Raadsvergadering 15 december Het woord aan raadslid Hayati Akdag '«I üi Gemeente eerder dicht Eenmalige uitkering voor minima Begrotingskrant voor Middelburg dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 10 december 2008 - Pagina 8 De gemeenteraad komt op maandag 15 december bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inza ge in de informatiehoek van het stadskantoor. De agenda is onder voorbehoud. 1 .Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2.Vaststelling notulen raadsvergadering 10 november 2008 3.lngekomen stukken 4.Vaststellen herziene exploitatieopzet Gerbrandylaan 5.Vaststellen herziene exploitatieopzet Churchilllaan ö.Vaststellen herziene exploitatieopzet Veldzigt 7.Vaststellen nieuwe brandveiligheidverordening 8.Benoemen voorzitter Adviesraad Wmo 9.Vaststellen Kadernota "Middelburg in beweging' en be schikbaar stellen krediet lO.Instemmen met ontwerp 'Centrum voor Jeugd en Gezin Wmo-loket Middelburg; Porthos' 11.Kredietverlening skatevoorziening Sint Laurens 12.Vaststellen verdeling voorziening ISV-gelden 13.Wijziging Legesverordening in verband met invoering nieuwe Wet ruimtelijke ordening 14.Vaststellen verordening Toeristenbelasting 2009 15.Vaststellen Controleprotocol en Normenkader 2008 16.Aanpassing Planning Controlecyclus (bestuurlijke tus senrapportage) 17.Verstrekken extra bijdrage in frictiekosten gemeen schappelijke regeling Zeeuws Archief 18.Vaststelling procedureverordening voor advisering tege moetkoming in planschade 19.Begrotingswijziging naar aanleiding van de 2e manage- mentrapportage 2008 (Najaarsbrief) 20.Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2008 21 .Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2009 22.Vaststellen Parkeerverordening 2009 23.Burgerinitiatief: Verlagen maximumsnelheid op de N57 tussen de A58 en de President Rooseveltlaan van 100 naar 80 km per uur 24.Beschikbaar stellen krediet Kiss Ride scholen Klarenbeek 25.Voortzetten Formulierenbrigade Middelburg 26.Vaststellen verordening Wachtlijstbeheer Wet sociale werkvoorziening gemeente Middelburg 27.Zienswijze op 2e begrotingswijziging 2008 gemeen schappelijke regeling LétE 28.Vaststelling Verordening tot wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997 (24e wijziging) 29.Wijziging verordening Straatnaamgeving 30.Aanwijzing plaatsvervangende raadsgriffiers 31.Motie vreemd aan de orde van de dag, van alle fracties inzake Rechtbank Middelburg 32.Strategische grondaankoop ten behoeve van toekomsti ge nieuw bedrijventerrein Raad op de radio Radiozender CoolFM is iedere raadsvergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de raadsvergadering van 15 december en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 19 december vanaf 20.00 uur. Herhaling op maandag 22 december ook vanaf 20.00 uur. De radiozender is via de kabel te beluisteren op frequentie 94.4. De etherfrequentie is 105.3 FM. Informatiemarkt Op woensdag 17 december is er een informatiemarkt over de herijking Kwa liteitsatlas Middelburg 2030 in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteen- sedijk. De atlas is belangrijk voor de ont wikkeling van Middelburg. Inmiddels is het nodige gerealiseerd. Met de herij king wordt de balans opgemaakt en een aantal concrete keuzes gemaakt voor de toekomst. De informatiemarkt is een eerste stap om de kwaliteitsatlas te actualiseren. Op deze avond wordt een toelichting gegeven op de herijking en de gemaak te keuzes en kunnen vragen hierover gesteld worden. De informatiemarkt begint om 19.30 uur. De zaal is vanaf 19.00 uur open. Crises! Soms gaan de ontwikkelingen zo snel, dat als je niet waakzaam blijft, je ongelofelijk veel achterstand op loopt. Als voorbeeld noem ik de ont wikkeling van het westelijke gedeelte van de Mortiere. Dit verloopt: Minia tuur Walcheren wordt hier gevestigd en de ontwikkeling van ZEP is begon nen. Maar hoe gaat het verder! Als voorbeeld noem ik ook de kre- dietcrises, iedereen moet deze ont wikkelingen continu blijven volgen. Denk hierbij aan gemeenten, provin cies en verschillende organisaties die hun geld zagen verdwijnen. Vooral de overheidsinstellingen blijven deze actuele discussie continu volgen. Dat is ook begrijpelijk omdat het hierbij om gemeenschapsgeld gaat. Voor zover wij weten is onze gemeente gelukkig niet betrokken geweest. Met andere woorden, wij hebben geen miljoenen met risico belegd in IJsland of Amerika. Het zou ook behoorlijk moeilijk aan de burgers te verklaren zijn, dat de consequentie van de verloren miljoe nen foutieve beleggingen een extra belastingaanslag zou opleveren. Volgens de deskundigen zal de cri ses toenemen en de effecten op de economische ontwikkelingen zullen .ju Foto: Jan Koole groot zijn. Nu al zien wij hoe de bedrijven hun productie drastisch verminderen en/of hun werknemers werktijdverkorting opleggen en/of ontslaan. Hoe gaan wij het stationsgebied, vooral het westelijke gedeelte, inrich ten met sociale, culturele en recrea tieve functies. Anders is heel het gebied na 17.00 uur gewoon dood. Een andere punt, dat zorgen baart is de toename van het aantal lege koop woningen. De mensen durven niet te kopen wegens de onzekerheid op de arbeidsmarkt. Wat zijn de consequenties voor het woningbouwprogramma? Wij weten niet wat de consequenties zullen zijn. Dit maakt de onzekerheid en be zorgdheid alleen maar groter. Er zijn gelukkig ook positieve ontwik kelingen: Delta, een grote werkgever blijft in onze gemeente. Trouwens, zo een dergelijke overheidsorganisatie hoort in het bestuurlijke centrum thuis. Een wijs besluit! De rechtbank hoort ook in Middel burg. Het voornemen van de minister van Justitie, de inrichting van de rech telijke macht te herzien, betekent dat dit tot gevolg kan hebben dat de Rechtbank in Middelburg ophoudt zelfstandig te bestaan. Dan maken wij deel uit van de Rechtbank in Bre da. Gelukkig hebben alle politieke partij en protest aangetekend tegen de omvorming van de rechtbank, een volwaardige rechtbank hoort in Mid delburg thuis. Indien u wilt reageren of vragen hebt, dan kunt u contact opnemen met on dergetekende. Namens de PPMA Hayati Akdag, fractievoorzitter hakdag@zeelandnet.nl Voor de komende feestdagen gelden afwijkende openingstijden voor de gemeentelijke balies. 12 december sluiten de balies om 16.00 uur 24 en 31 december sluiten de balies om 15.30 uur 5 januari gaan de balies open om 9.30 uur Deze tijden gelden ook voor de receptiebalie. De algemene openingstijden van de gemeentelijke balies in het stadskantoor zijn op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur en op don derdag van 8.30 tot 20.00 uur. De balie voor informatie over vergunningen voor bouwen en wonen is op donderdag na 16.30 uur alleen op afspraak open. Alle huishoudens met een inkomen tot 120% van het sociaal minimum hebben recht op een éénmalige uitkering van vijftig euro. Iets extra's voor de mensen die het hard nodig hebben. Deze regeling geldt ook voor mensen met uitsluitend een AOW-uitkering of een AOW-uitkering met een klein aanvullend pensioen. Het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) en de Walcherse gemeenten ondersteunen het initiatief om iets extra's voor de mini ma te doen. De Sociale Dienst Walcheren (SDW) zorgt voor uitbetaling. De volgende huishoudens krijgen de vijf tig euro op hun rekening bijgeschreven: - Huishoudens die op 1 november 2008 een uitkering ontvangen van de SDW -Huishoudens die in 2008 gebruik gemaakt hebben van één of meerdere minimaregelingen van de SDW - Huishoudens waarvan op 1 november 2008 het inkomen alleen bestaat uit de verdiensten uit een door de SDW gesubsidieerd dienstverband bij Fourstar, LétÉ, Matchcare, Maecon, Randstad of Wende - Huishoudens uit de gemeente Middelburg die in 2008 een volledige kwijtschelding van de gemeentelijke belastingen hebben gehad Alle andere huishoudens met een inko men tot maximaal 120% van het sociaal minimum kunnen een aanvraag indie nen bij de SDW. Met behulp van onder staand schema en op de website www.50eurovoorminima.nl kunnen zij uitrekenen of zij in aanmerking komen. Op deze website wordt ook uitgelegd hoe de éénmalige uitkering bij de SDW kan worden aangevraagd. Het aan vraagformulier kan ook worden opge vraagd via telefoonnummer 43 27 00 van de SDW. Omschrijving categorie (niet kostendelend) 120% van het sociaal minimum Alleenstaande (21 - 65 jaar) 1021 Alleenstaande ouder (21 -65 jaar) 1.312 Gehuwd/samenwonend (21-65 jaar) €1.458 Omschrijving categorie 65+ jaar (niet kosten delend) 120% van het sociaal minimum Alleenstaande 1.117 Alleenstaande ouder 1.377 Gehuwd/samenwonend (beiden 65 jaar of ouder) 1.532 Gehuwd/samenwonend (één partner 65 jaar of ouder) 1.532 Vorige week is in heel Middelburg de Begrotingskrant op de mat geval len. In de krant geeft de gemeente uitleg over haar begroting voor 2009. In de programmabegroting geeft de gemeenteraad per programma aan wat zijn doelen zijn en welk kosten plaatje daarbij hoort. De raad van Middelburg kiest in zijn programma begroting voor acht programma's oftewel beleidsgebieden: bestuur, veiligheid, mobiliteit, jeugd en onder wijs, maatschappelijke participatie en zorg, vrije tijd en imago, milieu en wonen, woonomgeving en economie. De programmabegroting is een dik pak papier. Door een beknopte versie te maken, hoopt de gemeente de begroting voor inwoners inzichtelijker te maken. In de krant legt de gemeente per programma in duide lijke taal uit wat ze wil bereiken, wat ze daarvoor gaat doen en wat dat gaat kosten. Mogelijk heeft de postbode uw woning overgeslagen, omdat er een antireclamesticker op uw brievenbus zit. Vraag dan een exemplaar aan via telefoon 67 54 49.

de Faam | 2008 | | pagina 8