Nieuwe Cultuurpas Leerzame stage De nieuwste school van Zeeland! °°g°° f.UWJJiMl'ill De FaamALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NLWoensdag 14 januari 2009 - Pagina 25 Vrijwilligerswerk voor alle leerlingen Eén keertje uit met nieuwe Cultuurpas ostrea lyceum Het doel van deze stages is het kennismaken met de samenleving en aan deze samenleving een onbetaalde bijdrage te leveren. foto: p.r. DOOR TARA DE VRIEND MIDDELBURG - Maat schappelijke stage is een vorm van leren door vrijwil ligerswerk te doen voor leerlingen in het voortgezet onderwijs. Het is goed voor de persoonlijke ontwikke ling van de leerling en het is van belang voor de samen leving. Alle leerlingen die vanaf school jaar 2011-2012 instromen in het voorgezet onderwijs, voeren tij dens hun middelbare schooltijd een of meer maatschappelijke stages uit. Ze leren bepaalde groepen in de samenleving ken nen, waar ze anders misschien niet zo snel mee in contact ko men. De maatschappelijke sta ge moet minimaal uit 72 uur be- staan en het is een onderdeel uit het onderwijsprogramma. Scholen regelen zelf hoe ze maatschappelijke stages vorm en inhoud geven en in welk leerjaar ze zijn. De stage-uren kunnen ook verdeeld worden over meer schooljaren. Elke re gio heeft zijn eigen specifieke samenwerking met gemeenten, scholen, welzijnorganisaties en stageaanbieders. In Zeeland werken de scholen samen met bureau Move Your Credits. Dit ondersteunt de leerlingen, de school en de stageorganisaties bij de stages. Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren, Calvijn College, Scheldemond College, Zeldenrust Steelantcol- lege, Pieter Zeeman, Goese Ly ceum, Stedelijke scholenge meenschap De Rede en Neha- lennia werken mee aan de maatschappelijke stages. onderwijs een bedrag te beste den van in totaal circa 14 miljoen euro. Hiernaast wordt door het VSB-Fonds de komende twee jaar tien euro per CKV-leerling extra beschikbaar gesteld. Hier mee komt het totale beschikbare budget op 16 miljoen euro. De Cultuurkaart vervangt de papie ren CKV-bonnen ter waarde van 22,50 euro, die sinds 1999 door CJP, in opdracht van het Minis terie van OCW, onder 220.000 CKV-leerlingen werden ver spreid. Dit kost het rijk 8 miljoen euro per jaar. In 2008 wordt dit bonnensysteem beëindigd om dat het volgens de minister ach terhaald is. VUSSINGEN - Circa 940.000 leerlingen uit het voortgezet onderwijs krijgen in 2009 van de overheid een Cul tuurpas. Op deze chipknip staat ieder jaar 15 euro te goed, die besteed kan wor den aan culturele activitei ten. Het bedrag op de kaart kan klas sikaal of individueel besteed worden aan bijvoorbeeld theater, musea of film. Daar naast is de Cultuurpas een CJP- pas, waarmee jongeren korting krijgen bii culturele instel lingen en winkels. De organisatie Cultureel Jongeren Paspoort (CJP) verspreidt deze nieuwe pas in opdracht van het Ministerie van OCW via de scholen. De Cul tuurpas werkt met een magneet- strip. De pas biedt de culturele sector de mogelijkheid jongeren te verleiden tot meer cultuurpar ticipatie. Met de komst van de Cultuurpas hebben leer- n in het voortgezet Echt vet is het bedrag van 15 euro natuurlijk niet: je kunt er anderhalve keer van naar de bioscoop. foto: p.r. Informatieavonden De ouders krijgen informatie en de teerlingen volgen'ëen paar echte Ostréalëssen! Leerlingen len hun ouders! waarven nog niet 2ëkt?r in welke brugklas 2e terecht lipmen kunnen kiezen voor een avond op een van de locaties. De informatie en het programma is op alle avonden op de. locaties Fruitlaan en Bergweg voor het grootste deel hetzelfde. Informatieavond atheneum/ gymnasiump/usklas Speciale informatieavond waarop alles verteld wordt over de bijzondere pluSktas. Extra informatiemiddag Wanneer het basisschootadvies anders is dan verwacht. kar> op deze middag nog alie informatie verkregen worden over de geadviseerde opleiding. Informatie over de beroepsgerichte leerwegen aan de 's Heer Elsdorpweg, over mavo en havo aan de Fruitlaan en over hét atheneum en gymnasium aan de Bergweg. 27 januari 19.30 uur 28 januari 19.30 uur 29 januari 19.30 Uur 4 februari 19.30 uur informatieavond mavo en havo mavo en havo atheneum/gymnasium voor leerlingen uit groep 8 en hun ouders uit Goes, Noord Beveland Fruitlaan 3 Goes en Schouwen Duiveland Borsele, Kapelle. Rei- Fruitlaan 3 Goes merswaalen Walcheren alle gemeenten Bergweg 4 Goes basis- en alle gemeenten kaderberoepsgerichte leerwegen 3 maart 19.30 uur atheneum/gymnasium plus alle.gemeenten 11 maart 14.30 uur extra informatiemiddag atheneum/gymnasium havo mavo basis- en kaderberoepsgerichte leerwegen alle gemeenten alle gemeenten alle gemeenten alle gemeenten 's Héér Elsdorpweg 4 Goes Bergweg 4 Goes Bergweg 4 Goes Fruitlaan 3 Goes Fruitlaan 3 Goes 's Heer Elsdorpweg 4 Goes O o CHRISTELIJKE SCHOLENGEMEENSCHAP Bellen kan natuurlijk ook: 0113 21 20 20 Aanmelden voor één van de informatieavonden kan via het aanmeldingsformulier dat te vinden is op www.ostrealyceum.nl

de Faam | 2009 | | pagina 25