Superheld tegen wil en dank Terug naar het Watergate- schandaal dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 14 januari 2009 - Pagina 35 Vervolg van pagina 34 -Loskade 43: aanbrengen loggia op zolderverdieping en isoleren kap (61). - Markt 49: wijziging op eerder verleen de reguliere bouwvergunning d.d. 5 de cember 2007 voor verbouwen en uitbrei den pand (24-12). - Markt 55: wijziging op eerder verleen de reguliere bouwvergunning d.d. 5 de cember 2007 voor verbouwen en uitbrei den pand (30-12). - Nieuwstraat 44-46: interne verbou wing en veranderen 3 kozijnen in achter gevel (7-1). - Spanjaardstraat 62: plaatsen 3 sereens (61). - Vlasmarkt 13: voldoet aan brandvei ligheidsvoorschriften (24-12). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuL VERLEENDE VRUSTEHINGEN EN VERGUNNINGEN NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende vrijstellingen van het bestem mingsplan en bouwvergunningen zijn ver leend: - Achter de Houttuinen/Fotterbak- kerssingel ong.: restaureren kademu ren. - Molstraat 2-2A: verbouw bestaand bedrijfsgebouw met bovenwoningen tot 6 appartementen. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 15 janu ari tot en met 25 februari 2009 elke werk dag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningver lening en Handhaving een mondelinge toe lichting gegeven op de voornoemde stuk ken. De oelanghebbende die het niet eens is met de verleende vrijstelling ten behoeve van het uitvoeren van het desbetreffende bouwplan kan vanaf 16 januari tot en met 26 februari 2009 een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voomoemd(e) besluit(en) komt gedurende laatstgenoemde periode een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagte kening, omschrijving van het besluit waar tegen bezwaar wordt gemaakt en de gron den van het bezwaar. Degene die een bezwaarschrift heeft inae diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voor lopige voorziening vragen aan de Voorzie ningenrechter bij de Rechtbank Middel burg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.] ONTWERPBESLUITEN WAARTEGEN GEEN ZIENSWUZEN ZUN INGE DIEND Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat inzake de onder staande ontwerpbesluiten binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: - Spinhuisweg T07: verlenen van ont heffing op grond van artikel 3.23, lid 1 van ae Wet ruimtelijke ordening voor ver groten en verbreden dakkapel. - Spinhuisweg 109: verlenen van ont heffing op grond van artikel 3.23, lid 1 van de Wet ruimtelijke ordening voor ver groten en verbreden dakkapel. - Zuidwal 57, Amemuiden: verlenen van ontheffing op grond van artikel 3.23, lid 1 van de Wet ruimtelijke ordening voor vervangen/uitbreiden buitenberging. - Nooraweg 493: verlenen van vergun ning op grond van de Monumentenwet 1988 voor slopen schoorsteen. BUTTENPLANSE ONTHEFFING EX ARTIKEL 3.23 Wro Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zii voornemens zijn met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing te verle nen van het bestemmingsplan 'Beschermd Stadsgezicht7 ten behoe ve van de vestiging van een fitnesscentrum op de begane grond van het pand Wa- lensingel 65. Het ontwerpontheffingsbesluit met de rele vante stukken ligt gedurende zes weken, van 16 januari tot en met 26 februari 2009, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpontheffings besluit kenbaar maken bij hef college van burgemeester en weihouders van Middel burg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een monde linge zienswijze binnen de genoemde peri ode is het noodzakelijk vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 85. Belanghebbenden lopen het risico nietont- vankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoordelijk bestuurs orgaan en/of in beroep bij de administra tieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ont werpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet be stuursrecht naar voren hebben gebracht. VERZOEK OM (BINNENPLANSE) ONTHEFFING EX ARTIKEL 3.6 WRO Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat er een aanvraag om oouwvergunning is ingekomen ten be hoeve van het plaatsen van een berging op het perceel Park de Moucheron 36. Het bouwplan voldoet niet (geheel) aan het ter plaatse vigerende bestemmingsplan "Zuid" Het college is voornemens om ontheffing te verlenen van het bestemmingsplan met gebruikmaking van de van de daartoe in net bestemmingsplan opgenomen moge lijkheid. In verband hiermee ligt het bouw plan gedurende twee weken, van 15 janu ari tot en met 28 januari 2009, voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stads kantoor. Gedurende deze periode kan een ieder mondeling of schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent de bouwaanvraag ken baar maken bij het college van Surge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor mondelinge zienswijze, telefoonnum mer (0118) 67 52 83. UITWERKINGSPLAN MORT1ERE FA SE 3,3e HERZIENING De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat het ontwerpbesluit tot uitwerking van het bestemmingsplan 'Morliere' ex artikel 11 van de (oude) Wet op de ruim telijke ordening ten behoeve van de reali satie van de derde fase van het woonge bied, 3e herziening, vanaf 16 januari ge durende twee weken ter inzage ligt bij de vakbalie in het stadskantoor. Het uitwerkingsplan, dat eveneens ter inza ge ligt, betreft de 3e herziening van het Uitwerkingsplan Mortiere, fase 3 en omvat de bestemming Woondoeleinden I'. In de derde herziening zijn een aantal wo ningen gespiegeld opgenomen ten behoe ve van een betere benutting van de open bare ruimte in relatie tot het parkeren. Gedurende bovengenoemde termijn kun nen belanghebbenden naar keuze schrifte lijk of mondeling bedenkingen tegen het ontwerpbesluit indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, UD 2 WRO Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zii voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse vigeren de bestemmingsplan 'Sint Laurens7 ten behoeve van een wijzing van de bestemming van het perceel Noordweg 487 van M/oonaoeleindervvrijstaand', naar Y/oondoeleinderv vrijstaand en/of- appertementen' Het bouwplan met ruimtelijke onderbou wing ligt gedurende zes weken, van 16 januari tot en met 26 februari 2009 ter inza ge bij de vakbalie van de dienst Ruimte. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent het bouwplan kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Kijk voor meer informatie ven de gemeente Middelburg op de gemeentelijke informatiepagina's elders in deze Faam, wwwjniddeburgjil en Maximaal Teletekstpagina 830. Oog&Oor Nu het jaar een beetje op dreef begint te ko men verschij nen ook de eer ste nieuwe dvd's in de win kel. Hieronder een greep daar uit, met om te beginnen Su perhero Movie. Hoeveel superhelden heb je nodig om de wereld te redden? De makers van Scary Movie en The Naked Gun beantwoorden deze vraag op de echte David Zucker' wijze met de 'over the top' komedie Superhero Mo vie. Rick Riker is jong, hij is cool en beschikt over superkrach ten. Als hij maar wist hoe hij ze moest gebruiken. Maar de we reld verkeert in gevaar en nie mand is veilig wanneer Zucker en de 'gang' - aangevoerd door de hilarische cast van Leslie Nielsen, Brent Spiner, Keith David, Tracy Morgan, Pamela Anderson en vele anderen, aanleggen bij enkele van de grootste blockbusters van onze tijd, inclusief Spider-Man, Bat man en X-Men. II Dolce e l'Amaro Saro Scordia groeit op in een van de meest beruchte wijken van Palermo en is op jonge leeftijd al voorbestemd om het criminele pad op te gaan. Als zijn vader in een gevangenis opstand wordt gedood, komt hij onder de hoede van Don Gaetano Butera, een aanzien lijke maffioso. Zijn 'godfather' introdu ceert hem in het hië rarchische apparaat van Cosa Nostra. Langzaamaan krijgt Saro belangrijke op drachten en grote verantwoordelijkhe den. De keuze voor een criminele loopbaan verwij dert hem echter van zijn grote liefde Ada, die weigert een rela tie te hebben met een maffio so... vijand is. Als Karsten verliefd wordt op Steven en hun gevoe lens wederzijds blijken te zijn beginnen de zaken uit de hand te lopen... Fashion Victims Karsten ziet zijn plannen voor een wilde zomervakantie in Spanje in rook opgaan. Zijn va der, vertegenwoordiger in vrouwenkleding, moet zijn rij bewijs inleveren en dwingt Karsten zijn chauffeur te zijn. Geheel tegen zijn zin rijdt Kar sten zijn vader rond langs de lokale winkels. Er komt flinke concurrentie van Steven, een vlotte jonge verkoper met een veel modernere collectie. Tus sen de ritten door ont moet Karsten Steven, niet weten de dat hij zijn vaders Youth Without Youth Francis BflHB een uitzon- I derlijke cast, waar onder Tim Roth, Alexandra Maria La- ra en Bruno Ganz. Taalkundige Dominic Matei wordt op paaszondag 1938 ge troffen door de bliksem. Als bij wonder overleeft hij de inslag. Dominic ziet er plots veel jon ger uit dan zijn zeventig jaren en zijn intelligentie blijkt expo nentieel toegenomen. Dit le vert hem de ongewenste aan dacht van nazi-wetenschap- pers op en hij slaat op de vlucht. Onderweg vindt hij zijn grote liefde Laura terug. Hij probeert ook zijn onderzoek naar de oorsprong van de men selijke taal verder te zetten, maar beseft al snel dat hij zal moeten kiezen tussen de liefde en zijn levenswerk. zijn eerste film in tien jaar met FOTO: UNIVERSAL PICTURES Richard Nixon is de enige pre sident in de Amerikaanse ge schiedenis geweest die heeft moeten aftreden. Het Water- gate-schandaal, begin jaren zeventig van de vorige eeuw, dwong hem tot aftreden na een lang en uitputtend gevecht met de Senaat, de publieke opinie en de rechterlijke macht. Na zijn aftreden hield Nixon drie jaar lang zijn lippen stijf op elkaar. Maar toen de Engelse journalist David Frost hem ver zocht om een interview voor de televisiecamera's, zag Nixon een gelegenheid om zijn besmeurde imago op te poet sen, en ging hij akkoord. In FROST/NIXON herschept regisseur Ron Howard (bekend van The Da Vinci Code en A Beautiful Mind) niet alleen dat beroemde interview, maar ook de onderhandelingen tussen het Nixon-kamp en het Frost- kamp, de deal die uiteindelijk gesloten werd en de geheimen die erin verborgen waren. Frank Langella speelt Richard Nixon en Michael Sheen David Frost. Met veel succes hebben Langella en Sheen in New York en Londen ook de hoofdrollen gespeeld in het gelijknamige toneelstuk van Peter Morgan. Verder zijn er ook rollen voor Kevin Bacon, Matthew Macfa- dyen, Sam Rockwell en Oliver Platt.

de Faam | 2009 | | pagina 35