Uurtarieven omlaag Nieuwe kinderopvang 25e taart bakker Vader Afrikajaar van start »nlï/^N;iAiiii De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Lichte daling uurtarieven zelfstandigen Toerclub Endura groeit het hardst Geen thuisbevalling deel Walcheren Bouw Ruimzicht in Domburg dit jaar Woensdag 7 januari 2009 - Pagina 25 Maaike Vaes van Eigen-Wijs. foto: leon janssens. MIDDELBURG - Kinder opvang Eigen-Wijs, Mean derhof 1, opent maandag 2 februari. Voor Maaike Vaes, ruim drie jaar pedagogisch medewerkster op het kin derdagverblijf, een nieuwe uitdaging: "Ik vind het leuk om dit in huiselijke sfeer in eigen beheer te doen maar wel onder de paraplu van Kinder Opvang Walcheren. Er zijn nog plaatsen. De op vang is voor kinderen van 0 tot 4 jaar, maar ook voor naschoolse opvang voor kinderen van basisschool De Vossenburch." De offi ciële opening is 31 januari om 14.00 uur. Info via 0118- 613370 en www.kinderop- vangeigen-wijs.nl. Matty Stroo krijgt de heerlijke taart, foto: gerard haagberg GOES - In theater De My the in Goes is op Nieuw jaarsdag het Goes Afrikajaar van start gegaan met een twee uur durende voorstel ling met optreden van Bal letstudio Free en het Ethio pische acrobatische danst heater Afrisana. Heel 2009 zijn er Afrika-activiteiten zoals een filmfestival, scho lenproject, dansvoorstellin gen, Mandela-musical en een klassiek programma Out of Afrika. Van schoon heidssalon Excellence Goes hadden schoonheidsspe cialiste Desirée Bakker en hairstyliste Monique van Overbeeke, bij model Enri- ke Afrikaanse accenten aangebracht. Business in Zeeland GOES - In tijden van econo mische recessie liggen er voor Zeeland kansen om het zakelijk toerisme meer aan zich te binden. Tot die conclusie komt ZeeYou, Congresbureau Zeeland BV. om Zeeland aan te doen voor vergaderingen of congressen. Andere argumenten zijn rust en ruimte aan de kust, de ligging van Zeeland, tussen de rand stad en Antwerpen, behoefte aan andere locaties dan de tra ditionele locaties, zoals Amster dam, Rotterdam, Maastricht, Brussel, Knokke en Antwerpen. Bovendien heeft Zeeland Vlieg veld Midden Zeeland en twee aparte helikoptervelden (Schuddebeurs en bij restau rant Interscaldis), de interna tionale vliegvelden Rotterdam en Antwerpen, op respectieve lijk, beiden op maximaal een uur van Goes. Sterrenrestaurants Een ander sterk punt van Zee land is dat de provincie de meeste sterrenrestaurants per hoofd van de bevolking biedt ten opzichte van de andere pro vincies (waaronder restaurant Oud Sluis naast 3 sterren met restaurant Librije de enige twee in Nederland). Dat congressen lucratief zijn, blijkt wel uit de ge middelde bestedingskosten van congresdeelnemers, die bedra gen ongeveer 350 euro per dag. Het congresbureau baseert de ze uitspraak op basis van een indicatief vergelijkingsonder- zoek. Aan hotels in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Noordwijk en Maastricht is ge waagd wat de kosten per per soon zijn voor een 24 uurs-ver- gaderarrangement. Hier bij in begrepen één dag zaalhuur, koffie of thee, een lunch, een di ner, een overnachting, een ont bijt en parkeerkosten. Het ge middelde is afgezet tegen Zeeuwse hotelprijzen. Buiten Zeeland betaalt men voor een 24 uurs-vergaderarrangement gemiddeld 290 euro. In Zeeland 180 euro oftewel 38 procent goedkoper. De Randstad en de grote steden kennen grote drukte buiten het toeristische seizoen. In Zeeland is het omge keerde het geval. Ook in dat op zicht valt er voor Zeeland veel winst te behalen als een zakelij ke bestemming buiten het toe ristische hoogseizoen. Een an dere trend die zich tijdens een economische recessie voor doet, is dat vergaderingen en congressen die normaal in het buitenland werden georgani seerd door bezuinigingen eer der in Nederland zullen plaats vinden. Ook hier kan Zeeland van profiteren. De prijs is na tuurlijk niet het enige argument Uit onderzoek door de redac tie van de Prijzen Tarieven- gids blijkt dat de tarieven de laatste maanden licht gedaald zijn. Afgelopen halfjaar daalde het gemiddelde uurtarief van 63 euro naai- 61,20 euro. De re dactie verwacht dat de daling in bepaalde branches zal toe nemen. In andere branches wordt de daling beperkt door de krapte op de arbeidsmarkt Het gemiddelde uurtarief van mannen bedraagt momenteel 61,60 euro. Vrouwen vragen gemiddeld 59,30 euro per uur tegen 59 euro vorig jaar. Het verschil tussen het bedrag dat mannen en vrouwen per uur vragen wordt steeds kleiner. Dit blijkt uit het Publimix ta- rievenonderzoek naar uurta rieven en startmotieven van freelancers en ondernemers. Overigens lopen de tarieven van de verschillende beroeps groepen behoorlijk uiteen. In de bouw zijn de uurtarieven la ger dan in de advieswereld. In de bouw worden daarentegen meer uren gemaakt. De daling onder de zzp'ers in de bouw zal komend jaar naar verwach ting groter zijn vanwege het grote aanbod en de lagere vraag naar bouwvakkers. In andere branches zoals de me dische, juridische en financiële branches is er slechts een ge ringe daling waar te nemen. In vorige jaren waren er meer uit schieters naar boven. Met na me in de financiële en de ad viesbranche vroegen zelfstan digen soms hoge uurtarieven. De laatste maanden laten zien dat er van dit soort uitschieters geen sprake meer is. Kennelijk zijn ondernemers voorzichti ger geworden en willen ze zich niet uit de markt prijzen. De enquête is te vinden op www.publimix.nl Merit Kuijpers, Joost van Damme, Jerry van Zuilen en John Brakeboer van Hotel Arion. MIDDELBURG - Endura Toerclub Middelburg is dooi de Nederlandse ToerFiets Unie (NTFU) uitgeroepen tot de snelst groeiende toer club van Nederland. Met de groei van 42 leden over een periode van een jaar laat Endura Toerclub Middel burg de club TC Marknesse ver achter zich. Deze lande lijke eerste prijs voor de snelst groeiende toerclub bestaat uit een helmenpak ket van tien helmen, welke Endura Toerclub Middel burg gaat inzetten voor haar jeugdafdeling. De prijs is af gelopen zaterdag uitgereikt door de Wethouder van Sport, de heer Albert de Vries. "Wij zijn trots dat Mid delburg op deze manier lan delijke publiciteit krijgt. Sport is belangrijk, hier moet reeds bij de jeugd mee be gonnen worden." VLISSINGEN - Zwangere vrouwen die ten noordwes ten van het Kanaal door Wal cheren wonen mogen niet meer thuis bevallen. Zij moeten voor de bevalling naar het ziekenhuis in Goes of naar het geboortecentrum in Vlissingen. Zwangere vrouwen met een medische indicatie moeten naar het ziekenhuis in Goes. De ziekenhuizen in Vlissin gen en Goes hebben te wei nig gynaecologen om beide afdelingen open te houden. Vorige week donderdag is de afdeling verloskunde in het ziekenhuis van Vlissingen gesloten. DOMBURG -' Anderhalf jaar geleden werd Ruimzicht, het complex met vakantieappar tementen, ontruimd wegens instortingsgevaar. In 2009 wordt gestart met de nieuw bouw van Ruimzicht. In ja nuari wordt de bouwvergun ning verwacht. Het plan is om achtenveertig apparte menten te bouwen. De meeste appartementen zijn al verkocht. GOES - Verschoore/Sprint Foto is de eerste fotowinkel in Neder land die op computer gemaakte foto-albums in één uur kant en klaar aflevert. Andere vormen hebben vijf tot tien dagen lever tijd en blijven leverbaai- bij de Verschoore/Sprint Foto winkels in Zeeland en Brabant. Arjen Verschoore, directeur: "Als je nu iets bestelt, heb je het een uur later in handen. Het zijn vooral gifts, kado's, bedrijven en jubi lea, je denkt er aan en dan is de tijd te kort voor de gelegenheid. Foto's zijn emotie, je wilt dat di rect hebben." De albums wor den in de winkel gemaakt op A4 formaat, de meest gevraagde maat. Medewerkster Loes met het snel leverbare album. De Kodakkiosken kregen voor schikt voor kalenders en dub- deze snelle service nieuwe soft- belzijdige wenskaarten. Infor- ware. Deze software is ook ge- matie www.verschoore.nl foto: le0n janssens OOSTKAPELLE - Er hingen geen uitbundige vlaggen te wapperen op deze mis troostige donderdagoch tend in de Dorpsstraat van Oostkapelle. Er was ook geen Harmoniekapel aan wezig voor wat muzikale ondersteuning, sterker, er- was zelfs geen schare pu bliek om getuige te zijn van een ludieke happening. Het was namelijk een beetje feest bij Bakkerij Vader: voor de 25ste keer werd een heerlijke vruchtentaart overhandigd aan een jarige die kortgeleden geconfron teerd werd met een felicita tie inclusief foto op de voor pagina van het weekkrant De Faam.

de Faam | 2009 | | pagina 25