A U 1/1/ tl r f\ II I I r IX I t L postbus 3000,4380 CV Vlissingen PILOT HUISVESTING ARBEIDSMIGRANTEN VLISSINGEN MORGENRAAD ACTUEEL STANDPLAATSHOUDERS VAN ORANJE PLEIN TIJDELIJK NAAR KANAALSTRAAT WERK IN UITVOERING GEMEENTE WOENSDAG 4 FEBRUARI 2009 Bik I 1 A f** IZ III C I J? C Redactie: afdeling Communicatie w W rnmm u "W telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente NIEUWSPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Fotografie: Ruben Oreel GEEN INTERNET? GEEN NOOD! Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen. nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, bibliotheek 't Spui of bibliotheek Oost-Souburg, daar kunt u Vlissingen.nl gra tis bekijken. SERVICE TEAM Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbak ken of verkeersborden? Een scheef paaltje, overhangend groen, kapotte riolering? Bel dan het Service Team van de afdeling Beheer Leefomgeving. De medewerkers van de buiten dienst handelen snel klachten aan wegen, straten en plantsoe nen af. U kunt voor een melding over de openbare ruimte direct bellen naar 487500, mailen via meldingen@vlissingen.nl of op de website het meldingenfor mulier invullen. www.vlissingen.nl/ formulieren De gemeente Vlissingen start een pilotproject voor de huisvesting van arbeidsmigranten. De groei ende ihstroom van (tijdelijke) bui tenlandse werknemers zorgt voor een stijgende vraag naar geschikte woonruimte bij kamerverhuur bedrijven in Vlissingen. In 2008 is in enkele straten overlast ont staan door concentratie van zowel kamerverhuurbedrijven als over- bewoning. Daarnaast is er in toenemende zin sprake van illegale situaties, door dat er kamers worden verhuurd zonder dat daar de juiste vergun ningen voor zijn aangevraagd. Dit kan mogelijk gevaarlijke situ aties opleveren voor bewoners en omwonenden. De gemeente Vlissingen stelt daarom beleid op voor het huisvesten van arbeids migranten. Het huisvesten van arbeidsmi granten is geen taak voor de gemeente. De gemeente speelt bij de totstandkoming van geschikte huisvesting een faciliterende, sti mulerende en toetsende rol. Daar naast zet de gemeente in op streng toezicht en handhaving van ille gale en onveilige huisvesting van arbeidsmigranten. Pilotproject arbeidsmigranten pension De gemeente Vlissingen streeft naar een menswaardige huis vesting van tijdelijke arbeidsmi granten in of aan de rand van de woongebieden, bij voorkeur in pensions met een menselijke maat. Deze vorm van huisvesting biedt goede leefomstandigheden voor de arbeidsmigrant (centrale keuken, recreatiemogelijkheden, gelijkgestemden), schaalvoorde len voor de huisvester en goede beheerbaarheid voor werkgever en gemeente. De uitvoering van het beleid wordt gestart met een pilotproject voor de realisatie van een pension. In deze pilot werken uitzend- en bemiddelingsbureaus, huisvestingsorganisaties en de gemeente samen. De pensions zijn niet bedoeld voor arbeidsmigranten die langere tijd in Nederland willen verblijven. De grens voor maximale verblijfsduur wordt gesteld op 6 maanden. Per sonen die langer dan 6 maanden in Nederland verblijven, dienen zich in te schrijven bij de gemeente, conform artikel 65 van de Wet gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens. Als ingezetene van de gemeente kan deze groep gebruik maken van de reguliere woningmarkt in Vlissingen. Moratorium In juli 2008 heeft het college van B&W een zogenaamd moratorium ingesteld voor een deel van de stad. Dit houdt in dat er in dat gebied een jaar lang geen nieuwe kamer verhuurpanden bij mogen komen. Ook is er een meldpunt kamerver- huur ingesteld, zodat de gemeente op basis van de meldingen en fysieke en administratieve contro les een actueel beeld kan vormen van de stand van zaken omtrent kamerverhuur in het gebied. Met het oog op de uitvoering van het beleid voor de huisvesting van arbeidsmigranten wordt in mei, in overleg met de raadscommissie, beoordeeld of het moratorium ver lengd moet worden. Donderdag 5 februari vergadert in het stadhuis de Commissie Ruimtelijke ordening en havens om 19.30 uur. De vergadering is openbaar en er is spreekrecht voor bezoekers. Op de agenda staat onder andere het bezwaarschrift ZLTO/gebroe- ders Kluyfhout tegen het voorbe- reidingsbesluit Westduin. De volledige agenda kunt u lezen op de zwart/wit informatiepagina van de gemeente Vlissingen elders in dit blad. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Het college van B&W heeft besloten om een gemeentelijke verzekering af te sluiten voor vrijwilligers. Met de verzekering wil de gemeente de vrijwil ligers in Vlissingen goed én eenduidig verzekeren, en hiermee het maat schappelijk belang van het goede vrijwilligerswerk benadrukken. Daarnaast hoopt de gemeente dat het een extra stimulans is voor inwoners om vrij willigerswerk te gaan doen. Nederland kent zo'n 4 miljoen vrijwilligers. Helaas zijn niet al die vrijwilli gers altijd goed verzekerd tijdens hun werkzaamheden. Het parlement heeft daarom besloten tot een extra structurele storting in het gemeente fonds, van waaruit de premie van een goede vrijwilligersverzekering kan worden betaald. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft samen met Centraal Beheer een polis opgesteld met een goede dekking, geen eigen risico voor de vrijwilliger en duidelijkheid voor alle partijen. www.vlissingen.nl/college - 'h- 'vv' - -»- Vrijdag 6 februari 20.15 uur Helmert Woudenberg Toneelsolo 'Waterman' Vestzak '99 Zaterdag 7 februari 21.00 uur Human Alert The Undeclina- bles Punkrock De Piek Zaterdag 7 februari 20.15 uur Comedy Explosion Theatertour Arsenaaltheater www.vlissingen.nl/uit Drie standplaatshouders aan het Oranjeplein in Oost-Souburg krij gen, in verband met de herinrich ting van het plein, tijdelijk een nieuwe plaats. Het betreft de CZ verzekeringenbus op woensdag en vrijdag, het zuivel producten en vleeswarenkraam op donderdag en het verse viskraam op zaterdag. De standplaatshouders zijn tijdens de herinrichting van het Oranje plein te vinden naast de Aldi aan het eind van de Kanaalstraat. Het parkeerverbod ter hoogte van de Doornluststraat komt in die periode tijdelijk te vervallen. Na de herinrichting gaan de standplaat sen naar hun geheel vernieuwde locatie terug. www.vlisslngen.nl/plansouburg Werkzaamheden deel Karolin- genbaan en Oranjeplein De herinrichting van de Kern - Souburg is inmiddels weer her vat. Vanaf half januari 2009 wordt naast het laatste stuk van de Karo- lingenbaan nu ook het Orahjeplein heringericht. De werkzaamheden duren t/m eind april 2009. Op het Oranjeplein worden eerst enkele voorbereidende werkzaam heden uitgevoerd. Maandag 26 januari is gestart met de riolerings werkzaamheden. Dit houdt in dat het Oranjeplein is gestremd voor het doorgaand verkeer. De werk zaamheden worden gefaseerd uitgevoerd om de bereikbaarheid van winkels en woningen zoveel mogelijk te waarborgen. Op de website vindt u een aantal docu menten met meer informatie over de fasering van de werkzaamhe den, de verkeersmaatregelen en de parkeermogelijkheden. Tijdens de periode waarin gewerkt wordt, zal er enige overlast en/of ver- keershinder ontstaan. Er wordt getracht dit tot een minimum te beperken. Afsluiting Nieuwendijk In verband met werkzaamheden aan de voormalige panden van de firma Dert aan de Nieuwen dijk nr 35, 37 en 39 is de Nieu wendijk maandag 9 februari 2009 de gehele dag gesloten voor alle verkeer. De werkzaamheden beginnen om 07.30 uur en duren tot 18,00 uur. Ter plekke wordt een omleiding aangegeven. De gemeente Vlissingen probeert de hinder tot een minimum te beper ken. Groot onderhoud Weteringstraat Onlangs is door het college beslo ten om de Weteringstraat flink op te knappen. Het wegdek wordt opnieuw bestraat en de oude huisaansluitingen op de riolering worden eveneens vernieuwd. De werkzaamheden starten op maandag 9 februari en duren ongeveer 5 weken. De gemeente vraagt begrip voor het eventueel ontstaan van overlast tijdens de werkzaamheden. Wij proberen de overlast tot een minimum te beperken. Als u voor het stallen van uw auto gebruik maakt van een garagebox in de Weteringstraat, krijgt u de mogelijkheid om deze tijdelijk te parkeren in de parkeergarage aan de Hellingbaan. U kunt hiervoor contact opnemen met de heer j. van 't Hooft (0118 - 417336) of de heer W. Alewijnse (0118 - 417336). www.viissingen.nl/ werkinuitvoering

de Faam | 2009 | | pagina 13