.*8. ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Betutteling Brede school wordt aanbesteed Beachhouses Caljouw Rademaker ^rhuiIers VERHUIZINGEN Verhuizingen in binnen- en buitenland Piano- en vleugeltransport Antiekvervoer Meubelöpslag Overzeeverpakkingen Wij zijn gevestigd te: www.ca ljouw-rademaker.nl EU33330H De Faam Woensdag 11 februari 2009 - Pagina 18 Scherpere regels voor alcohol DOOR MARCEL VAN DER VOORT DOMBURG - Supermark ten, cafés, snackbars en bioscopen die bier, wijn en mixdrankjes aan jongeren onder de zestien jaar verko pen dreigen tijdelijk hun vergunning te verliezen. "Ik begrijp dat, maar het blijft mensenwerk om goed te controleren", zegt eigenaar Gert-Jan De Kok van de Cl000 in Domburg. "Ik krijg te maken met gasten onder de zestien die drank pro beren te halen. In Domburg ko men veel jongeren op vakantie en die gaan met alcohol experi menteren", stelt Gert-Jan. Als het aan de ministers Guusje ter Horst, André Rouvoet en Ab Klink ligt krijgen burgemeesters de mogelijkheid om de verkoop te verbieden bij een overtre ding. Gemeente gaan toezicht houden, terwijl dit nu de rol is van de Voedsel en Waren Auto riteit (VWA). De ministerraad gaat binnenkort een wetsvoor "Ik probeer geen al cohol aan jongeren onder de zestien te verkopen", stelt - Frans Meijer van café De Concur rent. Sylvia Staalman van café Groen Licht vind het jammer d< de betutteling van overheid zo ver gaat. Sander Verdonk van bio scoop CineCity heeft de ver koop in de hand. Wat in de zaal gebeurt weet hij niet. stel hierover bespreken. Ook komen er flinke sancties tegen verkoop van sigaretten aan minderjarigen en mogen por nografische of te gewelddadige dvd's beslist niet meer door de videotheek aan pubers worden verhuurd. "De lasten worden bij de ondernemer gelegd", ver zucht eigenaar Cor Beeke van de Spar aan de Oosterschelde- straat in Middelburg. "Als kin Totdat de supermarktchef je even later in de kraag vat deren thuis wonen vind ik het de verantwoording van ouders. Èr schort iets aan de opvoeding als een minderjarige alcohol koopt. Jeugdigen moeten aan de kassa hun legitimatie laten zien. Dat vergt meer inspan ning en geld. Mijn medewer kers krijgen instructies als het gaat om minderjarigen en alco hol en sigaretten. En bij mij geldt de regel: Geen legitimatie? Dan ook geen alcohol", meldt Cor. "Ik vind het een goede zaak dat nu ook de supermark ten erop worden geattendeerd om op leeftijden te letten. Bij hen gaat het tot nu toe veel te gemakkelijk", verklaart eigena resse Lindsay Bout van Slijterij Souburg in Oost-Souburg. "Meiden van amper veertien jaar zitten achter de kassa en verkopen drank, terwijl ze het FOTO: IZAAK VERKESTE zelf niet mogen aanschaffen. Ik verkoop alleen als ze de goede leeftijd hebben bereikt en wil niet eens anders", benadrukt ze. Piet van Waarde van 't Friet- uus in Middelburg: "Tijdelijke intrekking van de vergunning is terecht. Wie de wet overtreedt moet gestraft worden. Dagelijks proberen minderjarigen alco hol te kopen. Daarom waag ik altijd een legitimatie." VLISSINGEN - Volgens sommigen had hij er eigen lijk al moeten staan, volgens andere komt ie er nooit, de open wijkschool voor het Middengebied. Wethouder Frans Prins, maakte zich al eerder hard voor de open wijkschool en is nu weer een stap verdfer. "Het liefst zou je natuurlijk direct een schop pakken en aan de slag gaan, maar zo werkt het na tuurlijk niet in Nederland en ook niet in Vlissingen. We hadden de plannen al rond. Maar het is wel bekend dat wij als gemeente nu een maal niet ruim bij kas zitten, daarom hebben we een ex tern bureau ingeschakeld om de berekeningen van de architect door te nemen. Het zou mooi zijn als in sep tember 2011 de scholieren een frisse start maken in een prachtig nieuw schoolge bouw", vertelt Prins. VROUWENPOLDER - Deze zomer worden vijfentwintig slaapstrandhuisjes ge plaatst op het strand bij Vrouwenpolder. Zaterdag 21 februari is er open huis van 10.00 tot 17.00 uur. Er wordt dan een beachhouse aan het publiek gepresen teerd aan de Fort Den Haak- weg. De huisjes zijn toegan kelijk voor mensen met een lichamelijke beperking. Twee van de beachhouses zijn zelfs helemaal rolstoel- vriendelijk gemaakt, mede dankzij subsidie van de Pro vincie Zeeland. Meer info: www.breezandbeachhou- ses.nl Kuipersweg 23/25 4338 PH Middelburg De Roterij 17 4328 BB Burgh-Haamstede Verrijn Stuartweg 26 4462 GE Goes Ambachtsstraat 20 4538 AW Terneuzen •B 0118-626 649 -s* 0111 -650 165 B* 0113 - 227 062 0115 -617 840

de Faam | 2009 | | pagina 18