V f WWW.MIDDELBURG.NL a eenko Hakim op nieuwjaarsbijeenkomst gemeente Het woord aan raadslid Evert Heringa Inloopavond lichtontwerp Markt Parkeergarages 24 uur per dag open Middelburg groeit Voorlichtingsbijeenkomst Besluit bodemkwaliteit De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Thema: Wijs met onderwijs Met optreden van Hakim (bekend van Sesamstraat) 10 januari 2009 14.00-18.00 uur ROC aan de Ravensteijnweg www.middelburg.nl [I liWk'W liddAA Woensdag 7 januari 2009 - Pagina 9 Gemeente Middelburg houdt haar nieuwjaarsbijeenkomst niet in eigen huis, maar kiest ieder jaar voor een andere plek. Voorgaan de jaren waren wij bij het water schap Zeeuwse Eilanden, de Zeeuwse bibliotheek en in sport hal De Kruitmolen. Iedere keer met een thema verbonden aan de locatie. In 2009 houdt Middelburg op zaterdag 10 januari van 14.00 tot 18.00 uur een nieuwjaarsbijeenkomst met recep tie in het ROC-gebouw aan de Raven- steijnweg 1Het thema is "Wijs met on derwijs'. Om 14.00 uur wordt de bijeenkomst geopend door Koos Schouwenaar. Vanaf die tijd is er een informatiemarkt en zijn er diverse presentaties met betrekking tot onderwijs. Om 14.30 uur is er een Groot Dictee en treedt Hakim, bekend van Sesamstraat, op. Het politiek café begint om 15.00 uur. De nieuwjaarstoespraak van burge meester Koos Schouwenaar is tijdens de receptie. Die begint om 16.00 uur. U bent van harte welkom. Op donderdagavond 15 januari is van 19.30 tot 22.00 uur in het stadhuis aan de Markt een inloop avond over het lichtontwerp voor de Markt. Een algemene reactie van de belangstellende op de plan nen wordt ter informatie overhan digd aan de commissie Ruimte. Lichtadviesbureau Lux Lab heeft in de commissie Ruimte van 3 november 2008 een presentatie gehouden en hier uitleg gegeven over de visie op licht voor de binnenstad en de aan dacht die verlichting vraagt bij de inrichting van de openbare ruimte. Het plan is positief ontvangen en rijp voor besluitvorming. In de vergadering van 3 november 2008 is door de commissie Ruimte gevraagd om het lichtplan voor de Markt verder uit te werken en deze van een kostenraming op hoofdlijnen te voorzien. Het Lux Lab heeft opdracht gekregen om een functioneel- (reke ning houdend met onder andere de weekmarkt) en stedenbouwkundig ont werp te maken waarbij de openbare veiligheid centraal staat. Ook de brug gen zijn verder uitgewerkt in samen werking met Delta nv en een installa teur. Inmiddels zijn de voorlopig ont werpen in een vooroverleg met de wel standscommissie besproken. De com missie heeft hierop positief gerea geerd. De plannen komen nu eerst in de ver gadering van de commissie Ruimte van 19 januari 2009. Daarna, indien de plannen voldoende zijn uitgewerkt, gaan ze naar de raad van 26 januari 2009 ter besluitvorming. Als de raad akkoord gaat met de plan nen vindt een verdere uitwerking plaats van het voorlopig ontwerp naar een definitief ontwerp. Na het definitief ontwerp wordt een bouwvergunning aangevraagd. De uiteindelijke uitvoe ring wordt gezamenlijk met de plannen van de ondernemers gerealiseerd. Een groen 2009! Namens de fractie van de Christen- Unie wil ik beginnen met u een geluk kig, gezond en gezegend 2009 toe te wensen. Wat heeft 2008 ons zoal gebracht? Vooruitlopend op de nieuwe Kwaliteits atlas, het perspectief voor Middelburg op lange termijn, zijn een aantal gron den gekocht. Onder meer een groot stuk dat bekend staat als Cleene Hooge en een kavel ten westen van Nieuw- en Sint Joosland. Wij hebben moeite met de uitdrukkelijke bedoeling om woningen te bouwen op Cleene Hooge - een van de mooiste stukje Walchers landschap - en om de sprong over de A58 te maken voor een bedrij venterrein. Natuurlijk is regeren voor uitzien, maar we weten ook dat de bevolking niet oneindig doorgroeit en dat de economische vooruitzichten op de korte termijn erg onzeker zijn. Voor ons als Christenunie is dat reden om terughoudend te zijn met verstrekken de beslissingen. Foto: Jan Koole Triest is dat in 2008 de Wijkvereniging Zuid zich opgeheven heeft. Daar heb ben we als gemeente echt steken la ten vallen. Het bestuur is te lang aan het lijntje gehouden. Tegen de tijd dat de gemeente in beweging kwam, was het te laat en is er iets geknapt bij mensen die zich al jarenlang hebben ingezet voor de wijk Zuid. Doodzonde, vooral voor de wijk. In 2008 is ook een nieuwe vereniging opgericht, die zich inzet voor een stadspark op het terrein van Miniatuur Walcheren. Helder is dat een theater en een serieus park niet allebei te gelijk op dezelfde kavel kunnen. Als de bijbehorende posters een graadmeter zijn, moeten we constateren dat deze vereniging op een breed draagvlak in de binnenstad kan rekenen. We zijn heel benieuwd of politiek Middelburg ook wil luisteren naar burgers als die in meerderheid iets anders willen dan de politiek eigenlijk wil. Van ons kunt u in 2009 verwachten dat wij ons net als eerdere jaren zullen blij ven inzetten voor de bloei van de stad. En dus voor een groene stad. Met vriendelijke groet, Evert Heringa Fractie Christenunie eh2@solcon.nl Sinds 1 januari zijn de parkeergarages 24 uur per dag en zeven dagen in de week open. Vanaf 1 januari moet in de garages voor parkeren betaald worden van 8.00 tot 18.00 uur op maandag tot en met zaterdag en op donderdag ook van 18.00 tot 21.00 uur. Buiten deze tijden is het parkeren in de parkeergarages gratis. Het inwoneraantal van Middelburg is in 2008 met 199 mensen gestegen naar 47.528. Op 31 december woonden er 23.188 mannen en 24.340 vrouwen in de stad. De gemeenten Veere, Vlissingen en Middelburg houden een informatiebijeen komst over het Besluit bodemkwaliteit voor bouw- en civiele aannemers, grond- transporteurs, grondtoepassers in bijvoorbeeld het agrarisch gebied en hove niers met grond- en bouwstoffentoepassingen in tuinen. Het Besluit bodem kwaliteit beschrijft regels over het gebruik van bouwstoffen en het hergebruiken van grond en bagger. De informatiebijeenkomst vindt plaats op dinsdag 13 januari van 15.00 uur tot 17.00 uur in het gemeentehuis te Domburg, Traverse 1. Indien u belangstelling heeft voor deze bijeenkomst kunt u zich aanmelden via bodem@veere.nl of bij de bodemmedewerkers van de gemeente Veere, Postbus 1000, 4357 ZV Domburg. r

de Faam | 2009 | | pagina 9