Van Dixhoorn Personalia ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Vijftien jaar na de watersnoodramp in Limburg Krekel en Mier Vandaag Vandaag Vandaag Vandaag Vandaag Lijf Stijl Vandaag Robin wil het asiel dolgraag verlaten Wie o wie Leo Wolterman van de Van Dixhoombrigade schoot vijftien jaar geleden te hulp bij de overstro mingen in Limburg. foto: marina meuers me kooi in veiligheid brengen. En een compleet konijnenhok. Zoiets oefen je natuurlijk nooit. Inmiddels verwerken we dit soort bijzondere situaties in de lessen bij de reddingsbrigade." Ook in 1995 was Leo Wolter man van de partij bij de overs tromingen in Limburg. Toen bleek alles inmiddels veel beter geregeld. "In 1995 was de hele reddingsoperatie goed georga niseerd. Er hoefde niet veel meer geïmproviseerd te worden en omdat we toen eigenlijk tijd over hadden, hebben we met een paar Zweedse journalisten rondgevaren, die een reportage aan het maken waren." Het oe fenen met de reddingsbrigade verveelt geen moment voor Wolterman: "Het leuke is de af wisseling. Niet alleen de techni sche kant van het redden is be langrijk, maar zeker ook de so ciale kant. Naam: Leo Wolterman, ge boren: 3 maart 1968 te Goes, wonende te Middelburg. Sinds 1992 voorzitter red dingsbrigade Van Dixhoom brigade. Werk: controller, hobby's: Van Dixhoombri gade, actief als voorzitter en instructeur. Woensdag 7 januari 2009 - Pagina 28 Een voorstelling over elkaar leren kennen, elkaar niet be grijpen en elkaar toch vin den. Deze subtiele en ont roerende voorstelling is ge baseerd op de oude fabel van La Fontaine over de Krekel en de Mier. Krekel en Mier is hierna ook te zien op woens dag 14 januari in het Arse naaltheater te Vlissingen om 14.00 uur. Gratis kaarten De Faam mag voor zowel voor de voorstelling in Mid delburg als in Vlissingen twee kaarten weggeven. Wilt u in aanmerking komen voor gratis kaarten, stuur dan een email naar red.faam@whm.wegener.nl onder vermelding van uw naam en adres en waarom u graag juist deze voorstelling wilt zien! Reserveren voor deze voorstellingen kan via www,theaterverkoopzee- land.nl MIDDELBURG - Vijftien jaar na de watersnoodramp in Limburg (1993) vertelt Leo Wolterman, voorzitter van de Middelburgse Van Dixhoombrigade over zijn ervaringen tijdens de red dingsoperatie. Hij was er bij toen op 22 december 1993, drie dagen voor Kerstmis, een eenheid van de ram- penploeg naar Limburg vertrok om daar de mensen in het overstroomde gebied te gaan helpen. Terwijl Leo Wolterman zijn plakboek doorbladert, vertelt hij: "Ik werd die ochtend op mijn werk gebeld met de vraag of ik diezelfde dag naar Venlo kon vertrekken. Ik kreeg gelijk vrij van mijn baas, heb thuis mijn tas ingepakt en een paar uur later vertrok ik, samen met twee andere leden van de red dingsploeg, met de reddings boot naar Venlo." Dat Limburg echt werd overvallen door de overstroming, bleek wel uit de chaos die de reddingsploeg daar aantrof. "Het was echt een zooitje; de hulpverlening ver liep in het begin erg chaotisch. Voor ons was het, uiteraard doordat er gelukkig geen slacht offers vielen, een geweldig erva ring om mee te maken. Het hele jaar door oefenen we met de reddingsboot die door het ram- De Middelburgse Van Dix hoombrigade werd in 1972 opgericht. De vereniging heeft als doel mensen te red den van de verdrinkings dood door onder andere het bewaken en beveiligen van diverse evenementen en het geven van voorlichting, op leiding en instructie. Er wordt lesgegeven in het va rend redden, de brigade is aangesloten bij de landelijke rampenbestrijding en heeft 24 uur per dag speciaal ge trainde mensen beschikbaar in geval van nood. Belang stellenden mogen drie keer gratis meetrainen. Kinderen tot tien jaar trainen op zater dag van 8.00 tot 9.00 uur, jongeren vanaf tien jaar trai nen op vrijdag vanaf 18.00. Meer info op www.vandix- hoombrigade.nl. penfonds beschikbaar gesteld wordt, en dan ineens vaar je echt in een overstroomd gebied rond. Je maakt dan werkelijk de gekste dingen mee, ook situ aties die je tijdens de lessen nog nooit geoefend hebt", aldus Wolterman. Mede door deze bijzondere ervaring zijn de red dingsoefeningen op verschil lende punten aangepast. "In Limburg moesten we bijvoor beeld een papegaai in een enor- MIDDELBURG - Theater Kwark uit Middelburg speelt op zondag 11 januari om 15.00 uur in 't Spiegeltheater hun nieuwste voorstelling Krekel en Mier. Op speelse en poëtische wijze wordt een verhaal gepresenteerd door de twee vaste acteurs van Kwark, Frangois Vervaet en Oscar Postema, dat geschikt is voor jong en oud vanaf vijf 18uur 18uur 18uur 18uur 18uur 18uur 18uur Magazine de week 18:13u JOUW Milieu 18:13u 18*13" 18:13u 18:13u 18:13u 18:13u op de Buis Lijf Stijl Easy Schoolflits Life the Schoolflits Make 18:23u Magazine Cooking Movies/Hart my Day Hallo Eurnoa (H"talh8) VOOT Muziek 19:13u 18:23u 18:23u 18:23u 18:23u 18:23u 18:23 u Mijn reis is Make my Wonen in Topspeed Wonen in Topspeed Easy Top Day Zeeland Zeeland (Hertaling) Cooking (Herftafing) (Hertaling) (Hertiaiing) Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Dier in 't Vizier Eerst woonde ik in het asiel in Vlissingen, want daar kom ik vandaan, vervolgens kwam De Grote Verhuizing naar het asiel hier in Middel burg en dan is het ook nog eens een keer hartstikke druk. Alle katten die geen baasje heb ben, komen nu natuurlijk naar Oostperkweg nummer 9, het eni ge asiel op Walcheren. Wij wonen hier bij bosjes, echt waar. Véél te veel gedoe om me heen. En dat maakt me op mijn leeftijd, een jaartje of vijf, een beetje bangig. En daarnaast heb ik ook medelij den met mezelf en de andere kat ten die hier noodgedwongen zit ten. Er zijn toch vast wel genoeg mensen die voor ons poezen nog een plekje in hun gezellige huis hebben? Een leuk gezin Ik wil super graag een leuk gezin waai' ik kan wonen en dat willen mijn katgenootjes natuurlijk ook. Eens even kijken. Jullie willen vast nog wat meer gegevens over mij. Nou, zoals de foto al laat zien: ik ben een flinke kat. Voorheen ka ter. Ik hang hier een beetje rond en ben best wel een leuk beest. Llier in mijn kamertje heb ik een Kat Robin is op zoek naar een leuk gezin apart kattenhuisje. Om op de foto te gaan, moest ik eruit. Ha, dat deed ik niet vrijwillig hoor! Het kostte mijn asielbaasje aardig wat moeite om me uiteindelijk zover te krijgen. Maar ach, ik ben dan maar gezwicht en heb me op de vensterbank neergelegd. Nu moet ik zeggen, dat het resultaat niet slecht is. Misschien is een carrière als fotomodel wel wat voor me. Maar dan wil ik eerst verhuizen. Alsjeblieft, alsjeblieft, kom eens naar me kijken en wie weet wat de toekomst ons brengt. Eerst bellen mag ook: 0118- 613579. Doei!" "Gelukkig Nieuwjaar alle maal! Dit wensen wij, hond Ramona en poes Sprits, jul lie (helaas) nog vanuit het asiel. Maar we snappen het best wel hoor, want met die feestdagen is het altijd zo druk, dat het er gewoon niet van komt om ons op te zoe ken en mee te nemen. Maar dat kan nog steeds hoor! We wachten met smart op een nieuw baasje, die ons afzon derlijk of samen meeneemt. Hm, dat zou wel een goed voornemen voor 2009 zijn: ons adopteren! Kom een keertje langs in ons hok en zie hoe lief en schattig wij zijn... door karin 0cké MIDDELBURG - "Dag beste Faamlezers. Ik hoop dat alles goed met jullie gaat Met mij gaat het niet slecht, maar het zou stukken beter kunnen. Ik wil hier namelijk weg. Oké, ze zorgen goed voor me en zijn allemaal erg lief, maar ik heb het helemaal gehad.

de Faam | 2009 | | pagina 28