voor water...? Schoon, mooi, vei.Ug en voldoende water: ook uw Geef daarom uw mening over onze voorstellen! Nëdertand is een waterland. Schoon én veUig"water is ons handelsmerk-en onze deskundig heid, Dat gefdt ft|P zow.el 'voor ;W- onze dijken, polders, 8 kreken en kanalen als voor de prach tige waternatuur waarin je zo lekker kunt ontspannen Water is een levensvoorwaarde Voor mensen, dieren en planten Water om te drinken, het la-ncf.&f de tuin te besproeien of om mee -te wassen. 'Iy)aar ook voor gebruik in fabrieken, bijvoorbeeld als koelwater tijdens productieprocessen. Water is bovendien een belangrijke bron van inkomsten. Zwemmen, zeilen, varen en sportvissen, kunnên*We_ alteen met schoon, mooi, veilig en-voRLoende- water. En dat geldt ook voor wonen aan hëtjyater en genie ten van de waternatuur. Water raakt 'ortl allemaal'. Klimaatveranderingen Het klimaat is in beweging. De Zeespiegel stijgt, het regent vaker en harder en er komt steeds meer (smeltwater via de rivieren ons tand binnen. En al is het water in ons tand over het algemeen redetijk schoon, op veel plekken moet het nog geschikter gemaakt worden voor mensen, planten en dieren. De rijksoverheid werkt samen 4 met provincies, waterschappen en gemeenten én met onze buurlanden om ervoor te zorgen dat we - v= droge voeten houden en kunnen blijven genieten van water. De overheden overleggen hierover ook regelmatig met de betrokken belangenorganisaties. De resultaten van deze intensieve samenwerking zijn verschillende nieuwe waterplannen met voorstellen om het water schoner, mooier en veiliger te maken en te houden, óók in de toekomst. Op deze plannen kunt u nu reageren I Provincie Zeeland, waterschap Zeeuwse Eilanden, waterschap Zeeuws-Vtaanderen en het Rijk hebben samen hieuwe waterptannen ontwikkeld. Vanaf 5 januari 2009 liggen de volgende waterptannen ter inzage: De ptanherziening van het Provinciaal Omgevingsplan het (ontwerp] waterbeheerptan van waterschap Zeeuws-Vtaanderen het (ontwerp] waterbeheerptan van waterschap Zeeuwse Eilanden het (ontwerp) Stroomgebiedbeheerplan Schelde Vanaf maandag 5 januari 2009 kunt u uw mening geven over de inhoud van deze ontwerp-waterplannen. Deze plannen zijn nauw verbonden met het Nationaal Waterptan en het Beheerptan Rijkswateren, die at vanaf 22 december ter inzage liggen. Waar en hoe inspreken? U kunt de (ontwerp] waterptannen inzien in het provinciehuis in Middelburg, in de gemeentehuizen van alle Zeeuwse gemeenten en in de kantoren van de twee Zeeuwse waterschappen. U kunt de plannen ook downloaden via de websites van provincie of beide waterschappen. Voor informatie over en het downloaden van het stroomgebiedbeheerplan Schelde - een plan onder verantwoordelijkheid van het Rijk-, kunt u ook terecht op www.nedertandleeftmetwater.nl. U kunt uw reactie in een brief naar de betreffende overheid zenden, maar u kunt desgewenst ook digitaal inspreken via de websites van de provincie of de waterschappen. Wanneer inspreken? De inspraakperiode voor de plannen van de provincie en de waterschappen duurt 8 weken, van 5 januari tot 2 maart 2009. De inspraakperiode voor het stroomgebiedbeheerplan Schelde loopt tot en met 22 juni 2009. Informatieavond Op woensdagavond 21 januari vindt er een informatie- en inspraakbijeenkomst plaats in hotel Goes, Anthony Fokkerweg 100 in Goes. Het programma van de avond is: 18.30 - 22.00 uur informatiemarkt 19.30 uur presentatie en gelegenheid tot het stelten van vragen 20.45 uur officiële hoorzitting voor mondelinge inspraak op het Stroomgebied beheerplan Schelde en op het Beheer- en Ontwikkelptan voor de Rijkswateren. Waarop kunt u deze avond inspreken? U kunt uw mening geven over atte onderdelen van het Stroomgebiedbeheerplan Schelde, het Nationaal Waterptan en van het Beheer- en Ontwikkelptan voor de Rijkswateren, inclusief bijbehorende ptan-MER rapportages. De doelen en maatregelen zulten voor wat betreft Natura 2000 uiteindelijk formeel worden vastgelegd in beheerptannen op grond van de Natuurbeschermingswet 1998, waarvoor op een tater moment een afzonderlijke procedure wordt doorlopen. Nadere informatie Voor vragen en/of nadere informatie over de ontwerp-waterplannen kunt u het best de websites raadplegen van: de provincie: www.zeeland.nl/verkort/waterplannen waterschap Zeeuwse Eilanden: www.wze.nl/waterbeheerplan waterschap Zeeuws-Vtaanderen: www.wszv.nl/actueel/terinzage of Rijkswaterstaat: www.rijkswaterstaat.nl/bprw www.nederlandleeftmetwater.nl/inspraak Of neemt u gerust telefonisch contact op met het provinciehuis (0118 631113), waterschap Zeeuwse Eilanden (0118 621248) of waterschap Zeeuws-Vtaanderen (0115 641247).

de Faam | 2009 | | pagina 14