-10 keer beledigd :eer uitgescholden -1 keer bespuugd Is uw bedrijf urisisbestendig? In één maand is deze vuilnisman: HANDEN AF VAN ONZE HELPERS! Roddelen kost veel tijd dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL zorg onderw socia' veiligh* overheidspersoneel waarderen www.veiligepublieketaak.nl Woensdag 14 januari 2009 - Pagina 37 Computerstoringen verstoren ook de productiviteit. Op maandagmorgen moet eerst het weekend besproken worden en als je dan zover bent om de handen uit de mouwen te steken, blijkt het computersysteem niet mee te willen werken Zo gaat zeker een kwart van de produc tiviteit verloren. Canon Europe heeft een onderzoek gedaan naar de pro ductiviteit van kantoorpersoneel in 18 Europese landen. De Nederlanders spannen de kroon. Roddelen wordt door veel medewerkers genoemd als belangrijkste reden voor het gebrek aan productiviteit. Meer huisuitzettingen Het gevaar van neppillen Het aantal huurders dat m 2007 uit huis is gezet, is volgens de koepelorgani satie van woningcorpora ties Aedes, 14 procent ho ger dan het jaar daarvoor. Er werden 8550 huurders op straat gezet; een jaar eerder was dit nog 7529. Meestal is de uitzetting het gevolg van huurachters tand. Hoe fit is uw bedrijf? Het worden zware tijden voor het bedrijfsleven. De detailhandel heeft nog niet te klagen; de omzet is was in december nog nooit zo hoog. Dat geldt niet voor de verkoop van auto's. Ook de transportsector heeft het moeilijk. Bedrijven die afhankelijk zijn van inves teringen van anderen, hebben flink last van zuini ge banken. Heel wat ondernemers zullen zich afvragen of ze kunnen overleven. Veel zal afhangen van hun onder nemerschap én van de ge zondheid van hun bedrijf. De Kamer van Koophan del biedt een helpende hand met raad en daad. Wie eens wil nagaan hoe groot de kans is dat zijn be drijf in de problemen komt, kan de Fitheidstest doen op de site van de Ka mer van Koophandel: www.kvk.nl/regio/rotter- FOTO ED DEWAERHEUT dam/omgaanmetschul- den/999_Extra/onderne- mersfittest/default.asp. De test geeft geen uitput tend beeld van het bedrijf of een oordeel en is uiter aard een momentopname. Ook is er geen rekening ge houden met specifieke branche- of productaspec ten. Wel gaat de test in op een aantal veel voorko mende situaties die (finan ciële) problemen kunnen veroorzaken en krijgt men aanbevelingen hoe deze te voorkomen. Men beant woordt vijfentwintig vra gen over de bedrijfsvoering en de financiële positie van het bedrijf met 'ja' of nee' en dat levert dan een onge zouten advies op. Dat kan zover gaan dat de conclusie is dat men zelf het grootse probleem is voor de toekomst van het bedrijf. "Kom daar vooral met ons over praten", is dan het advies. Minimumloon Het wettelijk minimumloon en het minimumjeugdloon stijgen per 1 januari 2009 met 1,81 procent. Het bruto mi nimumloon voor werknemers van 23 jaar en ouder bij een volledig dienstverband is per 1 januari 2009 1.381,20 euro per maand. Vrijwillig in de sport Circa 1,5 miljoen mensen zetten zich in als vrijwilliger binnen de sport en dat is vergelijkbaar met 52 duizend fte onbetaald werk. Er zijn 25 duizend betaalde krachten werkzaam, dus is het aandeel aan vrijwilligerswerk is tweemaal zo groot. We zadelen verkeersregelaars, verpleegkundigen, ambulancepersoneel, politiemensen, leraren, mede werkers van gemeenten en (sociale) zorginstellingen regelmatig op met onze frustraties. Daar moet hoognodig een eind aan komen! Overheid en werkgevers spreken daarom met elkaar én met u af: - Agressief of gewelddadig gedrag wordt nooit getolereerd - Geef de professional de ruimte om zijn werk te doen - Volg de aanwijzigen van de professional op - Verstoor de (bedrijfs)orde niet Cao-lonen stijgen 3,2 procent De cao-lonen stegen vorig jaar met gemiddeld 3,2 procent. Het gaat om cao's die voor het overgrote deel zijn afgesloten voor het Najaarsoverleg in oktober. Vorig jaar bedroeg de loon stijging 1,9 procent. De loonstijging varieert van gemiddeld 2,5 procent in de landbouw en visserij tot gemiddeld 3,7 procent in de overige dienstverlening. (Advertorial) Ruim tweederde van op internet gekochte geneesmidde len is vervalst of nep en kan gevaarlijk zijn of helemaal niet werken. Veel Nederlanders kopen regelmatig ge neesmiddelen via internet. Het gaat dan vooral om 'life style' geneesmiddelen tegen erectiestoornissen, overge wicht, kaalheid en stoppen met roken. Illegale handela ren met betrouwbaar ogende websites doen zich voor als legale internetapothekers; slechts 15 procent hanteert te recht de vereiste veiligheidskeurmerken. Het ministerie is een campagne gestart om te waarschuwen voor de ge varen van deze handel.

de Faam | 2009 | | pagina 37