BLAUW GERUITE KIEL NIEUWJAARSTOESPRAAK BURGEMEESTER WIM DIJKSTRA VLISSINGEN MORGENRAAD VANAVOND INFOAVOND BELLAMYPARK GEMEENTE NIEUWSPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 14 JANUARI 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@ylissingen,n! www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Dames en Heren, beste mensen, Een gelukkig, voorspoedig en gezond 2009, dat wens ik u namens Raad, College en alle medewerkers van de gemeente Vlissingen toe. Dit jaar is het jaar van de tradities, daarom heet ik met plezier welkom de heer Willem Cornelis Murre, de enige hier aanwezig in traditionele klederdracht. Dit jaar is ook het Wibaut-jaar. Op 23 juni 1859 werd Wibaut, wet houder van Amsterdam van 1914 - 1931 met twee korte onderbre kingen, geboren in Vlissingen. We zullen daar samen met Amsterdam gepaste aandacht aan besteden. Dames en Heren, We verwachten in 2009 zwaar weer: economisch, maar daar kunnen we als gemeente niet zo heel veel aan doen. Wat de toekomst brengt? Sommigen voospellen het einde van het ongeremde kapitalisme, anderen zeggen dat 1% minder groei nou echt niet dramatisch is. Hoe het ook zij, we gaan in Zeeland en Vlissingen stug verder. Maar ook de positie van Zeeland als zelfstandige en volwaardige provincie komt in het gedrang en daar wil ik iets meer over zeggen: Onze premier, een Zeeuw, gebruikt het beeld van de fietser, stug door trappen en harder trappen bij meer tegenwind. Maar dan moet het wat mij betreft niet de eenzame fietser van Boudewijn de Groot zijn: Ik pleit voor een Zeeuws lobbyplat form van provincie, gemeenten, bedrijfsleven en sleutelfiguren in diverse maatschappelijke organisa ties met een klein bestuurlijk-amb telijk kernteam o.l.v. de Commis saris der Koningin; ondersteund door een projectbureau met een beperkt pied a terre in Den Haag. Een bescheiden variant van het eerder voorgestelde Zeelandhuis. Ook bepleit ik een versterking van de relatie met onze mensen in Brussel. Ik weet het, het is er alle maal wel, maar het is nog iets te veel los zand. We doen allemaal ons best maar je ervaart het niet als een krachtig eenstemmig Zeeuws verhaal. Dat team zet Zeeland op de kaart met een uitgekiend pro gramma. Met een beperkt aantal prioriteiten. En een aanbod naar mensen, bedrijven en organisaties, dat de nieuwsgierigheid prikkelt. Geen rivaliteiten tussen bestuur ders en gemeenten, maar lef en daadkracht. Kortom, ik bepleit een professionalisering van de Zeeuwse lobby met een kwaliteitsslag, waar je u tegen zegt. Je hebt Vlissingen nog niet genoemd, zult u zeggen. Dat klopt, maar als het Zeeland voor de wind gaat is dat ook goed voor Vlissin gen. Vooral Walcheren moet laten zien dat Zeeland rust en ruimte als kwaliteit heeft, maar ook econo misch en toeristisch veel te bieden heeft. Maar dan moeten we wel in Vlis singen onze eigen zaken goed op orde hebben. We hebben in 2008 meters gemaakt, 2009 zal het jaar zijn van uitvoering en nog eens uitvoering en van een kwaliteits impuls op diverse fronten. We nemen het gebied Scheldekwartier/ Kenniswerf nu als één geheel op de schop. We gaan doorpakken in tal van dossiers, die Vlissingen nu hinderen in een goede uitstraling naar buiten, vaak ook naar de eigen burgers. Dat zijn o.a. ziekenhuis, binnenstad, inclusief Bellamypark, Britannia, sloop of herstel machi nefabriek en de sportvelden. Op veel terreinen werken we samen met Middelburg en Veere. Ik vind de aloude rivaliteit tussen Middel burg en Vlissingen best gezellig, we kunnen elkaar behoorlijk plagen, maar als het er op aan komt wer ken we goed samen voor welvaart en welzijn van onze burgers. Tegelijk moeten we een kwaliteits slag maken: we doen veel, hebben van alles in huis, maar als in mei van dit jaar de eerste cruiseboot aanmeert, moeten we wel voor al die redelijk verwende gasten de rode loper uitleggen. We hebben veel in huis, prachtige evenementen als Film by the sea en Vlissingen Mari tiem. Ik noem naast vele andere -mat het Bevrijdingsfestival, de kermis, het winterfestival, de Souburgse Highlandgames, Onderstroom, het Zeeland Nazomerfestival, maar ook kleinere evenementen als sportgala en foto van het jaar-verkiezing. Prachtig allemaal, hulde aan ieder die zich met overgave inzet. Maar wat ik nu zo graag zou zien is dat al deze mooie zaken meer samen hang hebben, een breder bereik krijgen en vaak net dat extra's krij gen, waardoor het geheel meer gaat stralen. Kortom ik bepleit ook in de talrijke gebeurtenissen, waar we Vlissingen mee op de kaart zetten, een stevige kwaliteitsimpuls. Het zal ons goed doen. Dames en Heren, beste vrien den, Er gebeuren mooie dingen in onze gemeente: Het eerste Cruyffcourt in Zeeland staat er binnenkort We zijn cultuurstad met een grote en een kleine c. Denk aan de Souburgse watertoren met Jan van Munster, denk aan Carina Dumais en vele anderen Een geweldige Rescue Een aanvalsplan binnenstad 700 jaar St. Jacobskerk Festiviteiten in het kerkje van Souburg Vult u zelf maar in wat u belang rijk vindt. in gezinnen, vreugde en teleurstel ling in de sport. Ik heb zo veel ik kan meegeleefd, namens u. Het is 'n goed gevoel midden in de samenleving te mogen staan. Tot in de haarvaten te voelen wat er leeft. Waardoor we een beter oud en nieuw hebben gehad. Ik dank jullie als burgers, als vrij willigers, ik dank de raadsleden en wethouders voor de enorme colle gialiteit, de ambtenaren voor hun inzet en loyaliteit. Kortom, 2008 is omgevlogen maar het voelde erg goed voor de Zeeuwse/Vlissingse zaak te mogen werken. Als u nu dit onthoudt: Zeeland op de kaart, samen sterk Vlissingen, doorpakken op de belangrijke dossiers en 'n kwali teitsslag maken in snelheid en schoonheid van uitvoering Gewoon menselijk: lief en leed blijven delen, elkaar wat ruimte gunnen en respectvol rekening houden met elkaar. En wat dat laatste betreft: we koes teren de vele vrijwilligers, mensen die zich inzetten. Heel speciaal vandaag de heer Max Wiessner, die zich vele jaren op tal van fronten als vrijwilliger heeft ingezet. Hij ontvangt nu het Vlissingse flesje als ereteken. Laten we het allemaal koesteren. Een heel goed jaar! Er is afgelopen jaar ook veel lief en Wim Dijkstra leed geweest, vreugde en verdriet Burgemeester Morgen, donderdag 15 januari 2009, vergadert in het stadhuis de commissie Financiën alge mene zaken om 19.30 uur. De vergadering is openbaar en er is spreekrecht voor bezoekers. Op de agenda staan onder andere de wijzigingen van de begroting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Vanavond vindt in het stadhuis een bijeenkomst plaats over het Bel lamypark. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Belanghebbenden hebben een brief met uitnodiging voor de bijeenkomst ontvangen. Ook andere belangstellenden zijn van harte welkom. In december 2008 heeft het col lege bureau OKRA geselecteerd om het ontwerp voor de herinrichting van het Bellamypark op te stel len. OKRA gaat nu starten met het daadwerkelijke ontwerptraject, dat wil zeggen dat er nu daadwerkelijk 'getekend' zal gaan worden aan het ontwerp. Zoals toegelicht op de bij eenkomst van 17 december willen de gemeente en OKRA dat nadruk kelijk doen samen met alle belang hebbenden. Programma 14 januari Na een korte toelichting op het ver volg van het traject gaat OKRA met u in gesprek over de inrichting van het Bellamypark. Belangrijke onder werpen die aan bod komen zijn de verkeerssituatie, de activiteiten en evenementen, en de terrassen en stoepen. Uw input zal enerzijds gebruikt worden om het Programma van Eisen op bovenstaande onder werpen aan te scherpen zodat het door het college definitief kan wor den vastgesteld. Anderzijds zal op de avond zelf al concreet zichtbaar worden wat uw inbreng kan beteke nen in het ontwerp, doordat OKRA gebruikt maakt van tekeningen en maquettes. Op basis van de opbrengsten van de avond zal OKRA de eerste schet sen voor het Voorlopig Ontwerp voor de herinrichting maken. Na het Voorlopig Ontwerp volgt het Definitief Ontwerp, dat de basis vormt voor het uit te voeren plan. Zowel het Voorlopig als het Defini tief Ontwerp wordt te zijner tijd, nadat hierover met u van gedach ten is gewisseld, door het college vastgesteld. www.vlissingen.nl/bellamypark WERK IN UITVOERING Nieuw afval inzamelpunt Oost-Souburg Deze week wordt de laatste hand gelegd aan de onder grondse afvalcontainers in de Verlengde Kanaalstraat. Op dit nieuwe inzamelpunt is dan een afvalcontainer voor huisvuil voor een vastgestelde groep bewo ners, een papiercontainer en een glascontainer beschikbaar. Nieuwe ondergrondse afvalcontainers Volgende week zullen in de Badhuisstraat 3 ondergrondse afvalcontainers worden vervan gen. Dit zal enige verkeershinder opleveren. De week erna wordt een ondergrondse afvalcontai ner vervangen in de Paul Kru- gerstraat. Dit levert op 2 dagen verkeershinder op. Het is nood zakelijk om het verkeer om te leiden. Het verkeer zal worden omgeleid via de Brouwenaar- straat, de Singel en de Schel- destraat. Begraafplaats Oost-Souburg De komende weken wordt de beplanting op een deel van de begraafplaats vernieuwd. Vanuit de hoofdingang gezien betreft het de eerste vakken rechts. Het is vak II nummer 1 t/m 244 (kin dergraven). Op deze vakken is de beplanting zo verouderd dat vernieuwing noodzakelijk is. De werkzaamheden beginnen met het rooien van de twee populieren die in het vak staan. Vervolgens wordt de beplanting met een kleine graafmachine verwijderd. Hierna zal er grond verbetering en oppervlakkige grondbewerking plaatsvinden. De vakken worden ingeplant met een bodembedekker. Als solitair worden hortensia's en rozen geplant voor een fleurig geheel. Alle werkzaamheden worden met uiterste voorzichtigheid uit gevoerd zodat schade aan gra ven of grafmonumenten wordt voorkomen. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering 2009. De volledige agenda kunt u lezen op de zwart/wit informa- 5 tiepagina van de gemeente Vlis singen hiernaast. KALENDER Donderdag 15 januari, 20.15 uur Niet Schieten Cabaretvoorstelling 'Nymfoman- nen', Arsenaaltheater Zaterdag 17 januari, 14.00 uur Lezing Ko de Korte Op weg naar het poolgebied muZEEum Zondag 18 januari, 19.30 uur Benefietconcert: Brothers In Music t.b.v. Dr. M. Haulussy ziekenhuis in Ambon-Stad, Arsenaaltheater www.vlissingen.nl/uit

de Faam | 2009 | | pagina 11