LITI E Cursussen, workshops, lezingen enzo... Politieberichten op Walcheren ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL ir^wTa'l'f/Tiïl De Faam Woensdag 28 januari 2009 - Pagina 23 Vervolg van pagina 22 2009 de uitvoeringsbesluiten op grond van artikel 5.7.1 van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997 voor wat betreft het parkeren van grote voertuigen heb ben gewijzigd. Deze wijziging betreft de toe voeging van de loskade als plaats waar auto bussen mogen parkeren in de parkeerplaat sen die daarvoor zijn aangewezen. inzage De besluiten liggen toten met 11 maart 2009 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de \akbalie Ruimte in het stadskantoor. Kopieën van deze besluiten zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J J. Groe- nenberg, telefoonnummer (0118) 67 56 87. Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 29 januari tot en met 11 maart 2009, een bezwaarschrift indienen. Het be zwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wet houders van Mddelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mddelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 13 van ae Algemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningeniechter van de rechibank Mddelburg. Het verzoek hier toe richt u aan: Voorzieningenrechter, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Mddelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 145 voor natuurlijke per sonen en 288 voor anderen. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingeko men voor - Rijksweg A 58, afslag Nieuw- en Srrt Joosimd: oprichten tijdelijk bouwke ten park. - Bluesroute 18A: plaatsen garage. - Bluesroute 20: paatsen garage en uit breiden woning. - Golsteinseweg: oprichten tijdelijk bouw- ketenpark. - Gtenacierweg: oprichten tijdelijk bouw- ketenpark. -Herculesweg 18: plaatsen fundering met opstelplaats voor gastanks. - Jazzroufe 1: plaatsen erfafecheiding. - LouiS Armstrongstraat- 28: plaatsen erfafecheiding. - Nieuwlandseweg (3x): oprichten tijde lijk bouwketenpark. - Oostperkweg: oprichten tijdelijk bouw- 3: binnen inrichten bestaand cas- - Prooijenseweg: oprichten tijdelijk bouw ketenpark. - Van 't Hoffweg: oprichten tijdelijk bouw ketenpark. - Veerseweg: oprichten tijdelijk bouwke tenpark. - Vfasmarkt 7: interne verbouwing. Informatie over deze bouwplannen is ver krijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, Kanaalweg 3, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaar schriften wonden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waar op b'j een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden inge- VERLEENDEVERGUNMNGEN De volgende bouw, (gemeentelijke) monu menten-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes slaat de datum van verzending): - Ampèreweg 26H, 26J, 26K, 26L, 26M, 26N, 26P en 26Gfc bouw be drijfeverzarrdgebouw (20-1 - Anodeweg 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16,18 en 20: bouw bedrijfsverzamelge bouw (20-1). - 't Hof Lustenburg 1 t/m 33: voldoet aan brandveiligheidsvoorschriften (15-1). - Kuipers-Rietbergkwartier 33: aan brengen reclame (20-1 - Laan van London 3: wijziging op eer der verleende bouwvergunning d.d. 14 november 2007 voor het bouwen van een woning met berging (20-1 -Markt 55: aanbrengen reclame (20-1 - Markt 21wijziging op eerder verleende reguliere bouwvergunning d.d. 17 novem ber 2006voor het intern verbouwen van het pand (15-1). -Mortiereboulevard 28: aanbrengen reclame (20-1). -Plein 1940 nr. 3: aanbrengen reclame (20-1). - Seisweg 56: verbouw bakkerij naar wo ning (20-1). - Van Gttersweg 2-0, Amemuiden: plaatsen dubgebouw (16-1 - Vuurtoren 19: plaatsen schuurtje (20-1 Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande da tum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen b'j burgemeester en wethouders van Middef buig, Postbus 6000,4330 LA Mddelbuig. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopi ge voorziening vragen aan de Voorzienin genrechter b'j de Rechtbank Mddelburg, sec tor Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Mddelburg. Vooreen dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. VERLEENDE VERGUNNINGEN NA PROCEDURE AFD 371AWB De rijksmonumentenvergunningen - Hofplein 8: uitvoeren schilderwerkzaam heden. - Hcutkaai 5: verbouw kantoorgebouw tot 5 woningen. - LangevieJe 79: wijzigen aanbouw en maken dakterras. - Sfadsschuur 2: vervangen 8 ramen. De vergunningen en alle relevante stukken lig gen gedurende zes weken, van 29 januari tot en met 11 maart 2009 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bj de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de aldeling Vergunningverlening en Handha ving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die tegen het ontwerp besluit een zienswijze heeft ingediend (alsme de degene die redelijkerwijs niet veiweten kan worden geen zienswijze te hebben inge diend) kan vanaf 30 januari tot en met 12 maart 2009 een-gemotiveerd beroepschrift indienen bj de Rechtbank Mddelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Mddelburg. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat verast, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Mddelburg. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. ONTWERP-MONUMENTENVER- GUNMNGEN Gedurende zes weken, van 29 januari 2009 lot en met 11 maart 2009 ligt bij de vakbalie in het stadskantoor het ontwerp van een ver gunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor - Balans 15: verbouwen en uitbreiden wo ning aan achterzijde en wijzigen trap in het interieur. Voor mondelinge zienswijze telefoonnummer (0118)6752 84; - Gortstraat 30: plaatsen glazen tussen deur. - Nieuwstraat 31: verbouwen woonhuis tot kantoor. - Singelstraat 29: vernieuwen kelderluiken. Voor mondelinge zienswijze telefoonnummer (0118)6752 27. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bj het college van burgemeester en wethou ders van Mddelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mddelburg. Voor het geven van een mondelinge ziens wijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afepraak te maken op het aangegeven telefoonnummer. Belanghebbenden lopen het risico nietont- vankefijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als oe- doeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar varen hebben gebracht. VRUSTELUNGSPROCEDURE EX ARTI KEL 19, UD3WRO Burgemeester en wethouders van Middef burg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van ae Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen van: -het bestemmingsplan "Hofplein- Lange Delft" ten behoeve van Balans 15: uitbreiden woning. Het ontwerpvrijstellingsbesluit met de relevan te stukken ligt gedurende zes weken, van 29 januari tot en met 11 maart 2009 ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken b'j het college van burgemeester en wethouders van Mddelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mddelburg. Voor het geven van een mondelinge ziens wijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afepraak te ma ken op telefoonnummer (0118) 67 52 84. Bebnahebbenden lopen het risico nietont- vankefijk te worden verklaard in hun bezwa ren bj het verantwoordelijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verwe ten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen ziens wijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren heb ben gebracht. VERLEEMDE ONTHEFHNGEN EN VER GUNNINGEN NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende ontheffingen van het bestem mingsplan en bouwvergunningen zijn ver leend: - Prinsenhave 104: plaatsen dakkapel. - Prinsenhave 106c plaatsen dakkapel. De vergunningen en alle relevante stukken lig gen gedurende zes weken, van 29 januari tot en met 11 maart 2009 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage b'j de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handha ving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebben de die het niet eens is met de verleende ont heffing ten behoeve van het uitvoeren van het desbetreffende bouwplan kan vanaf 30 janu ari tot en met 12 maart 2009 een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bj burge meester en wethouders van Mddelburg, Post bus 6000,- 4330 LA Mddelburg. De belanghebbende die het niet eens is met de oerige gronden van voornoemde beslui ten komt gedurende laatstgenoemde periode een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen be zwaar woidt gemaakt en de gronden van het bezwaar. Degene die een bezwaarschrift heeft inga diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopi ge voorziening vragen aan de Voorzienin genrechter bij ae Rechtbank Mddelburg, sec tor Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Mddelburg. Vooreen dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. VERZOEK OM (BINNENPLANSE) ONTHEFFING EX ARTIKEL 3.6 WRO Buigemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat er een aanvraag om bouwvergunning is ingekomen ten behoeve van het uitbreiden van de woning op het per ceel Wijdaustraat 1 Het bouwplan voldoet niet (geheel) aan het ter plaatse vigerende bestemmingsplan "Dau- wendaele". Het college is voornemens om ontheffing te verlenen van het bestemmingsplan met ae bruikmaking van de van de daartoe in net bestemmingsplan opgenomen mogelijkheid. In verband hiermee ligt het bouwplan gedu rende twee weken van 29 januari lot en met 11 februari 2009 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Geduren de deze periode kan een ieder mondeling of schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent de bouwaanvraag kenbaar maken b'j hef colla ge van burgemeester en wethouders van Mddelburg, Postbus6000,4330 IA Mddel burg. Voor mondelinge zienswijze, telefoonnum mer (0118) 6752 83. K^< voor meer informcriie ven de teijke infofmariepagha/s deze Facm, wwwjniddeixirgjTl en Maximad Tefetekstpagina 830. n DOOR KARIN 0CKÉ Koken voor 50+ mannen MIDDELBURG - In het activitei tencentrum, Molstraat 13 in Mid delburg, begint op woensdag 11 februari om 17.00 uur de cursus Koken voor mannen 50+. Aan melden via 0118-751435. Portretten MIDDELBURG - In het Zeeuws documentatiecentrum van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg is tot en met zaterdag 7 maart een expositie te zien van portrettekenaars Bemadette van Meerendonk en Ivo Sekhuis. Toegang gratis. Workshops bloemschikken VLISSINGEN - Bij Het Palet in Vlissingen zijn op donderdag 29 januari, 12 en 26 februari, 12 en 26 maart van 13.30-15.30 uur workshops bloemschikken. In schrijven per workshop, a 5 euro is mogelijk. Info: 0118-411273 Cursus Mantelzorgers MIDDELBURG - De cursus De Zorg de Baas! voor Mantelzorgers begint op 3 februari van 13.30- 15.30 uur en is bedoeld voor ieder die intensieve zorg verleent aan partner, kind, ouder, familie, vrienden of buren. De kosten zijn 10 euro. Locatie: Steunpunt Man telzorg, Laurens Stommesweg 1 nr. 12 in Middelburg. Info: 0118- 553530. Eigentijdse pianolessen MIDDELBURG - Jos Houtzager verzorgt met Frame Music op een eigentijdse manier pianoles. De lessen zijn van maandagavond' tot en met donderdagavond en op zaterdagen in Grand café Wil lem, Oranjelaan 17 in Middel burg. In februari zijn er gratis proeflessen. Informatie: 0118- 217214. FOTO: DEBORAH HIFFENS Expositie Galerie T MIDDELBURG - Het Kussende Meisje op de Vismarkt van Sjer Jacobs staat er sinds 12 juni 2001 en is sinds die tijd ontelbare ke ren gefotografeerd. Heel veel van deze foto's zijn vanaf 29 januari tot en met 21 februari te zien in Galerie 'T' bij St. John op de Vis markt in Middelburg. Jacobs maakt voor deze gelegenheid voor bij St. John een mensgroot keramiek. In de put, uit de put MIDDELBURG - Indigo geeft vanaf februari een cursus voor volwassenen die last hebben van gevoelens van somberheid of lus teloosheid. Info: 0118-625113. Innerlijk Leiderschap VROUWENPOLDER - De works hop Innerlijk Leiderschap en Ver andering is op 14 februari van 10.00-16.00 uur in Vrouwenpol der. Info: 06-48724393. T entoonstellingen VLISSINGEN - In kunstruimte de Willem 3 in Vlissingen zijn vier tentoonstellingen te zien. Tot en met 22 maart: Lydia Schouten met mixed media tekeningen, Ton Slits - R.EAC.H/the Infini- te-sculptuur, schilderijen en mixed media op papier. Tot 15 februari: Nicole Bianchet (D)-Fiction Rules Reality en tot en met 19 februari de eerste se lectie van twintig nieuwe werken, die zijn aangekocht voor de col lectie van Kunstuitleen Walche ren. Openingstijden: woensdag t/m zondag van 12.00-17.00 uur. Cursus positief denken MIDDELBURG - De cursus posi tief denken begint op woensdag 28 januari van 19.45-21.00 uur bij Brahma Kumaris Spirituele Academie in Middelburg. Deel name gratis.. DOOR KARIN 0CKÉ Wangedrag in café MIDDELBURG - In de Kromme Weele in Middelburg zijn zater dagnacht door de politie twee mannen aangehouden. Een 33- jarige Amsterdammer was vlak daarvoor een café uitgezet. Zijn metgezel, een 24-jarige man uit Middelburg, bleef zich met de aanhouding bemoeien en werd ook aangehouden. Ze kregen beiden een bekeuring. Inrijden op ander auto MIDDELBURG - Aan de Achter de Houttuinen in Middelburg zijn afgelopen weekeinde twee mannen van 30 en 32 jaar uit deze plaats door de politie aan gehouden wegens het inrijden op een andere auto en het be lemmeren van de aanhouding. De twee waren betrokken bij een ruzie, waarbij de 32-jarige inreed op een auto met inzit tenden. Deze man is aangehou den voor vernieling en poging tot zware mishandeling. De tweede verdachte is ook inge sloten, omdat hij zich met de aanhouding bemoeide. Auto ramt rotonde MIDDELBU-RG - Een 23-jarige automobiliste uit Noord- Scharwoude reed zaterdag nacht tegen het middendeel van de rotonde aan de Schroe- weg in Middelburg. De vrouw verklaarde, dat ze in slaap was gevallen en in rechte lijn tegen de verhoging is gereden. Ze kon zelf uit de auto komen en werd opgevangen door men sen die langsreden. Ze werd met buikklachten voor onder zoek naar het ziekenhuis over gebracht. Haar auto is total loss. Man mishandeld MIDDELBURG - In een hore cagelegenheid in Middelburg is in de nacht van zaterdag op zondag een 31-jarige man uit de gemeente Veere gewond ge raakt. Hij is even buiten be wustzijn geweest en liep ver wondingen op aan zijn gezicht. De toedracht is niet duidelijk. Hij is met de ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Inbraak sportclub ZOUTELANDE - In het vereni gingsgebouwvan een sportclub in Zoutelande is vorige week tussen woensdag 8.00 uur en donderdag 10.45 uur ingebro ken. Er werd een deur openge broken en enkele tientallen eu ro's meegenomen. De veroor zaakte schade loopt in de dui zenden euro's. De politie is nog niet dichter bij de oplossing van de inbraak en zet het onder zoek voort. Vrachtwagen in sloot MIDDELBURG - Op de Oude Veerseweg in Middelburg is vrijdag rond 8.20 uur een vrachtwagen gekanteld. Een 41-jarige man uit het Duitse Ochtendung was met de vrachtwagen een smalle weg opgereden en raakte met de rechterwielen in de berm. Daardoor kiepte de wagen, die met cement was geladen, om en kwam in de sloot terecht. De bestuurder bleef ongedeerd. Rijden onder invloed VLISSINGEN - Een 23-jarige automobilist uit Middelburg is in de nacht van donderdag op vrijdag aan de Nieuwe Vlissing- seweg in Vlissingen gecontro leerd op het rijden onder in vloed. Uit ademanalyse bleek, dat de beginnend bestuurder teveel had gadronken. Hij kreeg een proces-verbaal.

de Faam | 2009 | | pagina 23