GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN NIEUWE OPENINGSTIJDEN WAT STAAT DE KOMENDE TIJD OP DE AGENDA? VLISSINGEN KOOPT BINNENHAVEN AAN SAMEN WERKEN AAN TOERISTISCH VLISSINGEN EN ZEELAND VERGADERINGEN COMMISSIES OUD PAPIERINZAME LING IN VLISSINGEN GEMEEN TE Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. vergroten dakkapel Paauwen- burgweg 42 2. aanbouwen woning Rosenbur- glaan 18 B) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1. bouwen kleedaccommodatie Iris laan 214 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen aanbouw achterzijde asbesthoudende materialen Beursplein 9 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Ontwerp-beschikking monumentenvergunningen Op grond van artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is een ver gunning aangevraagd voor: 1. Voor het verbouwen van een Jugendstilpand op het perceel kadastraal bekend gemeente VLISSINGEN plaatselijk bekend, Spuistraat 59 Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt genomen ligt het plan ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, ingaande 05-02-2009 gedurende een periode van zes weken (dus t/m 18-03-2009) Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbende hun zienswijze tegen dit plan ken baar maken bij ons college. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. gedeeltelijk veranderen schut ting Dorpsweg 14 26-01-2009 2. uitbreiden woning Goeman Borgesiusstraat 1 26-01-2009 3. gedeeltelijk vernieuwen onder pui Walstraat 90 26-01-2009 4. verbouwen winkel met boven woningen Bellamypark 50 27-01-2009 5. verplaatsen tijdelijk paviljoen (langs de Nolledijk) Nollehoofd 1 27-01-2009 6. vervangen gevelpanelen Bos- senburg 15 t/m 85 27-01-2009 7. vervangen gevelpanelen Bossen- burg 87 t/m 135 27-01-2009 8. plaatsen slangentoren Wester havenweg 6 28-01-2009 9. verwijderen asbesthoudende materialen Gildeweg 31 B 28-01-2009 10. geheel vernieuwen dak loods Gildeweg 31 B 28-01-2009 11plaatsen dakkapel Spaarnestraat 67 28-01-2009 12. plaatsen 2 ballenvangers Bos- senburghpad 28-01-2009 13. aanbouwen ontmoetings ruimte behoeve van de kerk le fase Oranjeplein 2 28-01-2009 Verleende monumentenvergun ningen In de afgelopen periode is de vol gende vergunning verleend: 1. restauratieplan Dok van Perry aan de Houtkade - Vlissingen 27-01-2009 Bezwaar/voorlopige voorziening tegen verleende bouw-, sloop-, gebruiks- en monumentenvergunningen. Tegen deze besluiten kan door een rechtstreeks belanghebbende bin nen de termijn van zes weken na de datum van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij burgemeester en wethouders. Tevens kan een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzieningenrech- ter van de Rechtbank Middelburg. Daarvoor is griffierecht verschul digd. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kun nen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Deze zijn tevens in te zien op gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publicaties. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommis- sie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Kruger straat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 5, 19 februari en 5 maart 2009. Hinderlijke of schadelijke die ren binnen bebouwde kom Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij op 27 januari 2009 hebben besloten tot het vaststellen van het "Uitvoe ringsbesluit inzake het houden van hinderlijke of schadelijke dieren binnen de bebouwde kom". Deze beleidsregel ligt voor een ieder kos teloos ter inzage in de publiekshal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Een ieder kan op zijn verzoek een afschrift van deze beleidsregel krijgen. Toeristisch recreatief vervoer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat een beleidsregel is vastgesteld voor het aanbieden van commerciële dien sten op de openbare weg/toeris tisch recreatief vervoer. Met inachtneming van het gestelde in de Algemene wet bestuursrecht ligt de beleidsregel voor een peri ode van 6 weken tot uiterlijk 18 maart 2009 in de daarvoor bestemde informatiehoek in het stadhuis ter inzage. Vlissingen, 4 februari 2009 B&W van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Sinds maandag 2 februari 2009 heeft de gemeente Vlissingen rui mere openingstijden. De nieuwe openingstijden zijn: Maandag: 08.30 - 12.00 uur 12.00- 17.00 uur Dinsdag: 08.30 - 12.00 uur 12.00 - 17.00 uur Woensdag: 08.30 - 12.00 uur 12.00- 17.00 uur Donderdag: 08.30 - 12.00 uur 12.00 - 16.00 uur 16.00 -19.00 uur Vrijdag: 08.30 - 12.00 uur 12.00- 17.00 uur vrije inloop op afspraak vrije inloop op afspraak vrije inloop op afspraak vrije inloop op afspraak vrije inloop vrije inloop op afspraak Als u dit leest is de vergadering van de Raad op 29 januari achter de rug. In een motie hebben alle par tijen aan B&W gevraagd: breng de bezorgdheid van de Zeeuwse bevolking over de ontwikkelingen rond de ziekenhuiszorg op Walcheren persoonlijk onder de aandacht van minister Klink en van de kamercommissie voor volksgezond heid. Inzet van die motie en van de demonstratie, die zaterdag 31 januari gehouden werd is het behoud van een volwaardig ziekenhuis op Walche ren. Wat GroenLinks betreft is dat het ziekenhuis naast het Zeeuws Radio therapeutisch Instituut. Dat betekent ook, dat het weer mogelijk moet zijn om op Walcheren thuis te bevallen. Een ander aandachtspunt is het behoud van de Machinefabriek op het Scheldeterrein. Er is een reeks van mogelijkheden om dit het kloppende hart te maken van het nieuwe Scheldekwartier. Voor 31 maart moeten de plannen ingele verd zijn. Een aantal creatieve mensen gaat deze uitdaging aan. Groen Links is blij met deze initiatieven. Zo kan dit voorbeeld van industrieel erfgoed de schakel zijn naar een werkelijk bruisend Vlissingen. De verandering van het klimaat vraagt ook van de gemeente Vlissingen passende maatregelen. GroenLinks is bezig met een routekaart voor een C02-neutraal Vlissingen. De uitstoot van schadelijke broeikasgassen, waaronder C02, moet zoveel mogelijk beperkt worden om de opwarming van de aarde tegen te gaan. Het zou een goede zaak zijn, als Delta een actieplan zou ontwikkelen om zoveel mogelijk Zeeuwen aan zonne-energie te krijgen. De gemeente Vlis singen heeft als mede-aandeelhouder de mogelijkheid om het beleid in deze richting te beïnvloeden. Hoog op de agenda van GroenLinks staat dat in Vlissingen kinderen in tel zijn. Bij een landelijk onderzoek bleek, dat Vlissingen slecht scoort op het gebied van kindvriendelijkheid. Dat betreft vooral gebrek aan speelruimte. Dat is een punt van voortdurende zorg. Raadslid Ton de Nooij, GroenLinks Telefoon: 472370, e-mail: denooij@zeelandnet.nl www.groenlinks.nl/vlissingen Het college van B&W van Vlissingen is akkoord gegaan met het voorstel om de Binnenhaven te verwerven van Zeeland Seaports. Het betreft de landtongen en het water. Met de aankoop wordt de weg vrij gemaakt om de beoogde maritieme en nau tische functies en bedrijvigheid in het gebied te realiseren. De onderhandelingen tussen de gemeente Vlissingen en Zeeland Seaports zijn gevoerd ter uitvoering van een tussen beide partijen geslo ten convenant. In het convenant Binnenhaven hebben de gemeente en Zeeland Seaports afspraken gemaakt over de gezamenlijk te voeren onderhandelingen. Daar naast zijn er afspraken gemaakt over de overgang van de lopende overeenkomsten. Deze zullen door de gemeente worden overgenomen. De verantwoordelijkheid voor de historische bodemverontreinigin gen komt bij de gemeente te lig gen. Voor de gemeente is de aankoop van het gebied van groot belang. De geplande ontwikkeling van het gebied kan nu daadwerkelijk gerea liseerd worden. Die ontwikkeling is vastgelegd in het vastgestelde Struc tuurplan. Ook maakt de ontwikke ling deel uit van de grotere gebieds- ontwikkeling, zoals vastgelegd in de recent gepubliceerde visie voor de Stadshavens. Na de eigendomsoverdracht zal de gemeente een stedenbouwkundig plan maken waarin de ontwikke ling van het gebied zal worden vast- MUZEEUM WORDT PARTICIPANT VAN ZEELAND CRUISE PORT www.vlissingen.nl/loket Het muZEEum in Vlissingen is vol waardig participant in de Stichting Zeeland Cruise Port geworden. Dit betekent dat het muZEEum meewerkt aan het versterken van het toeristi sche product Vlissingen en Zeeland. MS Amadea Het muZEEum en Zeeland Cmise Port hebben hun handen ineen geslagen op meerdere vlakken. Hierbij valt te denken aan het gezamenlijk opzetten van diverse events en het gezamen lijk ontwikkelen van nieuwe toeristi sche producten. Het muZEEum kan bijvoorbeeld een concrete bijdrage leveren aan het versterken van de route vanaf de cruiseschepen naar de binnenstad van Vlissingen. De samenwerking tussen het muZEEum, de gemeente Vlissingen en Zeeland Cmise Port zal de toeristi sche en culturele dynamiek in de stad ten goede komen. De spanwijdte van het resultaat van de inspanningen zal groter zijn dan alleen Vlissingen en Zeeland. Binnen kort reist een delegatie van Zeeland Cruise Port af naar Miami waar de Cmise Shipping Convention Miami plaatsvindt. Op deze beurs zijn de grootste en belangrijkste rederijen ter wereld aanwezig. Het muZEEum en Vlissingen Cruise Port zijn aan het bekijken hoe de relatie tussen de VS en Zeeland hier onder de aandacht gebracht kan worden. Het jaar 2009 staat immers in het teken van het feit dat Henry Hudson 400 jaar geleden in opdracht van de VOC voet aan wal zette op Manhat tan, waarna Nieuw Amsterdam (New York) werd gesticht. In het muZEEum zullen dit jaar verschillende tentoon stellingen en activiteiten in dit kader plaatsvinden. Op 8 mei meert het eerste zeecmis- schip, de MS Amadea, in Vlissingen aan. Deze dag is daarom omgedoopt tot UIT(Z)WAAIDAG. Zeeland Cmise Port organiseert dan samen met o. a het muZEEum tal van activiteiten, waarbij ook een knipoog naar de Olau Line wordt gegeven. WOENSDAG 4 FEBRUARI 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Stadhuis Vlissingen Aanvang 19.30 uur Donderdag 5 februari 2009 Commissie Ruimtelijke ontwik keling en haven 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Programma: Bestuur- Beslissing op bezwaarschrift ZLTO/ gebroeders Kluyfhout (voorbereidingsbesluit Westduin) 3.2 Programma: Ruimtelijk ontwikkelen Vaststellen Procedu reverordening advise ring tegemoetkoming planschade gemeente Vlissingen en Inspraak verordening Vlissingen 4. Rondvraag 5. Sluiting Maandag 9 februari 2009 Commissie Economie en beheer 1Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1Programma: Toerisme en economie Toeristisch ontwikke lingsbedrijf Vlissingen (TOV). 4. Rondvraag 5. Sluiting Donderdag12 februari 2009 Commissie Financiën en alge mene zaken 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Programma: Veiligheid Centrale Post Ambu lancevervoer Zeeland: begroting 2009 3.2 Programma: Ruimtelijk ontwikkelen Verwerving Binnenha ven. 3.3 Programma: Bestuur Goedkeuring Program mabegroting 2009 4. Rondvraag 5. Sluiting www.viissingen.nl/ gemeenteraad In januari en februari 2009 wordt er op de gebruikelijke dagen huis aan huis oud papier ingezameld. In sommige gevallen is dat door een andere inzamelaar. Eind februari wordt huis aan huis een brief gestuurd over oud papier inzameling in Vlissingen, Oost- Souburg en Ritthem na 1 maart 2009. In gemeente Vlissingen wordt zowel door zowel vrijwilligers als de gemeente papier opgehaald. Op dit moment vindt er overleg plaats tussen de vrijwillige papie rinzamelaars en de gemeente. Mogelijk verandert hierdoor iets in het moment of de manier van inzamelen. Als duidelijk is hoe het papier gescheiden overal kan worden ingezameld zal gemeente Vlissingen dit publice ren in de Blauw geruite kiel en in een huis aan huis brief. Daar naast blijft het mogelijk om oud papier naar de milieustraat te brengen of in een ondergrondse papiercontainer te werpen.

de Faam | 2009 | | pagina 12