I Ook in 2009 weer veel voordeel met het Zorgstroom X-tra pakket h n V/ J \j U U VA Samenwerking jong en oud Zorg op afroep (onplanbare zorg) door Zorgstroom Een opleiding volgen bij Zorgstroom Hielprik en gehoorscreening tijdens de feestdagen p - k\/A A rY\ J Ii M Sinds een jaar werken Kinderopvang Walcheren locatie de Tuimelaar en de dagverzorging Paauwenburg van Zorgstroom samen in het zogenoem de 'Peuterproject'. Peuters van de Tuimelaar brengen in dat kader één keer per 14 dagen een bezoek aan de deelnemers van de dagverzorging. De dagverzorging is een onderdeel van Zorgstroom, waar ouderen één of meerdere dagdelen verblyven en daar een programma volgen. De deelnemers bezoeken de dagverzor ging om bijvoorbeeld hun partner te ontlasten. Om de dagverzorging te kunnen bezoeken is een indicatie nodig van het CIZ (Centrum Indicatiestelling Zorg). Het bezoek van de peuters vindt plaats op wisselende dagen van de week. Zo krijgen alle deelnemers van de dagverzorging bezoek van de peuters. De bezoeken van de peuters worden door alle partijen als zeer positief ervaren. Tijdens de bezoeken wordt er samen gezongen, gepraat en gelachen, creatief gedaan en spelle tjes gespeeld. De ouderen trainen tij dens deze bezoeken op een natuur lijke manier de fijne motoriek en het geheugen. Tijdens en na de bezoe ken halen ze herinneringen op. De combinatie peuters en ouderen is een goede. Voor beide groepen zitten er voordelen aan. De ouderen kunnen functioneren in een zorgende rol, ze worden rusti ger, oplettender en trainen hun communicatieve vaardigheden. Verder nemen ze deel aan activitei ten, waardoor ze ongemerkt meer li oh aamsbeweging krijgen. Voor de peuters zijn de voordelen dat ze persoonlijke aandacht krijgen en dat hun sociale ontwikkeling wordt gestimuleerd. Ze leren op deze manier ook omgaan met men sen die 'anders' zijn. Peuters zijn in hun gedrag heel natuurlijk. Zij durven wagen te stel len aan ouderen die volwassenen moeilijker stellen. Aan iemand in een rolstoel vragen ze bijvoorbeeld: "Kan jij niet lopen?". De ouderen vinden dit heel normaal en geven ook gericht antwoord. Bij alle bezoeken vliegt de tijd voor bij. Het vertrek wordt steevast bege leid door heftig zwaaiende ouderen en peuters die op dat moment al uit kijken naar het volgende bezoek. x msstk v In onze samenleving is het gelukkig niet meer vanzelfsprekend dat oude ren, mensen met een handicap of mensen die (tijdelijk) hulp nodig heb- bén worden opgenomen in een instelling. In Nederland wordt veel waarde gehecht aan het zo lang mogelijk thuis wonen. Om dit moge lijk te maken is vaak een belangrijke rol weggelegd voor familie, vrienden, kennissen en dienstverlenende orga nisaties. Ondanks al die hulp is de hulpvrager toch een groot deel van de dag op zichzelf aangewezen. Gedurende die tijd kan er behoefte zijn aan directe hulp. Stel u bent alleen en u bent gevallen, u moet naar het toilet, uw verband is los gegaan. Voorbeelden van situaties die je niet kan plannen, maar die wel om hulp vragen. Zorgstroom levert deze hulp onder de naam 'zorg op afroep' of zoals het formeel heet 'onplanbare zorg'. Zorg op afroep biedt u zekerheid en veiligheid in situaties die om hulp vragen. Iedereen kent wel het onge makkelijke gevoel als hij ergens alleen is in situaties waar gevaar op de loer ligt. Dan heb je toch graag een instrument bij de hand om te kunnen alarmeren als het mis gaat. Wanneer dat kan worden opgelost met een simpel alarmsysteem dat 24 uur per dag beschikbaar is, kunnen de onprettige gevoelens minder zwaar wegen. Dat geldt voor de betrokkene zelf, maar vaak ook voor familie, die weet dat hun familielid op afstand een bepaalde mate van veiligheid kan worden geboden. Zorg op afroep werkt met een alar meringssysteem dat u altijd bij u kunt dragen in de vorm van een zoge noemde halszender. Dit is een hanger die met een koordje om de hals wordt gedragen. Op de hanger zit één knop die, wanneer er op wordt gedrukt, ervoor zorgt dat het alarmsysteem in werking wordt gesteld. Binnen 20 minuten is er dan een medewerker van Zorgstroom aanwezig om hulp te bieden. Het systeem werkt 24 uur per dag, dus ook 's nachts kan hiervan gebruik worden gemaakt. Het draadloze systeem heeft een bereik van ongeveer 30 meter, dat betekent dat u tot die afstand ook bui ten uw woning kunt alarmeren. De zender is waterdicht en kan worden omgehouden als u onder de douche gaat. De enige voorwaarde waaraan u moet voldoen om gebruik te kunnen maken van dit systeem is dat u aange sloten moet zijn op een alarmsysteem, bijvoorbeeld van de S.P.A.Z. (Stichting Personenalarmering Zeeland). Zij zor gen ervoor dat u een kastje in huis krijgt dat in verbinding staat met hun alarmcentrale. Wanneer u alarmeert en u bent in de ruimte waar het kastje staat in uw huis ontstaat er een spreek-luisterverbinding met de cen trale. U kunt dan rechtstreeks met de centralist praten. Als u alarmeert wanneer u buiten bent of in een ande re kamer en de centralist hoort niets, wordt er direct iemand naar u toe gestuurd. Over enkele weken verschijnt de nieuwe brochure van het Zorgstroom X-tra pakket. In onze nieuwe folder staan veel vertrouw de én veel nieuwe, verrassende aan biedingen voor het hele gezin. Ook in 2009 zullen er regelmatig nieuwe aanbiedingen bij komen. Houd daarom de website, www.zorgstroom.nl, in de gaten voor de laatste aanbiedingen. Voor de kosten hoeft u het in ieder geval niet te laten. In 2009 heeft u al een pas voor 9,50 per huishouden per jaar. En dat is met de uiteenlopende voordelen snel terugverdiend. Hieronder vindt u een greep uit onze nieuwe aanbiedingen waar u nu al van kunt profiteren: Vlindertuin restaurant Berkenhof Langeweegje 10, Kwadendamme T: 0113-64 97 29 of 0113-64 96 43 Ook de in de winter een tropisch dagje uit voor het hele gezin! Openingstijden in de wintermaan den: t/m 18 januari 2009 geopend op zaterdag en zondag van 10:00 tot 17:00 uur, voor verdere openingstij den in 2009 zie www.vlindertuinberkenhof.nl Uw voordeel met de X-tra pas: 1,00 p.p. korting op de geldende entreeprijzen. Deze korting is niet te combineren met andere kortingen of acties en maximaal 4 personen per pas. SUUS SOLD, verkoopstyling en interieuradvies Interieurontwerper Suset Wouters Vlissingsestraat 42, Oost-Souburg T: 06-38269995. Gaat u verhuizen of wilt u meer sfeer in uw huidige woning? Suus Sold helpt u graag bij het maken van de keuze voor inrichting, aankleding, verlichting en indeling van uw huis. Kijk voor meer informatie op www.suusensold.nl of bel 06-38269995. Uw voordeel met de X-tra pas: 10 korting op interieur- en ver- koopstylingsadviezen; Daarnaast 10,00 korting op een quick-scan bij verkoopstyling. Schoonheidssalon PURNA beauty, health skincare Schuitvlotstraat 24, Middelburg T: 0118-43 53 35. Purna Beauty, Health Skin Care, het totaal verzorgingsinstituut in het centrum van Middelburg. In de schoonheidssalon wordt gewerkt met de producten van Decléor, 100% natuurlijke verzorgingspro ducten. Kijkt u eens op de website voor een compleet overzicht van alle behandelingen: www.purna.nl. De schoonheidssalon is op de bega ne grond en rolstoelvriendelijk. Uw voordeel met de X-tra pas: .8,00 korting op een Purna gezichtsbehandeling of massage naar keuze. Pedicure Louise Groenendaal Hollandiaplein 70, Goes T: 06-25067030. Bij voetverzorging Louise kunt u terecht voor een totale voetbehande ling. Zij is in het bezit van de specialistische aantekening "diabeti- sche voet". Bel voor informatie of een afspraak: 06-25067030. Uw voordeel met de X-tra pas: 1,00 korting op de basisbehandeling. Korting op uw zorgverzekering by CZ: Zorgstroom X-tra heeft met CZ Actief in Gezondheid een collectieve zorg verzekering afgesloten. Daardoor krijgt u als lid van Zorgstroom-Xtra een korting van 5% op de hoofdverzekering en 5% op de aanvullende-verzekering. Als CZ ver zekerde kunt gebruik maken van hun vele diensten, zoals de bemidde ling bij wachtlijsten. Verder kunnen CZ-verzekerden met een levensbe dreigende of ernstige aandoening een tweede mening aanvragen bij de beste specialisten ter wereld. CZ werkt hierbij samen met Best Doctors. Heeft u een andere zorgverzekeraar maar wilt u overstappen? Dan is het nü het moment om dat te regelen. Voor vragen of advies belt u met 0800-024 44 88. Kijk voor alle andere voordelen in de Zorgstroom .X-tra folder of op www.zorgslroom.nl. Wilt u ook profi teren van vele voordelen? Aanmelden kan viaT: (0118) 68 40 00 of.E: info@zorgstroom.nl. Binnenkort komt voor veel jonge mensen weer het moment dat ze moeten kiezen welk (ver volgonderwijs ze zullen gaan vol gen. Willen ze verder studeren, gaan werken, of misschien wel een combinatie van die twee. Bij Zorgstroom zijn er ieder jaar een aantal opleidingsplaatsen beschikbaar voor de BBL-oplei- ding verzorgende niveau 3 en ver zorgende niveau 3-IG. BBL (Beroeps Begeleidende Leerweg) is een variant waarin zowel een opleiding wordt gevolgd als een leuk salaris wordt verdiend. De BBL-variant verzorging duurt driejaar en wordt gegeven aan het ROC Zeeland in Goes. Na je oplei ding kan je worden ingezet in bij voorbeeld de thuiszorg, maar ook in een verzorgings- of verpleeg- centrum. Hierbij wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met je persoonlijke voorkeuren, maar het kan ook zijn datje (tijdelijk) op een plaats gaat werken die niet je eerste voorkeur heeft. De teams verzorgenden en ver pleegkundigen binnen Zorgstroom bestaan uit medewerkers die dagelijks enthousiast en met veel kennis van zaken zorg bieden aan verschillende hulpvragers. Wanneer je denkt binnen zo'n team te passen en graag een oplei ding tot verzorgende wil volgen, of wanneer je meer informatie wilt, stuur dan een mailtje naar info@zorgstroom.nl. Je kan ook bellen met Ellen Verheul, oplei- dings-coördinator bij Zorgstroom. Zij is te bereiken op 0118-684000. Voor de mensen die kiezen voor de zogenoemde BOL-variant (alleen leren en stage lopen) heeft Zorgstroom ook regelmatig stage plaatsen beschikbaar. Je kan hier voor informeren bij je school of bij Ellen Verheul. Word jij onze nieuwe collega? De hielprik en de gehoorscreening kunnen vanaf de vierde dag na de geboorte worden uitgevoerd. Nadat het kind is aangegeven bij de burgerlijke stand van de gemeente, krijgen de medewerkers die de screening moeten uitvoeren de benodigde gegevens. De geboorte aangifte moet binnen 3 dagen na de geboorte plaats vinden. Weekenden en feestdagen tellen daarbij niet mee. Gemeentehuizen en stads kantoren zijn tijdens de feestdagen en op 2 januari 2009 gesloten. In verband met de kerstdagen en nieuwjaarsdag werken de scree- ners niet op 25 en 26 december 2008 en 1 januari 2009. De hielprik en de gehoorscreening voor kinderen die worden geboren op zondag 21, maandag 22, dinsdag 23 en woensdag 24 december kunnen daardoor pas plaats vinden op maandag 29 december 2008. De hielprik en de gehoorscreening bij kinderen die op 28 december geboren worden kunnen pas op vrijdag 2 januari 2009 plaats vinden. Om u tijdig aan te melden voor de beide onderzoeken kunt u een e-mailbericht sturen aan info@zorgstroom.nl Vermeld in deze mail duidelijk uw naam, adres, telefoonnummer en de naam en de geboortedatum van het kind. Zorgstroom Team Jeugdgezondheidszorg 0-4 jr. Telefoon: 0118-59 73 00 Om gebruik te kunnen maken van zorg op afroep hoeft u dus geen indicatie te hebben van het CIZ. Wel kan het zo zijn dat, wanneer u in toenemende mate hulp vraagt via het systeem, wij met u in gesprek gaan om te kijken of het misschien zinvol is om een indica tie aan te vragen voor geplande zorg. In dat geval krijgt u hulp op afge sproken tijden, maar kunt u tege lijkertijd ook gebruik blijven maken van de ongeplande zorg via het alarmeringssysteem. De mede werkers van Zorgstroom kunnen u helpen bij de eventuele aanvraag van een indicatie. Wilt u meer informatie, belt u dan met Zorgstroom, telefoon 0118-68 40 00 of kijk op www.zorgstroom.nl. U kunt ook mailen naar info@zorgstroom.nl Zorgstroom Voor verpleging, verzorging en hulp thuis; Zorg- en Verpleegcentra; Maatschappelijk Werk Walcheren; het Consultatie bureau en het Thuiszorg centrum Zeeland voor de uit leen, verkoop en verhuur van artikelen voor verpleging, verzorging, comfort en gemak thuis. Breestraat 15 Postbus 323, 4330 AH Middelburg telefoon: 0118-684000 fax:0118-684204 e-mail: info@zorgstroom.nl

de Faam | 2008 | | pagina 33