GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN VERGADERING COMMISSIE VOORAANKONDIGING WERKZAAMHEDEN SPOOR BEHOUD VAN HET ZIEKENHUIS WALCHEREN PUBLIEKSZAKEN OP AFSPRAAK JEUGDBELEID NIEUWE OPENINGSTIJDEN CEMEENTE WOENSDAG 11 FEBRUARI 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Donderdag 12 februari 2009 Commissie Financiën en alge mene zaken Stadhuis Vlissingen 19.30 uur 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Centrale Post Ambu lancevervoer Zeeland: begroting 2009 3.2 Verwerving Binnen haven. 3.3 Programmabegroting 2009 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1..plaatsen dakkapel Spaarnestraat 29 2. afsluiten brandgang aan beide zij den Schuitvlotstraat/Groenewoud 3. plaatsen bedrijfslogo Marie Curie- weg 15 4. vergroten carport Zandweg 48 B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1vernieuwen gevelbekleding Mer- curiusweg 15 2. plaatsen portocabins tuinkas Prins Hendrikweg 10 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. gedeeltelijk slopen van noodge bouwen Prins Hendrikweg 10 2. gedeeltelijk slopen stoomketel en verwijderen asbesthoudende materialen Europaweg Zuid 4 3. slopen kantoor en kleedgebouw Irislaan 210-214 De publicatie van de ingediende aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt ver leend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1verbouwen woning Middelburgse straat 75 29-01-2009 2. plaatsen communicatiemast aan de Sloeweg-Vlissingen 02-02-2009 3. verbouwen woning Vesting 11 03-02-2009 4. gedeeltelijk slopen stoomketel en asbesthoudende materialen Europaweg Zuid 4 03-02-209 5. gebruiken school Adriaen Coorte- laan 5 04-02-2009 6. bouwen van schuur Abeelseweg Oost 7 04-02-2009 Bezwaar/voorlopige voorziening tegen verleende bouw-, sloop-, gebruiks- en monümentenvergunningen. Tegen deze besluiten kan door een rechtstreeks belanghebbende bin nen de termijn van zes weken na de datum van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar wor den gemaakt bij burgemeester en wethouders. Tevens kan een voorlo pige voorziening worden gevraagd bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg. Daarvoor is griffierecht verschuldigd. De verleende vergunningen met bij behorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339-) worden inge zien. Deze zijn tevens in te zien op gemeentelijke website www.vlissin- gen.nl/publicaties. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplan nen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstands- vergaderingen zijn 19 februari en 5 maart 2009. Wijzigingen kinderopvang Vlissingen Het register Kinderopvang Gemeente Vlissingen is gewijzigd per 04-02- 2009. Het'gewijzigde register is terug te vinden op www.vlissingen.nl/ registerkinderopvang. Vlissingen, 11 februari 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Als raadslid van de Lokale Partij Vlissingen, heb ik afgelopen zaterdag 31 januari de protesttocht voor behoud-Van het ziekenhuis Walcheren mogen organi seren. De opkomst was boven verwachting en een enorm succes, ik was er werkelijk "stil van". Ik wil alle mensen die deze protesttocht mogelijk hebben gemaakt bedanken voor hun inzet, in eerste plaats alle aanwezigen, maar ook de gemeente Vlissingen en in het bijzonder de gemeente ambtenaar die voor de stroom, afzettingen en begeleiding heeft gezorgd, de politie, alle begeleiders, de mensen van de SP, GroenLinks en de Lokale Partij Vlissingen, de sprekers die op heldere en krachtige wijze hun betoog hebben gevoerd en de firma Kip Co die kosteloos de zwarte ballonnen heeft geleverd. Gezamenlijk hebben we van deze protesttocht een uniek succes voor Vlissingen gemaakt. De reactie van het ziekenhuis bestuur is dat er "een helder signaal is afgegeven" en er een betere communicatie zal plaatsvinden. Ik ben dan ook van mening dat wij met ruim 3500 mensen een méér dan duidelijk signaal hebben afgegeven, en het ziekenhuis bestuur nu de sleutel tot een oplossing in handen hebben gegeven om een volwaardig Zieken huis Walcheren te Vlissingen te behouden. Als Lokale Partij Vlissingen zullen wij ons blijven inzetten voor behoud van een volwaardig ziekenhuis op Walcheren, waarbij wij ook serieus de ontwikkelingen en belangstelling van private partijen zullen volgen, en indien deze realistisch/haalbaar zijn zullen wij deze plannen krachtig ondersteunen. Nogmaals alle dank voor uw inzet. Raadslid Wim Hirdes, fractie Lokale Partij Vlissingen Telefoon: 46 80 15, e-mail: pwhirdes@zeelandnet.nl www.lokalepartijvlissingen.nl De gemeente Vlissingen gaat de dienstverlening sterk verbeteren. Zodat u als burger nog meer gemak heeft en u snel geholpen kunt wor den. Sinds maandag 2 februari 2009 kent de gemeente dan ook ruimere openingstijden. Bovendien kunt u nu ook op afspraak terecht. Het voordeel van een afspraak is dat u geen rekening hoeft te houden met eventuele wachttijd. U wordt direct geholpen. Als u een afspraak maakt, kunt u zelf aangeven op welke tijd u naar het stadhuis wilt komen. Op www.vlissingen.nl/loket kunt u zelf een afspraak plannen op een tijd die u het beste uit komt. Als eerste komt u terecht op een internetpa gina waar alle producten staan waar u een afspraak voor kan maken. Hier kunt u het gewenste product aanvinken. Vervolgens kunt u de datum en het tijdstip kiezen, wan neer het u schikt, waarna u in het volgende scherm uw persoonlijke gegevens dient in te vullen. In het laatste scherm krijgt u een samen vatting van uw afspraak. Indien u die bevestigd staat uw afspraak gepland. U krijgt een bevestigings mail opgestuurd naar het e-mail adres dat u eerder heeft opgegeven. Uiteraard kunt u ook gewoon tele fonisch een afspraak maken via 487 000 of naar het stadhuis komen en aan de informatiebalie een afspraak maken voor een later moment. www.vlissingen.nl/loket In 2009 staat in Zeeland opnieuw een groot aantal vernieuwingswerk zaamheden aan het spoor gepland. Deze geclusterde werkzaamheden vinden plaats binnen het project MEGA. MEGA staat voor Meerja rige Engineering Geïntegreerd Aanbesteden. Op diverse trajec ten vindt in die periode bovenlei ding- en/of spoorvernieuwingen (spoorstaven, ballast, dwarslig gers, wissels en overwegen) plaats. Naast project MEGA vinden er nog enkele werkzaamheden plaats die gelijk worden uitgevoerd. De genoemde werkzaamheden lei den er toe dat in 2009 het spoor in Zeeland 9 weekenden gedeeltelijk buiten dienst gaat. De werkzaam heden zijn geclusterd en voorlopig gepland tussen vakantieperioden in het voorjaar (5 weekenden) en in het najaar (4 weekenden). In het schema hieronder zijn de betreffende weekenden aangegeven alsmede de (globale) werkzaamhe den die dan zullen plaatsvinden, alsmede de globale locatie. De data zijn onder voorbehoud. Vlissingen heeft veel te bieden aan jongeren, zoals een prima omge vingsmix van natuur en voorzienin gen. Maar het is ook de gemeente in Zeeland met het meest stedelijke karakter en daar horen een aantal sociale aandachtspunten bij. Meer kansarme gezinnen en meer zwakke buurten en straten. Deze punten vormen risico's voor het onge stoord opgroeien en ontwikkelen van kinderen. Vlissingen heeft dan ook vaak een ongunstige score op deelthema's zoals schoolverzuim, schoolverlaters zonder diploma, criminaliteit, overgewicht, alco holgebruik, kindermishandeling, indicaties voor jeugdzorg en tiener moeders. Iets wat Vlissingen gaat aanpakken met de integrale nota Jeugdbeleid gemeente Vlissingen 2009-2012. Niet alleen de sociale aandachts punten zijn een oorzaak voor het opstellen van de nota. De oude nota stamt uit 2004 en is dus aan ver nieuwing toe. Daarnaast is er ook veel veranderd in het overheidsbe leid rond jeugdzorg, opvoeding en gezinnen de afgelopen jaren. Zo is er een apart Ministerie voor jeugd en gezin gekomen. Kernboodschappen Met de integrale nota Jeugdbeleid 2009 - 2012 wil Vlissingen enkele kernboodschappen uitdragen: •Elk kind, ongeacht zijn of haar achtergrond, moet in Vlissingen een fijne jeugd kunnen hebben kwetsbare gezinnen moeten extra aandacht krijgen Er moet ingezet worden op vroeg signalering en preventie •Er moet sturend samengewerkt worden met partijen die daar een rol in spelen We moeten meer weten wat leeft onder de jeugd om er goed op in te kunnen spelen. In de nota is gekozen voor 5 thema tische invalshoeken: Goed voorbereid op de toekomst (onderwijs) Gezond opgroeien (preventieve zorg, voorlichting etc.) Veilig opgroeien (bescherming tegen kindermishandeling, veilig heid op straat, weerbaarheid) •Talenten ontwikkelen (mogelijk heden voor spelen, kennismaken en meedoen aan sport en cultuur) Steentje bijdragen aan de maat schappij (participatie aan activi teiten, kunnen meedenken) Speerpunten Aan de hand van de 5 thema's zijn 27 beleidsdoelstellingen geformu leerd. In 2012 wordt gekeken of die zijn gehaald. Elk jaar wordt een werkplan gemaakt om de voort gang te volgen en eventueel bij te sturen. Vanaf maandag 2 februari 2009 heeft de gemeente Vlissingen haar openingstijden verruimd. De nieuwe ope ningstijden zijn: Maandag: 08.30 - 12.00 uur vrije inloop 12.00 - 17.00 uur op afspraak Dinsdag: 08.30 -12.00 uur vrije inloop 12.00 -17.00 uur op afspraak Woensdag: 08.30 -12.00 uur vrije inloop 12.00 - 17.00 uur op afspraak Donderdag: 08.30 -12.00 uur vrije inloop 12.00 -16.00 uur op afspraak 16,00 - 19.00 uur vrije inloop Vrijdag: 08.30 -12.00 uur vrije inloop 12.00 -17,00 uur op afspraak wwvVvlissingen.nl/loket Van de 27 beleidsdoelstellingen springen de volgende speerpunten naar voren: Terugdringen schoolverzuim en voortijdig schoolverlaten (leer plicht) Oprichting Centrum voor Jeugd en Gezin in bredeschool: Een samenwerkingsverband van par tijen wordt de coördinerende spil in alle gemeentelijk jeugdzorg en de schakel naar het onderwijs en bureau jeugdzorg. •Project Communities that Care: pilot met wijkgerichte aanpak in het Middengebied Terugdringen overlast in buurten Versterking aanpak risicojongeren GIT, VET, Weerbaarheid) Aanpak ontwikkeling overge wicht •Aanpak alcohol- en middelenge bruik Bevorderen sportdeelname Bevorderen maatschappelijke deelname van kinderen (uit arme gezinnen): maatschappelijke sta ges, gereedschapskist jeugdparti- cipatie, Jeugdsportfonds, sociaal culturele bijdrage regeling. 28 februari - 1 maart Week 9 Goes tot en met Vlissingen Werkzaam heden MEGA Lengte Buiten dienststelling Zaterdag 01.00 uur tot maandag 05.00 uur 14-15 maart Week 11 Goes tot en met Vlissingen MEGA.in combi natie met project N57 Zaterdag 01.00 uur tot maandag 05.00 21 - 22 maart Week 12 Goes tot en met Vlissingen MEGA Zaterdag 01.00 uur tot maandag 05.00 uur 28 - 29 maart Week 13 Roosendaal tot Kruiningen-Yerseke Bovenbouwver nieuwing, sane ren van seinen en verlijmen wissels Zaterdag 01.00 uur tot maandag 05.00 uur 4 - 5 april Week 14 Goes tot en met Vlissingen MEGA in combi natie met project N57 Zaterdag 01.00 uur tot maandag 05.00

de Faam | 2009 | | pagina 10