Magic Bubbles Carwash M MM Shop met Sonax PRIVETEAM MET AUDI IN LE MANS TOYOTA ZET NIEUWE IQ IN ALS FASHI0NT0PM0DEL VERKOOP OCCASIONS /s% mH poetsmiddelen Altijd een glanzend resultaat! Magic Bubbles Carwash: UITBLINKERS IN AUTOWASSENH! I I d _L Het afgelopen jaar werden er in Nederland 1.044.685 gebruikte auto's verkocht door zowel dealerbedrijven, onafhankelijke garagebedrijven en de zoge naamde vrije handel. De officiële dealers verkochten 32 procent van dit aantal, terwijl de overige garagebedrijven 22 procent voor hun rekening namen. In totaal daalde ae markt met 0,8 pro cent. Winst zit er bij het vrije ka naal met 3,2 procent, terwijl juist de dealers en onafhankelijke BOVAG-garages 4,5 en 3,3 pro cent minder verkochten. Grappig om te zien dat Volkswagen het meest verkochte merk is bij het vrije kanaal en BOVAG-bedrij- ven het meest een Opel verko pen. En dat betekent automa tisch dat de Opel Astra en Volks wagen Golf de meest populaire gebruikte auto's zijn. De verkoop van gebruikte auto's door parti culieren komt vooral via Markt plaats tot stand en daalde 1,7 procent tot 844.388 stuks. Ook hier is de Volkswagen Golf het meest populair. Afgelopen de cembermaand trok de occasion verkoop weer wat aan. Eind 2004 kwam het typisch Britse Rover in zwaar weer en dat leidde uiteindelijk tot een faillissement. Jammer, want daarmee verdween een historisch merk met een prachtige mo- dellijn. Vooral de op BMW onderstel en techniek gebaseerde Rover 75 was een zakelijk succes. Velen hebben Rover in middels uit hun geheugen gewist. Maar wie op zoek naar een fraaie, grote ge bruikte auto, die kan best zijn oog eens op de sedan of Tourer laten vallen. De auto is geleverd met een 1.8 liter turbo motor die net als de 2.0 en 2.5 V6 van Rover zelf afkomstig zijn. Daarnaast is er de 2 liter diesel van BMW. Super- zeldzaam is de Rover 75 V8 met een verlengde carrosserie, waarvan er en kele tientallen nog net op tijd de fa- briekspoorten hebben verlaten. Er staat er op dit moment één in het land te koop voor ruim 65.000 euro, slik! Maar dan wel een auto met nul kilometers. Alle andere varianten zijn gelukkig veel betaalbaarder. Bovendien is het belang rijk om te weten dat de MG Rover dealers zonder problemen alle onderde len kunnen leveren en garant staan voor het onderhoud van de auto tot in lengte van jaren. Een enkel exemplaar is voor minder dan 5.000 euro te koop, maar dat zijn dan vooral diesels met heel veel kilometers. Maar verder valt op dat de Rover 75 niet enorm is prijs is gekel derd. Het is nog steeds een serieuze auto waar ook dito bedragen voor wor den gevraagd. Een benzineauto uit 2001 of 2002 zit al snel rond de 7.000 euro. De ruime Tourer is later geïntro duceerd, er zijn er minder van verkocht en is populairder. Dat is in de prijzen te merken. Wie 8.000 euro in de porte monnee heeft, zal goed moeten zoeken en afdingen. Begin 2004 voerde Rover op de 75 een facelift door en van die auto's liggen de diesels met redelijke kilometerstanden rond de 10.000 euro en vallen de benzi nevarianten nog iets duurder uit. En ook hier geldt dat er voor de Tourer wat meer op tafel moet worden gelegd. Maar als koper krijg je dan ook een au to vol met Engelse charme voorzien van een rijke uitrusting met een prettig, com fortabel rijgedrag en volop ruimte. En voor de liefhebbers is er dan nog de MG ZT, de sportieve Rover 75. Prijzen van af zo'n 12.000 euro tot 26.000 euro voor een V8. Het Audi-fabrieksteam bereidt zich met de R15 TDI voor op de deelname aan de 24 Uur van Le Mans. Maar er komen wel- Ij j licht meer Audi's op de Europese circuits. Dr. Colin Kolles, eigenaar van een privéteam, wil twee Audi R10 TDI's aanschaffen. Planning is dat de privé inge schreven auto's in het seizoen 2009 zullen uitkomen in de wed strijden van de Euro pese Le Mans Series en bij de 24 Uur van Le Mans. Misschien goed i nieuws voor Christijan Albers. Hij reed in de DTM voor Kolles. 2 ^ne"e wass*raten Marie Curieweg 1 - Bedrijventerrein Souburg Afrit 40 - A58 - naast BP-tankstation Magic Bubbles Carwash is onderdeel van de Kuzee-bedrijvengroep Acht dagen lang is Amsterdam het middelpunt van de mondia le modewereld. Alle schijnwer pers zijn gericht op mondiaal gerenommeerde en veelbelo vende jonge ontwerpers, die in de hoofdstad hun nieuwste ont werpen laten zien. Ook Toyota presenteert hier zijn nieuwste creatie; de iQ. Toyota bijt daar mee het spits af van een jaar waarin het een indrukwekken de reeks van twaalf nieuwe en vernieuwde modellen lanceert. Als sponsor van de Amsterdam International Fashion Week verzorgt Toyota met de iQ on der meer shuttleservices tus sen de exposities, shows en feesten. Daarmee is voor de gloednieuwe Toyota iQ, die vanaf heden te bewonderen is in de showroom, een hoofdrol weggelegd. De jubileumeditie van het internationale evene ment voor professionals uit de modebusiness vindt plaats van 24 januari tot en met 1 februari.

de Faam | 2009 | | pagina 22