Inzet jongeren Een verschil maken in het verre Ghana Wijkplannen belicht in Middelburg MEDIQ Vlissingen helpt jeugd met 500.000 euro Plezier Maken ea volop speelmogelijkheden Op zaterdag 14 februari tussen 10.00 en 16.00 uur houdt Mediq Apotheek een Open Dag. De apotheker en zijn team laten u graag zien wat er allemaal gebeurt in de Mediq Apotheek, met een rondleiding en een kijkje achter de schermen. Interessant voor u en ook leuk, want u mag bijvoorbeeld zelf crèmes en salmiakpoeder bereiden. Als cadeautje ontvangt u 25% korting op ons totale assor timent*, zoals huidverzorgingsproducten en vitamines! Mediq Apotheek Dauwendaele Roozenburglaan 18, Middelburg, 0118 62 74 71 Mediq Apotheek Welsinge Rentmeesterlaan 31, Middelburg, 0118 62 32 98 Danssport houdt feestje Reünie van de ulo Informatie Senioren Advies Raad Feestje Happy Kids Woensdag 11 februari 2009 - Pagina 12 www.mediq-apotheek.nl Zaterdag 14 februari Open Dag "m.y.v. zuigelingenvoeding, receptplichtige geneesmiddelen en lopende acties APOTHEEK Uw apotheek met IQ Plezier maken en volop kunnen spelen. Dat gunt gemeente Vlissingen de jeugd en heeft dat opge nomen in het nieuwe beleid. Dat vinden Fedda, Bilel, Rahini, Jennifer, Demi, Vernon en Keith fan tastisch! FOTO: IZAAKVERKESTE VLISSINGEN - In Vissingen is er bij de jeugd meer dan bij an dere gemeenten op Walcheren sprake van criminaliteit, alco holgebruik, tienermoeders en schoolverzuim. Daarom is de gemeente van mening dat naast de verantwoording van ouders, de stadsbestuurders zich moe ten inzetten voor de jeugdigen. Tot 2012 wil Vissingen via de nieuwe jeugdnota ruim 500.000 euro extra inzetten voor het be leid. Elk kind moet omgeacht de achtergrond een fijne jeugd hebben. Goed en veilig opgroei en is het motto en daarvoor heeft Vissingen vijf speerpun ten. De jeugd moet. goed voor bereid zijn op de toekomst, dankzij een opleiding en het vinden van werk. Verder moe ten ze gezond opgroeien, zowel lichamelijk als geestelijk, met behulp van een gezonde levens stijl. De gemeente vindt het be- larigrijk dat de jonge Vissingers veilig opgroeien, dat ze onvoor waardelijke liefde, respect en aandacht krijgen en kennis ma ken met structuur en regelmaat. Dat er thuis geen sprake is van geweld en seksueel misbruik en MIDDELBURG - Iris Buijs ver trekt op 8 maart met drie klas genoten naar Ghana. Zij maakt deze reis voor haar studie fysio therapie. Zij zijn in contact ge komen met Samuel, hoofd van de afdeling fysiotherapie in Su- nyani. Hij heeft daar een pro ject gestart voor kinderen met Cebrale Parese, oftewel hersen- verlamming. Het is een verza melnaam voor allerlei bescha digingen in het zenuwstelsel. Deze beschadigingen veroorza ken afwijkingen in de aanstu ring, de kracht van de spieren en de spierspanning. Soms kan iemand de armen en benen niet meer strekken omdat de spanning in de spieren te hoog is. Iris zal haar hulp bieden aan dit project. Iris heeft altijd al stage willen lopen in het bui tenland. Samen met haar klas genoten zal ze dan ook hard werken om een verschil te kun nen maken in het leven van de ze kinderen. Ze werken nu hard om geld in te zamelen voor het project. Er is een apar te bankrekening geopend waar mensen een bijdrage op kun nen storten. Dit geld zal ge bruikt worden om het project te financieren. Er zijn vooral ma terialen nodig om de therapie voor de kinderen mogelijk te maken. Iris doet verslag van haar avontuur in Ghana. Ze is te volgen via: http://irisbuijsinghana.waar- benjij.nu MIDDELBURG - De gemeen te Middelburg presenteert vandaag (11 februari) de wijk plannen voor dit jaar. De bij eenkomst is in het bedrijfsres taurant van het Stadskantoor. In de wijkplannen zijn de be langrijkste bewonerswensen samengebracht. Voor iedere wijk is een eigen wijkplan op gesteld. Alleen het wijkplan van Griffioen komt later dit jaar uit. Griffioen is nu nog druk bezig met de wijkvisie in het kader van Wijk van de Toekomst. Alle huishoudens in Middelburg krijgen na 11 februari hun wijkplan op de deurmat. Tijdens de presenta tie reikt portefeuillehouder Al- bert de Vries de eerste exem plaren van de wijkplannen uit aan de vertegenwoordigers uit de wijken en dorpen. Voor deze presentatie zijn onder andere yitgenodigd: de wijk- beheergroepen, dorpsvereni gingen, Stichting Welzijn Middelburg, Politie Zeeland, Woongoed Middelburg en de gemeenteraad. De presenta tie begint om 19.00 uur. dat de jeugd zich buitenshuis veilig waant. In de stad moeten mogelijkheden zijn voor hob by's, sport, cultuur en recreatie en de vrijheid om te spelen. En tenslotte moeten ze een steen tje bijdragen aan de maatschap pij. Óm het beleid goed uit te voeren zijn er naast de gemeen te Vlissingen veel betrokkenen: GGD, Palladium. Home Start, Centrum Jeugd en Gezin en Op voedingsondersteuning jonge moeders en kwetsbare gezin nen. "Om het werk goed uit te kunnen voeren treedt de ge meente op als regisseur. Dat ge beurt met de bestaande bezet ting, zonder extra personeel", zegt woordvoerder Sander de Schepper. MIDDELBURG - Vanaf 1996 is de Algemene Dansport Vereniging Zeeland een be grip. Op 14 februari houdt de A.D.V.Z. spectaculaire demonstraties en kan ge danst worden op de muziek van Frankies Combo aan de reigersbergstraat 2 in Mid delburg. het begint om 20.00 uur en kost 5 euro. VLISSINGEN - In september 2009 willen oud leerlingen van de christelijke ulo in Vlissingen een reünie hou den met alle mensen die tussen 1955 en 1959 bij hun in de klas hebben gezeten hebben. Contactpersonen: Rinus van den Driest (van- dendriest@quicknet.nl en Henny van der Heijden- Schipper (tel. 0118-551187) OOST-SOUBURG - De AN- BO afdeling Souburg/Rit- them houdt op 17 februari een themamiddag in De Kwikstaart aan de Nagelen- burgsingel 2 in Oost-Sou burg. Het thema is: De Seni oren Advies Raad van de ge meente Vlissingen. De mid dag begint om 14.00 uur. VLISSINGEN - Kinderclub Happy Kids houdt op 11 fe bruari een feest voor alle kinderen van de basis school. Het is in gebouw Be- rea aan de Gildeweg 29 in Vlissingen van 14.00 tot 15.30 uur.

de Faam | 2009 | | pagina 12