nu (0118)67 53 22 f Veranderingen in de afvalinzameling Officiële start bouw 'de Dokke' Tweede kamerfractie SGP bezoekt Middelburg Feestelijke opening brede school Getij Wet GBA en de rechten van de burger www.middelburg.nl Meer weten? Afvalscheiden, goed bezig! ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Foto: Aart van Betzen De brede school aan de Keetenstraat in de Stromenwijk gaat sinds de fee stelijke officiële opening op 21 januari als Getij door het leven. Wethouder Herstructurering Stromenwijk Albert de Vries en wethouder Onderwijs Huub van Klinken kregen uit handen van de negen vertegenwoordigers van in het gebouw actieve instellingen steeds een puzzelstuk aangereikt en onthulden zo de naam. De door de jury als favoriet verkozen naam is door maar liefst vier personen ingestuurd. Tijdens het open huis konden jong en oud kennismaken met verschillende activiteiten die regelmatig in het gebouw worden georganiseerd en was er van alles georganiseerd door de speciaal hiervoor in het leven geroe pen feestcommissie. Elke gemeente in Nederland beheert de Gemeentelijke Basisadministratie Persoonsgegevens (GBA). Iedere burger heeft op grond van de wet GBA plichten, 'bijvoorbeeld het mel den van een verhuizing. Maar daar tegenover staan ook rechten. Wat zijn uw rechten? Het recht op: geheimhouding, cor rectierecht, protocollering gegevens verstrekking en inzagerecht. Hieronder leest u er meer over. Geheimhouding Het recht op geheimhouding is beperkt. De gemeente is verplicht om aan bepaalde instanties zoals politie, justitie en de belastingdienst uw gegevens te verstrekken. Aan sommige andere instanties, zoals advocaten, worden niet zondermeer gegevens over u ver strekt. Als u om geheimhouding heeft verzocht wordt u in zo'n geval eerst in kennis gesteld van het ver zoek waarop u dan uw zienswijze kunt geven. De gemeente moet daarna de afwe-* ging maken of door verstrekking van gegevens uw persoonlijke levenssfeer onevenredig wordt geschaad. Voor commerciële doeleinden en particu lieren zijn uw persoonsgegevens nooit beschikbaar. Een verzoek tot geheimhouding leidt niet automatisch tot geheimhouding van uw gegevens in eventuele voor gaande gemeenten waar u gewoond heeft. Als u ook geheimhouding van deze gegevens wilt kunt u een ver zoek naar de betrokken gemeente sturen, vergezeld van een kopie iden titeitsbewijs. In geval van verhuizing naar een andere gemeente kunt u bij de ver- huisaangifte in de vestigingsgemeen te aangeven dat voor uw zogenaam de verwijsgegevens in de vorige gemeente geheimhouding moet gel den. Correctierecht Als u van mening bent dat uw gege vens fout zijn geregistreerd in de GBA dan kunt u vragen deze te laten corrigeren. U moet dan bewijsstuk ken aanleveren die'de fout(en) aan tonen. Protocollering gegevensverstrek king De gemeente legt vast welke gege vens over burgers verstrekt worden en aan wie, tenzij de gegevensver strekking herleidbaar is, zoals bij voorbeeld aan de Belastingdienst en Waterschap. U kunt schriftelijk verzoeken of in het jaar voorafgaande aan uw verzoek gegevens zijn verstrekt. Inzagerecht U kunt de gemeente vragen welke persoonsgegevens van u zijn opge nomen in de GBA. U kunt gebruik maken van het inzagerecht door te verzoeken uw persoonsgegevens aan de balie te bekijken. Ook kunt u vra gen om hiervan schriftelijk een bewijs te krijgen. Dit kost 14,55. Als u een schriftelijk verzoek indient voor één van bovengenoemde rech ten, krijgt u binnen vier weken ant woord. kunt uw verzoek richten aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, afdeling Publieks-zaken, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Twee belangrijke veranderingen in het Middelburgse afvalbeleid. Vanaf 2 februari gaat de binnen stad over op de ondergrondse afvalcontainers en voor de mensen die hun grijze en groene kliko behouden, veranderen de ophaaldagen. Over beide wijzigingen ontvangt u deze week een brief. De ondergrondse afvalcontainers zijn vanaf maandag 2 februari alleen nog maar toegankelijk met een pas\ Met deze prepaid pas kunt u 31 keer per maand de container openen. De passen worden eind deze week, samen met een instructie, verstuurd. Door deze nieuwe manier van afval inzame len, moeten de ophaaldiensten anders worden ingezet. Voor mensen die iedere week de kliko buiten zetten, houdt dit in dat de ophaaldagen worden gewijzigd. Er geldt dat de nieuwe ophaaldag een dag later is dan u gewend was. Dus maandag wordt dinsdag, woensdag wordt donderdag en donderdag wordt vrijdag. Ook hierover wordt deze week een brief verstuurd. Onder het toeziend oog van vele be langstellenden waren burgemeester Koos Schouwenaar en wethouder Albert de Vries vorige week dinsdag aan het schatgraven in de bouwput van de Dokke in Arnemuiden. De Dokke wordt een appartementen complex met op de begane grond een supermarkt. Het appartementencom plex zelf bestaat uit koop- en huurap- partementen. Tussen de planvorming en de daadwerkelijke uitvoering ver streken vele jaren. Het appartementen complex komt op historische grond te staan. In de middeleeuwen bevond zich hier een kade die de schakel vorm de tussen de stad Arnemuiden en de open verbinding naar zee, de Arne. Tijdens het archeologisch onderzoek zijn veel oude funderingsresten bloot gekomen die, naar nu blijken, nauw keurig overeenstemmen met oud kaartmateriaal. Toen Koos Schouwe naar en Albert de Vries de opgegraven kist openden bevond zich daarin een fles met geestrijk vocht. Na het schat graven gingen de genodigden, waaron der een aantal kopers van de apparte menten, naar het verenigingsgebouw de Arne. Daar waren onder meer toespraken van wethouder Albert de Vries en een uitleg over de archeologische opgravin gen door archeoloog Bernard Meijlink van de Walcherse Archeologische Dienst. De Dokke wordt naar verwachting in het voorjaar van 2010 opgeleverd. Foto: Jaquèline Pruijsers Vrijdag 30 januari brengt de Tweede kamerfractie SGP een werkbezoek aan Middelburg en Arnemuiden. Voordat de fractieleden in het stads kantoor worden ontvangen door bur gemeester en wethouders van Mid delburg, brengen zij 's morgens een bezoek aan Arnemuiden. In het voor malig stadhuis aan de Langstraat wordt de fractie ontvangen door de wijkbeheergroep. Zij laten zich daar informeren over de leefbaarheid in Arnemuiden. Na ontvangst en lunch op het stads kantoor bezoekt de delegatie het asielzoekerscentrum in de Stromen wijk. Daar krijgen zij een toelichting over de ervaringen met betrekking tot inburgering en onderwijs. Ook bren gen de Tweede Kamerleden een be zoek aan het woonzorgcomplex aan de Oranjelaan. Vervolgens gaan zij naar woonzorgcentrum Eben-Haëzer. Dit gebouw is recent omgebouwd en ingericht conform de nieuwe visie op ouderenzorg, 's Avonds is er een avondbijeënkomst met de SGP-jonge- ren in de Morgensterkerk. CTX33553051 De Faam Woensdag 28 januari 2009 - Pagina 9 Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3.

de Faam | 2009 | | pagina 9