www.middelburg.nl V Schaatsen op de Markt Opening Schroetracé Informatieavond over de Stromenwijk 11 december: presentatie geluidsschermen Rooseveltlaan Akkoord over sportpark Vrijburg De slechtvalken van Middelburg dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT-NLwoensdag 10 december 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Sinds enkele weken zitten ze er weer, de slechtvalken. Hoog in de Lange Jan, uitkijkend over het oude stadshart van Middelburg. Zoals de afgelopen jaren overwinteren deze buitengewoon krachtige en fraaie roofvogels wederom in het centrum van Middelburg. Een paar jaar geleden werden de vogels voor het eerst ontdekt. Dat wil zeggen, in eerste instantie we zen veertjes, vleugeltjes, resten van goudplevieren en ander vogels onderaan de Koorkerk op een mo gelijk voorkomen. Pas later werden de vogels zelf ontdekt, bijna bo venin, op een richel bij de klokken toren, waar de vogels ook nu weer geregeld te zien zijn. Soms één, soms twee. Meestal urenlang geza ag, r,:.., I-I -J. vogel, die dan plotseling "weg" kan zijn. De Lange Jan biedt immers een prachtige observatieplaats, van waaruit jachtvluchten ondernomen kunnen worden. Het zijn superroof vogels, die niet alleen de duiven op de Markt als geliefde prooien zien, maar ook eenden en steltlopers ver buiten de stad worden verschalkt. Zo worden regelmatig slechtvalken gezien in het Zandvoortweggebied of ten noordoosten van Middelburg, die mogelijk de vogels van de Lan ge Jan zijn. Nieuwe broedvogel? tnLg\5oior'3c,.-'rvs-±'a on_7P\/pntig biina gebruik van onkruidbestrijdingsmid delen in de landbouw, maakt de slechtvalk een ware comeback door. Op heel wat plaatsen in Zeeland broedt deze vogel, zoals op de kern centrales van Borsele en Doel, De Hoge Platen in de Westerschelde, bij DOW in Terneuzen en in hartje Brug ge. De laatste jaren zijn ook steeds vaker slechtvalken te zien op de Dom van Veere. Of de soort ooit in Middel burg gaat broeden? Totnogtoe ver dwijnen zij meestal in de loop van maart. Waarschijnlijk gaat het om vo- c,~'~ r"-"Y'HQiii1l'P'' ctrpkpn Maar wat met is, kan komen, vooral ook omdat ze de afgelopen weken ook gebruik maken van het stadhuis en dat zou op zich toch wat geschikter zijn als broedplaats. Opletten, ko mend voorjaar dus.... Geef een vogel een nestkastje cadeau! Tip voor de feestdagen: een nest kast of wat vogelvoer voor onze gevederde vriendjes? Of een vogelgids, vogelzoekkaar- ten, boeken met vogelweetjes. U doet er een (beginnende) vogelaar vast een plezier mee! Dit alles is te koop in de MilieuWinkel, Openingstijaen: unibuag iwl v,., vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Middelburg bereidt zich voor op de N57. Zo krijgt de President Rooseveltlaan straks een directe aansluiting op de N57. De gemeen te verwacht dat daardoor meer autoverkeer gebruik zal maken van de President Rooseveltlaan. En dat extra verkeer produceert geluid. De gemeente heeft met de bewoners afgesproken dat zij betrokken wor den bij de vormgeving van de geluidsmaatregelen. Dit is gebeurd tijdens workshops waarin bewoners samen met deskundigen van Bosch Slabbers, tuin- en landschapsarchi tecten, een aantal varianten van geluidsschermen uitwerkten. Op basis van de inbreng van de bewo ners maakte Bosch Slabbers een definitief ontwerp. Dit wordt tijdens een inloopavond op 11 december in het stadskantoor gepresenteerd. Nieuwsgierig? U bent welkom tussen 19.00 uur en 21.00 uur in de raad zaal van het stadskantoor (ingang bij het tankstation), om het ontwerp voor de geluidsschermen te bekijken. Tot en met zon dag 4 januari is de schaatsbaan iedere dag open van 9.00 tot 22.00 uur. Voor 3,50 euro per uur mag je de baan op. De huurprijs voor een paar schaatsen is 2,50 euro per uur. Het is ook mogelijk om een 5 of 10 ritten- kaart te kopen. De organisatie pakt uit met speciale the ma's, zoals kerst- nachtschaatsen en ppn 7weeds week end. Op vrijdag 12 december wordt de nieuwe Schroetracé geopend. De openings handeling is om 15.30 uur bij de nieuwe voetgangersbrug naast de Schroebmg rir^r twfpnuteerde Toine Poppelaars en de wethouders De provincie Zeeland en de gemeente Middelburg werkten de afgelopen maan den samen aan een veiligere en snellere verkeersafwikkeling rondom de Schroe- brug voor zowel fiets-' als autoverkeer. Naast de Schroebrug wera een nieuwe voetgangersbrug gebouwd en de Schroebrug kreeg aan beide zijden een tweerichtingen fietspad. Ook de spoor wegovergang, de verkeersregelinstallaties en de omliggende voet- en fietspaden wer den aangepast. "1 icr ven voor een naam voor de nieuwe voet gangersbrug. Er waren 130 inzendingen. Tijdens de opening wordt de nieuwe naam voor de voetgangersbrug bekendgemaakt. Eind 2007 heeft het architectenbureau DKV het voorlopig ontwerp gepresenteerd van het nieuwe winkelcentrum in de Stromenwijk. De architect heeft de afgelopen periode de plannen verder uitgewerkt Op dinsdag 16 december geeft hij de stand van zaken over dit project en andere deelprojecten in de Stromenwijk. De informatiebijeenkomst is in de Morgenster aan de Adriaan Lauwereysz- straat 6. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en zal tot ongeveer 21.30 uur duren. De zaal is open vanaf 19.15 uur. Tijdens de informatiebijeenkomst komen aan de orde de werkzaamheden en de planning van het nieuwe winkelcentrum. Verder een presentatie van de nieuwbouw- plannen aan de Baarsjesstraat. Wethouder Albert de Vries vertelt wat de laatste stand van zaken is van de andere deelprojecten. Sloop schoollocaties Firma Sturm en Dekker is deze maand begonnen met de sloopwerkzaamheden op de voormalige schoollocaties aan de Piet Heinstraat, Mastgatstraat en Baars jesstraat en van de Woelige Werf aan de Usselstraat. Hierdoor kan in de omgeving de komende tijd (geluids)hinder ontstaan. Ook moet er rekening gehouden worden met extra vrachtverkeer. De aan- en afvoer- route van het bouwverkeer loopt via de Nieuwe Vlissingseweg, Stromenweg, Grevelingenstraat en Oosterscheldestraat vice versa. Vorige week lichtte wethouder Albert de Vries, samen met zijn Vlissingse collega Piet Polderman, de betrokken sportverenigingen in over de plannen voor het nieuw aan te leggen sportpark aan de Vrijbrug. Ruim zes jaar wordt er gesproken over een sportboulevard die tussen Middel burg en Vlissingen komt te liggen ach ter het zwembad. De gemeenten Vlis singen en Middelburg zijn akkoord ge gaan met de verdere uitwerking van de plannen. Afgesproken is, dat Middel burg de gronden waarop de sportvel den komen, overdraagt aan Vlissingen en dat Vlissingen zorgt voor de reali satie van de sportboulevard. Begin volgend jaar wordt aan de gemeente raden van Vlissingen en Middelburg gevraagd krediet hiervoor beschikbaar te stellen, zodat uiterlijk in 2011 het sportcomplex in gebruik kan worden genomen. De sportboulevard krijgt de naam: sportpark Vrijburg. Op het sportpark komen drie hockeyvelden met en optie voor een vierde en een atletiekbaan. r foto: Jan Koole Kijk ook op ijsbaanmiddelburg.nl Sinds zaterdag wordt er volop geschaatst op cfe Middelburgse markt. De Cederhof aan de Mastgatstraat is gesloopt J

de Faam | 2008 | | pagina 9