vrijdag en zaterdag 16 - 17 januari Verkoop afgeschreven materialen Interesse? Kijk op www.huislijn.nl dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL deweekkrant.nl Pasfoto's Klantonderzoek naar de fietspaden deweekkrant.nl Zaterdag 17 januari a.s. van 10.00 - 12.00 uur boeken pop cd's games op cd-rom Zeeuwse Bibliotheek Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg www.zeeuwsebibliotheek.nl U zoekt een huis? U vindt een huis! De Faam Woensdag 14 januari 2009 - Pagina 29 Nog niet op reis naar Afrika je eigen wereld op Goes - Floris de Vos en Gi deon Bouma zouden op 3 januari met twee besticker- de terreinwagens naar Afri ka vertrekken om daar, sa men met de plaatselijke be volking, waterputten te slaan. Vanwege de krediet crisis hebben twee belang rijke sponsoren zich terug getrokken, waardoor het hele project met enkele maanden is uitgesteld. Floris vertelt: "Allei sponsoren zitten in de auto-industrie en daar heeft de kredietcrisis hard toegeslagen. We hadden op één dag ineens 25.000 euro minder aan sponsorgeld." Floris en Gi deon zitten echter niet bij de pakken neer en zijn naarstig op zoek naar nieuwe sponsoren. Floris: "In plaats van één spon- Belangstellenen kunnen het HollandWaterGoesAfrica- project ondersteunen door een (pas)foto te doneren. Een sponsor is bereid gevon den de terreinwagens met al die foto's te bestickeren. Op die manier kan de lokale be volking zien wie er voor hun drinkwater hebben gezorgd. De prijs voor het plaatsen van een foto (4,5 bij 3,5 cm) is 6 euro. Meer informatie: Floris de Vos, 06-24878460 of www.pasfotoauto.nl sor proberen we nu 25 bedrij ven te vinden die ieder 1000 eu ro willen doneren. Maar dat kost tijd, vandaai- dat het project is uitgesteld." Floris en Gideon zijn niet onbekend met Afrika. Floris bracht er een groot ge deelte van zijn jeugd door en sa men hebben de twee aan de Amsterdam - Dakar rally mee gedaan en zijn vervolgens naar Gambia doorgereden. Onder weg zagen ze dat er veel mis was, wat werd bevestigd in hun contacten met de lokale bevol king. Floris: "Toen we de weg waren kwijtgeraakt kwamen we in gesprek met een plaatselijke boer. Die vertelde dat de vele kinderen op het platteland ziek werden van het slechte water en dat daarom hele families naar de steden trekken waar de wa terputten staan. Toen is het idee geboren om waterputten in kleine gemeenschappen te plaatsen." Terug in Nederland hebben ze contact opgenomen met vijf stichtingen die al in Afrika bezig waren en met hun expertise uit 65 aanvragen uit eindelijk vijf projecten uitge zocht. Floris: "We gaan de put ten in Gambia, Uganda, Kenia en Tanzania samen met de lo kale bevolking aanleggen. We doen dit met minimale midde len en met materialen die daar voorhanden zijn. Daarnaast be steden we veel tijd aan de na zorg, want ze moeten natuurlijk wel weten hoe ze ermee om moeten gaan." Aan het einde van de reis worden boortoilen bij een van de twee projecten in Tanzania achtergelaten en de auto's aan het Nelson Mandela- fonds geschonken. je eigen wereld op GOES - Het Waterschap Zeeuwse Eilanden is be nieuwd naar wat burgers van de waterschapsfiets paden vinden. Om deze reden voert ze deze maand een online-klant- tevredenheidsonderzoek uit. Deelnemers aan het onder zoek kunnen een navigatie systeem voor hun fiets win nen of kans maken op een van de fietscomputers. Het waterschap wil graag weten wat er goed is en wat er beter kan bij het aanleggen en on derhouden van zijn fietspa den. Mensen kunnen aange ven hoe ze denken over de veiligheid op de fietspaden, of ze het comfortabel genoeg vinden en of ze ergens vin den dat er fietspaden ont breken. Door deze informa tie te verzamelen hoopt het waterschap in te kunnen spelen op de wensen van de gebruikers. De vragenlijst over de fietspaden staat op www.wze.nl. Mensen zon der internet kunnen via 0118-621000 een schriftelijke enquête aanvragen. Het in vullen van de vragen neemt enkele minuten in beslag. De vragenlijst blijft tot en met 30 januari op de website staan. Daarna gaat het waterschap met de resultaten aan de slag en is de vragenlijst niet meer toegankelijk. De resultaten van het onderzoek worden rond juni van dit jaar bekend gemaakt. Nabij de historische binnenstad van Goes, worden 10 luxe appartementen ontwikkeld. U bent van harte welkom bij onze verkooppresentatie Locatie: Het Nieuwbouwhuis, Wijngaardstraat 51 te Goes 3- tot 5-kamerappartementen woonoppervlakten variërend van 125 m2 tot 260 m2 aangename buitenruimte(n) luxe keuken voorzien van diverse apparatuur hoogwaardig sanitair eigen parkeerplaats(en) veiligheid conform politiekeurmerk verkoopprijzen vanaf 422.000,- v.o.n. 1,-- per boek, 7 boeken 5,--, 15 boeken 10, overig 2,50 per stuk en 5 voor 10,— koop huur nieuwbouw Middelburg Vlissingen 83.000 woningen Meliskerke WÊSSt Lange Noordstraat 27A Verlaagde prijs 189.500 k.k. Makelaarskantoor de Nooijer www.huislijn.nl Kasteelstraat 180 179.000 k.k. iBIue Makelaars www.huislijn.nl Pauwhoekstraat 15 459.000 k.k. Schuitema Makelaars www.huislijn.nl Floris in de tuin van zijn ouderlijk huis. Zijn eigen huis is verkocht in verband met het project.

de Faam | 2009 | | pagina 29