De tong Opticien T van m de Naar evenwicht Op zoek naar...? Poppenspel TAXI CENTRALE VLISSINGEN BEHEER B.V. TAXI-CHAUFFEURS TOURINGCAR CHAUFFEURS TELEFONIST(E) CENTRALIST(E) Een nieuw jaar, een nieuwe bijbaan! De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL ey e wish Sollicitaties schriftelijk t.a.v. Dhr. P. Bleuel Industrieweg 17 4382 NA Vlissingen of tcv@zeelandnet.nl Word nu bezorger en ontvang 2 bioscoopkaartjes!* JA, ik wil dagbladen bezorgen mil Woensdag 14 januari 2009 - Pagina 44 Een document op zoek naar authenticiteit in haarzelf en anderen. Zo noemt Erin McCarley de muziek op haar debuutalbum. Dat klinkt zwaar en dat is het mis schien ook wel. De elf nummers op haar album heb ben een zware filosofische achtergrond, maar worden toch met veel lichtheid gebracht. Het resultaat is een melodisch album dat soms even doet denken aan the Beatles en Aimee Mann, soms ook aan Alanis Moriset- te en Amy Winehouse. Met voor een deel een bebaard uiterlijk, heeft The Gourds wel wat weg van ZZ Top. Wat zij spelen is een soort mix van rock, boogie, Cajun en country, waarbij onder andere een accordeon en een tweetal leadzan gers te horen zijn. Ze zingen over de meest bizarre onderwerpen, maar ook over de liefde. En dan klinkt het opeens heftig en oprecht. Het nieu we Haymaker! laat het beste van de band horen, ruw en tegelijkertijd ge voelig met wellicht net iets meer Cajun-invloeden dan voorheen. Nadat zij haar talenten eerder vooral aan heeft gewend om anderen in de spotlights te zetten, heeft de Ierse Lisa Hannigan nu haar eigen debuutal bum. In september verscheen het album al in haar thuisland, maar nu ligt het wereldwijd in de winkel. Zoals de titel al suggereert, speelt de zee een belangrijke rol in de nummers op de cd. In de meeste gevallen als een kalme zeewind, omgeven met zach te pianoklanken en de lage, bijna fluisterende stem van Hannigan. Nu de Red Hot Chili Peppers door omstandigheden even niets van zich la ten horen, neemt gitarist John Frusciante de gelegenheid te baat weer een nieuw solo-album te laten verschijnen, dat album zou volgende week in de winkel moeten liggen. Voor The Empyrean heeft hij hulp gekregen van gita rist Johnny Marr, voorheen Smiths, nu Modest Mouse en The Cribs, verder zijn op de nieuwwe cd ook Peppers-bassist Flea en The Sonus Quartet and tine New Dimension Singers te horen. In 2005 won Antony And The Johnsons de Mercury Prize, voor het beste Britse album van de voorgaande twaalf maanden. Daarna volgde wereld wijde erkenning en bekendheid van de groep met hun droefgeestige zanger Na enkele bijdragen aan werk van andere artiesten, recentelijk nog aan het album van Hercules And Love Affair, presenteert Antony Hegarty zich met het derde album 'The Crying Light'. Het album is opgedragen aan de Japanse danser Kazuo Ohno, die Hegarty een soort 'kunstouder' van hum noemt. Het schaakspel is op een be paalde manier een imitatie van de werkelijkheid. In Het Vuur lijkt de werkelijkheid echter door het schaakspel bepaald te worden. Alexandra (Xie) Solarin en Vartan Azov speelden tien jaar geleden als jonge tieners te gen elkaar met als inzet de jong ste schaakgrootmeester ooit te worden. Nu zij elkaar weer ont moeten is de inzet echter veel groter. Alles draait om een eeu wenoud schaakspel, waarbij zwart en wit veel meer invloed hebben dan alleen op het bord. In de opvolger van De Acht speelt Katharine Neville een in genieus spel met de logica. Als lezer moet je vooral meegaan met dat spel van aanval en ver dediging. Stel je vooral geen vra gen bij de realiteitswaarde; ga met Xie, Vartan, de onver schrokken Key en alle andere spelers uit heden en verleden op zoek naar evenwicht. Niet al leen tussen achtste-eeuwse is lamitische alchemie en heden daagse zakelijkheid, maar op het complete wereldtoneel. Katherine Neville, Het Vuur, Luitingh, 19,95 euro. Leesgroepen opgelet: hier is hét boek om de komende bijeen komsten over te praten. Je kunt het een zoektocht van Eugene Brentani naar zijn geliefde schrijver Constance Eakins -en miasschien nog meer naar de vrouw van zijn leven- nomen. Maar er is meer, veel meer! Eugene komt tijdens zijn werk als verhuizer als bij toeval in contact met Abraham (Abe) Chisholm. Die Chisholm werkt als oude vriend aan de biografie van Eakins. En toevallig schreef Eugene tijdens zijn studie een scriptie met de veelzeggende ti tel 'Eakins: de man, de mythe en het monster'. Als Chisholms dochter Alison (ook wel Alice, Agata, of Sonia) niet terugkomt van een reis naar Italië, op zoek naar Eakins, reist ook Eugene af. Maar wat zoekt hij eigenlijk? Al leen al met antwoorden op die vraag kan de leesgroep al met gemak een avond vullen. En dat terwijl het boek toch lekker vlot leest. Voor de volgende bijeen komst een andere vraag! Natha niel Rich, De tong van de burge meester, Anthos, 19,95 euro. Na haar ex-man zijn ook haar dochters Marta en Bianca naar Canada vertrokken. Voor Leda geen reden voor treurnis; ze be gint zelfs lichamelijk haar jeugd terug te krijgen. Tijdens een va kantie aan zee komt haar moei zame relatie met haar dochters pas naar voren als Leda op het strand de jonge Nina en haar dochtertje Elena ziet spelen. Langzaam maar zeker wordt Leda geobsedeerd door de luid ruchtige Napolitaanse familie waar Nina en Elena deel van uitmaken. Is het afgunst? Is het haar eigen onvermogen? Is het misschien zelfs pure valsheid? Hoe dan ook lijkt Leda er niets aan te kunnen doen als ze op een middag het strand verlaat met Elena's pop in haar tas. De kleine ontroostbaar achterla tend. Wat volgt is een prachtig, span nend, emotioneel en soms ver tederend verhaal, waarin Leda er alles aan wil doen om het tij te keren. Of misschien toch ook weer niet. Elena Ferrante, De verborgen dochter, Wereldbibliotheek, 16,50 euro. Eye Wish Groeneveld is van oorsprong een zelfstandige opticien. Zo biedt Eye Wish Groenveld de unieke combina tie van echte persoonlijke aandacht en een eigen tijds, smaakvol en vooral gevarieerd assortiment. Eye Wish Groeneveld is voor haar filiaal in Vlissingen op zoek naar een: 24 tot 35 uur per week Wat zoeken wij in jou? Een klant- en servicegerichte instelling Goede sociale en commerciële vaardigheden Werkervaring (in de optiekbranche) is een pré Diploma Opticien of lerend hiervoor Wij bieden jou: Een uitdagende baan in een prettige omgeving Goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden Veel werkplezier bij een professioneel bedrijf Interene (optiek)-opleidingen Dat z\& je alleen bij Heb je interesse in deze uitdagende functie? Schrijf of mail naar: Eye Wish Groeneveld t.a.v. Dhr. P. ten Brink,Walstraat 97, 4381 GG Vlissingen. Mail: vepbrink@zeelandnet.nl Eye Wish Groeneveld heeft regelmatig vacatures (van Verkoopmedewerkers tot Bedrijfsleiders), daarom ontvangen we graag open sollicitaties. GROENEVELD vraagt met spoed, wegens uitbreiding diensten: Voor Taxi Centrale Vlissingen en Taxi v.d. Gruiter Fulltime Parttime Weekendchauffeurs Schoolroutechauffeurs, standplaatsen: Oost Schouwen-Duiveland, Philipsland of Tholen, omgeving Yerseke, Oost Zeeuws-Vlaanderen.West Zeeuws- Vlaanderen en Terneuzen Voor Bizon Tours Fulltime Parttime op afroepbasis Voor de telefooncentrale in Vlissingen Enkele nachten in de week ma/di/wo/do 24.00 uur-8.00 uur Elena Fe mm re verborgen dochter— DichtbijMedia. Wegener WAT STAAT ER TEGENOVER? Een prima maandelijkse vergoeding Gratis de PZC 2 bioscoopkaartjes En vele extra's AANMELDEN Adres: Postcode: Woonplaats: Geboorte datum (min. 15 jr.) Naam: Meld je nu aan via www.bezorgers.ni of bel naar 0800-022 2710. Je kunt ook gebruik maken van de invulbon. Ga naarwww.bezorgers.nl voor de actievoorwaarden. Vul deze bon in en stuur het (zonder postzegel) naar: Dagblad PZC Afdeling Distributie Buitendienst Antwoordnummer 246 4330 VB Middelburg •Actie geldt voor bezorgers die zijn gestart in januari of februari 2009. Verdiensten: iavooï07* Vüssiïiëen iUUiV" Middelde OISTRIBUTÏE

de Faam | 2009 | | pagina 43