f Controleurs gemeente bezoeken horeca Eerste burgerinitiatief in Middelburg Informatieavond Laan der Verenigde Naties Het woord aan raadslid Peter van Hekken WWW.MIDDELBURG.NL j Informatieavond geluidsscherm Oostperkweg Informatieavond woningbouw Zuidsingel Officiële opening brede school Stromenwijk dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 14 januari 2009 - Pagina 8 In januari, februari, maart en april controleert de gemeente of de Middelburgse horeca aan de wetten en voorschriften voldoet. Hiermee wil de gemeente bereiken dat overlast afneemt en veiligheid toeneemt Meerdere controles worden uitgevoerd bij zowel cafés als restaurants. Aangezien tijdens de controlerondes op meerdere onderdelen wordt gecontroleerd, bete kent dit dat meerdere controleurs tegelij kertijd het bedrijf kunnen bezoeken. Het is tevens mogelijk dat er bij de bezoeken medewerkers van de Voedsel en Waren Autoriteit en de brandweer aanwezig zijn. Cafés De controles bij de cafés vinden onaan gekondigd plaats tijdens de openingstij den. De nadruk ligt op de Wet milieube heer (waaronder geluid), openbare orde, drank- en horecawetgeving, wet- op de kansspelen en brandveiligheid. De cafés kunnen meerdere malen worden bezocht tijdens de duur van het project. Restaurants De controles bij de restaurants worden voornamelijk uitgevoerd aan het eind van de middag en in het begin van de avond. Hierbij worden zcveel mogelijk aspecten meegenomen. De controles bij de restaurants worden van te voren aange kondigd. Dit omdat er gegevens moeten worden overgelegd waarvoor mogelijk enig zoekwerk nodig is. Overtreding De gemeente gaat ervan uit dat alles in orde is en niet handhavend hoeft op te treden. Mocht dit echter wel het geval zijn, dan wordt er bij overtredingen bestuursrechtelijk of strafrechtelijk opge treden. Informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij mevrouw B.A.M. de Jonge. Zij is bereik baar op telefoonnummer (0118) 67 52 42 of via b.dejonge@middelburg.nl. In december is het eerste burgerini tiatief aan de gemeenteraad voorge legd. Dit burgerinitiatief ging over het verlagen van de maximumsnelheid van 100 naar 80 km/uur op de toe komstige N57 tussen de A58 en de President Rooseveltlaan. De initiatiefnemer, de heer H. Seybel, had meer dan 200 handtekeningen verzameld om zijn voorstel te onder steunen. Daarmee werd ruimschoots voldaan aan de voorwaarden die in de Verordening op het burgerinitiatief zijn gesteld. Niet de gemeente, maar Rijkswater staat kan een besluit nemen over de maximumsnelheid op de N57. Daarom heeft de gemeenteraad be sloten (met een ruime meerderheid) om opdracht te geven aan burge mees-ter en wethouders om dit met Rijks-waterstaat te bespreken. De heer Sey-bel en de gemeenteraad zul len op niet al te lange termijn geïnfor meerd worden over het resultaat van dit overleg. Het burgerinitiatief is één van de mogelijkheden die u heeft om invloed uit te oefenen op de besluit vorming in de gemeenteraad. Hebt u zelf ideeën over het indienen van een burgerinitiatief of heeft u andere vra gen over de besluitvorming in de raad? Neem dan contact op met raadsgrif- fier Edwin Israël, 67 55 66 of grif- fie@middelburg.nl. In februari 2009 wordt gestart met asfalteringswerkzaamheden op de Laan der Verenigde Naties. Het deel vanaf de Sandberglaan tot en met de rotonde Europalaan gaat gefaseerd op de schop. Het is nodig onderhoudwerkzaamhe- den aan de Laan der Verenigde Naties te verrichten. De weg is toe aan een nieuwe asfaltlaag. Het werk houdt grofweg in dat de oude asfaltlaag en de onderlaag wordt verwijderd. Daarvoor in de plaats komt er een nieuwe onderlaag en een nieuwe asfaltlaag. Ook wordt de rotonde op de Europalaan aangepakt. Zo wordt het fietsgedeelte op de rotonde verwijderd. Er worden nieuwe voet- en fietsover steekplaats aangelegd net als bij de rotonde met de Walcherseweg. Het werk wordt gefaseerd uitgevoerd en duurt vier maanden, tot en met 20 mei. Informatieavond De gemeente Middelburg heeft wel de bedrijven die afhankelijk zijn van de Laan der Verenigde Naties op de hoog te gebracht van de te verwachte werk zaamheden. Ook wil zij de omwonen den en belanghebbenden informeren van de voorgenomen werkzaamhe den. Daarom is er een informatiea vond op donderdag 22 januari in het Zorgcentrum Eben Haëzer aan de Briandlaan. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De zaal is open om 19.00 uur. Alle omwonenden worden middels een brief hiervan op de hoogte gesteld. Ook andere belanghebbenden en belangstellenden zijn op deze infor matiebijeenkomst van harte welkom. Herijking - Verrijking? Daar waar de eerste uitgave van de kwaliteitsatlas erg ambitieus en op een aantal punten te hoog gegrepen was, bewandelt de herijkte versie de gemakkelijkste weg. Het ontbreekt de schrijvers duidelijk aan de nodige fantasie. Geen binnen stedelijke creatieve woonoplossingen voor de mensen die het zo moeilijk hebben op de woningmarkt (starters en mensen die -tijdelijk- naar goedko pere woonruimte op zoek zijn) maar fantasieloze nieuwe wijken tot diep in het nationaal landschap. Als een dertien-in-een-dozijn-gemeen- te wordt nauwelijks gekeken naar mogelijkheden binnen de kernen maar wordt gekozen voor stedelijke en dorpse uitstulpingen die een regel rechte aantasting van het Walcherse landschap zijn. Ja, één binnenstadse oplossing is gevonden: een theater op het Molenwater; het zal U inmiddels dui delijk zijn hoe wij daar over denken. Diverse keren wordt in de kwaliteitsat las gesproken over zuinig zijn op het omringende landschap en zelfs waar mogelijk dat landschap aan te laten sluiten op het groen in de stad. Daar passen deze uitbreidingsplan nen dus niet bij. Veel wordt gesproken over ambitie en kwaliteit; de gepresenteerde uitbreidingsplannen getuigen echter in onze ogen niet van de juiste ambitie en dragen kwalitatief gezien zeker niets bij. Zet een paar tandjes bij voor wat be treft Ramsburg, maak een spannende opzet voor het binnen enkele jaren vrijkomende Delta-terrein, kom eens met een revitaliseringsplan voor Nieuw Middelburg, dat zijn zaken die kwalitatief werkelijk iets toevoegen. Wij zijn geen voorstanders van presti geprojecten, maar er is meer durf en ambitie nodig dan nu getoond om Middelburg te behoeden voor grau we middelmatigheid. Dan twee positieve uitschieters. Ten eerste is in de herijkte kwaliteits atlas nu ook sociaal beleid opgeno men; absoluut een stap voorwaarts, waarvoor alle lof. Ten tweede de pleinenvisie; dat kan nou zo'n kwaliteitsimpuls zijn waar we er graag meer van zouden zien. Mocht één en ander U aanspreken, we zijn naarstig op zoek naar enthousi aste creatievelingen die Middelburg een warm hart toedragen en de SP wel zien zitten. Neem gerust contact op: SP Middelburg Peter van Hekken hoogehek@zeelandnet.nl 06-22 66 09 01 Woensdag 21 januari wordt de brede school aan de Keetenstraat in de Stromenwijk officieel geopend. Om 11.00 uur maken wethouders Huub van Klinken en Albert de Vries samen met vertegenwoordigers van alle gebruikers van de brede school de naam van het nieuwe multifuncti onele complex bekend. Vanaf 13.00 uur is het open huis voor alle belang stellenden. Zij kunnen dan de diverse ruimten in het gebouw bezoeken. Voor de kinde ren zijn er verschillende activiteiten. Onder andere schilderijen, buttons en mutsen maken en een workshop djembé. Ook zijn er verschillende de-, monstraties voor ouderen, zoals bil jarten, koersballen, klaverjassen en bridgen. Verschillende partijen De christelijke basisschool Cederhof en de Archipelschool De Beverburch zijn het nieuwe schooljaar in septem ber 2008 gestart in het nieuwe com plex. Een aantal voorzieningen in het gebouw, zoals de gymzaal, delen zij. Naast deze twee scholen zijn ook de volgende organisaties gehuisvest in de brede school: een consultatiebureau van Zorgstroom, een peuterspeelzaal en naschoolse opvang van Kinderop vang Walcheren en een zorgloket en dagopvang voor ouderen van Stich ting Werkt voor Ouderen en Stichting Welzijn Middelburg. Zij verzorgen diverse activiteiten voor wijkbewoners, jong en oud. Op de bovenliggende ver diepingen van een deel van het com plex bevinden zich 37 appartementen voor 55-plussers. Indien gewenst kun nen deze senioren én ook alle andere wijkbewoners voor thuiszorg aanklop pen bij Het Loket van Stichting Werkt voor Ouderen. Enthousiast Alle betrokken partijen zijn erg enthousiast over het nieuwe complex. Directeur Eric de Ceuster van Woon- goed noemt het een belangrijke aan winst voor de Stromenwijk: 'Goede voorzieningen zijn ten slotte bepalend voor de toekomstwaarde van een wijk'. Ook wethouder van onderwijs Huub van Klinken is verheugd met het nieuwe complex. 'Ik ben erg blij met de nieuwe accommodatie in de Keetenstraat. Het is een prachtig gebouw. Zes jaar geleden is de eerste brede school in Middelburg geopend. Deze accom modatie in de Magi-straatwijk heeft haar succes dubbel en dwars bewe zen. Het is echt een impuls voor de wijk. Ik verwacht dat we in de Stromenwijk dat succes minstens zul len evenaren.' In opdracht van de gemeenteraad onderzoekt de gemeente de haal baarheid van een geluidsscherm langs de Oostperkweg, tussen het Oud Arnemuidsvoetpad en de Havendijk. De gemeente is wettelijk gezien niet verplicht om in dit gebied geluidsmaatregelen te nemen. Verschillende bewoners hebben ech ter nadrukkelijk aandacht gevraagd voor de mogelijke geluidhinder als gevolg van de herinrichting van de Havendijk en de Oostperkweg. De eerste resultaten van het onderzoek worden woensdag 21 januari 2009 gepresenteerd tijdens een informatie avond. Bewoners kunnen deze avond samen met Adviesbureau Metz, uit voerder van het onderzoek, de situa tie bespreken en de mogelijkheden verkennen. Omwonenden zijn per brief uitgenodigd. De informatiea vond wordt gehouden in Grand Café Willem, Oranjelaan 17 in Middelburg en begint om 19.30 uur. U bent van harte welkom. Op de plaats van de voormalige kazerne aan de Zuidsingel komt een nieuw woningcomplex. Het ontwerp voor de huizen en de parkeergarage is de afgelopen maanden uitgewerkt. De Walcherse Bouw Unie en de gemeente organiseren daarom een informatieavond op donderdag 29 januari. Tijdens de bijeenkomst zal de archi tect een toelichting geven op het plan. Ook kunt u vragen stellen aan gemeente, architect en Walcherse Bouw Unie. De informatieavond vindt plaats in de raadzaal van het stadskantoor aan de Kanaalweg en begint om 19.30 uur. Vanaf 19.00 uur staan koffie en thee voor u klaar; de ingang van de raad zaal is aan de achterkant van het stadskantoor (tegenover de benzine pomp). De bijeenkomst is toeganke lijk voor alle belangstellenden. Foto: Jan Koole

de Faam | 2009 | | pagina 8