GEMEENTE VLISSINGEN Concert Aviv Quartet BEKENDMAKINGEN dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL VLISSINGEN VERGADERINGEN COMMISSIES NIEUWJAAR INFORMATIEBIJEENKOMST BESLUIT BODEMKWALITEIT Israëlisch strijkkwartet treedt op Woensdag 7 januari 2009 - Pagina 12 GEMEENTE INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENDSDAG 7 JANUARI 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Stadhuis Vlissingen 19.30 uur Donderdag 8 januari 2009 Commissie Ontwikkeling havens Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Inventarisatie gemeen telijke gronden en gebouwen 4. Rondvraag 5. Sluiting Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Overname N58 4. Rondvraag 5. Sluiting Donderdag 15 januari 2009 Commissie Financiën en alge mene zaken Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken. 3. Raadsvoorstellen 3.1 1e Wijziging van de pro grammabegroting 2009 3.2 8e Wijziging van de begroting 2009 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Ontheffingen (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op het hierna genoemde verzoek om ontheffing in combinatie met de ingediende bouwaanvraag: 1. l'escaut woonservice voor het verbouwen van de badkamer Gerrit Rietveldstraat 1 Artikel 3.23 van de Wet ruimte lijke ordening en artikel 4.1.1 van het Besluit ruimtelijke ordening bieden daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvraag, liggen de bouw- en situatietekeningen en de ontwerp-beschikking ingaande 8 januari 2009 gedurende zes weken, (dus t/m 18 februari 2009) ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www.vlis singen.nl/publicaties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie nen bij burgemeester en wet houders (t.a.v. Afd. SBP), Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veer tien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behan delde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaa/id aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderin gen zijn 8 en 22 januari 2009. Wijziging "Gemeenschappe lijke regeling Sociale Dienst Walcheren" De gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen hebben gezamenlijk sinds 1 januari 2006 de gemeen schappelijke regeling Sociale Dienst Walcheren (SDW) getrof fen. In de praktijk is gebleken dat deze regeling moet worden aangepast om de continuïteit en goede werking te garanderen. De regeling bepaalt onder meer dat de SDW juridisch in de gemeente Vlissingen is gevestigd. Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de gemeenteraad van Middelburg in zijn vergadering van 6 oktober; de gemeenteraad van Veere in zijn vergadering van 23 oktober en de gemeenteraad van Vlissingen in zijn vergadering van 27 november 2008 hebben besloten tot het wij zigen van de Gemeenschappelijke regeling Sociale Dienst Walcheren. De gewijzigde regeling ligt voor iedereen tijdens kantooruren ter inzage in de centrale publiekshal, van het stadhuis te Vlissingen, Paul Krugerstraat 1 en is tegen betaling van de kosten verkrijgbaar. Kapvergunningen We hebben kapvergunning ver leend voor het vellen van: 1 popu lier naast Kalkoensprenk 29, 6 populieren achter Batenburg, 1 iep voor Bonenburg 54, 4 populieren achter Weijenburg, 2 populieren achter Van der Helstlaan 7 en 8 populieren Ruijs de Beerenbrouck- straat. Tegen de verleende kapvergunnin gen kan binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie) schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. Nadere informatie over de kapaanvraag kunt u krijgen bij de afdeling Beheer Leefomgeving telefoon 487373. Verordeningen vastgesteld De gemeenteraad van Vlissin gen maakt bekend dat hij in haar vergaderingen van 27 november 2008 en 18 december 2008 wijzi gingen in de volgende verordenin gen heeft vastgesteld: 1. Verordening Rekenkamercom missie Vlissingen 2. Verordening commissie accoun tantscontrole jaarrekening 3. Instructie griffier. Deze verordeningen kunnen digi taal opgevraagd worden op het e-mail adres griffie@vlissingen.nl of kosteloos ingezien worden op de griffie (tel 0118-487481). Vlissingen, 7 januari 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Maandag 12 januari 2009 Commissie Economie beheer De gemeenten Veere, Vlissingen en Middelburg houden een infor matiebijeenkomst over het Besluit bodemkwaliteit voor bouw- en civiele- aannemers, grondtrans- porteurs, grondtoepassers in bij voorbeeld het agrarisch gebied en hoveniers met grond- en bouwstoffentoepassingen in tui nen. Het Besluit bodemkwaliteit beschrijft regels over het gebruik van bouwstoffen en het herge bruiken van grond en bagger. De informatiebijeenkomst vindt plaats op dinsdag 13 januari 2009 van 15.00 uur tot circa 17.00 uur in het gemeentehuis te Domburg, Traverse 1. Indien u belangstelling heeft voor deze bijeenkomst kunt u zich aanmelden via bodem@veere. nl of bij de bodemmedewerkers van de gemeente Veere, Postbus 1000, 4357 ZV Domburg. Een nieuw jaar betekent over het algemeen terug kijken op het oude jaar. Kijk maar naar de terugblikken op de televisie. Voor mij is een nieuw jaar een moment om even stil te staan bij wat er het afgelopen jaar is gebeurd, maar zeker ook om een blik vooruit te werpen: Wat staat ons te wachten? Gaat de machinefabriek op het Scheldeterrein plat Gaan we er nu eindelijk voor zorgen dat iedere inwoner van Vlissingen een dak boven zijn of haar hoofd heeft? Krijgt iedereen genoeg te eten? Kunnen we eindelijk de voedselbanken afschaffen? Worden de wachtlijsten in de jeugdzorg het komend jaar eindelijk opge lost? Blijft het ziekenhuis in Vlissingen of krijgen de heren Simons en Zomers toch'hun zin? En zo kan ik nog wel even doorgaan. Vragen, vragen en nog eens vragen en er is niemand die hierop op dit moment een antwoord kan geven. Gelukkig maar, want als we alles van tevoren zouden weten hoef ik u geen goed nieuwjaar meer te wensen, u zou dan uw toekomst immers al weten. Ik wens u een fantastisch jaar toe. Raadslid Trix de Roos, fractie SP, Telefoon 412306, e-mail: trix@tomaatnet.nl, www.vlissingen.sp.nl MIDDELBURG - In de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg treedt vrijdag 16 januari het Israëlische Aviv Quartet op in een ge varieerd programma met strijkkwartetten van Beet hoven (opus 18 nummer 2), Sjostakovitsj (derde strijkkwartet) en Brahms (opus 51 nummer 2). Het ensemble bestaat uit Ser gey Ostrovsky en Evgenia Epshtein, viool, Shuli Wa terman, altviool en Rachel Mercer, cello. De vier jon ge Israëlische musici heb ben in 1997 het Aviv Quar tet opgericht. Het kwartet studeerde onder meer bij het Alban Berg Kwar tet, verder hebben zij master- classes gevolgd bij beroemde ensembles als het Emerson en het Julliard Kwartet. Inmiddels heeft het Aviv Quartet verschil lende onderscheidingen ge wonnen en treden zij op in alle grote concertzalen van Europa en de Verenigde Staten. Wat het programma in Middelburg be treft: net als zijn pianosonates omspannen Beethovens strijk kwartetten zijn héle ontwikke ling als componist. De muziek van Sjostkovitsj klinkt aanvan kelijk schijnbaar goed gehu meurd, maar wordt grimmi ger naarmate het werk vor dert. Van Brahms is gezegd dat de kamermuziek het geëi gende genre voor zijn compo sitorisch talent was. Kaarten zijn verkrijgbaar vrijdagavond aan de zaal of in de voorver koop via Stichting Kamermu- ziek Zeeland, www.kamer-mu- ziek.nl, info@kamer-muziek.nl of 0118-65 08 92. Ook via de Touristshop Middelburg, mid- delburg@touristshop.nl of 0118-67 43 00. Kaarten kosten 18 euro. Het concert begint om 20.00 uur. Het strijkkwartet Aviv Quartet treedt 16 januari op in Middelburg. FOTO PR

de Faam | 2009 | | pagina 12