GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN OUD PAPIER VLISSINGEN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN SCULPTUUR, SCHILDERIJEN, FOTOGRAFIE EN POËZIE IN DEWILLEM3 VERGADERING GEMEENTERAAD VERGADERINGEN COMMISSIES AANLEGGEN PARKEERPLAATSEN KERKLAAN C E M E N T E WOENSDAG 28 JANUARI 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Krijgt u ook zoveel folders in de bus? Een aantal is wel kom, u kunt er uw voordeel mee doen, die bewaart u en de rest verdwijnt gelijk bij het oud papier. U kon oud papier elke maand voor de deur zetten waarna het werd opgehaald. Tot voor kort, want een aantal verenigingen zijn er brief van RCS lees ik dat door diverse organisatiewij- melijk kostenbesparing binnen de gemeente het voor neer mogelijk is om op deze wijze een kraakpers (vuil- eur beschikbaar te stellen. Reden voor de fractie van Partij Souburg Ritthem om daar vragen over te stellen in de commissie op 15 januari. Daar blijkt dat de gemeente al bijna twee jaar praat over het ophalen van oud papier, welke kosten daar mee gemoeid zijn en wat de verenigingen daarvoor krijgen. De gemeente heeft een inzamelplicht voor oud papier en dat blijkt ook uit de tekst op de website van de gemeente. "Oud papier is geen huisvuil. Het wordt verwerkt tot nieuw papier. Daarom is het beter oud papier apart aan te bieden. Dit kan op verschillende manieren: In papiercontainers. Bij de wijkinformatie staan de papierbakken aangege ven. Via verschillende organisaties (zoals scholen, verenigingen, kerken etc.). Zij leveren het oud papier weer in bij de oud-papierhandel. De gemeente staat garant voor een vast bedrag per kilo oud papier." De verenigingen die doorgaan kunnen nog twee maanden gebruikma ken van de oude regeling. Voor 1 maart moet er een oplossing gevonden zijn. We hopen dat de wethouder met een regeling komt die er voor zorgt dat het oud papier weer bij u wordt opgehaald en dat de verenigingen die er met veel vrijwilligers werk in steken er ook nog wat aan over houden voor de kas van hun vereniging. Raadslid Lou Waterman, fractie PSR Telefoon 0118-46 28 50, e-mail: lfwaterman@zeelandnet.nl www.partijsouburgritthem.nl Donderdag 29 januari 2009 Stadhuis Vlissingen Aanvang 19.30 uur 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Onderzoek geloofsbrieven - installatie 4. Spreekrecht burgers 5. Vragenhalfuur raadsleden 6. Vaststelling notulen van de vergadering van 18 decem ber 2008 7. Schriftelijke vragen o.g.v. artikel 41 rvo 8. Over te leggen stukken 9. Te behandelen punten 9.1 Inventarisatie gemeente lijke gronden en gebou wen 9.2 3e Kwartaalrapportage en 4e begrotingswijzi ging SDW 9.3 Homestart 9.4 Backoffice Wmo 9.5 Ie Wijziging van de pro grammabegroting 2009 9.6 8e Wijziging van de begroting 2009 9.7 jaarrekening 2007 Archi pelscholen 9.8 Ontheffing van vereiste ingezetenschap. 10. Moties 10.1 Behoud ziekenhuis Walcheren 11. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergunning: 1aanbouwen woning Vlissingse- straat 156 B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. vervangen gevelpanelen Bossen- burg 15 t/m 85 2. vervangen gevelpanelen Bossen- burg 87 t/m 135 3. plaatsen windscherm Nollepad 1 4. plaatsen dakkapel voorzijde Spaar- nestraat 67 C) Aanvraag sloopvergunning: 1slopen woning Boksweg 1 De publicatie van de ingediende aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt ver leend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. gedeeltelijk veranderen onbe noemde ruimte in de winkel Papegaaienburg 5 15-01-2009 2. plaatsen overkappingen Zuidwate- ringstraat 3 en 3A 15-01-2009 3. uitbreiden woning Kromwegesin- gel 16B 15-01-2009 4. uitbreiden werkplaats Nieuwe Kruidmolenweg 1 15-01-2009 5. gebruiken hotel Beursplein 7 23-12-2008 6. gebruiken school Westerzicht 64 20-01-2009 7. gebruiken dagverblijf Ritthemse- straat 108 20-01-2009 Bezwaar/voorlopige voorziening tegen verleende bouw-, sloop-, gebruiks- en moniimentenvergunningen. Tegen deze besluiten kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de termijn van zes weken na de datum van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij burgemeester en wethouders. Tevens kan een voorlopige voorzie ning worden gevraagd bij de Voor- zieningenrechter van de Rechtbank Middelburg. Daarvoor is griffierecht verschuldigd. De verleende vergun ningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Deze zijn tevens in te zien op gemeentelijke website www. vlissingennl/publicaties. Ontheffingen (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op het liierna genoemde verzoek om ont heffing in combinatie met de inge diende bouwaanvraag: 1uitbouwen van het pand Badhuis straat 143/145 Begin februari start de gemeente Vlissingen met het aanleggen van parkeerplaatsen in de Kerklaan te West-Souburg. Daarnaast worden vier doorgangen gemaakt in de groenstrook tussen de Kerklaan en de parallelweg en wordt de groen strook opgeknapt. De aanpassingen worden gedaan om dat de bewoners van de parallelweg hun erf met de auto niet kunnen ver laten als er auto's voor hun. oprit op de parallelweg geparkeerd staan. Met deze aanpassing wordt bereikt dat de Artikel 3.6 van de Wet ruimtelijke ordening, in samenhang met arti kel 5.3.1.a van het bestemmings plan Middengebied biedt daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvraag, liggen de bouw- en situatietekening en de ontwerp-beschikking, op grond van artikel 5.3.2 van het bestemmings plan Middengebied gedurende twee weken, dus vanaf 29 januari 2009 tot en met 11 februari 2009 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www.vlissi'n- gen.nl/publicaties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie nen bij burgemeester en wethouders (t.a.v. Afd. SBP), Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een monde linge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergade ringen zijn 5 en 19 februari 2009. Vestiging kapsalon Verdilaan 83 Op grond van artikel 12, lid 5 van de voorschriften van het bestemmings plan Paauwenburg en Afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht maken wij het volgende bekend. Wij hebben een aanvraag ontvangen om op het adres Verdilaan 83, een kapsalon te vestigen. De beoogde vestiging voldoet aan de voorschrif ten welke gesteld worden aan een huisverbonden beroep, zoals bepaald in artikel 12, lid 5 van het bestem mingsplan Paauwenburg. Het college is voornemens om met toepassing van artikel 3.6 van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing te verlenen voor het uitoefenen van dit huisverbon den beroep. Daartoe leggen wij de op deze vestiging betrekking hebbende stukken gedurende een periode van zes weken ter inzage vanaf 29 januari 2009 tot en met 11 maart 2009. Gedu rende deze periode kunnen belang hebbenden een zienswijze indienen bij ons college. Deze publicatie en het ontwerpbesluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via www.vlissingen.nl/ publicaties. Vlissingen, 28 januari 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN bewoners van de Kerklaan altijd zon der hinder met de auto kunnen inrij den. Daarnaast is het voor iedereen die daar de auto parkeert duidelijk waar geparkeerd mag worden. Met de buurtbewoners is gecommu niceerd over de, aanpassing van de groenstrook. Op één uitzondering na vinden alle buurtbewoners het een goede oplossing. De werkzaamheden worden uit gevoerd in de week van 9 februari 2009. mee gestopt. Uit zigingen en voorn de gemeente niet nisauto) met chau In Kunstruimte deWillem3 aan de Oranjestraat is zondag 25 januari 2009 het nieuwe seizoen gestart met actuele kunst met de opening van vier nieuwe tentoonstellingen van o.a. Lydia Schouten en Ton Slits. Hun werk is te zien t/m 22 maart a.s. Lydia Schout - mixed media tekeningen In een korte toelichting zegt Lydia over het getoonde werk: "Om de huidige tijd te begrijpen, wil ik reiken tot in verschillende diepten van de geschiedenis en deze combineren met de realiteit waarin we nu leven. Zo combineer ik in de mixed mediatekening: 'Logboek' (2007) de ontdekking van het Paas eiland (1722) door Jacob Rogge veen, in een tijd dat we ons gewoon een land konden toe-eigenen door er voet aan wal te zetten en een Hollandse vlag te planten, met de berichtgeving van de vele vergeefse pogingen van bootvluchtelingen om ergens aan land te gaan in de hoop op een beter leven". Ton Slits R.E.A.C.H/ the Infi nite - sculptuur, schilderijen en mixed media Dit ruimtelijke werk bestaat uit twee honderd losse modules, die uit kar ton zijn gesneden en bewerkt met een emulsie van cement, acrylbin- der en verf. Op elkaar gestapeld vor men ze samen een toren, die aan de binnen- en buitenzijde is behangen met lange strengen zwart haar. Aan de basis van de toren steken twee draagbaren uit in de vorm van een kruis. Zijn schilderijen en papierwerken kenmerken zich eveneens door een sterk ruimtelijk karakter. Ze zijn opgebouwd uit verschillende plans en meerdere lagen die doorkijk jes vormen naar de dieper gelegen delen, waardoor als het ware coulis sen ontstaan. Tentoonstellingsperiode Lydia Schout/Ton Slits: 25 januari t/m 22 maart 2009. Nicole Bianchet - Fiction Rules Reality Een korte werkperiode in Vlissin gen, vooruitlopend op haar presen tatie op de Art Cologne 2009, heeft Nicole Bianchet (Berlin) benut om een fors formaat werk te maken in gastStudio4. Oorspronkelijk opgeleid als ope razangeres koos zij succesvol voor de beeldende kunst. Vanuit vele disciplines met o.m. tekeningen, fotografie, objecten en schilde rijen creëert zij in een authentiek en bedreven handschrift intrige rende en vaak dramatische getinte landschappen alsook bijna 'buiten aardse' portretten. De oppervlakten worden soms aangetast door er in te snijden, te krassen en ze te beschil deren en op andere momenten is het puur de gelaagdheid van de verf die fascineert. Je ontkomt niet aan de verleiding het beeld binnen te dringen. Haar werk is te zien tot 15 februari 2009. Presentatie aankopen Kunstuitleen Recentelijk zijn 20 nieuwe werken aangekocht voor de collectie van de Kunstuitleen Walcheren. De aangekochte kunstenaars zijn: Erwin Olaf (NL) - David Drebin (CAN) - Michel Comté (CH) - Yous- sef Nabil (USA) - Howard Schatz (D) - Florianne de Lasseé (FR) - Mauren Brodbeck (CAN) - Stefanie Schnei- Stadhuis Vlissingen Aanvang 19.30 uur Dinsdag 3 februari 2009 Commissie Welzijn en onderwijs 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Programma: Gezond en wel. Nota Integraal Jeugdbeleid 2009-2012 4. Rondvraag 5. Sluiting Donderdag 5 februari 2009 Commissie Ruimtelijke ontwik keling en haven 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Programma: Bestuur Beslissing op bezwaar schrift ZLTO/gebroeders Kluyfhout (voorberei- dingsbesluit Westduin) 3.2 Programma: Ruimtelijk ontwikkelen Vaststellen Procedu reverordening advise ring tegemoetkoming planschade gemeente Vlissingen en Inspraak verordening Vlissingen 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vllssingen.nl/ gemeenteraad der (D) -. Giel Louws (NL) - Lex de Meester (NL) - Miek Zwamborn (NL) - Koen Hauser (NL). Vanaf 25 januari t/m 19 februari is de eerste selectie te zien, de tweede selectie vanaf 23 februari t/m 22 maart a.s. De tentoonstellingen zijn gratis toe gankelijk. Openingstijden: woens dag t/m zondag van 12.00 uur tot 17.00 uur.

de Faam | 2009 | | pagina 10