- uitgescholden - gehinderd In één maand is deze ambulancemedewerker: HANDEN AF VAN ONZE HELPERS! Pilot huisvesting arbeidsmigranten De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland infr overhe onderw socia' veiligh< zorg www.veiligepublieketaak.nl Kinderen opsporen via deweekkrant.nl deweekkrant.nl Opening jeugdhonk Aagtekerke iïffliiiirlfl Woensdag 4 februari 2009 - Pagina 44 Werkt voor de jeugd Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ) biedt diverse vormen van geïndiceerde jeugdzorg en AWBZ-zorg voor licht-verstandelijk gehandicapte jeugd in de leeftijd van o tot 18 jaar, en zonodig tot 23 jaar. Volg je een opleiding in de (jeugd)zorg en zoek je een stageplaats? Heb je je MBO- of HBO-opleiding afgerond en wil je nu aan de slag in de zorg? Kom dan naar onze INFORMATIEMARKT Onze managers, groepsleiders en personeelsadviseurs staan hier voor je klaar om al je vragen te beantwoorden over onze diverse afdelingen, doelgroepen, werktijden, arbeidsvoorwaarden etc. Wanneer vrijdag 13 februari 2009 Tijd van 10.00 tot 12.00 uur Waar Prins Bernhardstraat 2, Middelburg Informatie: afdeling P&O, (0118) 63 55 10 ofwww.stichtingazz.nl Sluitingsdatum voor stagebrieven is 9 maart a.s.l Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland intensieve pedagogische thuishulp (naschoolse) dagbehandeling pleegzorg 24-uurs verblijf en behandeling crisishulp begeleid zelfstandig wonen Kleding van SccS DOOR ELLEN DE VRIEND VLISSINGEN - Aan het begin van elk schooljaar worden op de Hogeschool Zeeland Student Companies opgericht. Een van die bedrijven is SccS dat kleding verkoopt. Jimmy van Goudswaard legt uit wat zijn bedrijf precies doet. "Ons bedrijf Student company clothing Style (SccS), verkoopt kleding. Ons idee is om een cultuur te creëren die in Amerika heerst. Daar lopen bijna alle studenten met een Hooded Sweater (dikke truien met capuchon) van hun school maar hier in Nederland zie je het zelden. Die Hooded Sweaters gaan wij verkopen. We laten ze dan bedrukken met het logo van de school aan de voorkant. En we hopen dat dit aanslaat bij de leerlingen, maar dit komt wel goed want we horen veel positieve reacties van mensen die van ons product horen." SccS bestaat een schooljaar lang, aan het eind van het schooljaar word het bedrijf opgeheven. "Onze Student Company bestaat uit maar zes leden omdat een aantal studenten met hun op- (Advertorial) We zadelen verkeersregelaars, verpleegkundigen, ambulancepersoneel, politiemensen, leraren, mede werkers van gemeenten en (sociale) zorginstellingen regelmatig op met onze frustraties. Daar moet hoognodig een eind aan komen! Overheid en werkgevers spreken daarom met elkaar én met u af: - Agressief of gewelddadig gedrag wordt nooit getolereerd - Geef de professional de ruimte om zijn werk te doen - Volg de aanwijzigen van de professional op - Verstoor de (bedrijfs)orde niet leiding is gestopt. De overgebleven studenten zijn Robin Titheru (voorzitter SccS), Rick Zij nen, Quincy Tjan-Asem, Tim Koole en Stepha nie Helmers en ik. Om onze producten te laten maken hebben we een startkapitaal nodig, wat we bij elkaar krijgen door aandelen te verkopen die 20 euro kosten. We richten ons op middel bare, mbo en hbo scholen in Zeeland. Maar het makkelijkst voor SccS is natuurlijk de HZ en daarom willen wij hier wel aan persoonlijke verkoop doen, terwijl we op de andere scholen gewoon per grote aantallen willen verkopen aan de school zelf en niet aan de studenten. Dit om onze kosten te drukken en de prijs van ons product zo laag mogelijk te houden. De prijs per trui is 25 euro." D00 RA DE\ VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen be gint een pilotproject voor de huisvesting van arbeidsmigranten. De groeiende in stroom van buitenlandse werknemers zorgt voor een stijgende vraag naar ge schikte woonruimte bij kamerverhuurbe drijven in Vlissingen. In 2008 is in enkele straten overlast ontstaan door concentratie van zowel kamerverhuurbedrijven als overbewoning. Ook nemen de illegale woonsi tuaties toe, doordat er kamers worden verhuurd zonder dat daar de juiste vergunningen voor zijn aangevraagd. Dit kan gevaarlijke situaties opleve ren voor bewoners en omwonenden. De ge meente Vlissingen streeft naar een menswaardige huisvesting van tijdelijke arbeidsmigranten in of aan de rand van de woongebieden, bij voorkeur in pensions. Deze vorm van huisvesting biedt goede leefomstandigheden voor de arbeidsmi grant, schaalvoordelen voor de huisvester en goe de beheerbaarheid voor werkgever en gemeente. In de pilot werken uitzend- en bemiddelingsbu reaus, huisvestingsorganisaties en de gemeente samen. De pensions zijn niet bedoeld voor ar beidsmigranten die langere tijd in Nederland wil len verblijven. De grens voor maximale verblijfs duur wordt gesteld op zes maanden. Personen die langer dit in Nederland verblijven, dienen zich in te schrijven bij de gemeente. MIDDELBURG - Bezoekers van www.de- weekkrant.nl krijgen bij urgente kinder vermissingen en -ontvoeringen een mel ding. Met dit Amber Alert hoopt de politie met de oren en ogen van de burger het kind zo snel mogelijk op te sporen. Tienduizenden Nederlanders hebben zich al aan gemeld voor Amber Alert. Zij krijgen alarmbe- richten per SMS, e-mail of als pop up op de com puter. Dat gebeurt volgens de politie tussen de vijf en tien keer per jaar. AMBER Alert Nederland werkt naar voorbeeld van het Amerikaanse AM BER Alert Plan, dat al vele kinderlevens heeft ge red. Aanmelden kan op www.amberalertneder- land.nl. je eigen wereld op AAGTEKERKE - Het Jeugdhonk Aagtekerke opent op rijdag 6 februari om 19.00 uur zijn deuren. Het Jeugdhonk in het gebouw De Tweesprong is elke vrijdagavond van 19.00 tot 21.30 uur open voor de Aagtekerkse jeugd in de leeftijd van 12 tot 17 jaar. Het jeugdhonk is een ontmoetingsplaats voor jongeren. Er is een bepaalde mate van toezicht, er wordt geen alcohol gebruikt of verkocht, er is ruimte om iets te doen zoals film kijken, muziek draaien, knutselen, (computer-) spelletjes te spe len en huiswerk te maken. Als het jeugdhonk is geopend komt de jongeren- bus niet meer in Aagtekerke. Het is de bedoeling dat er over een aantal jaren in alle kernen van de gemeente Veere jeugdhonken zijn. Op de openingsavond zijn de drankjes en de hap jes gratis. De jongeren kunnen deze avond unie ke games op een Wii spelen. Vanaf 21.00 uur zijn geïnteresseerde ouders en andere belangstellen den welkom.

de Faam | 2009 | | pagina 44