s Stichting Nederlandse Streektalen en Dialecten organiseert: Het allernieuwste festival van Nederland! Hier moet je bij zijn!!! IP Hoofdacts/bands Bands en acts rI) .r 4 .t i Dl BftNÜ Syb van der Ploeg r- (vm. zanger van de Kast) w Als Syb van der Ploeg eind 2002 de l Kast verlaat, wordt hij door vriend en 1 vijand voor gek verklaard. En met 1 reden. Waarom zou iemand bij zijn volle ver- I stand uit een van succesvolste bands l uit de nederpophistorie willen stap pen? Deze sympathieke Fries die meer dan een miljoen cd's op z'n conto heeft. De charismatische zanger (seks- symbool schrijft het Nationaal Pop Instituut op haar site) blijkt een alles- kunner! Band zonder Banaan (BZB) Inmiddels heeft deze zevenkoppige T dwaze band afkomstig uit Volkel en 1 Uden al vele mensen versteld doen I staan. Met een mix van allerlei mu- 1 ziekstijlen wordt elke zaal omgeto- 1 verd in een groot feest. Wat je ziet is 1 volop theater en absurditeiten. Lowlands, Pinkpop en Parkpop; BZB kwam, zag en overwon! Het gaat goed met deze circusband waarvoor de be langstelling nog steeds groeit en niet lijkt te stoppen. De Richards Wat is dat? Met een verleden in o.a. Jovink en Mannenkoor Karrespoor, staan de bandleden voor feestelijke dialectrock met groot spelplezier: energieke drums, bas, gitaar en roek- strot gelardeerd met meerstemmige refreinen. En dan de opwinding wan neer het geheel lijkt op te stijgen! Dit moet je zien. Provincie Noord-Brabant: Vledder Popmuziek in het Brabantse dialect, deze band heeft in vele jaren menige feesttent laten swingen. Provincie Limburg: Graund Deze band valt op door een veelheid aan invloeden en heeft een geheel eigen Limburgse sound, dit is absolute klasse. Fraaie teksten in de typisch Limburgse popspreektaal. HipHop-act, Rebzjie De Maastrichtstalige pop/hiphopgroep Rebzjie zag het levenslicht in januari 2006, toen beatbakker/producer Bart Rikers, dialect-rapper Jules Koch en gitarist Danny Brands de handen ineen sloegen om de mu ziekwereld te verrij ken met een volledig nieuwe impuls in het Maastrichtse dialect. De kritieken zijn lovend. HipHop-act, Ptkkatrillaz Pioniers in de Limburgse dialectrap: Dit markante vijftal staat steevast garan tie voor een portie oude school stijl rap in het Limburgs dialect. Als vanouds zijn de teksten doorspekt met typisch Maastrichtse uitdrukkingen, humor en verwijzingen naar volks figuren. Provincie Groningen: Krom de Bende De band KROM de Bende staat bekend om de eigentijdse Groningse muziek. Tijdens optredens viert KROM de Bende mét het publiek een feest waarbij de toe gankelijke en humo ristische muziek wordt gecombi neerd met ludiek cabaret. Provincie Overijssel: De Helnoos Deze jongens zijn al heel groots aan het worden, op de Zwarte Cross in de mega- tent. Feest- en dialectmuziek in Overijsselse stijl. Met 3 geweldige frontmannen straalt hier de klasse van af. Provincie Friesland: Van Wieren Deze band is absolute klasse. Dit zou wel eens een hele grote kunnen worden in Nederland, gaan de winnaars van het Friese songfestival hier Nederland veroveren? Provincie Zeeland: Surrender Deze jongens zijn in Zeeland wereld beroemd, feest in Zeeuwse dialect- rockmuziek. Mooi om op eigen dorp zo'n gevarieerd festival en podium te staan. Provincie Drenthe: Bert Kamping Heel veel kwaliteit uit Drenthe, een winnaar van de Drenthse popprijs, komt met een hele goeie band en mis schien ook wel naar Zeeland in een duet samen met musical ster Joke de Kruijf. f t Provincie Gelderland: Kas Bendjen Is een band die ont staan is in 1993. Ze spelen van allerlei stijlen muziek met teksten voorname lijk in het acher- hoeks dialect. Deze band zorgt voor feestelijke onrust! Bennie Hek en de Houdoes, (N-B.) Bennie Hek uit Zeeuws-Vlaanderen samen met de oer-Brabantse rockband "De Houdoe's". De Zeebra-rock in dialect werd ge boren. Bestel mè, (Zld.) Deze band speelt inmiddels alla Rowwen Hèze in geheel Neder land heel veel zalen en tenten plat. Dit moet je een keer gehoord hebben. Grysl, (Zld.) Zeeuws thea ter produktie van The Wall, muziek van Pinks Floyd, maar dan in het Zeeuws. Dit met maar liefst 12 muzikanten Zaterdag 27 december 2008 Centrum Heinkenszand (Zld.) 13.00-02.00 uur Festivaltent en Congrescentrum De Stenge. Dialectpop Festival 1 -- a De organisatie is heel trots te kunnen melden dat het eindelijk gelukt is om een nieuw landelijk festival van de grond te krijgen. Een jaarlijks terugke rend splinternieuw landelijk dialectpop festival, wat qua uitstraling en muzikale invulling uniek is in Nederland. Deel name van artiesten en bands vanuit elke provincie en diverse regio's. De uitzonderlijke kwaliteit zit hem in het feit dat dit festival een goede aanvulling wordt op deal in Nederland aanwezige festivals. Daarnaast is het het doel om aandacht te blijven vragen voor het ver lies van de streektalen en dialecten en tegelijkertijd een kans is om dit cultureel erfgoed te blijven bewaren en te pro moten. Kortom gewoon een geweldige unieke festivaldag, alvast heel veel plezier.

de Faam | 2008 | | pagina 66