsdienst, in het buitenland in beslag genomen.

de Faam | 2009 | | pagina 34