Een tuinsprookje voor ontwikkelingswerk Snel en vakkundig een nieuw plafond &OBC LASERONTHARING... Nieuw Sandenburgh en Roggeveen zitten bij de toppers Zeezicht vanuit het ziekenhuis Nel wil haar Hof Kromwege redden mfiMECff dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Kunstenaars gezocht Waterschap bekijkt fietspaden Een nieuw plafond in 1 dagi 1 PLAFONDSHOW Bezoek onze showroom of bel (0113) - 270000 kachels haarden schouwen BETROUWBAAR - SNEL - DEFINITIEF Woensdag 14 januari 2009 - Pagina 4 VEERE - Zorgcentrum Nieuw ceerd. Nieuw Sandenburgh Sandenburgh in Veere en eindigde op de dertigste Zorgcentrum Roggeveen in plaats en Roggeveen werd Middelburg, beide onderdeel zevenenzeventigste. Daar van Zorgstroom, scoren mee staan beide huizen op hoog op de ranglijst van plaats één en twee van alle 1157 verzorgingshuizen die Walcherse verzorgingshui- de Volkskrant heeft gepubli- zen. Met lede ogen ziet Nel van Driel Hof Kromwege verpauperen. VROUWENPOLDER - De Zeeuwse kust en zee zijn voor patiënten van het ziekenhuis in het Gelderse Harderwijk vanuit hun bed te bewonde ren. Dat kan door een live-ver binding met een camera en microfoon, die op Neeltje Jans staan. Volgens het ziekenhuis zijn de beelden en geluiden van de zee rustgevend en ont spannend en dragen ze op die manier bij aan een genezing van de patiënt. De eerste reac ties van patiënten op de beel den zijn positief. DOOR MARCEL VAN DER VOORT OOST-SOUBURG - "Met mijn gezin heb ik vijfen twintig jaar in Hof Kromwe ge, aan de Kromwegesingel 18 in Oost-Souburg ge woond. Tegenwoordig wo nen wij er vlakbij in de Put- wijkstraat en ik vind het erg om te zien dat de boerderij zo verpauperd is", vertelt Nel van Driel. "Hof Kromwege is een rijksmo nument uit 1664 en wordt steeds meer gesloopt. De raam pjes zijn er half uitgewaaid en de deur staat altijd open. Er spe len kinderen. Ik ben bang dat vandaag of morgen de fik erin gaat", zegt Nel, die goede herin neringen aan de oude boerderij heeft. Ze verkocht er zelfge- maakte kaas. Ook ging er groen ten en fruit over de toonbank. Haar man Guus verzorgde de dieren en verbouwde groenten. Nel: "Souburg heeft weinig mo numenten. Het is zonde als dit FOTO: IZAAK VERKESTE ook verdwijnt. Nel begrijpt niet waarom een erkent monument ten onder dreigt te gaan. Ze heeft inmiddels steun van de Partij Souburg Ritthem en van de Vlissingse historicus Doeke Roos. "De gemeente zou iets moeten doen. Het vervallen pand staat vlakbij een stoep en dat is volgens mij een onverant woorde situatie", verzucht ze. En vervolgt: "Toen wij er woon den was het dak in slechte staat." Volgens Schinkel de Weerd Makelaardij in Oost- Souburg staan beide woonhui zen van Hof Kromwege nog te koop voor elk rond 100.000 eu ro. MELISKERKE - Na het suc ces van de eerste Kunst- en Cultuurroute in Zoutelande en Meliskerke in de zomer van 2008, komt er een twee de editie. De voorbereidin gen voor de route in augus tus van dit jaar zijn al begon nen. Voor Zoutelande heb ben zich zestien deelnemers aangemeld. De werkgroep van de Kunst- en Cultuur route in Meliskerke wil hun dorp nóg beter op de kaart zetten en uit de verf laten ko men dan het afgelopen jaar. Ook wil de werkgroep meer deelnemers, met een maxi mum van tweeëntwintig. Al le amateur kunstenaars in Meliskerke die anderen wil len laten genieten van hun kunstwerken, kunnen zich hiervoor aanmelden via; 0118-562554. MIDDELBURG - Het Water schap Zeeuwse Eilanden wil graag weten wat er goed is en wat er beter kan bij het aan leggen en onderhouden van de fietspaden, daarom is er deze maand een online- klanttevredenheidsonder- zoek. De vragenlijst staat op www.wze.nl. Mensen zon der internettoegang kunnen via 0118-621000 een schrif telijke enquête aanvragen. De vragenlijst blijft tot en met 30 januari staan en daarna gaat het waterschap met de resultaten aan de slag. Deelnemers aan het onderzoek kunnen een navi gatiesysteem voor hun fiets winnen of kans maken op een fietscomputer. DOOR ELLEN DE VRIEND MIDDELBURG - Anneke Schel haas uit Middelburg presen teerde onlangs haar boekje Een tuinsprookje. De opbrengst gaat naar de Stichting ontwik kelingssamenwerking Veere die kleinschalige projecten onder steunt in Oeganda, Tanzania en Brazilië. Het tuinsprookje be staat uit een versie voor volwas senen en een voorleesversie voor kinderen. "Ik wilde eigen lijk een verhaal maken over een zelfbedachte, historische tuin maar het sprookje dook spon taan op tijden het schrijven", vertelt Schelhaas. Haar tuinver- haal gaat over een jongen die Arend Jan heette en tuinman wilde worden. Het levensver haal misschien van de bekende Middelburgse tuinarchitect, Arend Jan van der Horst, die de illustraties in haar boekje ver zorgde? De Arend Jan uit het sprookje maakte samen met zijn oma een mooie tuin en leerde op school alle basisbe ginselen voor zijn latere beroep. Hij ging bij een hoveniersbedrijf werken om praktijkervaring op te doen. Zijn bijzondere ideeën vielen op en hij mocht ontwer pen maken voor een groot land goed. Dan gaat het verhaal over in Het sprookje van de witte wa terlelie, waarin Arend Jan de op- pertuinman is bij een kasteel. Het boekje is te koop bij De Drukkerij voor 12 euro. Hof verpaupert PLfiMECO PLfiMECO PLfiMECO PLfiMECO PLfiMECO plameci lrmeco PLfiMECO LfiMECO PLfiMECO „g^MECO Benno van Gilst GOES - Plameco-plafonds zijn in honderd kleuren en varianten le verbaar. Voor elke stijl, voor elk in terieur een passend plafond met sierlijsten en/of verlichting naar wens. "Ons assortiment omvat een grote diversiteit van klassiek, mo dern of fantasievol", vertelt de heer van Gilst. "Daarbij worden stem mingsvolle accenten gecreëerd door bijvoorbeeld het aanbrengen van aangepaste verlichting, geheel volgens de wensen van de klant. De klant heeft de keuze uit een mooi assortiment verlichting van functi onele verlichting tot sfeerverlichting of een combinatie van beide. Alles uit één hand in 1 dag gerealiseerd. Bij het eindresultaat lijkt het of de gehele ruimte een metamorfose heeft ondergaan. "Onze kracht ligt zowel in het kwa liteitsproduct, als ook in de vakkun dige montage, terwijl de grote meubels gewoon kunnen blijven staan", aldus Benno van Gilst. Het unieke systeem van Plameco garandeert een glad en strak pla fond, met opmerkelijke voordelen; de plafonds zijn onderhoudsvrien- delijk, anti-statisch en brandveilig. Daarnaast ongevoelig voor warmte, droogte, koude of vochtigheid. Kortom, ze vormen een ideale oplossing voor prachtige strakke plafonds in zowel de huis kamer, de keuken, de slaapkamer of badkamer. Ze zijn voor elke ruimte geschikt. En bijna alles is mogelijk: een mat decor, een struc tuur, hoogglans. Ja zelfs een "foto plafond" behoort tot de vele mogelijkheden. Plafonds Vrijdag 16 januari 14.00 - 18.00 uur Zaterdag 17 januari 10.00- 16.00 uur Sierlijsten Verlichting Schitterende showroom met enorme keuze natuurstenen schouwen, hout- en gaskachels \ieuwe collectie houtkachels van eigen import Ook uw adres voor accessoires en onderhoudsproducten. WALCHIMN Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! 7Schone montage in één dag. 7 Voor elke interieurstijl. 7 Zonder hakken en breken. 7 Verlichting naar wens. 7 De meubels kunnen blijven staan. 7 Uit één geheel op maat gemaakt Vakbedrijf van Gilst v.o.f. Columbusweg 3 Goes (Industrieterrein De Poel II) www.plameco.nl 1982 - 2007 (Advertorial) zaï^der hak- breekwerk U bent niet alleen... Klassieke middeltjes zoals pincet, harsen, scheren of ontharingscrème zijn slechts tijdelijke oplossingen voor ongewenste overbeharing daar ze de haarwortel niet raken. Elektrisch epileren doet dit wel, maar is tijd rovend en pijnlijk. De LIGHTSHEER DIODE LASER vernietigt de haarwortel op een doeltreffende wijze. Door zijn snelheid kunnen grote oppervlakten tegelijk behandeld worden, waardoor de kosten laag blijven. Kom ik in aanmerking? Ideale kandidaten hebben een lichte huidskleur en don kere haren, waardoor de haren een maximum aan energie kunnen opvangen. Ook mensen met een donkere huid kunnen behandeld worden mits de haar donkerder is dan de huid. Veel mannen vinden hun weg naar Charline voor het ontha ren van rug, borst, nek enz. Hoeveel behandelingen heb ik nodig? Haren groeien in een cyclus mei' een groeifase, een tussenfase en een slaapfase. Alleen haren in de groei fase hebben voldoende pigment om doeltreffend ver nietigt te worden. Na 4 tot 6 weken komen de slapen de haren in de groeifase en kan de behandeling her haald worden. Het gelaat bevat veel haren in de groei fase en 4 a 5 behandelingen zijn meestal voldoende. Op de ledematen, waar veel haren in de slapende fase zijn, kan dit oplopen tot 5-7 behandelingen. U mag 4 weken voordat u met laseren begint niet meer epileren of harsen, wel knippen of scheren. Resultaten? De LIGHTSHEER DIODE LASER is door het FDA in Amerika getest en gekozen als beste ontharingslaser. Kliniek voor laserontharing Charline Praktijkcentrum "het Gemeentehuis" Noordweg 495 4333 KE Middelburg Voor meer informatie: 0118-640046 www.charline.nl charline.rhoon@planet.nl Hoe werkt de laser? De laserstraal dringt door de huid tot in de haarwortel. Daar wordt de energie opgevangen door het pigment en omgezet in warmte die de haarwortel vernietigt. Het resultaat is een langdurige ontharing, die na meerdere behandelingen definitief is. Zorgverzekering... Wij hebben 20 jaar ervaring op het gebied van ontharen waarvan 7 jaar met de laser. Ook zijn wij in het bezit van de benodigde diploma's om u op een veilige manier van uw haarprobleem af te helpen. Diverse zorgverzekeraars vergoeden een groot gedeelte als het om overbe haring in het gelaat gaat. laserbehandelingen vanaf 50,- per behandeling exacte prijsopgave geven wij bij een gratis intakegesprek

de Faam | 2009 | | pagina 4